Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kilka milionów jaj skażonych antybiotykiem. Sprawdź, czy nie masz ich w lodówceTerenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu dużej partii jaj z powodu skażenia ich antybiotykiem. Jaja trafiły m.in. do sprzedaży w sklepach Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł.

Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom –  informuje Główny Lekarz Weterynarii.

Decyzja dotyczy 4,3 mln sztuk jaj.  Skażone Jaja oznaczone są kodem:

3 – PL 30211306 z terminami przydatności do spożycia: od 15.06.2018 do 06.07.2018.

Jaja zostały sklasyfikowane i zapakowane w opakowania bezpośrednie po 6, 10, 20, 30 sztuk w zakładzie pakowania jaj o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym 30215904, który jest naniesiony na wytłaczanki.

Uwaga: Tych jaj nie należy spożywać. Klienci, którzy zakupili wskazane w komunikacie numery partii jaj powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu.

Z informacji, jakie przekazał PAP Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, wynika, że przyczyną była pomyłka właściciela gospodarstwa, polegająca na podaniu paszy przeznaczonej do odchowu kurcząt, kurom nioskom. Właściciel kurników, w których doszło do pomyłki, już 9 czerwca wysłał maile z ostrzeżeniem do wszystkich odbiorców, by nie wprowadzali tych jaj do obrotu.

Służby weterynaryjne ustaliły, że odbiorcami tej partii jaj były wyłącznie firmy położone na terenie Polski – m.in. centra dystrybucji dla sklepów sieciowych tj. Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł.

Link do komunikatu: Ostrzeżenie dla zakładów detalicznych i konsumentów

źródło: www.pap.pl/www.wetgiw.gov.pl
oprac. red.


Zobacz także…

Groźne bakterie w parówkach z szynki. GIS ostrzega!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Karoliba
Karoliba
5 lata temu

Kto je wyprodukował???

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Karoliba

Kura 😀

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Prokuratura powinna się tym zająć. Czy ta pomyłka nie jest narażeniem na ewentualną utratę zdrowia. Podanie tego w mediach to już forma zawiadomienia w tym temacie. Co to za tłumaczenie pomylił się.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Co my jemy ludzie. A ta pasza z tym antybiotykiem do odchowu kurcząt jest już nieszkodliwa? To są właśnie duże fermy drobiu. Nie trzeba wojny choroby po tym jedzeniu nas wykończą. Zachęcam do jaj z wolnego wybiegu

Jola
Jola
5 lata temu

Jaja z datą ważności do 15.06. raczej już zostały zjedzone.

kura
kura
5 lata temu
Reply to  Jola

„z terminami przydatności do spożycia: od 15.06.2018 do 06.07.2018.”

kura
kura
5 lata temu
Reply to  kura

może jeszcze nie wszystko zostało zjedzone 🙁

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Uważam że źródło pochodzenia jaj powinno być podane do wiadomości,
z uwagi na to, że jaja skażone są również nabywane nie tylko z sieci sklepów.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x