Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciekawie o dawnych tradycjach. Nowy film z Radzanovi


Stowarzyszenie Radzanovia nie pierwszy raz pielęgnuje i „odkurza” dawne zwyczaje i tradycje. Rekonstruuje je, odtwarza i utrwala, również za pomocą obrazu. Ostatni, krótkometrażowy film przedstawia jaki przebieg mogło mieć w dawnym Radzanowie święto w polskiej tradycji od wieków nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej.


W scenerii przedwojennej chaty będącej centralnym punktem mini skansenu w Radzanowie powstały aż dwa materiały filmowe z rekonstrukcji przypadającego w dniu 2 lutego wspomnianego święta. Jeden, już wcześniej publikowany  zawiera wspomnienia rekonstruktorów z własnego dzieciństwa, jak u nich takie święto przebiegało.  Drugi, opublikowany zupełnie niedawno, przedstawia już rekonstrukcję, jak takie święto mogło wyglądać w jednym z radzanowskich domów. Jakie są efekty pracy rekonstruktorów, zobaczcie sami.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x