Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława liderem ekologicznych rozwiązań


fot. źródło: UM Mława

Mława zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu ECO-MIASTO w kategorii gospodarka wodna wśród miast do 100 tysięcy mieszkańców. Tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie zaledwie 10 liderów ekologicznych rozwiązań w naszym kraju.

W szóstej edycji konkursu rywalizowało 46 polskich miast. Tytuły laureata jury przyznało 10 z nich – po dwa (dla miast powyżej i do 100 tys. mieszkańców) w każdej z konkursowych kategorii: gospodarka wodna, mobilność zrównoważona, gospodarka o obiegu zamkniętym, efektywność energetyczna budynków, zieleń miejska a jakość powietrza. Wręczono także 13 wyróżnień.

Mława zwyciężyła wśród miast do 100 tys. mieszkańców w kategorii gospodarka wodna. Nasze miasto zostało docenione przede wszystkim za budowę oczyszczalni ścieków w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, rozbudowę sieci kanalizacyjnej i promowanie przyłączeń do tejże. Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski odbierał gratulacje oraz nagrodę – wyjazd do nowoczesnego centrum działań operacyjnych SAUR we Francji – podczas uroczystego podsumowania projektu ECO-MIASTO na Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

– Jechałem na tę uroczystość, wiedząc, że dostanę jakieś wyróżnienie. Nie spodziewałem się, że to będzie pierwsze miejsce wśród miast do 100 000 mieszkańców! Bardzo się cieszę, że zostaliśmy w ten sposób docenieni. To dla nas zaszczyt – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Organizatorami Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 były Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

źródło: KN / Urząd Miasta Mława


Zobacz także…

Ranking wykorzystania środków unijnych. Mława na dole tabeli, nawet za Żurominem

Czy w Mławie pojawi się czujnik jakości powietrza? Zależy od nas

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Liberał
Gość
Liberał

Codziennik to chyba lubi burmistrza. Zdjęcie świetne. Trudno rozpoznać laureatów konkursu. Gratulacje dla „pana redaktora” za entuzjazm w opisie i komentarzu.

Uważny
Gość
Uważny

to udane zdjęcie pochodzi ze strony urzędu miasta.Artykuł zresztą też

Barbara
Gość
Barbara

Super. To może wreszcie urząd tak postrzega kowalewskiego, lekko zamazany, zamglony, ponury.

mławianka
Gość
mławianka

Ambasada Francji, a oczyszczalnia w łapach Francuzów, przymusową kanalizacją nabija się ilość klientów Francuzom i wszystko jasne. Ta sama historia była przed emisją obligacji z jakimś tam rankingiem, gdzie Mława też wspaniale wypadła.