Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkurs na dyrektora muzeum nieważny. Kompromitujący błąd formalny


fot. UMM

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Wojewoda Mazowiecki 25 kwietnia br. unieważnił dwa zarządzenia burmistrza Sławomira Kowalewskiego z powodu istotnego naruszenia prawa. Jedno  z nich dotyczyło ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, drugie powołania Barbary Zaborowskiej na to stanowisko. Teraz burmistrz musi albo zwolnić nową dyrektor, albo zaskarżyć rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. To ostatnie pozwoliłoby mu ogłosić  nowy konkurs, już w trybie zgodnym ze statutem muzeum i innymi przepisami. Czy Barbara Zaborowska ponownie go wygra?

Burmistrz Kowalewski zarządzeniem nr 166/2017 z dnia 14 listopada 2017 r. ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, podając w nim wymagania jakie spełniać mają kandydaci, powołując komisję konkursową i ustalając tryb jej pracy. To właśnie posunięcie okazało się powodem do stwierdzenia nieważności tego aktu i powiązanego z nim zarządzenia o powołaniu na stanowisko dyrektora, z powodu istotnego naruszenia prawa, stwierdzonego przez Wojewodę Mazowieckiego. To kompromitujący urząd miasta błąd formalny, zwłaszcza, że ratusz do różnych celów zatrudnia aż kilka kancelarii prawnych.

Do wojewody sprawa trafiła na skutek pisma Kamila Przybyszewskiego i Wiesława Moszczyńskiego, którzy na początku marca 2018 r. zakwestionowali rozstrzygnięcie konkursu i wybór Barbary Zaborowskiej, podnosząc, że nie spełnia ona warunków, m.in. nie legitymuje się wymaganym stażem pracy w jednostkach kultury.

Wojewoda w trybie nadzoru prawnego nad działalnością samorządu zwrócił się do burmistrza o przesłanie pełnej dokumentacji konkursowej.  Po jej analizie doszedł do wniosku, że zgodnie ze Statutem Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, uchwalonym przez Radę Miasta Mława  w kwietniu 2012 r. ustalenie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora to wyłączna kompetencja rady miasta, a nie burmistrza. Konsekwencją nieważnego konkursu jest nieważność powołania tak wybranej kandydatki. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia nadzorczego czytamy:

„Należy stwierdzić, że zarządzenie nr 166/2017 jest sprzeczne z §10 ust. 3 Statutu Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej  w Mławie, w związku z art. 13 ust. 2 pkt 3 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Burmistrz Miasta Mława wydając zarządzenie nr 166/2017 wkroczył bowiem w zakres uprawnień Rady Miasta Mława, która zgodnie z §10 ust. 3 Statutu jest uprawniona do ustalenia regulaminu konkursu dotyczącego powołania dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej  w Mławie.  Wyżej określona sprzeczność w ocenie Wojewody Mazowieckiego posiada charakter istotny… Wobec uznania zarządzenia 166/2017 za sprzeczne z prawem, należy przyjąć, że ściśle z tym zarządzeniem powiązane i stanowiące jego chronologiczne i logiczne następstwo zarządzenie nr 192/2017 (o powołaniu na dyrektora MZZ – red.) również jest sprzeczne z prawem i narusza prawo w sposób istotny …”

Wojewoda powoływał się przy tym na tezę orzecznictwa WSA, mówiącą, że nie można nawiązać  stosunku pracy z osobą, która została wyłoniona w wadliwie przeprowadzonym konkursie. To może oznaczać, że wszystkie czynności prawne jakich dokonała jako dyrektor są nieważne.

Na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody urząd miasta może wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od daty otrzymania postanowienia.

Jakie są zamierzenia miasta na razie nie wiadomo, bowiem do momentu tej publikacji ratusz nie odpowiedział na zadane przez redakcję pytania w tej kwestii.

Jeżeli jednak skargi nie wniesie, to dyrektorski stołek na pewno straci Barbara Zaborowska. Złożenie skargi wstrzymuje wejście w życie zarządzenia wojewody i pozostawia rozstrzygnięcie sprawy WSA. Ponieważ prawdopodobnym jest, że WSA podzieli stanowisko wojewody, w tym czasie zapewne rada miasta zgodnie z kompetencją zajmie się ustaleniem warunków nowego konkursu. Na pewno będzie tu interesujący wątek, czy w warunkach utrzymany zostanie wymóg pięcioletniego stażu pracy w sektorze kultury. W rozstrzygniętym konkursie, w przypadku Barbary Zaborowskiej za taki staż komisja konkursowa pod przewodnictwem wiceburmistrz Janiny Budzichowskiej uznała pełnienie funkcji prezesa stowarzyszenia, choć jak przyznaje rzecznik ratusza Magdalena Grzywacz – z Barbarą Zaborowską stowarzyszenie nie nawiązało nigdy żadnego stosunku pracy.

Na marginesie tej sprawy można dodać, że to nie pierwsza tego typu wpadka ratusza.  Wojewoda Mazowiecki już raz z powodów oczywistych błędów formalnych i naruszeń prawa unieważnił uchwałę rady miasta uznającą skargę Haliny Pszczółkowskiej na burmistrza za bezzasadną, a Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił zaskarżoną przez Alinę Gulczyńską uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf  za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, wprowadzająca podwyżki cen, również uznając, że narusza prawo w sposób istotny.

JK

Zobacz także:

To ewenement. Wojewoda unieważnił uchwałę rady miasta

Sensacyjny wyrok sądu. Uchwała o podwyżkach cen wody i ścieków w Mławie jest niezgodna z prawem i nieważna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
72 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gladiator
Gladiator
3 miesięcy temu

A co zrobili radni opozycji?

Jagusia
Jagusia
3 miesięcy temu
Reply to  Gladiator

A ty co zrobiłeś, cwaniaczku?
Co mają radni do konkursu na dyrektora?

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

3 posty troli um po kolei zamiast tresci zmienili niki zapetlili sie jak przy konkursie
O Panie tylko klekac i płakać płakać
Nic nie umieja wszystko sprzedane
Nawet hejtowac. Nie potrafią
Ps polonistka nigdy nie była dyrektorem

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

Tak działaja trole z ratusza 2 niki ten sam tekst panie nic tylko kleknac i płakać nawet krolowac nie potrafia nic nie umieja wszystko sprzedali i nawet hejt spie……..
Ps prosze nie tytułowa polonistki dyrektorem ona nigdy nim nie była

Maria Kowalska
Maria Kowalska
3 lata temu

Ciekawe komu zależy aby Pani Dyrektor nie była dyrektorem ??

czytelnik
czytelnik
3 lata temu

Ciekawe komu zależy aby Pani Dyrektor nie była dyrektorem ??

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

Pani Dyrektor, powinna Pani zostać. Dzięki Pani muzeum ożyło. Impreza za imprezą, ostatnio jakiś konkurs. Trzymam kciuki!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

Trafne określenie jakiś konkurs
Niech pani ustawę o muzeach
I co to ma wspolnego jakieś tam dzialanie ze skandalem konkursowym tu chodzi o znajomosc prawa przez burmistrza z jednej strony i elementarną uczciwość chocby na minimalnym poziomie to co sie wydarzyło to mowiac krotko skandal po ktorym w cywilowanym swiecie wladze podaja sie do dymisji przepraszajac mieszkancow a u nas deszcz pada

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

A gdzie te krople deszczu mają, się zatrzymać, na tej łysej głowie, to nie możliwe, ta Pani dyrektor, nie wie co to są ustawy, dla niej ustawąjest Burmistrz i to wystarczy. Jejku, kiedy w tej Mławie, skończą się te znajomości.

Sufler
Sufler
3 lata temu

Panie burmistrzu ( rado miasta)! gdyby pan miał jakieś wątpliwości zawiązane z wytypowaniem kandydata na kierownicze stanowisko to można skorzystać z tefefonu do przyjaciela (wykluczam stanowisko przewodniczącego RM) bądź wybrać pytania do publiczności. Oto mała podpowiedź (Uchwała nr XVIII/185/2007) Rady Miejskiej w Mławie z dnia 28 grudnia 2007r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Mława

kaktus
kaktus
3 lata temu

Burmistrz poprzez ustalenie składu osobowego komisji konkursowej rozstrzyga konkurs jak chce. To, że konkurs wygrała osoba, która nie spełniała warunków konkursowych można domniemywać, że wynik był ustawiony. Rodzą się wątpliwości, czy etyczne jest przystępowanie do konkursu jeżeli nie spełnia się warunków konkursu, czy etyczne jest ustawianie wyniku konkursu, tym bardziej, że w konkursie uczestniczyły osoby, które warunki spełniały.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  kaktus

Wątpliwości, ma każdy z nas piszących, a Burmistrz wie swoje, w trybie specjalnym, a co nie wolno mu, jest przecież Burmistrzem, Suweren mu zaufał.

Roman
Roman
3 lata temu

Kolejna kompromitacja i WSTYD. Nawet z twarzą nie potrafią wyjść z tej sytuacji. Idą po bandzie dalej.

Kiki
Kiki
3 lata temu

Teraz już wszystko jasne po co zawitała do miasta ciężarówka coca-coli, zapasy uzupełnione a teraz skutki picia wódki ptfu, przepraszam, buteleczek colki. Po tych wszystkich decyzjach już nie mam wątpliwości

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

Panie burmistrzu dziś w radiu z ….max wysmiewal pan radnego bo w listopadzie pytał o parkingi pytał pan jak on niezrozumiał jak nie wiedział okreslił pan go ale to taki szczegół i po tym skandalu zwyczajnie nie wstyd tak obrażać człowieka za to że zapytał
A pan moze gdyby pan pytał nie było by tylu kompromitacji……
Tylko szydzic pan potrafi i robic wyuczone gesty ? Moze trzeba tego radnego przeprosić?

Wolontariusz
Wolontariusz
3 lata temu

Powinien przeprosić!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Wolontariusz

Tego Pana nie stać,jest na słowo,PRZEPRASZAM

Maria
Maria
3 lata temu

Tak, racja, a sam bez mrugnięcia okiem w Radiu 7 mówił że Pani dyrektor dostanie stanowisko P.O. i do „konkursu – ponownego potwierdzenia stanowiska” przebimba sobie. Co się dzieje w tej Mławie? Jest taki film z Bogusławem Lindą „Miasto prywatne” tylko u Nas w głównej roli występuje Burniszcz. I to nie jest śmieszne! Skandal za skandalem! Odpowiednie służby powinny prześwietlić dokładnie poczynania władz miasta.

Jarek
Jarek
3 lata temu

Widzę, że redakcja nie doczekała się stanowiska miasta w tej sprawie. Nie martwcie się. Jutro na pewnym portalu, który służy głównie do prezentowania stanowiska miasta, to stanowisko będzie. I oczywiście nie mam tu na myśli portalu mlawa.pl 🙂

Popierający
Popierający
3 lata temu

Mławski PiS powinien postawić na Moszczyńskiego i Przybyszzewskiego w nadchodzącej kampanii. Oni czego się nie dotkną to wygrywają 2 budżety obywatelskie, sprawa p. dyr MDK i teraz Dyr Muzeum. Jeden powinien startować na burmistrza drugi na przewodniczącego rady miasta, lub Starostę. Młodzi medialni potrafią organizować wokół siebie ludzi tego brakuje mławskiemu PiS-owi. Jak we dwóch staną teraz na czele kampanii to w końcu mławski PiS miałby szansę się przebić przez ten panujący tu układ.

Jarek
Jarek
3 lata temu
Reply to  Popierający

Moim zdaniem mławski PiS nie powinien na nich stawiać.

Karol
Karol
3 lata temu
Reply to  Jarek

Bardzo słuszna uwaga!

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Jarek

Moim zdaniem PIS mławski powinien postawić na ciebie Jarek, z twych postów widać że jesteś fachowcem pełną gębą i zawsze do usług….

autochton
autochton
3 lata temu
Reply to  Popierający

Kaczyński zabronił brać „spadochroniarzy” zresztą słusznie, trzeba mieć wszak jakieś wartości a nie tylko wkręcić się na listę.

Autochton
Autochton
3 lata temu
Reply to  Popierający

Kaczyński zabronił wciągać na listy „spadochroniarzy” i zresztą słusznie. Trzeba mieć jakieś wartości a nie tylko chcieć zaistnieć.

Jarek
Jarek
3 lata temu
Reply to  Popierający

Jeśli już nasz mławski, pożal się Boże PiS, ma kogoś wystawiać na burmistrza, to niech to będzie pan radny Pol. On jako jedyny przez 12 lat panowania Złotoustego, powiedział mu publicznie, z klasą i kulturalnie i rzecz jasna – zgodnie z prawdą, powiedział mu co trzeba. A zatem powiedział mu, że to właśnie Złotousty jest tu od myślenia jak zdobyć pieniądze na inwestycje, że to Złotousty jest od pozyskiwania kasy z UE. Pol nie wystraszył się gadek burmistrza, które mają właśnie wystraszyć i ośmieszyć niektórych radnych. Pol jest najbardziej z tego mławskiego PiS-u ogarnięty. Ktoś kiedyś napisał, że Pol nie ma doświadczenia.
Jak Złotousty zaczynał, też nie miał doświadczenia. Złotousty na swoim pierwszym spotkaniu wyborczym w 2006 roku powiedział, że „dzieli ludzi na mądrych i głupich”. Ciekawe, do której grupy zaliczył sam siebie?

Code
Code
3 lata temu
Reply to  Popierający

To chyba jakiś żart. Żenujący żart prowadzącego!!!

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Code

Żartem będzie jak PIS wystawi w wyborach na Burmistrza POLA. Miasto Mława nie stać jest na takich kandydatów, którzy mają się uczyć. A Pol jest z tego mławskiego PIS najbardziej nie kompetentny.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

Kowalewski (kolarz, nauczyciel wf), to byłaq osoba kompetentna na fotel burmistrza? nie musiał się uczyć?
Chyba już za dużo się „naumiał” Sławek, dość już tej buty, obłudy, bezczelności i chamstwa.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Popierający

Widać po tych minusach, że Pis, tak operatywnych ludzi nie potrzebuje. Ma swoich klakierów i nieudaczników, którzy będą na rozkaz, a swe wystąpienia będa czytać z karteczki. Myślę że Panowie Moszczyński i Przybyszewski, nie dadzą się skusić tym miernotom pisowskim, bo są w stanie sami zebrać w okół siebie grono sympatyków ich działań, i wystartować w Wyborach 2018.— Po ich działaniach widać że sukces mają pewny!!!!! Panowie więcej odwagi w waszym działaniu a sukces musi przyjść.

Śmieszek
Śmieszek
3 lata temu
Reply to  z bliska

Hahahahahahaha……ahahahahaha…

Wtorek
Wtorek
3 lata temu
Reply to  z bliska

Ale zdaje się że pan Moszczynski należy do PiS i jednocześnie jest niby dziennikarzem. Jeśli tak, to moim zdaniem mało etyczne połączenie.

Arek
Arek
3 lata temu

Bute i arogancje Kowaleski pokazuje nie poraz pierwszy, to jak traktuje pewnych radnych, przedstawicieli osiedli i samych mieszkańców nie jest godne burmmistrza miasta. Pora na kogoś kto będzie interesował się interesami miasta, a nie mławskiego biznesu, bo powoli burmistrz zaczyna przypominać pieska na posyłki …

Klementyna
Klementyna
3 lata temu

Ojojoj, to się teraz narobiło 🙂 „Proszę Pana, podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka, a Pan wchodzi bez pukania, z brudną ścierką…[…]” Jak trzeba być naiwnym lub beszczelnym żeby myśleć że jakoś to przejdzie! A tu d.pa zbita. Nawet jak chcemy znajomka przepchnąć to podstawą jest ŻEBY GLEJT SIĘ ZGADZAŁ. To tak jak złodziej samochodów bez prawa jazdy 🙂 Szanowni Państwo, CZEKAMY NA WIĘCEJ, dobrą historię piszecie, aby tak dalej…

Piotr
Piotr
3 lata temu

Odwołać Radę Miasta. Burmistrz jest wyrazicielem jej stanowiska. Trzeba złożyć formalny wniosek o odwołanie RM i po sprawie. Najpierw rada, następnie burmistrz i miasto wolne od błędów. Niech się dzieje wola nieba…

Lenny
Lenny
3 lata temu
Reply to  Piotr

Piotruś! Dlaczego piszesz prozą, wierszem, wierszem prosimy, przecież potrafisz.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Lenny

Lenny— tobie i pisanie wierszem już nawet nie pomoże.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Lenny

Kolejny klakierek pana b…

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Lenny

Aha, jeszcze jedno „nie jednemu psu Burek na imię” drogi Lenny

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Piotr

Piotr–dobrze prawisz ta Rada w pełni zasłużyła razem z Burmistrzem aby być odwołanym. Tylko nam potrzeba trochę cierpliwości i zjednoczenia sil na portalach i większej aktywności, niż dotychczas–chyba wiesz że niedługo wybory, w chwili obecnej nie ma potrzeby takich wniosków. Ale będzie potrzeba, już nie długo aby zmobilizować jak największe rzesze mławian, myślących pozytywnie o naszym mieście, aby w dzień wyborów stawili się licznie przy urnach wyborczych, i dali odpór wszystkim tym z obecnych Radnych którzy znajdą się na listach wyborczych. DOSYĆ TEGO DZIAŁANIA W RAMACH P.P.P.

fykrztaucióh
fykrztaucióh
3 lata temu

Burmistrz lubi otaczać się klakierami – ludzie wykształceni, „niepokorni”, z tytułami działają na Niego jak płachta na byka ( więcej radnych Brzozowskich i będzie OKI ). dr Arent i inni muszą sobie poszukać innej roboty. Niewykorzystany potencjał i znajomości pozakulisowe Antczaka – patrz Kosiński – wci. Najgorsze jest to że brak kontrkandydanta na to zaszczytne stanowisko

Moore
Moore
3 lata temu
Reply to  fykrztaucióh

Podobno jest kandydat! Jeszcze oficjalnie się nie ujawnił, wszak Mława to nie Warszawa i kampania zacznie się w swoim czasie. Nie chodzi o pozorowane kandydatury z PiS-u, doskonale wiedzą, że nie mają szans z obecnym Burmistrzem. Jeśli potwierdzą się wieści, będzie to poważny kontrkandydat dla Kowalewskiego. Człowiek wykształcony, sumienny i doświadczony na polu samorządu terytorialnego. Mam nadzieję, że Pogłoski się potwierdzą, bo jeśli nie, to miłościwie nam panujący Sławomir wygra w cuglach.

teresa
teresa
3 lata temu
Reply to  fykrztaucióh

Pan Arent sam przeszedł na emeryturę, więc o co chodzi?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  teresa

O to chodzi że potrafił, wykonywać polecenia Burmistrza, i musiał odejść, bo na jego miejsce, byl swoj człowiek, czy tak trudno Ci to pojąć….

