Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ranking wykorzystania środków unijnych. Mława na dole tabeli, nawet za Żurominem


Ukazał się najnowszy ranking wykorzystania środków unijnych opracowany przez samorządowe pismo Wspólnota. Wśród 262 miast powiatowych Mława znalazła się niemal końcu zestawienia – na 202 pozycji, a powiat mławski na 108 (na 305). Wśród gmin naszego powiatu niekwestionowanym liderem (zresztą od lat) pozostaje gmina Strzegowo.


Tegoroczny ranking obejmuje wydatki finansowane przez dotacje unijne w latach 2014–2017. Jest to okres od formalnego rozpoczęcia nowej perspektywy finansowej 2014–2020, choć oczywiście takie ścisłe rozgraniczenie środków pochodzących z kolejnych programów operacyjnych nie jest możliwe. W latach 2014–2015 dominowały wydatki związane z kończonymi i rozliczanymi w tym okresie przedsięwzięciami realizowanymi w ramach budżetu na lata 2007–2013. Ranking odnosi się do danych pochodzących ze sprawozdań budżetowych. Pominięte zostały środki pozyskiwane przez jednostki zależne, np.spółki komunalne.

Zestawienie odnosi się do danych przeliczonych na jednego mieszkańca. Z zebranych informacji wynika, że w okresie 2014–2017 w 40 jednostkach samorządowych (około 1,5 proc. wszystkich) nie pojawiły się żadne dotacje unijne. W tym gronie znalazło się 18 gmin wiejskich, 6 małych miast, 6 miast powiatowych oraz 10 powiatów. Najwięcej takich jednostek znajdowało się w woj. mazowieckim (12), wielkopolskim (10) oraz zachodniopomorskim (5).

Na przeciwnym biegunie znajdują się 42 samorządy, które w ciągu ostatnich czterech lat zdobyły dotacje w wysokości powyżej 2 tys. zł w przeliczeniu na mieszkańca. Najwięcej ich jest w lubelskim (11), podlaskim (7), podkarpackim (4) i śląskim (4). Absolutnymi liderami pod tym względem są małe miasta nadmorskie: Krynica Morska (prawie 9000 zł dotacji na jednego mieszkańca) oraz Dziwnów (prawie 7,5 tysiąca), a także gmina wiejska Ożarowice na Śląsku (ponad 6 tys. złotych).

W rankingu powiatów wśród 305 sklasyfikowanych, bezapelacyjnie ogólnopolskim liderem jest powiat przasnyski. Na 67 miejscu uplasował się powiat ciechanowski, a na 108 mławski.

Wśród 262 miast powiatowych liderem jest miasto Biłgoraj w woj. lubelskim. Na 25 miejscu uplasował się  Ciechanów, na 51 Pułtusk, na 80 Działdowo,na 146 Żuromin i na 195 Płońsk. Mława znalazła się na samym dole tabeli na miejscu 202.

Wśród ponad 1500 gmin wiejskich pierwsze miejsce przypadło gminie Ożarowice w woj. śląskim. Spośród gmin powiatu mławskiego na 120 miejscu znalazło się Strzegowo, na 449 Wieczfnia Kościelna, na 652 Radzanów, na 662 Dzierzgowo. Poza pierwszym tysiącem uplasowały się: na 1387 Wiśniewo, na 1414 Szydłowo,na 1416 Stupsk i na 1452 Lipowiec Kościelny. Stawkę zamyka na 1538 Szreńsk, który w tym zestawieniu nie wydatkował w tym okresie żadnych środków unijnych.

Pełny ranking: zobacz tutaj

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
134 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kos
kos
2 lata temu

Dobra, zostawić Panów Jarząbka, z bliska i innych lubiących szum wokół siebie.
Tak sobie myślę o jednym z kandydatów a mianowicie o Panu Burchackim i w związku z tym pytanie, nie tylko do niego ale też do was bo może czegoś nie wiem. Pan Burchacki jest z Mławy, jest też z PSL-u dlaczego więc nie pracował na podobnym stanowisku co w UM w Ciechanowie w naszym mławskim Starostwie? Zamiast starać się o dotacje dla Ciechanowa robiłby to samo dla Mławy i powiatu. Czy w Ciechanowie nie ma specjalistów od pozyskiwania pieniędzy z zewnątrz ? No, może i nie ma… . Nie zmienia to faktu, że pomagałby swojemu regionowi a nie sąsiadom zza miedzy. Ja jako mieszkaniec Mławy od urodzenia nie wyobrażam sobie bym mógł swoją wiedzą i umiejętnościmi służyć Ciechanowowi a nie Mławie. Dlaczego Marcinie przez ostatnie lata nie pracowałeś dla powiatu mając za szefa człowieka ze swojej partii? Nie wierzę byscie nie byli w stanie zgodnie współpracować. W obecnym wyścigu po fotel burmistrza zmiażdżyłbyś obenego włodarza już w pierwszej turze chwaląc się sukcesami dla Mławy i powiatu a nie dla „jakiegoś” Ciechanowa. A może nasze miasto mało Cię obchodziło? A może ja czegoś nie wiem ? Proszę kogoś o wyjaśnienie bo jakoś nie łapię dlaczego Marcin Burchacki załatwiał pieniądze dla innych zamiast dla Mławy i okolicznych gmin. Może jestem zbyt sentymentalny ale ja bym tak nie potrafił. Żeby było jasne, ja nie mam myśli bycie radnym. Chodzi o stanowisko takie lub podobne jakie piastuje u sąsiadów.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  kos

Widzę, że cierpisz na kompleks Ciechanowa, jak poniektórzy mławianie – bardzo brzydka cecha. Pałać zawiścią do sąsiedniego miasta, tylko dlatego, ze kiedyś zostało województwem to takie płytkie. Przecież ta zawiść właśnie wtedy się zaczęła.
Wiesz, ja nie patrzę w ten sposób jak Ty i Pan Marcin zapewne też. Jeśli gdzieś ogłaszają konkurs na jakieś intratne stanowisko zgodne z moimi kwalifikacjami i dzięki któremu mogę się rozwijać i nabierać doświadczenia, to nie interesuje mnie czy to jest Mława, Ciechanów czy Działdowo. Warszawę zapewne bym wykluczyła, bo tu mam dom, rodzinę, przyjaciół, ale pobliskie miasteczka już nie, bo to max jedna godzina jazdy.
Może w Mławie nie było wolnych etatów, nikt nie ogłaszał konkursu na pasujące stanowisko Panu Marcinowi, przecież burmistrz obsadza samych swoich, miernych ale wiernych.
Tak w ogóle, to po co filozofujesz? jaki masz w tym cel? – nie rozumiem. Pewnie to robisz tak tylko, żeby się czepiać, bo tak już masz.

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Olka

Źle mnie zrozumiałaś. Nie cierpię na kompleks Ciechanowa bo nie mam powodów by mieć takie kompleksy. Być moźe nie byłem precyzyjny ale to pokłosie śledzenia jednym okiem debaty kandydatów na prezydenta Warszawy. Napiszę inaczej: Szkoda, że Marcin Burchacki nie wykorzystywał swojej wiedzy w Mławie i powiecie, bo przecież stąd pochodzi. I żeby Cię uspokoić; jest bardzo prawdopobne, że właśnie na niego zagłosuję, choć jeszcze mam pewne wątpliwości. A z tym kompleksem naprawdę przesadziłaś☺ No proszę Cię…

Konrad
Konrad
2 lata temu
Reply to  Olka

Olka – ja tam nie widzę w pisaniu kosa żadnego kompleksu. Chłop napisał prawdę i tyle. Nie musi wszystkiego wiedzieć jak każdy z nas. Z Ciechanowa jesteś ?

