Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ciekawie o dawnych tradycjach. Nowy film z Radzanovii


Stowarzyszenie Radzanovia nie pierwszy raz pielęgnuje i „odkurza” dawne zwyczaje i tradycje. Rekonstruuje je, odtwarza i utrwala, również za pomocą obrazu. Ostatni, krótkometrażowy film przedstawia jaki przebieg mogło mieć w dawnym Radzanowie święto w polskiej tradycji od wieków nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

KSP Mława nabór

W scenerii przedwojennej chaty będącej centralnym punktem mini skansenu w Radzanowie powstały aż dwa materiały filmowe z rekonstrukcji przypadającego w dniu 2 lutego wspomnianego święta. Jeden, już wcześniej publikowany  zawiera wspomnienia rekonstruktorów z własnego dzieciństwa, jak u nich takie święto przebiegało.  Drugi, opublikowany zupełnie niedawno, przedstawia już rekonstrukcję, jak takie święto mogło wyglądać w jednym z radzanowskich domów. Jakie są efekty pracy rekonstruktorów, zobaczcie sami.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz