Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Kilka milionów jaj skażonych antybiotykiem. Sprawdź, czy nie masz ich w lodówce


Słoneczne ogrody Mława

Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu dużej partii jaj z powodu skażenia ich antybiotykiem. Jaja trafiły m.in. do sprzedaży w sklepach Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł.

Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom –  informuje Główny Lekarz Weterynarii.

Decyzja dotyczy 4,3 mln sztuk jaj.  Skażone Jaja oznaczone są kodem:

3 – PL 30211306 z terminami przydatności do spożycia: od 15.06.2018 do 06.07.2018.

Jaja zostały sklasyfikowane i zapakowane w opakowania bezpośrednie po 6, 10, 20, 30 sztuk w zakładzie pakowania jaj o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym 30215904, który jest naniesiony na wytłaczanki.

Uwaga: Tych jaj nie należy spożywać. Klienci, którzy zakupili wskazane w komunikacie numery partii jaj powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu.

Z informacji, jakie przekazał PAP Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, wynika, że przyczyną była pomyłka właściciela gospodarstwa, polegająca na podaniu paszy przeznaczonej do odchowu kurcząt, kurom nioskom. Właściciel kurników, w których doszło do pomyłki, już 9 czerwca wysłał maile z ostrzeżeniem do wszystkich odbiorców, by nie wprowadzali tych jaj do obrotu.

Służby weterynaryjne ustaliły, że odbiorcami tej partii jaj były wyłącznie firmy położone na terenie Polski – m.in. centra dystrybucji dla sklepów sieciowych tj. Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł.

Link do komunikatu: Ostrzeżenie dla zakładów detalicznych i konsumentów

źródło: www.pap.pl/www.wetgiw.gov.pl
oprac. red.


Zobacz także…

Groźne bakterie w parówkach z szynki. GIS ostrzega!

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
Karoliba

Kto je wyprodukował???

Anonim

Kura 😀

Anonimowo

Prokuratura powinna się tym zająć. Czy ta pomyłka nie jest narażeniem na ewentualną utratę zdrowia. Podanie tego w mediach to już forma zawiadomienia w tym temacie. Co to za tłumaczenie pomylił się.

Anonimowo

Co my jemy ludzie. A ta pasza z tym antybiotykiem do odchowu kurcząt jest już nieszkodliwa? To są właśnie duże fermy drobiu. Nie trzeba wojny choroby po tym jedzeniu nas wykończą. Zachęcam do jaj z wolnego wybiegu

Jola

Jaja z datą ważności do 15.06. raczej już zostały zjedzone.

kura

„z terminami przydatności do spożycia: od 15.06.2018 do 06.07.2018.”

kura

może jeszcze nie wszystko zostało zjedzone 🙁

Anonimowo

Uważam że źródło pochodzenia jaj powinno być podane do wiadomości,
z uwagi na to, że jaja skażone są również nabywane nie tylko z sieci sklepów.