Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koncerty mławskich zespołów, w tle zbiórka podpisów pod likwidacją Straży Miejskiej


Pierwszy, „mławski” dzień  tegorocznego cyklu koncertów związanych z obchodami miejskiego święta –  Dni Mławy nie cieszył się nazbyt liczną frekwencją widzów i słuchaczy. Wśród tych, którzy jednak przyszli nie obawiając się zmiennej pogody, znamienitą większość stanowili  ludzie młodzi oraz pokolenie średnie.


Okazało się jednak, że mławskie zespoły koncertujące na scenie już od godziny 18 –tej swoich fanów również mają, a przybywało ich w miarę coraz późniejszych godzin wieczornych.  Na festiwalowej scenie pojawiły się:  WML DANCE, HEAVEN, MIASTO WEWNĘTRZNE,
W INNYM STANIE, PROJECT,  DARO MARCINKIEWICZ BAND TRIBUTE TO JIMI HENDRIX.

Na odwiedzających w trakcie festiwalowych dni MOSiR czekają oczywiście nie tylko muzyczne atrakcje. W gotowości pozostaje podobnie jak w latach ubiegłych wesołe miasteczko i strefa gastronomiczna.

A przy głównym wejściu do MOSiR-u mławski PiS rozpoczął i prowadzi akcję zbierania podpisów w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Mławie.

red.

« 2 z 2 »

Zobacz także…

To Łobuzy skradły show sobotnich koncertów

Dni Mławy 2018 zumba kids

Jarmark Wojciechowy w strugach deszczu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Wszyscy klakerzy rzucili się na Pana Marka zarowno ratuszowi jak i ZSL owi od Burxhackiego im w glowie swita tylko te pare etatow i tyle tak na marginesie jak wygra zsl to i tak przetrzepia personalnie wszystkie jednostki
PiS przemyślał to racjonalnie niebawen zadnego burmistrza nie bedzie stać na utrzymanie straży miejskiej
Nasze zadłużenie siega ponad 40 000 000
Obsługa tego zadluzenia po emisji tegorocznych obligacji siegnie. pewnie. 1000 000
Obecnie jest to ok 800 000
Zaden budżet obecnie sie nie zbilansuje wiec nawet gdyby inwestycje były na poziomie 0 to i tak jeszcze przez kilka lat dług miasta bedzie sie zwikszal. Okolo 800 000 rocznie z budżetu wyklada. Circa 800 000. De facto kwota ta zwieksza zadłużenie
To jest właśnie realne myslenie o tym co jest najlepsze dla miasta przecież straż tylko dubluje uprawnienia kontrolne urzędników ratusza nic nie stoi na przeszkodzie aby ci ruszyli 4 litery.
Przy okazji wiecie panstwo iz dodatek od waszych mieszkań jest tylko o 0.01 zł nizszy od maksymalnie okreslonego przez ministra
A 24 zł/ na mieszkańca z waszych przeznaczamy na straz miejska 24 na obsługę dllugu ok 20 na biuro ds kanalizacji
To szanowni mieszkancy sa wasze pieniądze
To dobrze ze ktos zaczyna sie ich wydawaniu przyglądać i liczyć

joanna
joanna
3 lata temu

Jestem za,pieniądze przeznaczyć dla policji.Straż potrafi tylko gonić stare babcie sprzedające jajka i jagody.Straż to takie zielone ludki Maciarewicza

Brodacz
Brodacz
3 lata temu

Nie daj Panie Boże aby PIS rządził w Mławie. Pewno całą ludność by zagnali na kolanach do kościołów, polikwidowaliby niewygodne dla nich instytucje /oczywiście poza kościelnymi/ , karali by przykładnie nie modlących się i z uśmiechem na ustach pozajmowaliby stołki wszystkie wysoko płatne na wieloletnich kadencjach. Kiełbiński w Mławie niech da się na spokój z tym kandydowaniem. Ani prezencji ani płynnej wymowy, ot przeciętniak z pośród mieszkańców Mławy.

Zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek
3 lata temu
Reply to  Brodacz

To może ty brodaczu kandyduj wtedy zburzysz kościoły i zabronisz do nich uczęszczać. Wprowadzisz socjalizm i komunizm, będziesz robił co chcesz… Czynisz się wyrocznią? Precz z komuną.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Brodacz

Dzień dobry panie z bliska i inni w waliles pan z 6 postow

Obywatel
Obywatel
3 lata temu

Skoro kandydat pis chce w ten sposób rządzić to gratuluję. Już kiedyś w Białymstoku mieliśmy kandydata, który mówił że jak wygra wybory to nic nie będzie.