Agnieszka
Agnieszka
2 lata temu
Reply to  Olka

Powiem tak.. Jak ktoś chce, znajdzie sposób, jeśli nie, znajdzie powód. Uważam, że mając starostę z PSLu, Pan Burchacki spokojnie mógł się ubiegać o etat w starostwie. Jeżeli komuś zależy na pracy to składa cv nawet jak nie ma wakatu.

Ochódzki - prezes Ochódzki
Ochódzki - prezes Ochódzki
2 lata temu

Pamiętajcie, nie możecie mieć innego zdania niż Jarząbek i z bliska, ponieważ grożą wam minusy po których już się nie podniesiecie,… Pozdrawiam ludzi z dystansem. A Ty Jarząbku… Myślałem, że jesteś mądrzejszy. Jak to było? Bitwę pod Mławo… Idż Ty… Jarząbku. Mam tylko nadzieję, że nie kandydujesz na radnego…

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Ooo, widzę, że znów postawiłem ci „bidulu” minusa – przykre. Nie ma mnie, a minusy i tak się sypią.
Kupa bezmózgich oszołomów z ratusza i jednostek podległych.
Zależy Wam bardzo w tym ratuszu, żebym przestał pisać, bo nie możecie nadążyć z „minusowaniem” moich postów,
Będę pisał, choćby właśnie przez te plusy, bo przynajmniej wiem, że sporo ludzi myśli podobnie.
Nie przestanę i tak serio, to nie bawię się w celowe stawianie plusów i minusów – za stary jestem i takie zabawy mnie nie interesują, wole czytać książki niż tracić czas na durne „+” i „-”
Dziękuję za przeczytanie tego postu, a teraz stawiajcie te swoje „-„

Obietywny? nie do końca
Obietywny? nie do końca
2 lata temu

Jarząbek (zwyczajny) – średniej wielkości ptak z rodziny krukowatych. Z uwagi na skryty tryb życia bardzo rzadko widziany (…) . W Europie zagrożony wyginięciem…
Jenym słowem nie radzą sobie w życiu owe ptaszki. Może to jest powód jadu jaki nasz Jarząbek wytwarza na tym forum . Ciekawe czy zobaczę go kiedyś „z bliska”. Panie -z bliska- jak Pan sądzi ? ☺

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Widać, że nie jesteś obiektywny do końca, bo ja z kolei nie znam Pana podpisującego się nickiem „z bliska” i jakbyś dobrze czytał moje posty i tego Pana, to wiedziałbyś, że piszą je dwie różne osoby, ale co tam tłumaczyć – przecież Wam zależy na tym żeby tylko mnie zdyskredytować.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek—nie przejmuj się tymi postami tych klakierów z Ratusza, róbmy swoje, oni by koniecznie chcieli, aby być mądrym , ale na ich modłę, obaj staramy sie ciągnąć ten wózek, a ich to doprowadza do szału, Ty jesteś z bliska Ja jestem Jarząbek i dobrze niech tak będzie możesz tłumaczyć i robić nie wiem co Ja na przykład pracuje w STAROSTWIE, A NASI ADWERSARZE I TAK WIEDZĄ SWOJE. Koniecznie trzeba przyjąc zasadę ” PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA JEDZIE DALEJ”. Piszmy dalej swe spostrzeżenia i obserwację z zycia mławskiej władzy, i ich akolitów. A Obiektywny i Ochódzki, niech sobie używają, aż im to się znudzi, powinniście Panowie wiedzieć ŻE MILCZENIE JEST CNOTA IDIOTÓW—WEŚCIE SOBIE TĄ RADĘ PANOWIE DO SERCA, osobiście wychodzę z założenia że wiem co piszę i mówie, bo gdybym nie wiedział to by po prostu nie zasmiecał bym tego poczytnego portalu śmieciami takimi jak wy to czynicie. Bo już NORWID PISAŁ cyt ” CZY TEN PTAK KALA GNIAZDO CO JE KALA—CZY TEN CO MÓWIĆ NIE POZWALA. Naprawdę tez nie znam Jarząbka i nie muszę go znać, ważne ze nasze oceny mławskiej rtzeczywistpści są zbiezne i prawdziwe, pezez co wy niemożecie sie z tym stanem rzeczy pogodzić—-to przjmijcie przynajmniej do wiadomości żer jesteśmy i będziemy krytykowac to co złe i chwalic to co dobre. A WIĘC DO ZOBACZENIA 21 pazdziernika.

Giewont
Giewont
2 lata temu

Zbirera się na wymioty ty pozyskiwaniem środków jak zdarta płyta

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Giewont

Ulżyj sobie – po co masz się męczyć.

NIe_dla_Kowala
NIe_dla_Kowala
2 lata temu
Reply to  Giewont

To od tego piwka, kórym Pana przekupują do głosowania.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Mława w latach 2014 – 2017 pozyskała z UE środki w wysokości 92,34 zł na osobę (202 miejsce).
Ciechanów pozyskał w tym samym okresie 802,05 zł na osobę (25 miejsce)
Działdowo – 324,85zł na osobę (80 miejsce
biedna, mała Nidzica – 125,81 zł na osobę, ale to dlatego, że jest mała, to tak dużo wyszło (173 miejsce).
Możemy się jednak pocieszyć, bo z ościennych miast gorszy jest Przasnysz, bo w omawianym okresie pozyskał 0 środków.

racjonalny
racjonalny
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Szanowny panie Jarzabek, a pan nadal brnie w te liczby. Już ktoś tam ponizej wyliczył panu ze ma sie ten ranking nijak do rzeczywistosci (nawet do tylko tych 8 mln). Zamiast cieszyc się ze miasto jest dobrze zarzadzane ( nie tylko fundusze eu – to jest tylko jeden aspekt) to ciągle pan marudzi. Wiecej optymizmu i z uśmiechem do przodu. Pozdrawiam.

Rysiu
Rysiu
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Z uśmiechem do przodu to w Mławie pójdziesz jedynie z hasłem jestem od Sławka

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Tak, a ja uświadamiałem kogoś, że ten ranking jest do końca 2017 roku, a większość środków została REALNIE (panie burmistrzu, żebyś mnie pan do sądu nie podał) pozyskana w I półroczu bieżącego roku i dodając te środki do poprzednich otrzymujemy coś koło 8 mln zł. Czy to kolejne moje wyjaśnienie, panu, panie racjonalny wystarczy? Aha, piszemy małą literą, już poprawiam… widzi pan, ja już tak mam w genach, że zwroty grzecznościowe piszę dużą literą. Jak muszę pisać małą, to mam problem, zapominam się.

Konrad
Konrad
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Uważaj racjonalny z tym odmiennym zdaniem od Jarząbka bo zobacz ile dostałeś minusów… Łyso Ci ? ☺ Ja dałem Tobie plusa ryzykując wiele..

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Podxiwiam Jarzabka i jego upór, w podawaniu tych informacji, racjonalny powinienes zrozumieć , ze Jarzabek chce aby to wreszcie nie tylko do Ciebie dotarło. A z tym usmiechem to ja naprawdę nie jestem od Sławka..

Obiektywny
Obiektywny
2 lata temu

Wszystkich, którzy rozpisują się odnośnie wykorzystania środków UE odsyłam do informacji na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wynika z niej, że PO-PSL przekazało dyspozycje do dysponowania środkami dla Ciechanowa!

