Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława liderem ekologicznych rozwiązań


fot. źródło: UM Mława


Mława zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu ECO-MIASTO w kategorii gospodarka wodna wśród miast do 100 tysięcy mieszkańców. Tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie zaledwie 10 liderów ekologicznych rozwiązań w naszym kraju.

W szóstej edycji konkursu rywalizowało 46 polskich miast. Tytuły laureata jury przyznało 10 z nich – po dwa (dla miast powyżej i do 100 tys. mieszkańców) w każdej z konkursowych kategorii: gospodarka wodna, mobilność zrównoważona, gospodarka o obiegu zamkniętym, efektywność energetyczna budynków, zieleń miejska a jakość powietrza. Wręczono także 13 wyróżnień.

Mława zwyciężyła wśród miast do 100 tys. mieszkańców w kategorii gospodarka wodna. Nasze miasto zostało docenione przede wszystkim za budowę oczyszczalni ścieków w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, rozbudowę sieci kanalizacyjnej i promowanie przyłączeń do tejże. Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski odbierał gratulacje oraz nagrodę – wyjazd do nowoczesnego centrum działań operacyjnych SAUR we Francji – podczas uroczystego podsumowania projektu ECO-MIASTO na Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

– Jechałem na tę uroczystość, wiedząc, że dostanę jakieś wyróżnienie. Nie spodziewałem się, że to będzie pierwsze miejsce wśród miast do 100 000 mieszkańców! Bardzo się cieszę, że zostaliśmy w ten sposób docenieni. To dla nas zaszczyt – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Organizatorami Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 były Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

źródło: KN / Urząd Miasta Mława


Zobacz także…

Ranking wykorzystania środków unijnych. Mława na dole tabeli, nawet za Żurominem

Czy w Mławie pojawi się czujnik jakości powietrza? Zależy od nas

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Liberał
Liberał
5 lata temu

Codziennik to chyba lubi burmistrza. Zdjęcie świetne. Trudno rozpoznać laureatów konkursu. Gratulacje dla „pana redaktora” za entuzjazm w opisie i komentarzu.

Uważny
Uważny
5 lata temu
Reply to  Liberał

to udane zdjęcie pochodzi ze strony urzędu miasta.Artykuł zresztą też

Barbara
Barbara
5 lata temu
Reply to  Uważny

Super. To może wreszcie urząd tak postrzega kowalewskiego, lekko zamazany, zamglony, ponury.

mławianka
mławianka
5 lata temu

Ambasada Francji, a oczyszczalnia w łapach Francuzów, przymusową kanalizacją nabija się ilość klientów Francuzom i wszystko jasne. Ta sama historia była przed emisją obligacji z jakimś tam rankingiem, gdzie Mława też wspaniale wypadła.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x