"Zdrowy rozsądek"
"Zdrowy rozsądek"
3 lata temu

Najlepiej jest wszystko zlikwidować… zacznijcie od siebie.
jestem za obniżeniem:

– pensji p. burmistrza,w-ce burmistrza oraz sekretarza miasta- brak skuteczności!!!
– diet radnych ( niestety uważam tę radę za nieudolną, leniwą i uległą) – rada marionetkowa)
– etatów stanowisk w UM, MOSiRU- (przepełnienie i niewykorzystanie potęcjału ludzkiego, brak kompetencji)
– kwot nagród prezesom i dyrektorom i kierownikom placówek podlegającym Miastu,
– podatków od nieruchomości i innych
– za skandaliczne naliczanie opłat za wodę i ścieki
itp… całe mnóstwo uchybień
Brak wyobraźni obecnego p. burmistrza i jego doradców prowadzi na dno nasze miasto. Jego bezradność, bezczynność w zakresie pozyskiwania środków strukturalnych powoduje wydatkowanie środków finansowych głównie z budżetu miasta. Zamykanie piarowe ust opozycji, lekceważenie ich uwag, poniżanie w dyskursie dialogu politycznego czyni do dumnym i pysznym w oczach mieszkańców. Usuwanie ludzi którzy mieli i mają własne zdanie czyni to miasto zaściankiem Północnego Mazowasza.

Obudź się MŁAWO!!!

Jaś
Jaś
3 lata temu

Panie Kiełbiński za wcześnie pan się zatrzymał. Niech Pan jeszcze zbiera podpisy o likwidację:
1. Policji – bo też dba o nasze bezpieczeństwo;
2. KRUS-u – zupełnie niepotrzebna instytucja – darmozjady;
3. ZUS-u;
4. Urzędu Skarbowego;
5. Inspekcji Transportu Drogowego.
Wtedy to i ja się pod taką listą podpiszę.

Małgosia
Małgosia
3 lata temu
Reply to  Jaś

Jasiu, wróć do piaskownicy, budowanie zamków z piasku lepiej ci wychodzi.
Ja bym chętnie podpisala się na liście o oddanie ciebie Babie Jadze.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Utrzymanie straży miejskiej jest bardzo drogie, zaś te pieniądze samorządy mogłyby przeznaczyć np. na inwestycje w drogi, edukację. Bardziej niż utrzymywać straże warto dofinansować policję. Można to zrobić finansując dodatkowe etaty, patrole, kupując sprzęt usprawniający pracę funkcjonariuszy. Straże powielają działania policji, która przecież sobie radzi z utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku w naszym mieście. Poziom bezpieczeństwa tam, gdzie zlikwidowano straże, wcale się nie pogorszył. Straże głównie zajmują się prześladowaniem kierowców i wystawianiem im mandatów za złe parkowanie. Tak przynajmniej ich działalność odbierają mieszkańcy. Strażnicy nie zawsze są profesjonalistami, nie przechodzą testów psychologicznych. Bywa, że do tego zawodu trafiają osoby przypadkowe. Tam, gdzie zlikwidowano straże, samorządy i mieszkańcy są zadowoleni i podkreślają, że gdyby musiały znowu decydować, to drugi raz ta decyzja byłaby taka sama.

Sal
Sal
3 lata temu

Straż miejska jest niepotrzebna. Dobrze, że PSL nie zbiera podpisów co do likwidacji mlawskiej komunikacji miejskiej, którą usuną po wyborach, jeżeli wygrają.

Aro
Aro
3 lata temu
Reply to  Sal

PSL nic nie usunie, zatrudni rodzinę

Pikaaaa
Pikaaaa
3 lata temu
Reply to  Aro

Jednak mało wiesz na temat MKM.

Patryk
Patryk
3 lata temu
Reply to  Aro

My już dobrze wiemy kogo PSL usunie z ratusza. Usunie tych, którzy nie powinni tam pracować. Zatrudni natomiast kompetentnych ludzi. Przecież to jasne, że w ratuszu nie powinni pracować ludzie niekompetentni/ .

kasl
kasl
3 lata temu
Reply to  Patryk

Zobaczymy na jesieni 🙂 🙂 🙂

Na prawo
Na prawo
3 lata temu
Reply to  Patryk

Tam ludzie PSL – u pracują śmiechu warte

swwwa
swwwa
3 lata temu

lYmuzyny bardziej ważnych w mieście und rowerzyści rozjeżdżają przechodniów na chodnikach, pieski srają nawet na chodnikach jak srały… Oj Panowie nie tak, oj nie tak mialo być… siła Prawa nie działa a prawo siły… Naród pardon Polak mądry po szkodzie… DOPIERO !