Radny bezradny
Radny bezradny
3 lata temu

Tu Radny Bezradny, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM, podnoszący najwyzej rękę podczas głosowań. Paryżanin. Przez takiego nieodpowiedzialnego Wojewodę, ktos mógłby pomyśleć, ze inne konkursy tez były podobnie sterowane. To przecież absolutny nonsens. Ja podnosząc najwyzej rękę wiem, ze to moja ręka i nikt jej za mnie nie podnosi. Jak więc mozna takie bzdury wypisywać. Proszę a tutaj załącznik potwierdzający moje słowa http://bip.mlawa.pl/sites/default/files/attachments/articles/pszczolkowska.pdf proszę zwrócić uwagę na wysokość poborów na nowym stanowisku pracy, ktore są adekwatne do posiadanych umiejętności.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Radny bezradny

Faktycznie, Radny bezradny, takie zarobki nie jeden chciałby mieć i to nie żart.
Za co ci ludzie biorą pieniądze, jak wszystko co robią to totalna fuszerka, nic się kupy nie trzyma

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tu Ja piszę Radny Bezradny, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM, podnoszący rękę najwyzej. Paryżanin. Proszę zwrócić uwagę, ze ten MENAGER w oświadczeniu zaznacza pobór pensji za okres, w którym jeszcze tej pensji nie otrzymał, bo nie był jeszcze zatrudniony:):):).

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Radny bezradny

Ciekawa lektura – polecam wszystkim:
„Oświadczenia jednostek organizacyjnych Miasta Mława”
Pan prezes MPDM zarabia jeszcze więcej, a kim jest ta Pani?

z bliska
z bliska
3 lata temu

Dawno nie pisałem, ale po tym co przeczytałem w tej informacji, chciałem zadać pytanie mieszkańcom mego miasta Mławy?– Czy nadal widzicie obecnego Burmistrza Kowalewskiego, na tym stanowisku na następne lata?? naprawdę warto abyśmy się nad tym zastanowili, i poprzez swój głos dali Panu Burmistrzowi odpocząć, tylko dlatego żeby nie narobił nam większego bałaganu słuchając wskazówek doradców z Nowogrodzkiej, którzy przy wszelkiego typu okazjach goszczą w Mławie. Chciałbym także wyrazić UZNANIE dla Panów Kamila Przybyszewskiego i Wiesława Moszczyńskiego—to właśnie takich młodych i operatywnych ludzi z incjatywą i zapałem godnej sprawy, w działaniu na rzecz naszego miasta, potrzeba jest nam w Mławie, którzy są nie skażeni partyjnym działanie na rozkaz, tylko mają własne propozycję które służą nam wszystkim. I tylko dlatego powinniśmy mocno przewietrzyć, i zmienić Radę Miasta w MŁAWIE. Aby przyszłe Władze miejskie, działały na rzecz szerszej rzeszy mieszkańców a nie tylko dla wybranych. MŁAWIE NIE JEST POTRZEBNY BURMISTRZ KTÓRY MARZY I DZIAŁA JAK PREZES ….”poza trybem.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  z bliska

Pan burmistrz, obawiam się, że nie słucha żadnych wskazówek.
Pan burmistrz się zapętlił.
Zgadzam się jednak z tym wnioskiem:
najwyższy czas utrzeć nosa panu SK i dać mu w najbliższych wyborach czerwoną kartkę.
Zasłużył w 100%, w nadchodzących wyborach, na kategoryczne NIE!!!!!!!!

