Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koncert dla Niepodległej w Mławie


Wczoraj (4 września) w hali widowiskowo-sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie odbył się koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej” w wykonaniu artystów Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.


ksp Mława
Reklama

Koncert zorganizowany był w ramach cyklu koncertów organizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 20-lecia samorządów wojewódzkiego i powiatowego. Patronat  nad imprezą objęli marszałek Adam Struzik i starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski.

Obecny na koncercie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik mówił o przemianach w okresie minionych 20 lat na Mazowszu. Natomiast starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski przybliżył historię i działania samorządu powiatu mławskiego

W  podróż muzyczno – literacką wprowadziła publiczność Iwona Wujastyk, dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury. Artyści zaprezentowali m.in. wiązanki pieśni legionowych, piosenek lwowskich oraz  ponadczasowe przeboje jak „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Piosenka o mojej Warszawie” czy „Kiedy znów zakwitną białe bzy”. Publiczność była zachwycona koncertem, nagradzała artystów gromkimi brawami.

W okolicznościowym programie wystąpili Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki, Artur Gotz,  Artystom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Zbigniew Rymarz (kierownictwo muzyczne, fortepian), Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Jakub Mikulski (perkusja). Koncert wyreżyserował i poprowadził Tomasz Gęsikowski.

RK

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Owacje na stojąco, utwory na bis, wspólne śpiewanie z publicznością

Mławska Orkiestra Dęta, chór Cantare i soliści zaśpiewali żołnierzom i o żołnierzach

Na patriotyczną i skoczną nutę. X Festiwal Piosenki Żołnierskiej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
3 lata temu

Zwracam HONOR ,musiałam nie zauważyć.

Muzyk
Muzyk
3 lata temu

Koncert piękny. Dziękuję artystom i organizatorom.Niestety część mławskiej publiczności zachowała się delikatnie mówiąc nieelegancko wychodząc w momencie kiedy są oklaski, artyści jeszcze stroją na scenie a organizatorzy wręczają kwiaty. Z przykrością stwierdzam, że takie zachowanie nie jest w Mławie odosobnione. Może redakcja portalu lub jedno ze stowarzyszeń seniorskich (gros publiczności to seniorzy) podejmie się lekcji savoir vivre w tym zakresie.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Gdzie było zaproszenie?

mławianka
mławianka
3 lata temu

Informujecie o koncercie ale szkoda, że dopiero po koncercie.A z przyjemnością bym poszła.

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  mławianka

było zaproszenie

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x