Informacja prasowa – Regionalne inwestycje terytorialne w subregionie ciechanowskim

2016.07.18 14:10 , aktualizacja: 2016.07.18 15:54

Autor: , Wprowadzenie: Joanna Czechowicz-Bieniek

Zamknięty etap przygotowywania RIT-ów (Regionalnych Inwestycji Terytorialnych). Zarząd województwa przyjął plan inwestycyjny dla subregionu ciechanowskiego. Główny nacisk położony został na działania związane m.in. z rewitalizacją terenów zdegradowanych, budową dróg rowerowych, termomodernizacją budynków komunalnych i użyteczności publicznej czy przebudową infrastruktury drogowej. Można więc startować w konkursach, które niedawno zostały ogłoszone. W sumie na ten cel w całym województwie przeznaczono ponad 950 mln zł. Jesienią będzie wiadomo, ile uzyskał tzw. RIT ciechanowski.
Regionalne Inwestycje Terytorialne (RIT) to autorska inicjatywa zarządu województwa w najnowszym RPO WM (2014-2020) na wzór ZIT-u wprowadzonego przez Komisję Europejską dla Warszawy i okolic. Chodziło o to, by samorządy z pozostałych subregionów Mazowsza mogły wspólnie wypracować projekty tworzące zintegrowaną całość. Liderem koordynującym prace jest zawsze dawne miasto wojewódzkie (czytaj Ciechanów).

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Obiektywny

Co chcesz przekazać tą informacją?
Uświadomić burmistrza?
Czy też chcesz przekazać, że jeśli to Ciechanów będzie rządził środkami to Mławie i tak się nie dostanie. Tak, Mławie się nie dostanie, bo Mława, starym zwyczajem) nie będzie się o nie w ogóle starała. Mława jest przecież bogata i jak to ktoś tu na portalu określił (być może w innym kontekście) Mława nie będzie „łamzać”.

Green
Green
2 lata temu

z wszystkich portali codziennik jest najbardziej obiektywny bo na portalach społecznościowych jest za dużo trolli a negatywne emocje lub komentarze są natychmiast usuwane ciekaw jestem czy to robota spoleczna czy za moje pieniądze

Czysty
Czysty
2 lata temu

Ludu Mławy wybierzcie z rozwaga czy chcecie powiew świeżości czy chcecie sługusa mławskich deweloperów zastanówcie się dobrze

Skrzynki!
Skrzynki!
2 lata temu

Ja o czym innym z lekka. Rozumiem wybory, trzeba się ludziom przypomnieć. Wszędzie na necie bannery z facjatami. Ale w tym roku oprócz wszechobecnych plakatów na słupach energetycznych i reklamach dużego formatu na ogrodzeniach posesji (czasem to juz ogrodzenia brakuje), modne do bólu stało się wrzucanie ulotek do skrzynki na listy. W mojej zabrakło miejsca tyle tego było, upychali te ulotki chyba nogą ci roznosiciele. Co więcej, niektórzy kandydaci roznoszą je osobiscie ale większość kandydatów to milordy, którzy wysługują się innymi, nawet Ukraińcami… dzisiaj mówię do kobiety z plecaczkiem, nie wrzuca juz mi pani tego dziadostwa bo na listy miejsca nie ma, ona na to nic i dalej pcha garście ulotek do skrzynki. Po chwili pojąłem ze nie kuma polskiego i musiałem wytłumaczyć jej to rękoczynem. Po prostu tragedia i dramat. Nie bede pisał kto taki mądry i z którego komitetu ale proszę państwa to jest naprawdę lekka przesada. Chcecie ulotki rozpowszechnić to sami latajcie. Zreszta, i tak niewiele wam pomogą.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Skrzynki!

Skrzynki to jeszcze pikuś – zawsze tak jest przed wyborami, do tego to już się przyzwyczaiłem
Ha, mnie dziś spotkało zupełnie coś innego – domokrążcy.
Pani chodziła od drzwi do drzwi ze swoją ulotką i jeszcze nachalnie prosiła żeby na nią zagłosować – no i u mnie taka osoba jest już spalona.

Zniesmaczony
Zniesmaczony
2 lata temu

Proste wyliczenie 92,34 zł na osobę x 30 957 mieszkańców (z Wikipedii) wynik – 2 858 569,38 zł.
Jak to się teraz ma do tych głosnych 8 milionów?
Przecież nawet sąd ustalił, że było 8 milionów z Unii, które wpłynęły do Mławy.
Coś ten ranking strasznie rzetelnie zrobiony, a tu ludzie tak sie emocjonują.
Zdecydowanie zbyt wielu ludzi ma nadmiar wolnego czasu.
A dla niektórych ten portal to całe życie.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Zniesmaczony

Ok, ale czy przypadkiem nie są to dane do końca roku 2017? W tym roku była Al. św. Dewelopera i coś z kanalizacji. Dane skopiowane z codziennika:
Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Dzierzgowska i Studzieniec, gdzie przyznana kwota to 1 537 787,92 zł, a faktyczne wykorzystanie – 1 365 029,07 zł

Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława, gdzie przyznana kwota to 14 208 180,25 zł, a faktyczne wykorzystanie do I półrocza 2018 wyniosło 3 070 514,27 zł.

Skomunikowanie miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T (Aleja św. Wojciecha), gdzie przyznane środki to 2 950 170,36 a faktycznie otrzymane do I półrocza 2018 wynoszą 946 685,66.

Mława nasza mlawa
Mława nasza mlawa
2 lata temu

Może pora na zmiany. Dajmy szansę innym. Obecny burmistrz miał już wielokrotne szansę się wykazać i różnie mu to wychodziło. Miasto jest zadluzane coraz bardziej. Wywlaszcza się ziemię za grosze a swoją sprzedaje za dobre pieniądze chcąc zarobić na mlawiakach . Czy to rzeczywiście jasny wybór?? Dlatego dokonajmy w tym roku Właściwego wyboru.

edf
edf
2 lata temu

WYBORCO po pierwsze IDŹ NA TE WYBORY AD 2018 – a jak już pójdziesz to DOBRZE WYBIERZ !!! najlepiej na tego KTO JUŻ POKAZAŁ SIĘ OD STRONY WIELKIEGO BUDOWNICZEGO MUŁAWY ! ta infrastruktura w całym mieście TAK JAK ZAPOWIEDZIAŁ w poprzednich Wyborach uzyskując 63% poparcia to KAŻDY może sobie sam odpowiedzieć !!! ja NIE JESTEM MIESZKAŃCEM od 40 już lat – przyznać jednak trzeba iż NIGDY MUŁAWA NIE BYŁA TAK PIĘKNA JAKO DZIŚ !!!

NIe_ dla _Kowala
NIe_ dla _Kowala
2 lata temu
Reply to  edf

No tak 40 lat temu była brzydsza, ośmieszasz się Pan i Kowalewskiego takimi wpsiami.

racjonalny
racjonalny
2 lata temu

Dla mnie najważniejsze jest to że miasto jest dobrze zarządzane co potwierdza chociażby ten ranking z Rzeczpospolitej co zresztą widać gołym okiem, nie trzeba być geniuszem żeby to zobaczyć a nie tylko jeden wskaźnik jakim są środki z UE. To tak jakby w moim domu o sukcesie decydował program 500+.