Think more
Think more
3 lata temu

Taka piz.a jak dawido nie mając zielonego pojęcia o działaniach straży miejskiej niech się lepiej nie wypowiada.
To co robi SM może znakomicie robić sama policja, bez dodatkowego wyposażenia, bez dodatkowego lokalu, no może w zwiększonym nieco składzie „krawężników”, ale na pewno nie dodatkowe 12 osób.

Dawido
Dawido
3 lata temu

Dla mnie to zlikwidujcie jeszcze policję jak macie takie poparcie, niech będzie prawo pięści i wtedy jak taka piz.a jak jarząbek by sobie poradziła?
Najlepiej się wypowiadać jak niema się zielonego pojęcia o działaniach jakichkolwiek służb. Czytając wasze wywody co by nie chcieli zlikwidować wym szm.ty będziecie za.

Strażnik Teksasu
Strażnik Teksasu
3 lata temu
Reply to  Dawido

A jakie ma uprawniea SM, oni nic nie mogą poza wlepianiem mandatu za złe parkowanie itp. Policja ma znacznie szersze uprawnienia

Think more
Think more
3 lata temu

Nie potrzebna jest żadna dodatkowa ustawa, dość tych różnych durnych ustaw.
W wielu miastach i gminach zlikwidowano ten dziwny twór i wychodzi im to na zdrowie.
Ktoś tu pisze o 12 osobach bezrobotnych (płakać się chce – 12 znajomych królika). Pracy w LG i jednostkach kooperujących dostatek, w Wipaszu też, a jak ani tu ani tu się nie podoba, to na kurnikach też szukają.
W Mławie praktycznie nie ma bezrobocia
3 tys.zł to za dużo naliczone? dodajcie zarobki szefa do swoich i wyjdzie średnia jak w mordę strzelił 3000, a przynajmniej 3 tyś. brutto.

anonimals
anonimals
3 lata temu
Reply to  Think more

dołożyłbym propozycję likwidacji PUPy bo zasiłki dla „uciążliwie bezrobotnych” można im przesyłać na konto bez żadnych podpisów. pracy też nikomu nie dają tylko samemu trzeba sobie znaleźć. będzie taniej

Aro
Aro
3 lata temu

Straż miejska w obecnym wydaniu raczej pełni funkcję starży skarbowej, patrzą tylko komu wlepić mandat. Być może kiedyś ustawodawca dokona jakiejś reformy tej formacji ale póki co jest do rozwiązania. Pamiętają państwo jak niektóre gminy w Polsce kupowały strażnikom fotoradary żeby na ująć sobie budżety.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Pod kościołem niech namiot PiS ustawia i tam nie zbierają podpisy.

Zbych
Zbych
3 lata temu

Jak najbardziej popieram Jarząbka .Tez chętnie podpisał bym taki wniosek ,lecz nie wybieram się na ten spęd na stadion.A zresztą pogoda pomogła podjąć decyzję .

iga
iga
3 lata temu

Niedawno zwolennicy PIS pisali w komentarzach, że dni Mlawa są kampania wyborczą burmistrza a teraz proszę korzystają i zbierają podpisy na nich.

Agnes
Agnes
3 lata temu
Reply to  iga

Skoro burmistrz może się reklamować to inni też w czym problem?

Obywatel
Obywatel
3 lata temu

Brawo. Kolejna zmiana + rządy zacząć od dopisania 12 osób do bezrobotnych. 3 tysiące w straży – marzenie. Jak się nie ma nic do zaoferowania to likwidacja straży albo wizyty po kościołach choć nie jest się parafianinem i nie reprezentuje się żadnej władzy ale cóż wybory zapasem i wsparcie proboszcza bezcenne.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Obywatel

Brakuje jeszcze sześciu „+” – wszak jest was 12, a więc jeszcze nie wszyscy cię poparli, a rodziny strażników? – ech wcale się nie staracie.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Anonim

Godz. 0.13, dnia 15.07.2018r.
Już dziesięciu strażników postawiło „+” w obronie swojego bezrobocia, cienko panowie, cienko, tu już powinno być koło 100 plusików.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Ja też jestem za likwidacją Straży Miejskiej, ale na Dni Mławy na stadion się nie wybieram, jak dla mnie to za dużo decybeli.
Gdzie można podpisać się pod wnioskiem?
12 osób x około 3 tys. zł miesięcznie to jest razem 36 tys. zł miesięcznie, a rocznie to tylko… bagatela 432 tys. zł, a doliczyć do tego pochodne od wynagrodzeń i inne wydatki na owych nierobów to wyjdzie i milion złotych rocznie jak nie więcej.
Zaoszczędzić w budżecie miejskim milion złotych, to nie jest pestka

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x