Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Świadectwo szkolne odebrali w Rzymie


Tradycją Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego stało się już, że uroczystość wręczenia świadectw szkolnych połączona jest z wyjazdem i pierwszym wakacyjnym wypoczynkiem. W poprzednich latach dla uczniów tej placówki rok szkolny kończył się w Wenecji i Krakowie. W tym roku zakończył się w Rzymie.


35 uczniów klas 1 i 2 KLO pod opieką dyrektora Jacka Duszy oraz wychowawczyń: Beaty Radzewicz i Joanny Czapskiej wyleciało tam już 17 czerwca. 20 czerwca uczniowie tej mławskiej szkoły uczestniczyli w audiencji generalnej, mogli więc z bliska i na własne oczy zobaczyć papieża Franciszka, który witając pielgrzymów przywitał i ich grupę. Już po audiencji przyszedł moment, aby na Placu św. Piotra zakończyć rok szkolny i wręczyć świadectwa oraz nagrody. Najwyższą średnią ocen uzyskała Aleksandra Jasińska uczennica klasy 2. Ona też została stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Program tygodniowego pobytu jest bogaty. 3 dni przeznaczone są na zwiedzanie Rzymu. Bazylika św. Piotra, Santa Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie i Bazylika św. Pawła za Murami, niezliczone place, pałace, fontanny, Koloseum, Panteon stoją przed nimi otworem.  Takim polskim akcentem był pobyt przy grobie św. Stanisława Kostki w kościele św. Andrzeja na Kwirynale w 450. Rocznicę jego śmierci.Silne wrażenie wywarły na młodzieży relikwie Męki Pańskiej w kościele św. Krzyża z Jerozolimy. Włochy to jednak nie tylko Rzym. Pozostałe 4 dni spędzają w miejscowości Ardea na slodkim „nicnierobieniu”, korzystając z plaży, wody i słońca  jak i przeróżnych rozrywek.

źródło i fot. KLO Mława

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Wieczfnia Kościelna – Gmina motywuje do nauki w ciekawy sposób

W Dębsku „Już wakacje otwierają lata bramy”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mamusia synusia
Mamusia synusia
5 lata temu

To jest żenujące. Pieniadze potrafia tylko brać, a nic pożytecznego z tego nie wynoszą. To wszystko jest na pokaz ludzie! A oni potem gadają: „Jesteśmy z katola bo jestesmy PRESTIŻOWI”. Potem się dziwicie że ludzie chcą się zabić, bo postanowili oddać się Bogowi. Potem brakuje ludzi wykształconych. Wspomnijcie moje słowa.

Matka Bryanka

Żeczka rzymska
Żeczka rzymska
5 lata temu

Wonsz żeczny dududududu jest niebezpieczny c:

uczeń
uczeń
5 lata temu

Wycieczka „spoko”ale te świadectwa trzeba było aż brać do Rzymu.?

Wojtek
Wojtek
5 lata temu
Reply to  uczeń

,,Świadectwa trzeba było aż brać”…, tak, bo taka jest tradycja tej szkoły. Pozdrawiam.

Zdziwiony
Zdziwiony
5 lata temu
Reply to  uczeń

„Spoko” ?

RON
RON
5 lata temu
Reply to  uczeń

Koniec roku jest, jak by nie patrzeć, związany z rozdaniem świadectw. Jak zakończenie było w Rzymie to świadectwa gdzie mieli dostać? W Polsce na lotnisku Chopina po przylocie?

Mamcia
Mamcia
5 lata temu

Tylko 2 z czerwonym paskiem? Słabizna

Uczeń
Uczeń
5 lata temu

Nie wiem czy piszą Państwo tak z zazdrości czy po prostu, żeby komuś dokopać i go skrytykować. Jestem uczniem tej szkoły i wiem, że zorganizowanie tej wycieczki na własną rękę kosztowało nas wiele starań, przygotowań i oczywiście też pieniędzy. Uważam, że Panu Dyrektorowi należy się podziw, że w ogóle chciało mu się za to wszystko zabrać. O wiele łatwiej byłoby pojechać do jakiegoś polskiego miasteczka, ale osobiście uważam, że taką wycieczkę może zorganizować sobie każdy wraz z rodziną i bez większych przygotowań. Dodam jeszcze, że sam jestem pierwszy raz za granicą 😀

Matka
Matka
5 lata temu
Reply to  Uczeń

Hahaha

retorycznie
retorycznie
5 lata temu
Reply to  Matka

Matka czy może raczej Konkurencja w postaci Nauczyciela albo Matka dziecka z konkurencyjnej szkoły? Proszę się nie trudzić z odpowiedzią. Spodziewać się można tylko trollowania niewysokich lotów.

Matka
Matka
5 lata temu
Reply to  retorycznie

Oj dzieci dzieci , zarozumiałe dzieci …

wakacje
wakacje
5 lata temu

Super sprawa taka nagroda. Podróże też kształcą, a młodzież na pewno świetnie się tam bawi. Jak mogą, to niech jeżdżą, w czym problem. Ile w tej Mławie zazdrośników, w głowie się nie mieści.

Katarzyna
Katarzyna
5 lata temu

Fantastyczna przygoda 🙂 fajnie uczyc sie w takiej szkole 🙂 milych wakacji….

Mława
Mława
5 lata temu
Reply to  Katarzyna

Katarzyna masz rację, to fantastyczna szkoła. Dobrych i miłych wakacji. Dzieciom ,,Matki” też życzę.

Matka
Matka
5 lata temu
Reply to  Mława

Dziękuję za życzenia. Jestem matką ubiegłorocznej absolwentki więc wiem co piszę. Jeśli Wy jeszcze. tego nie wiecie to duuużo przed Wami. Powodzenia

morena
morena
5 lata temu

Tylko pogratulowac

XL mława
XL mława
5 lata temu

To wszystko na pokaz.

Piotrek
Piotrek
5 lata temu
Reply to  XL mława

w dodatku za ciężko zarobione pieniądze rodziców i to wcale niemałe

Pap
Pap
5 lata temu
Reply to  Piotrek

Biednych na szkolę prywatną nie stać. Więc skoro chcą płacić to nie wiem nad czym się rozczulasz. Kto ma hajs niech się bawi.

Matka
Matka
5 lata temu
Reply to  Pap

Ale to przecież szkoła katolicka. A wiadomo , skromność, pokora i modlitwa. No i miłość bliźniego przede wszystkim

Rodzic
Rodzic
5 lata temu
Reply to  Matka

O co w ogóle chodzi w tej dyskusji? Jeśli ktoś nie miał pieniędzy, nie chciał, nie musiał jechać. A co, jeżeli szkoła katolicka, to mają chodzić bez butów, biczować się i kamieniowac? Wtedy to dopiero byłyby hejty. Miłego dnia życzę

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x