Wolka
Wolka
2 lata temu
Reply to  racjonalny

A jak wiele mogloby byc zrobione z wykorzystanie srodkow europejskich…

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Taki ranking powstaje co roku, powinieneś sięgnąć do rankingu z ubiegłych, bo to że Mława po oddaniu oczyszczalni uzyskała wysoką pozycję nie znaczy, że miała taką pozycję w latach poprzednich, w których włodarzem był Kowalewski.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Nie popadaj w samouwielbienie.

racjonalny
racjonalny
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

W tym rankingu brane jest pod uwagę około 50 wskaźników z różnych źródeł, nie tylko oczyszczalnia jest brana pod uwagę. Dla mnie i mam nadzieję dla większości racjonalnych to dowód że miasto super się rozwija.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Może wrócimy do tego rankingu za rok, Mława pewnie wskoczy do pierwszej trójki – wtedy będzie powód do dumy.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  racjonalny

To widac po tobie racjonalny dostałeś 500+ to od razu zmadrzakes i wziąłeś się za pisanie postów.

Wiem
Wiem
2 lata temu

Dajcie spokoj z tym i tak burchancki nie wygra.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Wiem

Czyżby wresxcie to pani rzecznik się odezwala, plonne pani nadzieje zer wygra Kowslewski.

do aaa
do aaa
2 lata temu

To chyba celowe wrzutki, na polecenie włodarza,żeby przykryć jego nieudolność i mydlić oczy wyborcom, ze miasto stać na zadłużanie się.

racjonalny
racjonalny
2 lata temu
Reply to  do aaa

Ważne że prawdziwe, niezmanipulowane

aaa
aaa
2 lata temu

W tymże rankingu Ciechanów – 366 pozycja, Działdowo – 113
https://rankingsamorzadow.pl/wyniki#result

aaa
aaa
2 lata temu

I jeszcze jeden ciekawy ranking. Według Rzeczypospolitej w rankingu samorządów 2018 liderzy lokalnego rozwoju. Nasze miasto z czego powinniśmy byc dumni jest na 22 pozycji. Polecam lekturę i miłego analizowania.
https://rankingsamorzadow.pl/files/ranking-samorzadow-2018.pdf

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  aaa

Brawo !!!!!

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  aaa

No tak, tak wysokie miejsce dzięki PPP i oddaniu oczyszczalni w ręce Francuzów oraz inwestycji w kanalizację, która jeszcze nie wiadomo jak się skończy i ile z przyznanych środków zostanie wykorzystane, bo przecież Mława nie potrafi raczej w całości wykorzystywać przyznanych środków, a szkoda.
Ponadto Mława powinna być w grupie miast na prawach powiatu, a nie w grupie gmin miejskich i miejsko-wiejskich – są trochę inne kryteria.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Olka

Wyjaśniam: Miasta na prawach powiatu to większości dawne wojewódzkie chociaż bez akurat Ciechanowa, bo on jest w tej samej grupie co Mława

Jacek
Jacek
2 lata temu

Zaklejali plakaty pana Rakowskiego

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Jacek

Ten Pan kandyduje? Ten człowiek nie ma honoru. Podjęcie decyzji przez Jerzego Rakowskiego, za plecami mieszkańców, było czymś haniebnym, nie godnym samorządowca. Władza pochodzi od ludu, a knucie w ukryciu i podejmowanie decyzji godzących w interes mieszkańców, dyskredytuje człowieka jako samorządowca. Wybierając Rakowskiego na jakiekolwiek stanowisko, możecie się liczyć, że obudzicie się rano, a za oknem wysypisko śmieci, ten człowiek nie ma odwagi do rozmowy twarzą twarz z mieszkańcami, za ich plecami sprzedaje ludzi. Ludzie mu zaufali, obdarzyli mandatem a on ich zdradził. Wstyd Panie Rakowski !

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Marek

Honoru to nie ma Kowalewski.
Jeden przejazd i od razu get out, a krytej pływalni, rewotalizacji9 parku to już nie pamiętacie? – to przypominam, tak dla równowagi.
Druga sprawa – ten Pan nie był celebrytą i nie przechodził szkoleń PR, żeby celnie sterować swoim elektoratem. Ten Pan był szczery, a nie zakłamany i fałszywy.

Arek
Arek
2 lata temu
Reply to  Olka

Jak byl szczery jak knul w PkP przeciwko ludziom ktorzy mu zaufali i obdarzyli zaufaniem ? To jest zdrada. Zaden samorzadowiec nie ma prawa dzialac na szkode mieszkancow. Rakowski oszukal ludzi i nie mial odwagi sie przyznac. Dopiero za Kowalewskiego speawa wyszla na jaw. Rakowski to zaprzeczenie demokracji i spoleczny bandyta. Samorzadowiec to czlowiek ktory rozmawia z ludzmi a nie knije za ich plecami.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Arek

Jak to, przecież temat był na Radzie Miejskiej, tyle że radni nauczyli się tylko podnosić łapki w górę i pobierać swoje diety, a o tym żeby słuchać co się dzieje i myśleć, to już zapomnieli. Pani Pszczółkowska wręcz powiedziała, że się tym nie interesowała, bo to była sprawa PKP – ot, takich radnych wybieramy i mamy to co mamy. Tyle, że jak się da przekupić piwkiem, obrazkiem czy też mydełkiem, to potem właśnie takie są skutki.

Zatorze
Zatorze
2 lata temu
Reply to  Olka

Czego można sie od zdrajcy spodziewać? Właśnie takich podłych kłamstw? Rakowski miał czelność oszukać mieszkańców a teraz jego ludzie maja czleność robić z ludów idiotów? Klamać proszę to trzeba chociaz umieć, Pani to robi w sposób tak bezczelny i chamski że szok. Dobrze Pani wie, że żadnej uchwały z rady miasta w sprawie przejazdy nie ma. Poza tym każdy wie, że obrady rady miasty są sledzone przez gości a także prasę. I komu Pani chce wcisnać taki kit, że żaden tygodnik nie chciał na pierwszej stronie zamieścic inforamci, że na Kościuszki nie będzie ? Wstydu i honoru ludzie Rakowskiego nie macie, zwykli podli oszuści, bez honoru. Na całej trasie, przejazdy zostały zamienione, na wiadukty, tylko nasz Judasz Rakowski potajemnie pojechał do PKP i sprzedał mieszkańców ! Wstyd . To jest samorządowy bandyta, on ma czelność jeszcze prosic kogoś o głos.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Zatorze

Zatorze, który to był rok? wtedy nie były chyba raczej nagrywane posiedzenia, pozostały tylko protokoły. Radni dobrze wiedzieli, a może faktycznie nie wiedzieli, bo na posiedzeniach bezczelnie spali, albo… dłubali w nosie i tylko wyczuwali kiedy ręce do góry podnosić.

Arek
Arek
2 lata temu
Reply to  Olka

Bezczelnie łgasz kobieto, ludzie bez honoru, na nic więcej was nie stać. Pokaż ten protokół ? Juz dawno wiadomo, że takiego dokumentu nie ma. Na posiedzeniach rady była prasa, byli mieszkańcy. Rakowski sie dawno przyznał, że decyzję podjął sam. Po co w kłamstwa dalej brnąć ? Czyli ludzi od Rakowskeigo nie ma jakiejkolwiek gdoności i przyzwoitości? Po trupach do celu ?

Wolka
Wolka
2 lata temu
Reply to  Marek

Rakowski to maly cwaniak. Myslal ze oszuka ludzi, o sprawie nikt sie nikt sie nie dowie a on wygra nastepna kadencje, bal sie protestow to sprawe tuszowal byle tylko nie doszla do mieszkancow. Zdrajca!

