Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczfnia Kościelna – Gmina motywuje do nauki w ciekawy sposób


W dniach 11-13 czerwca 40 uczniów Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej wzięło udział w trzydniowej wycieczce. Do wyjazdu zaproszeni zostali uczniowie w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, bardzo wysoką frekwencję a także szczególne zaangażowanie w życie szkoły. Wyjazd dofinansowany został ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach projektu „Warto być aktywnym – czas wolny bez używek”, którego autorem był Zbigniew Krystkiewicz, nauczyciel języka angielskiego.


Główną atrakcją wyjazdu był największy w Polsce park rozrywki Energylandia w Zatorze, w okolicach Krakowa. Uczniowie przez cały dzień mieli okazję zjeżdżać na największych i najnowocześniejszych w Polsce roller coasterach, brać udział w pokazach kaskaderskiej jazdy na motorach i rowerach oraz jazdy akrobacyjnej samochodem na dwóch kołach. Niewątpliwie był to niezapomniany dzień dla każdego z uczestników. Pozostałe dni wyjazdu to zwiedzanie Gór Świętokrzyskich (m.in.: wejście na Łysą Górę i wizyta w zamku w Chęcinach) oraz zwiedzanie Łodzi (ul. Piotrkowska, Nowe centrum Łodzi z najnowszym w Polsce Dworcem i kompleksem EC1, spacer po Księżym Młynie, wizyta w Manufakturze oraz paintball elektroniczny).

W ramach projektu uczniowie mieli zaplanowane wieczorne zajęcia profilaktyczne, serię filmów profilaktycznych oraz zajęcia integracyjne oparte na grach planszowych. Celem głównym projektu było zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, wzrost motywacji do nauki, promocja aktywnej postawy i zaangażowania w życie szkoły oraz profilaktyka uzależnień.

W wycieczce udział wzięli starsi uczniowie szkoły, głownie z klas VI, VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciele języka angielskiego.

Wyjazd dofinansowany został w kwocie 5000 zł ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Środki te przeznaczone zostały na pokrycie kosztów transportu i części kosztów zakwaterowania w gospodarstwie agroturystycznym.

„Cieszę się, że wyjazd oraz cały projekt był tak udany. Największą satysfakcję sprawiają nam pedagogom opinie uczniów, uczestników wyjazdu, którzy zgodnie twierdzą, że była to jedna z najlepszych wycieczek w której brali udział. Niewątpliwie będzie to niesamowity bodziec motywacyjny do dalszej nauki, do brania aktywnego udziału w życiu szkoły. Taka postawa może bowiem zagwarantować udział w podobnym wyjeździe, który już teraz wstępnie planujemy na przyszły rok. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że kolejny raz mogliśmy liczyć na pomoc władz gminy, które od wielu lat dzielnie wspierają nasze inicjatywy językowe. Budujący jest również fakt, że te nasze wspólne działania przynoszą efekty w postaci coraz lepszych wyników osiąganych przez naszych uczniów na egzaminach. Najlepszym dowodem jest wynik tegorocznych egzaminów gimnazjalnych, gdzie nasi uczniowie okazali się lepsi od wielu większych szkół w powiecie w tym również szkół mławskich.” – Zbigniew Krystkiewicz, nauczyciel języka angielskiego.

Wybrane komentarze uczniów:

Weronika: „Super podróż, warto było jechać. Wspaniali opiekunowie jak i atmosfera. Najlepsza była wizyta w Energylandii. Najlepsza wycieczka w moim życiu.”

Ola: „Było świetnie. Miła i przyjazna atmosfera. Domki zaje fajne. NAJLEPSI OPIEKUNOWIE! No i oczywiście super punktem wycieczki była Energylandia. Warto było jechać”

Nikola: „Wyjazd był bardzo fajny. Najbardziej mi się podobało w Energuylandii i na Łysej Górze. Wycieczka udana, najlepsza w tym roku w jakiej brałam udział.”

Magda: „Wyjazd był bardzo ciekawy. Najbardziej podobała mi się Energylandia, którą zapamiętam na długo. Naprawdę było warto jechać.”

Marta: „Według mnie wyjazd był bardzo udany. Najbardziej podobała mi się Energylandia, ponieważ była to frajda dla każdego, ale inne atrakcje też były super. Warto było jechać! Wszystko mi się podobało!”

Daniela: ‘It was awesome. I feel amazing!’

Łukasz: „Wyjazd mega! Najbardziej podobało mi się w Energylandii. Moim zdaniem warto było pracować cały rok, żeby jechać. Wszystko było super. Zero minusów!”

autor: Z. Krystkiewicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x