Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Świadectwo szkolne odebrali w Rzymie


Tradycją Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego stało się już, że uroczystość wręczenia świadectw szkolnych połączona jest z wyjazdem i pierwszym wakacyjnym wypoczynkiem. W poprzednich latach dla uczniów tej placówki rok szkolny kończył się w Wenecji i Krakowie. W tym roku zakończył się w Rzymie.

35 uczniów klas 1 i 2 KLO pod opieką dyrektora Jacka Duszy oraz wychowawczyń: Beaty Radzewicz i Joanny Czapskiej wyleciało tam już 17 czerwca. 20 czerwca uczniowie tej mławskiej szkoły uczestniczyli w audiencji generalnej, mogli więc z bliska i na własne oczy zobaczyć papieża Franciszka, który witając pielgrzymów przywitał i ich grupę. Już po audiencji przyszedł moment, aby na Placu św. Piotra zakończyć rok szkolny i wręczyć świadectwa oraz nagrody. Najwyższą średnią ocen uzyskała Aleksandra Jasińska uczennica klasy 2. Ona też została stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Program tygodniowego pobytu jest bogaty. 3 dni przeznaczone są na zwiedzanie Rzymu. Bazylika św. Piotra, Santa Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie i Bazylika św. Pawła za Murami, niezliczone place, pałace, fontanny, Koloseum, Panteon stoją przed nimi otworem.  Takim polskim akcentem był pobyt przy grobie św. Stanisława Kostki w kościele św. Andrzeja na Kwirynale w 450. Rocznicę jego śmierci.Silne wrażenie wywarły na młodzieży relikwie Męki Pańskiej w kościele św. Krzyża z Jerozolimy. Włochy to jednak nie tylko Rzym. Pozostałe 4 dni spędzają w miejscowości Ardea na slodkim „nicnierobieniu”, korzystając z plaży, wody i słońca  jak i przeróżnych rozrywek.

źródło i fot. KLO Mława

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Wieczfnia Kościelna – Gmina motywuje do nauki w ciekawy sposób

W Dębsku „Już wakacje otwierają lata bramy”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

21
KOMENTARZE

avatar
1500
Mamusia synusia
Gość
Mamusia synusia

To jest żenujące. Pieniadze potrafia tylko brać, a nic pożytecznego z tego nie wynoszą. To wszystko jest na pokaz ludzie! A oni potem gadają: „Jesteśmy z katola bo jestesmy PRESTIŻOWI”. Potem się dziwicie że ludzie chcą się zabić, bo postanowili oddać się Bogowi. Potem brakuje ludzi wykształconych. Wspomnijcie moje słowa.

Matka Bryanka

Żeczka rzymska
Gość
Żeczka rzymska

Wonsz żeczny dududududu jest niebezpieczny c:

uczeń
Gość
uczeń

Wycieczka „spoko”ale te świadectwa trzeba było aż brać do Rzymu.?

Wojtek
Gość
Wojtek

,,Świadectwa trzeba było aż brać”…, tak, bo taka jest tradycja tej szkoły. Pozdrawiam.

Zdziwiony
Gość
Zdziwiony

„Spoko” ?

RON
Gość
RON

Koniec roku jest, jak by nie patrzeć, związany z rozdaniem świadectw. Jak zakończenie było w Rzymie to świadectwa gdzie mieli dostać? W Polsce na lotnisku Chopina po przylocie?

Mamcia
Gość
Mamcia

Tylko 2 z czerwonym paskiem? Słabizna

Uczeń
Gość
Uczeń

Nie wiem czy piszą Państwo tak z zazdrości czy po prostu, żeby komuś dokopać i go skrytykować. Jestem uczniem tej szkoły i wiem, że zorganizowanie tej wycieczki na własną rękę kosztowało nas wiele starań, przygotowań i oczywiście też pieniędzy. Uważam, że Panu Dyrektorowi należy się podziw, że w ogóle chciało mu się za to wszystko zabrać. O wiele łatwiej byłoby pojechać do jakiegoś polskiego miasteczka, ale osobiście uważam, że taką wycieczkę może zorganizować sobie każdy wraz z rodziną i bez większych przygotowań. Dodam jeszcze, że sam jestem pierwszy raz za granicą 😀

Matka
Gość
Matka

Hahaha

retorycznie
Gość
retorycznie

Matka czy może raczej Konkurencja w postaci Nauczyciela albo Matka dziecka z konkurencyjnej szkoły? Proszę się nie trudzić z odpowiedzią. Spodziewać się można tylko trollowania niewysokich lotów.

Matka
Gość
Matka

Oj dzieci dzieci , zarozumiałe dzieci …

wakacje
Gość
wakacje

Super sprawa taka nagroda. Podróże też kształcą, a młodzież na pewno świetnie się tam bawi. Jak mogą, to niech jeżdżą, w czym problem. Ile w tej Mławie zazdrośników, w głowie się nie mieści.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Fantastyczna przygoda 🙂 fajnie uczyc sie w takiej szkole 🙂 milych wakacji….

Mława
Gość
Mława

Katarzyna masz rację, to fantastyczna szkoła. Dobrych i miłych wakacji. Dzieciom ,,Matki” też życzę.

Matka
Gość
Matka

Dziękuję za życzenia. Jestem matką ubiegłorocznej absolwentki więc wiem co piszę. Jeśli Wy jeszcze. tego nie wiecie to duuużo przed Wami. Powodzenia

morena
Gość
morena

Tylko pogratulowac

XL mława
Gość
XL mława

To wszystko na pokaz.

Piotrek
Gość
Piotrek

w dodatku za ciężko zarobione pieniądze rodziców i to wcale niemałe

Pap
Gość
Pap

Biednych na szkolę prywatną nie stać. Więc skoro chcą płacić to nie wiem nad czym się rozczulasz. Kto ma hajs niech się bawi.

Matka
Gość
Matka

Ale to przecież szkoła katolicka. A wiadomo , skromność, pokora i modlitwa. No i miłość bliźniego przede wszystkim

Rodzic
Gość
Rodzic

O co w ogóle chodzi w tej dyskusji? Jeśli ktoś nie miał pieniędzy, nie chciał, nie musiał jechać. A co, jeżeli szkoła katolicka, to mają chodzić bez butów, biczować się i kamieniowac? Wtedy to dopiero byłyby hejty. Miłego dnia życzę