Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kupią autobusy, pobudują obwodnice, parkingi i ciągi pieszo-rowerowe


Ponad 55 mln zł otrzymają nasi sąsiedzi z Płońska na realizację projektu, mającego na celu redukcję zanieczyszczeń powietrza i rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Dzięki funduszom unijnym w Płońsku powstanie spójny system korytarzy transportowych dla transportu niezmotoryzowanego i transportu publicznego. W ramach projektu wybudowane zostaną m.in. 2 parkingi „parkuj i jedź”, a jeden istniejący będzie przebudowany. Powstanie także energooszczędne oświetlenie ścieżek rowerowych i parkingów. Powstanie obwodnica wewnętrzna centrum miasta Płońska i prawie 2 kilometrowa obwodnica zachodnia.

W ramach projektu zakupione zostaną 2 autobusy miejskie: jeden z silnikiem elektrycznym, a drugi ze spalinowym. Zakup autobusów pozwoli na uruchomienie w Płońsku transport miejskiego. Poza tym zakupionych i zamontowanych zostanie 8 wiat przystankowych, a także 50 stojaków na rowery. Wdrożony będzie Inteligentny System Transportowy. System transportu miejskiego obejmie możliwość lokalizacji autobusu na urządzeniach mobilnych, a dla osób będących na przystanku dostarczy informację o planowanym terminie przyjazdu autobusu. System będzie działać na zasadzie ciągłej wymiany informacji za pomocą łączności gsm pomiędzy autobusem, serwerem, tablicą informacyjną na przystanku oraz specjalnie stworzoną aplikacją na urządzeniu mobilnym. Aplikacja będzie zawierać informacje m.in. o opóźnieniach, rozkładzie jazdy i mapie aktualnego położenia autobusu.

red.

źródło: UMWM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
2 lata temu

No a kandydat na burmistrza PIS chce zamontować w Mławie czujniki zanieczyszczeń, ale niestety na koszt mieszkańców i to jest jego program na poprawę jakości powietrza w Mławie.

Malgorzata
Malgorzata
2 lata temu
Reply to  Anonim

Czujniki poinformują tylko……. I co dalej? Bo problem pozostaje..To nie jest rozwiązanie problemu. Nie potrzebuję informacji, że zanieczyszczenie powietrza osiągnęło zenitu. Sama to odczuje jak każdy mieszkaniec. Tu trzeba wprowadzić profilaktykę i leczenie. Bo chodzi o zdrowie nasze. Takie urządzenia zdadzą egzamin w sytuacji, gdy mamy rozwiązanie na zanieczyszczone powietrze, pisząc oględnie. I co, znów mieszkańcy mają płacić za coś co nie daję nic, czyli nie naprawia problemu? Informację jedynie. Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy Mławy są bardzo hojni, skoro nie wykazują sprzeciwu na pomysły obecnego burmistrza, które jak dla mnie, są nieprzemyślane i cenowo dziwnie wysokie – delikatnie mówiąc. Czekają nas podwyżki z centrali a zaraz będą lokalne. Ktoś musi za inwestycje zwrócić. A będziemy to niestety my wszyscy.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Malgorzata

Też tak uważam jak i Ty, Małgorzato. Na pytania, Pan Kiełbiński odpowiedział ” to lepiej nic nie robić?” – moim zdaniem głupia odpowiedź.
Moim zdaniem czujniki to zbędny wydatek, który będzie generował tylko koszty, bo obsługa, bo aplikacja na telefon itp.

Małgorzata
Małgorzata
2 lata temu

Płońsk, Działdowo, Ciechanów a Mława na tyłach. WSTYD!!!!!! Jeszcze STRASZY ludzi, że jak będzie inny burmistrz to zabierze przejazdy autobusem nieodpłatne. Aż tak się wystraszył konkurencji?
Jak trzeba być zdesperowanym , żeby tańczyć na środku miasta „zumbe” przed kinem, ale mało tego: odbywała się zbiórka pieniędzy dla dziecka, które potrzebuje pomocy a ten człowiek na chorobie dziecka robi sobie kampanię. WSTYD WSTYD WSTYD!!!! Jak Panu nie wstyd Panie Burmistrzu! To było obrzydliwe, niesmaczne i żenujące.

Abd
Abd
2 lata temu

U nas to nie przejdzie. Za duzo kontroli. Nie idze pod stolem cos ogarnac w łapę

Niko
Niko
2 lata temu

Jak się chce to można, ale nasz jaśnie pan czeka, aż sama Unia przyjdzie do niego, a on łaskawca ewentualnie wyrazi zgodę.

z bliska
z bliska
2 lata temu

Z samego tytułu już mi się wydawało że nareszcie w Mławie coś zaczyna się dziać że wreszcie napłyną większe środki UNIJNE, ALE KIEDY PRZECZYTAŁEM CAŁY ARTYKUŁ radość pękła jak bańka mydlana– nie to nie Mława –to PŁOŃSK. A co na to KOWALEWSKI, nic zero reakcji, myśli tylko jak się załapać na nastepną 5-letnią kadencje—Sąda sondą ale jeśli dalej bedzie takie parcie na Kowaleskiego jak obecnie, to chyba będziemy musieli w Mławie uruchomić akcję ” ZABIERZ BABCI I DZIADKOWI DOWÓD”

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  z bliska

Dobra propozycja akcji:
„Zabierz babci i dziadkowi dowód”

Apis
Apis
2 lata temu

Co na to Kowalewski, Można ….można.

Apis
Apis
2 lata temu

Co Na to Kowalewski. Można…. Można!

Apis
Apis
2 lata temu

Co na to Pan Kowalewski. Można….- można!

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x