Elo
Elo
3 lata temu
Reply to  z bliska

Co wy macie z tym Pisem a Pis to jak poobsadzal stanowiska w Krus iAgencji RR. bez konkursów bez zadnych kompetencji to mi uczciwość

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Elo

Ano mamy to z tym Pisem że ich działania już nam strasznie zbrzydły. Bo zgodnie ze wypowiedzią Terleckiego obniżki poborów, zrobili trochę pod publiczkę. Przez 8 lat byli w opozycji, i teraz muszą się nachapać ile się tylko da, podałeś dobry mławski przykład, i dlatego nie możemy w Mławie dopuścić do Władzy tych pisowskich nieudaczników , chrońmy Mławę przed Partią która stosuje bolszewicką zasadę, dajcie mi człowieka a paragraf si e znajdzie.

jaaa
jaaa
3 lata temu

Fakt, pani Barbara nie ma stażu,- ale jej wolontariat, pasja, ciężka praca z zamiłowania za ,,fri,, TO NIC? Pokażcie drugą tak zaangażowaną osobę dla Miasta !Tacy ludzie to skarb! Należy ich doceniać!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  jaaa

A co ma to wspolnego konkursem

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  jaaa

Trzeba mieć,pasje i zaangażowanie, aby pisac takie bzdurne laurki, takich ludzi jak Ty należy docenić ,

Zasmucony
Zasmucony
3 lata temu

Burmistrz się rozmarzył. Wyobraził sobie, że jest jak Prezes i może … „poza trybem” . Widać zbyt częste przebywanie w towarzystwie parlamentarzystów z PiS rozzuchwala i jest powodem odrywania się od rzeczywistości. Zawiodłem się. To smutne, bo kto, jak kto ale samorządowiec powinien być inny niż ci z ul. Wiejskiej. O jakości usług kancelarii prawnej nie będę pisał – leżącego wszak się nie kopie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Marzę o mlawie uczciwej przejrzystej dobrze urządzonej
Gdzie dziecko x……. skich ma takie same szanse na pracę jak k…….
Czy sie doczekamy?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Utopista

pkpk
pkpk
3 lata temu

cóż się nie robi dla znajomków-nasz burmistrz powinien zostać carem lub królem Mławy-przecież to jego folwark-przepisów na hali sportowej nie da się nauczyć a zatrudnianie osłów jako prawników świadczy o Panu -panie Burmistrzu-

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  pkpk

Burmistrz Mławy niczym Pu…n

anka
anka
3 lata temu

WSTYD DLA PANI ZABOROWSKIEJ I BURMISTRZA. WSTYD !

jarek
jarek
3 lata temu
Reply to  anka

a czy oni mają wstyd ? byle do koryta

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  jarek

NARESZCIE CELNY POST W TWYM WYKONANIU, I SZCZEROŚĆ, co do twoich ludzi z partii Pis, oni naprawdę wstydu nie mają, nawet nie potrafią go przykryć / vide senator Jackowski/ który najlepiej na zdjęciach wychodzi na GOLASA, i o ile będziesz tak dalej pisał posty to od tego koryta ich oderwiemy.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  anka

Czy ci państwo mają honor? Anka o czym piszesz, toż ci na stołkach nie mają za grosz honoru i nie wiedzą co to wstyd, przykładem może być pani KK z MDK

JFK..
JFK..
3 lata temu

Wojewoda mowiac oglednie poszedł po bardzo mało ambitnej linni ten konkurs az roi sie od powaznych błędów prawnych i logicznych
Zgodnie ze statutem ktorego jak mniemam nie zna. Nad muzeum bezposredni osobisty nadzor sprawuje burmistrz i on ponosi odpowiedzialnosc
Za to co sie wydarzyło teraz pytanie
Czy zachowa sie honorowo czy bedzie brno£ w sztuczki jak z mdekiem
Panie trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
Pchaliscie Panią na drektora brew wszystkim i wszystkiemu
Dlaczego ?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  JFK..

