Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Groźne bakterie w parówkach z szynki. GIS ostrzega!


fot. GIS


Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie – w jednej z pięciu próbek parówek wyprodukowanych przez Zakłady Mięsne UNIMIĘS z Chrzanowa wykryte zostały bakterie Listeria monocytogenes. Parówki ze wskazanej serii stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Ostrzeżenie:

Bakterie Listeria monocytogenes wykryto w jednej z pięciu próbek produktu w ilości 330 jtk/g (jednostek tworzących kolonię/gram), podczas gdy zgodnie z prawem żywnościowym w żadnej z pięciu badanych próbek nie może być więcej niż 100 jtk/g.

Szczegóły dotyczące produktów:

– Produkt – dane na etykiecie: Parówki z Szynki. Simply food 200g
– Kraj pochodzenia – Polska
– Producent – Zakłady Mięsne UNIMIĘS Spółka akcyjna, ul. Powstańców Styczniowych 9, 32-500 Chrzanów, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 12030323.
– Podmiot odpowiedzialny za wprowadzenie produktu na rynek: Madej Wróbel Sp. z o.o., ul. Magazynowa 45, 41-700 Ruda Śląska, weterynaryjny numer identyfikacyjny: PL24720306 WE.

Wycofana została partia została oznaczona numerem  180524001, nr operatora 28, termin przydatności do spożycia: 16.06.18.

fot. GiS

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o powyższych wynikach Głównego Lekarza Weterynarii w celu podjęcia odpowiednich działań kontrolnych oraz przygotowania listy dystrybucyjnej w celu bezzwłocznego wycofania powyższej partii produktu z obrotu handlowego, przekazał informacje odpowiednim organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej w celu bezzwłocznego wycofania powyższej partii produktu z obrotu handlowego.

Zalecenia dla konsumentów

Nie należy spożywać parówek o numerze partii wskazanej w komunikacie, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

źródło: GIS
oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jarek
jarek
5 lata temu

produkcja z (wymoderowano) nie jedzcie nic od nich! oglądać etykiety ile dodatków wszędzie chemia i to ile. pracowałem wiem nie polecam nikomu. tą firmą powinni się zająć i to szczegółowo brud smród i CHemia

jobo Kraków
jobo Kraków
5 lata temu

[wymoderowano]-tych wedlin i parówek nie chce jesc
nawet mój pies-opamietajcie sie nie kupujcie tego !!!!

Krul wsi
Krul wsi
5 lata temu

Bałbym się tego tknąć nawet bez komunikatu sanepidu. Kto to w ogole jada? Jakiekolwiek parówki to żarcie dla plebsu.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x