Janusz
Janusz
2 lata temu
Reply to  Marek

Rakowski i Kowalewski to dwaj partacze i cwaniaki. Ludzie nie kompetentni, zamiast staracz sie i wywalczyć wiadukt na obwodnice, woleli cwaniaki iść na łatwiznę i odebrali mieszkańców wiadukt, który PKP miała budować na Zatorzu. W Ciechanowie pokazano, że można było przejaazdy zastąpić wiaduktami i tunelem, a na obwodnicach pobudować nowe wiadukty bez odbierania ludziom przeprawy przez tory. Zaradni, kompetentni włodarze Ciechanowa, swoją ciężką praca i kompetenym zespołem zadbali o interes mieszkańcow. Kowalewski i Rakowski swoją bezradnością i lenistwem tylko pogwałcili interes mieszkańców.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Ranking rankingiem, a mnie cały czas gnębi coś innego, bo na stronie burmistrza nie widzę żadnej przejrzystości w pozyskiwaniu środków na kampanię i ich wydawaniu. Z tego co tam widać, to widać, że pozyskał 2.500zł ( tak, słownie: dwa tysiące pięćset złotych), ale wydatków to już żadnych, a samych banerów na mieście to przybywa jak grzybów po deszczu.
Właśnie, kto mnie uświadomi, kto, jaka firma rozwiesza na płotach te olbrzymie banery burmistrza?
Ktoś coś wie? – bo ciekawość mnie zżera.

Green
Green
2 lata temu
Reply to  mławianka

ciekawostką jest jeszcze to kolorystyka tych banerów z daleka bardzo przypomina reklamy Media Expert

jeloł
jeloł
2 lata temu
Reply to  Green

jasny wybór bułka z masłem burmistrz słońce gotuj z Kowalewskim

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  jeloł

tak, w tej białej koszuli faktycznie wygląda jakby zapraszał na obiad do swojej knajpy, a może do garów 😀

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  Green

Juz nawet kolor sie nie podoba ludzie jak was zadowolić same marudy.

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  mławianka

A może pani poprostu pójdzie i zapyta pana burmistrza .Uważam że byłaby to ogromna odwaga z pani strony.

h13
h13
2 lata temu
Reply to  mławianka

Na stronie nie ma też żadnej wzmianki o programie?
Jest aż tak pewny siebie?
Ludzie ocknijcie się. Mławie potrzebna jest zmiana..

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  h13

Burmistrz nie ma żadnego programu, przecież mówił na konwencji, ze jemu nie potrzebny jest program, ze będzie kontynuował swoje działania. Jest pewny siebie, ale życzyłbym mu, żeby mieszkańcy utarli mu nosa i sprowadzili go na ziemię. Indorowi, który myślał o niedzieli, to w sobotę łeb ucięli.
Tylko obiecywał na konwencji, że jego działania finansowe w kampanii wyborczej będą transparentne, przejrzyste – niestety takie nie są. Nie ma tam nic oprócz jednej wpłaty, a wydatków żadnych. Czyżby wszystko było robione za nasze pieniądze?
Jaka firma pracuje przy rozwieszaniu plakatów Kowalewskiego? – mnie też to ciekawi.

Green
Green
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

czysta biała koszula a za kolniezykiem zawsze trochę brudu: spalarnia śmieci (wiedziałem ale nie powiedziałem), zwolnienie dyrektor MDK, konkurs na dyrektora Muzeum ZZ i wiele innych na które nie było zgody mieszkańców tylko zadecydowała RM na polecenie burmistrza

aaa
aaa
2 lata temu

I jeszcze jedna informacja:
W badaniu przeprowadzonym przez INC Rating Sp. z o.o. z Poznania na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego Mława znalazła się na wysokiej pozycji spośród gmin, miast i powiatów, których sytuacja finansowa została zbadana na zlecenie FRRK. Daje „bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+. Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez miasto Mława”.

bbb
bbb
2 lata temu
Reply to  aaa

„W badaniu przeprowadzonym przez INC Rating Sp. z o.o. z Poznania na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego Mława” na zlecenie czyli rozumiem, że przeprowadzenie tego badania było opłacone czy oni robią na zlecenie za friko?

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  bbb

Jest napisane że na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego to musisz ich zapytać.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  aaa

Coś wiem o tym badaniu i jego dobrych wynikach.
To badanie było robione pod emisję nowych obligacji, bodajże na kwotę 17 mln zł i musiało być takie właśnie, bo czy emitent obligacji powie że jest źle i nie wyemituje obligacji, z których ma czysty zysk w postaci wysokiego oprocentowania? – pomyślcie trochę, myślenie nie boli.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  mławianka

coś czyli nic

aaa
aaa
2 lata temu

Inny ranking równie ciekawy:
Z danych Ministerstwa Finansów opublikowanych pod koniec czerwca br.
Na 2478 polskich gmin, Mława z zadłużeniem w wysokości 22 700 000 zł (17 proc. planowanych dochodów), co daje 729 zł na mieszkańca, zajmuje 1407. miejsce w rankingu zadłużenia gmin udostępnionym przez Ministerstwo Finansów. Spośród położonych najbliżej Mławy gmin miejskich gorzej wypadają Pułtusk (dług w wysokości 59 546 475 zł, czyli 2 433 zł na osobę), Ciechanów (odpowiednio 50 824 570 zł i 1 145 zł na osobę), Płońsk (27 282 283 zł i 1 225 zł) i Przasnysz (25 331 948 zł, 1 465 zł). Lepszy wynik osiągnęły zaś na koniec 2017 roku Żuromin (9 794 655 zł zadłużenia, co daje 671 zł na mieszkańca) oraz Maków Mazowiecki (odpowiednio 3 572 713 zł i 360 zł).

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  aaa

To teraz dodaj 17 mln długu przy tych samych dochodach i zobaczysz jaki to będzie procent dochodów.
Druga sprawa, Ciechanowa nie zadłużył obecny prezydent, zobacz z jakim długiem przejął miasto i ile tego długu już spłacił.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  mławianka

A nie bierzesz pod uwagę że zeby otrzymać kasę z UE to trzeba mieć własny wkład i bardzo często samorządy biorą pożyczki żeby ją otrzymać. Ktoś kiedyś powiedział że pieniądze z UE to nie są tanie rzeczy.
Co do Ciechanowa, nie bardzo on mnie interesuje bo to nie moje podwórko no ale dane są danymi i trudno z tym polemizować.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  aaa

No a burmistrz bierze kredyty pod inwestycje, ale nie składa wniosków o dofinansowanie tychże inwestycji, a gdyby składał wnioski i choć trochę dostał dotacji, to nie uważasz, że te inwestycje byłyby jednak dla Mławy tańsze niż są obecnie, a odzyskane pieniądze można by było wykorzystać na inne inwestycje i inne potrzeby miasta (tak jak to było z dotacją na I etap remontu MDK).

janina
janina
2 lata temu

panie Zbrzezny dziekuje panu za pomoc. Ma pan moj glos.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  janina

Czy Pan Zbrzezny w sutannie się u Pani zjawił aby okazać tą pomoc????

Julian
Julian
2 lata temu

Czy ludzie odpowiadający za wieszanie plakatów obecnego Burmistrza mogą nie zaklejać innych?? Bo was nagramy!!

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  Julian

No to do dziela ha ha.Trzeba było podejść i zwrocic uwagę a nie tu pisać. 1

partyjny
partyjny
2 lata temu
Reply to  Julian

HAHAHA, widać nowicjuszy, przecież tak to wygląda w całej Polsce. Jedni naklejaja n drugich, a skąd mogąwiedzieć ile czasu wiszą tamte. haha

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Julian

Kto rozwiesz plakaty burmistrza? jaka firma?

