Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zielone Świątki w Radzanovi. [zobacz film]


W miniskansenie Radzanovia (Radzanów, pow. mławski) powstał kolejny film o dawnych tradycjach. Tym razem z rekonstruktorami i jednocześnie aktorami obchodzimy Zielone Świątki.

Film „Zielone Świątki” przedstawia przedwojenne polskie tradycje związane z przygotowaniami do święta Zesłania Ducha Świętego. Ukazuje m.in. zrywanie tataraku, majenie domu. Pomysłodawcami i organizatorami projektu są Agnieszka Rychcik-Nowakowska i Rafał Nowakowski. Za realizację materiału filmowego odpowiada Leszek Giziński.

red.


Zobacz także…

Śledzie po pięć kopiejek tylko w sobotę i tylko w Radzanovi

Ciekawie o dawnych tradycjach. Nowy film z Radzanovii

Radzanovia. Hej ha niewiele będzie we wsi wesele

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Elmo
Gość
Elmo

Świetna robota 🙂 gratuluje