Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Dębsku „Już wakacje otwierają lata bramy”


Ten dzień, z tęsknotą oczekiwany nie tylko przez uczniów, kryje w sobie wiele smaków. Bo przecież towarzyszy mu nie tylko sama radość i poczucie spełnionego obowiązku, ale i smutek rozstania, i refleksja nad przemijaniem.


Wszystkie te aspekty uwzględnił uroczysty popis artystyczny opatrzony tytułem „Już wakacje otwierają lata bramy”, przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką wychowawczyni pani Ewy Bugaj. Zaprezentowane zostały tu zarówno teksty humorystycznie, oddające charakter szkolnego życia, ilustrowane piosenkami o radosnej treści, jak też utwory skłaniające do przemyśleń, tchnące nostalgią, nawołujące do zadumy i zatrzymania się nad ważnymi sprawami świata i człowieka.
Prezentacja, zgodnie z założeniem, uświadamiać miała nie tylko prawdę, iż „piękne są także te dni, których jeszcze nie znamy” , ale też, że stanowią one wynik zaangażowania nauczycieli, do których to uczniowie „przyszli z podzięką za wszystkie drogowskazy, za rady i nauki, które miały wszelkie błędy zmazać”. Wakacje to jednak przede wszystkim radość i ten nastrój utrwalały piosenki, do których choreografię ułożyły same dzieci. Nie sposób było nie zachwycić się popisami barwnych postaci widząc, ile frajdy sprawia im prezentacja efektów wielogodzinnych prób.
Że oto nadszedł czas zbierania owoców wytrwałej pracy i całorocznych podsumowań, przypomniała dyrektor szkoły Pani Danuta Gumienna. Z jej rąk najlepsi uczniowie, wyróżniający się w konkursach, sporcie i pracy społecznej otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody. Jak co roku uhonorowani zostali także rodzice – w dowód uznania za przykładne wychowanie dzieci, a także wkład własny pracy na rzecz szkoły i społeczności. Potem jeszcze tylko pożegnania z wychowawcami i kolegami w klasach, i – czas obwieścić wakacje, bo „ lato czeka, razem z latem czeka rzeka, razem z rzeką czeka las…”.

źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x