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu
Reply to  mławianka

Są jeszcze inne pytania:
Kto płacił za konwencję Kowalewskiego w Domu Kultury? – faktura niezbędna do wglądu
Kto nagrywa te filmiki dla Kowalewskiego?
Kto je montuje? i kto za to płaci?
Ile kosztowały wydruki wszystkich banerów? – na szczęście wszystkie są pomierzone – co do centymetra…
Ile pieniędzy wzięła firma rozklejająca plakaty i rozwieszająca banery?
Skąd był dron na nagrywanie spotów? – mam nadzieję że nie miejski…
[wymoderowano]
Kto przygotowywał stronę internetową – umowa o dzieło na ten produkt lub inny dokument poświadczający wykonanie tej strony?
Kto przygotowuje i za jaką cenę projekty ulotek, plakatów i billboardów??
Wszystkie te Pytania kieruję do Pana Kowalewskiego?
Mławianie – zastanówmy się nad tym. Z ordynacji wynika iż kandydat na burmistrza może wydać na siebie max. z tego co się nie mylę około 18.000 zł.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

No jak kto – pewnie my
przecież nawet dron został zakupiony przez UM, wszystko służbowym sprzętem i w godzinach pracy – przecież burmistrz ma czas pracy nienormowany, a służbowy sprzęt chyba można wykorzystywać. Lekarze w przychodniach przyszpitalnych przyjmują również prywatnie, a więc ta sama zasada, czyż nie?
Konwencja wyborcza Kowalewskiego, przecież odbyła się w kinie, a wszystko podlega pod UM, a więc nie było żadnych opłat.
Miało być wszystko transparentne i przejrzyste na stronie Kowalewskiego, czyli http://www.razemdlamlawy.pl , ale nie jest nic przejrzyste. Nie ma wpływów poza jedną pozycją i nie ma żadnych wydatków.

Polka
Polka
2 lata temu

Przykro jak czyta się te wszystkie komentarze ile w was ludzie jest złości, nienawiści i zazdrości. A jestem pewna że gdybyście tylko mogli to sami zasiedlibyscie na miejscu burmistrza i ciekawe jak każdy by się czul czytając takie opinie o sobie.A jestem pewna że nikt cudow nie stworzy ale marzyć sie to wszyscy i to jeszcze anonimowo kupa tchorzy i cwaniaków z was .

NIe_dla_Kowala
NIe_dla_Kowala
2 lata temu
Reply to  Polka

Miernie biernie, ale żeby Kowal rządził a ja miał ciepła posadę, egoizm ludzi przeraza.

Zocha
Zocha
2 lata temu
Reply to  Polka

Widocznie ma takie opinie włodarz sobie zasłużył.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Polka

A Szanowna Pani to kim jest?? jak nie tchórzem i cwaniakiem, tak ochoczo opluwając wszystkich, dookoła, a z siebie gotowa zrobić świętość, do tego przyjmując nick, Polka, który nijak nie pasuje do tego co Pani pisze, tak zazdroszcze Pani tupetu, w obronie Kowalewskiego, zarzuca Pani nam że piszemy anonimowo, a Pani jak pisze, czyżby wstydzila się Pani swego nazwiska.?? i sama tak ochoczo dołączyła się do tej kupy tchórzy—czy nie jest Pani WSTYD, że jest Pani takim cwaniakiem.

Joasia2018
Joasia2018
2 lata temu

No cóż. Bez komentarza panie burmistrzu. Chwilkę cieszyl sie pan pseudowygrana w sądzie. Niezależne rankingi ukazuja jasno. Mlawa na szarym koncu. I znów Burchacki powstal jak feniks z popiołów. Czyli nie kłamał. Nie ładnie . No coz nalezy tylko powiedziec panu Kowalewskiemu. Zegnal Genia swiat się zmienia.

mławianka
mławianka
2 lata temu

W ratuszu właśnie kończy się narada na temat strategii ataku pod tym artykułem, zaraz ruszą do ataku, bo jak mógł się ukazać tego typu artykuł. Pan musi być wychwalany pod niebiosa, a nie ganiony.
Jak kt6oś gdzieś napisał:
” PIES TO MUSI WIEDZIEĆ, KTÓRA RĘKA GO KARMI”.
Bardzo mi się to podoba, bo to jest prawdą.

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  mławianka

A to mlawianko chyba działasz w taki sam sposób skoro to wiesz , wstyd .

Zocha
Zocha
2 lata temu
Reply to  Polka

Pani Polko, to jest cytat z pana kowalewskiego (specjalnie małe litery, bo ten pan na szacunek nie zasługuje).

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  Zocha

Pani Zacho każdego człowieka trzeba szanować nawet jeśli zrobił coś co się pani nie podoba. Pani chyba nawet siebie samej nie szanuje.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Zocha

Zocha zostaw tego tchórza w spokoju bo wymiana myśli z takim indywiduum, które tak zaciekle broni Kowalewskiego po prostu mija sie z celem, ta „Polka” wie swoje, i nic w jej rozumowaniu tego nie zmieni.

aaa
aaa
2 lata temu

Takie rankingi owszem dają jakiś obraz sytuacji ale nie do końca. W samym rankingu można wyczytać „Tegoroczny ranking obejmuje wydatki finansowane przez dotacje unijne w latach 2014–2017. ” I teraz nie ma w nim pieniędzy pozyskanych np w 2018 roku i jeśli komuś wcześniej nie przydzielono kasy a teraz np jednorazowo załapał się na jakąś dużą kasę ( a było coś o Płońsku ostatnio) to tu tego nie ma. Perspektywa jest na lata 2014-2020 i dopiero po zakończeniu perspektywy można obiektywnie powiedzieć kto ile pozyskał z danej puli. A tak to jak dla mnie lipa. Coś pokazuje ale do mnie to nie przemawia, wolę patrzeć na to co widzę a widzę że Mława pięknieje. I życzę miastu dalszego rozwoju z jakimkolwiek burmistrzem byle dalej realizował rozwój miasta.

Malgorzata
Malgorzata
2 lata temu

Nietrudno mieszkancow Mlawy zadowolic- NIEKTORYCH. Jakze nie wiele im trzeba…Malo i bardzo drogo. Do tego zeby bylo solidnie….A tu wiele pozostawia do zyczenia co do jakosci wykonanych prac. Ogromna sxkoda, zal, ze inne miasta nas wyprzedzaja z pozyskanymi srodkami. Z uporem maniaka pisze sie o pozyskiwaniu pieniedzy, w sxczegolnosci z zewnatrz. I slusznie, bo co by nie chcial zrobic, opiera sie o pieniadze. Lepiej wydawac z zewnatrz srodki, wszak wracaja sie nasze skladki z Unii, chocby w mniejszym stopniu ale jednak. I mamy prawo do siegania po nie. Gorzej dzieje sie, kiedy realizujemy inwestycje z pieniedzy mieszkancow bo to nic innego jak sieganie do ich kieszeni, a tak niestety sie dxieje w Mlawie. A mieszkancy lykaja to co mowi burmistrz, jak pelikan ryby, tyle ze te ryby sa zatrute..