Szanowny Panie kryjący się pod nickiem JFK! Jeżeli choć trochę chcesz nawiązywać do pamięci i zasad zastrzelonego Prezydenta Kennedy’ego to czemu podważasz zarzucasz WM pójście po bardzo mało ambitnej linii podważając tym samym jego decyzję co do meritum sprawy. To raczej jest w gestii radnych,których reakcja mam nadzieje będzie oczekiwana przez ich wyborców dając im wiele do myślenia. Jak mogę z własnego doświadczenia przypuszczać może się teraz zacząć przysłowiowa jazda po wnioskodawcach będących sprawcami tej całej sytuacji, że wspomnę tylko przesłuchania na policji łącznie z pobieraniem odcisków palców członków stowarzyszeń z naszego terenu w innych prowadzonych sprawach. Przestrogą może znane przysłowie mówiące,że kowal zawinił,cygana powiesili. A może by tak w ramach nowego Budżetu Obywatelskiego przywrócić podobnie jak pompę pręgierz przy Ratuszu gdzie żeby niektóre osoby mogły zrealizować samobiczowanie?/Nie odnosi się to Burmistrza, nad którym jak mniemam kontrolę sprawuję jeszcze inne organy samorządowe/.

Młody
Młody
3 lata temu

czepiasz się pan

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Młody

Ale czego? Pędzla bo drabina leci? Pażywiom-uwidim.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Młody

Młody–Ten Pan ma taki styl pracy i pisania postów co nie jego to wszystko na NIE!! Obawiam się że pisząc ten post, z pewnością myślał także o sobie, żeby jego działalności się nie przyjrzały odpowiednie Władze.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  z bliska

O!!! Pan Z bliska! Jak sama nickmówie nawet nie zdawałem sobie sprawy,że aż z tak bliska ze znajomością mojej osoby.Dziwię się trochę,że mając tak duże doświadczenie życiowe wierzy Pan w dalszym ciągu,że pisanymi komentarzami,przedwczesną kampanią wyborczą, dobrymi radami i biciem piany ktokolwiek wygra z obecnym Burmistrzem? Jak na razie On nie ma z kim przegrać! Dobrze,że w końcu ktoś pomału zaczyna wyciągać jakiekolwiek wnioski z tych lekcji udzielanych przez obecnego Burmistrza Mławy, gdyż na korepetycje to już raczej za mało czasu jest.

z bliska
z bliska
3 lata temu

Panie Prezesie gdzie mi tam z moim doświadczeniem równać się z Panem, a bicie piany to nie jest moja specjalność, Pan naprawdę to potrafi, i w tym nie ma sobie równych. Obserwując Pańskie bujanie w obłokach, i zaangażowanie, jest Pan bardzo dobrym, kandydatem na FOTEL BURMISTRZA, ma Pan rzesze zwolenników, w stowarzyszeniu 7-ka, A WIĘC—ZACZYNAMY PANIE PREZESIE<<<<< bo jak nie to zostanie Panu ta drabina razem z pędzlem, i pies z kulawą nogą z Pańskich rad nie skorzysta!!!!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  z bliska

Brawo Panie z Bliska!.Czyli mamy pierwszą oficjalnie zgłoszoną kandydaturę na stanowisko Burmistrza Miasta Mława! Dziękuję bardzo za ten zaszczyt,który mnie spotkał zwłaszcza z Pana strony. Chociaż tak naprawdę to powinien się Pan najpierw mnie zapytać o zgodę. No ale trudno widocznie wie Pan co Pan robi zgłaszając moją kandydaturę po jak mam nadzieję głębokim przemyśleniu. W każdym bądź razie zastanowię się nad Pana propozycją a na razie to chyba wezmę się za pisanie programu wyborczego z motto – KANDYDUJĘ DLA KASY, którą będę chciał spożytkować na cele społeczne i zwiększenie skutecznej aktywności. PS: trochę się dziwię, że nie dostrzega Pan większych specjalistów od bicia piany a od bujania w obłokach jak to Pan raczył zauważyć zaczynało wielu zacnych ludzi jak np. Juliusz Verne i co ? Zgodnie z jego lokalizacją rakieta wyniosła człowieka na księżyc.

72
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x