Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Seria popularnego leku na przeziębienie i grypę wycofana z obrotu


fot. Pixabay


Seria popularnego leku w tabletkach musujących, polecanego na przeziębienia i grypę, została wycofana z obrotu. Chodzi o Alka-Prim, preparat zawierający kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Lek stosowany bywa również jako środek do łagodzenia objawów upojenia alkoholowego.

Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją z dnia 15.06.2018 wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy:

Alka-Prim (Acidum acetylsalicylicum), tabletki musujące 330 mg, 10  tabletek, numer serii: 20317, data ważności: 31.03.2019.

Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Niniejszej decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak informuje GIF – lek nie spełniał wymagań jakościowych. Przyczyną decyzji o wycofaniu jest „zniekształcenie opakowania bezpośredniego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie.”

źródło: www.gif.gov.pl/oprac.red


Zobacz także…

Kilka milionów jaj skażonych antybiotykiem. Sprawdź, czy nie masz ich w lodówce

 

Groźne bakterie w parówkach z szynki. GIS ostrzega!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x