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  Malgorzata

Szkoda ze pani nie napisała ze inne miasta wyprzedzają nas jeżeli chodzi o długi w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Każdy pisze co chce i jak chce .Jak chce się kogoś uderzyć to kij się zawsze znajdzie.A warto czasami samemu sobie zrobić „lanie ” żeby przejrzeć.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Polka

Trzeba jeszcze popatrzeć na to również czy inne miasta zmniejszają ów dług czy też go powiększają, a Mława ewidentnie powiększa dług, przecież RM zaklepała zwiększenie długu w tym roku o 17 mln zł.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Polka

Przestań już sie mądrzyć, ‚Polka’ bo ten kij naprawdę się znajdzie i mocno to uderzenie możesz odczuć, przjrzyj wreszcie na oczy chyba że masz zaćme i trudno ci dostrzec obiektywnie to co się wokól ciebie dzieje.

Ewa N
Ewa N
2 lata temu

Witam ,
Z prędkością błyskawicy Burmistrz idzie do Sądu -szkoda ze nie ma to przełożenia na pozyskiwanie funduszy.
Czy dobry gospodarz nie powinien korzystać z możliwości zdobycia dodatkowych funduszy??? Inni mogą , umieją -składają wnioski w terminie .
Wstyd….Szkoda że Burmistrz z prędkością błyskawicy nie odniesie się do powyższego-dziwnie milczy.

bez kandydata
bez kandydata
2 lata temu

Hit ostatnich dni! Za mało pozyskanych dotacji! A teraz objaśnienie, żeby pozyskać dotacje samorząd w pierwszej kolejności sam musi wyłożyć całość środków a dopiero pozniej UE zwraca mu ich część. Nie każdy samorząd stać na finansowanie milonowych inwestycji więc biorą na ten cel kredyty. Samorząd bierze kredyt to wszyscy krzyczą, że się zadłuża itp wiec rezygnuje z kredytu to pojawiają się glosy , że nie pozyskujemy środków. Więc tak źle i tak niedobrze jak to w Polsce. W Mlawie działają obozy polityczne i niestety zastawiając się dobrem miasta z całych sił robią sobie na przekór, A mówi coś dobrze i B o tym wie ale nie przyzna mu racji bo przecież jak to będzie wyglądać. Ambicje Mławskich „polityków” skupiają sie tylko na tym jak dogryźć przeciwnikowi. W mniejszych gminach nie ma podziałów na partie i łatwiej im finansowanie z UE i pozyskiwanie kredytów na nie. Wiec może w końcu zamiast wytykać jeden drugiemu kandydatowi co nie tak, zamiast oczerniać jeden drugiego zejdą na ziemie, wyjdą z fb i popatrzą z boku co wyprawiają, bo to nie kampania a przepychanka w przedszkolu

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  bez kandydata

A mławski samorząd robi wszystko za same kredyty, nie stara się o pozyskanie środfków – jak to wytłumaczysz
Nie złożył wniosku o rewitalizację wokół handlowca
nie złożył wniosku o remontPpopówki
nie złożył wniosku o plac zabaw w parku
nie złożył wniosku na bitwę pod Mławo
i tak by wymieniać i wymieniać bez końca.

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Bitwę pod Mławą a nie pod Mławo – ciemn….ku. Poucz się trochę.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  mławianin 1

Ciemniaku, tobie literówki się nie zdarzają? jesteś taki święty czy taki nadęty jak Kowalewski i lubisz poprawiać innych, bo uważasz się za najmądrzejszego, tyle że powiem ci szczerze, że dyktando z j. polskiego wygrałbym z tobą bez mrugnięcia okiem (małe litery zamierzone, nie mam szacunku do ludzi twojego pokroju).

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Po tym co teraz napisałeś i w jaki sposób odpowiedziałeś widać jakim jesteś prostakiem. A te plusy sam sobie dajesz tępa głowo. Egocentryk i narcyz, który o dziwo zawsze ma więcej plusów niż minusów. A dyktando to JA bym wygrał z TOBĄ. Widzisz swoje zachowanie? Po zwróceniu uwagi obrażasz się jak niegdyś mój bokser (pies). Nawet nie umiesz na poziomie odpowiedzieć na jakikolwiek zarzut. Jesteś zakałą tego forum . Nie dlatego, że jeździsz po Kowalewskim ( bo to mnie mało obchodzi) ale dlatego, że masz za głupca każdego kto śmie mieć inne zdanie niż Ty. Psujesz i obniżasz poziom dyskusji na tym forum, wprowadzasz złą atmosferę i ogólnie jesteś tak po prostu po ludzku zdrowo jeb…ty. Masz swoje życie, zainteresowania? Czy Twoje życie to owe forum? Widzisz? ja używam w stosunku do Ciebie dużych liter a Ty z uwagi na to, że jesteś arogantem i narcyzem. – nie!!! A teraz zmień nick bo Jarząbek jakoś kojarzy się z „Misiem”. Komu z kandydatów śpiewasz „łubudubu..” ?

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  mławianin 1

Oczywiście Kowalewskiemu.

Odnośnie mojego nicka, to nie interesuje mnie Twoja ocena i nie zamierzam go zmieniać, bo tobie się kojarzy…, a niech ci się kojarzy.
A co do błędów i zwracania komuś uwagi , to polecam:
https://kwejk.pl/artykul/2733625/amerykanscy-naukowcy-potwiredzaja-ludzie-ktorzy-poprawiaja-twoje-literowki-prawdopodobnie-sa-dupkami.html

Jeżeli jednak zwraca się komuś uwagę, to można to zrobić w sposób kulturalny, a nie bezczelny i arogancki z wyzywaniem adwersarza, a u ciebie tej kultury nie widzę, tylko pokazałeś, że jesteś lepszy, mądrzejszy, a przecież mnie nie znasz.
Komentarze piszę dość często, a więc chyba zauważyłeś, że z reguły nie robię błędów.

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek Ty poważnie traktujesz to co jest na Kwejk-u ? Naprawdę ? Nie wiedziałeś co odpisać to trzeba było Kwejka poprosić… Człowieku nie brnij w gąszcz. Nie umiesz pisać w naszym języku, robisz błędy Mławo… piszesz długie zdania i śmiesz mnie obrażać bo Ci zwróciłem uwagę. Co o Tobie myślę to już napisałem i nie będę się zniżał do Twego poziomu. I nie dodawaj sobie plusów a innym minusów bo to bracie… Śmieszne jest. Ty masz inne życie oprócz tego tu na tym forum ? Chyba nie; nie odpowiadaj bo nie sądzę, źe będę miał ochotę to czytać. Aha, pozdrów – z bliska- Ty wiesz dlaczego ….

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  mławianin 1

Jeszcze jedna sprawa:
Co mądrego wniosłeś do dyskusji oprócz obrażania mnie? – bo ja nic nie widzę. Nie napisałeś nic konkretnego, tylko przyczepiłeś się mnie jak za przeproszeniem rzep do psiego ogona i próbujesz mnie zdyskredytować, bo nadepnąłem ci na odcisk. To twoja postawa jest właśnie narcystyczna i wywyższająca się, a nie moja.
To już mój ostatni komentarz do twojego ubliżania mi. Nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu.

Konrad
Konrad
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbku, przepraszam Cię bardzo ale to Ty ubliżasz innym, z tego co widzę ☺ Przystopuj bo brzydko to wygląda.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianin 1

Gdyby Cie nie obchodziło że Jarząbek jezdzi równo po Kowalewskim, to byś po prostu nie włączał się do tej dyskusji, inteligencie, i nie ubliżał ludziom, bo to DUPKU tylko zle świadczy o Tobie. Naprawdę ciężką jest znaleść przykłady na tym forum takiego BARANA jak ty, który poza ubliżaniem nie ma nic do zaoferowania. Tak jak piszesz jeb***j tym swoim pustym łbem o ścianę i może to Ci pomoże aby wrócić do normalności, bo inaczej możesz znaleść się jako szkodliwy osobnik dla otoczenia w zakładzie zamkniętym, gdzie z takimi osobnikami szybko się uporają.

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu
Reply to  z bliska

Z bliska, prosty z Ciebie człowiek. Z Tobą nie dyskutuję bo na to nie zasłużyłeś, podobnie jak Jarząbek. Podobnie piszecie, dziwna sprawa….. Nie obrażaj mnie bo prezentujesz żenujący poziom. O piszącym świadczy to co pisze…. Zrozumiałeś ten przekaz czy to jest za trudne???

normal
normal
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek, no wiem czy byś wygrał dyktando… Powyższy wywód napisałeś jednym zdaniem, no dobra dwoma. A powinieneś przynajmniej w trzech zdaniach. Przecinki są, ale niektóre z nich to powinny być kropki. Ty naprawdę się ośmieszasz… Po co Ci to? Zajmij się doszkalaniem. Zainwestuj w siebie bo krucho z Tobą.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  normal

Umiesz liczyć, a szczególnie dodawać. Długość zdań nie ma nic do rzeczy, o ile prawidłowo się je formułuje.
Jeśli jednak pasz problem z czytaniem długich zdań, to postaram się pisać krótsze, żeby łatwiej było zrozumieć, ok?

normal
normal
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Źle sformułowałeś zdanie ciemniaku. Dlatego to napisałem. Ile masz tych urządzeń, że dajesz sobie tyle plusów?

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  normal

Które, ciemniaku?
„Sadzę ciebie według siebie”, ciemniaku. Jestem zbyt duży, żeby bawić się w takie rzeczy.
Z tobą widocznie też kulturalnie można, ciemniaku.
Trudno, a więc też już się nie zniżam do twojego poziomu. Nie pozdrawiam i kończę dyskurs z tobą.

normal
normal
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Które? A te w którym odpisałeś o literówkach, które się zdarzają odnośnie słowa Mławo… Ośla łąko. Wracaj do szkoły

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianin 1

Nie ubliżaj nikomu jak zrobił błąd w literowce, a że sam jesteś ciemniakiem to widać, zgłoś sie do Kiełbińskiego to cie nauczy poprawności w zachowaniu i pisaniu.

normal
normal
2 lata temu
Reply to  z bliska

Z bliska, o poprawnym pisaniu to akurat Ty powinieneś pisać ostatni… Tuż po Jarząbku.

Polka
Polka
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

A może trzeba było to zrobić za pana burmistrza. Wszyscy mądrzy na anonimowej dyskusji.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Polka

Mnie za to nie płacą podwoił zatrudnienie, pozatrudniał miernych ale wiernych, to niech sam składa wnioski. Ja mam robić coś za niego? a kto mi zapłaci?. Dla uzyskania dofinansowania remontu MDK potrafił wynająć firmę zewnętrzną (bo pracownicy nie potrafią), to niech wynajmuje, ale niech składa wnioski, a nie siedzi na czterech literach i pozuje oraz się promuje. To potrafi bardzo dobrze, wyszkolił się w tym temacie.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  mławianka

Mnie też za to nie płacą – dzięki 🙂

Cdn...
Cdn...
2 lata temu
Reply to  bez kandydata

Bez kandydata- hity to sa w sklepach…

Typowe
Typowe
2 lata temu

Teraz codziennik pan złotousty poda do sądu tez zle napisali co nieprawdę

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Typowe

Nie sądzę, że poda bo te dane są prawdziwe. Natomiast Burchacki minął się z prawdą. Brakuje mi tu kwot. Wtedy poznamy prawdziwe dane także z Ciechanowa… Drodzy kandydaci bądżcie uczciwi w tym wyścigu…

Ninka
Ninka
2 lata temu
Reply to  Typowe

Już cała Mława drży, bo przeczytaliśmy tę informację. Złotousty wszystkich poda do sądu, o przepraszam oprócz swoich wiernych. Ha ha ha

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

No proszę, ten PSL… powiat jest jednak ciut lepszy niż miasto.
Co pan na to, panie burmistrzu – nie ma czym się chwalić, a więc się pan nie chwali, no bo z czym do ludzi.
Przed emisją nowych obligacji chwalił się pan dobrą kondycją miasta, wręcz wspaniałą kondycją, tylko że to była opinia bodajże… emitenta obligacji – taki to nawet gdyby miasto miało już powróz na szyi, to wydałby pozytywną opinię.
Na szarym końcu 😀 😀 😀 – to wspaniałe miasto z tak dobrym dbającym gospodarzem, no jak tak może być…
Panie burmistrzu tym sądem, to pan się ośmieszył i zwrócił uwagę wszystkich, na to jak pan dba o nas, mieszkańców i o miasto.
Ja nie chce takiego gospodarza, który nic nie robi oprócz pozowania do zdjęć i oprócz świetnie wypracowanej i wyuczonej gestykulacji , mimiki i oracji nic nie ma do zaoferowania.
Pana najważniejsze zajęcie, to bycie jak najlepszym celebrytą, a nam potrzebny jest dobry gospodarz, a nie uśmiechnięty fałszywie celebryta, co to nie przepuści żadnej okazji do selfie.

nasza Wólka
nasza Wólka
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Korzystanie z dotacji to możliwość a nie obowiązek. jeżeli nasz Burmistrz dodatkowej kasy nie potrzebuje to po nią nie sięga. Po co pchać się z łapami do Niemca po jałmużnę.

Obligacjia
Obligacjia
2 lata temu
Reply to  nasza Wólka

Skoro nie potrzebuje dotacji i pieniędzy to po co miasto drukuje obligacje?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  nasza Wólka

To w sumie Polska płaci składki do Unii, chyba również po to żeby móc z tych pieniędzy korzystać, a nie dla „Niemca” wszystko ofiarowywać

Tunel
Tunel
2 lata temu
Reply to  nasza Wólka

Ot odezwał się, myślący inaczej.

Ekonomia
Ekonomia
2 lata temu

A tu co? 0 komentarzy? Może tutaj przydupasy kolarza się wypowiedzą? Pytanie – czy można ich nazwać nierobami jeśli Mława tak słabo stoi w tej tabeli?

Ewa N
Ewa N
2 lata temu
Reply to  Ekonomia

To prawda -nagle cisza-brak argumentów ?????Takie są fakty .
A miało być tak cudownie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Dno panie burmistrzu – czym pan się tam zajmuje rozsiadł się pan tam i tylko się kłania i raczki całuje

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Pan burmistrz zajmuje się promocją własnej osoby.
Jest narcyzem, który ciągle potrzebuje poklasku i pochwał.
To wielki celebryta i właśnie tym się zajmuje najbardziej – szkoleniem mimiki, gestów i oracji, żeby dobrze manipulować mieszkańcami.

Korwin
Korwin
2 lata temu

Co Wy wszyscy o tych pozyskanych środkach ? Nic innego nie wymyślicie tylko w koło Macieju pozyskane środki i pozyskane środki. Czy Wy ludzie umiecie żyć z własnych pieniędzy czy tylko z pozyskanych środków ?

Lider
Lider
2 lata temu
Reply to  Korwin

Zobacz chłopie jak inne gminy prosperują bez środków z zewnętrz bida z nędza przez wieś pędzą to samo jest u nas i zadłużenie wzrasta podatki podnoszą a ty za to płacisz

nasza Wólka
nasza Wólka
2 lata temu
Reply to  Korwin

Merytorycznie i w punkt.

134
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x