Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sensacyjny wyrok sądu. Uchwała o podwyżkach cen wody i ścieków w Mławie jest niezgodna z prawem i nieważna


Alina Gulczyńska

Taka decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie jest precedensem w skali kraju. Przede wszystkim jednak ma ogromne znaczenie dla mieszkańców naszego miasta. Oznacza bowiem, że uchwała wprowadzająca od 1 lipca 2016 r. 39% podwyżkę cen ścieków i 3% wody jest niezgodna z prawem i nieważna.

Okazuje się, że Rada Miasta Mława po raz kolejny podjęła uchwałę niezgodną z prawem Nie tak dawno Wojewoda Mazowiecki unieważnił uchwałę w sprawie odrzucenia skargi Haliny Pszczółkowskiej na burmistrza uznając, że narusza prawo w sposób istotny i jest w całości nieważna. Teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny również uznaje, że uchwała w sprawie zatwierdzenie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, wprowadzająca wspomniane podwyżki, również narusza prawo i jest nieważna. Skutkiem stwierdzenia nieważności uchwały jest jej wyeliminowanie z obrotu prawnego od chwili podjęcia (ex tunc). Oznacza to zatem uznanie braku skuteczności stosowania aktu od chwili jego podjęcia.

Na rozprawę przed sądem, która odbyła się  w dniu 22 września 2017 r. nie pofatygował się żaden z opłacanych przez miasto prawników. Za to do Warszawy chciało się pojechać Alinie Gulczyńskiej – reprezentującej mieszkańców, którzy się pod skargą na uchwałę rady miasta podpisali. Wnosząc przed sądem o unieważnienie zaskarżonej uchwały argumentowała m.in., że została ona podjęta bez konsultacji ze społeczeństwem, związkami zawodowymi i innymi organizacjami jak też, że narusza przepisy Konstytucji R.P, kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o zbiorowy zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, a także przepisy rozporządzenia Ministra Budownictwa o zatwierdzaniu taryf, oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

– Sąd uznając skargę za zasadną, unieważnił uchwałę oraz zobowiązał radę miasta do naprawienia szkody wyrządzonej mieszkańcom, poprzez zwrot pobranych opłat. Mieszkańcy wygrali. Jest sukces. Nie można pozwalać, żeby nam na głowę wchodzili. Jak można było coś takiego zrobić? – mówiła po rozprawie Alina Gulczyńska.

O przesłankach, którymi kierował się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przy wydawaniu takiego rozstrzygnięcia napiszemy bardziej szczegółowo, gdy opublikowany zostanie wyrok wraz z uzasadnieniem. Już teraz jednak, należy przypomnieć jak w ogóle doszło do tej sprawy.

Zgodnie z ustawą wniosek o zatwierdzenie nowych taryf na okres od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017 został złożony do burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Przed jego skierowaniem pod obrady rady miasta burmistrz winien dokonać analizy poprawności kalkulacji cen, dopiero wtedy przedkłada go do zatwierdzenia radzie miasta. Burmistrz nie miał wątpliwości, że 39% podwyżka jest zasadna. 31 maja projekt uchwały wpływa pod obrady rady miasta. Tylko radni Henryk Kacprzak, Michał Pol i Jerzy Rakowski głosują przeciw tej uchwale, pozostali radni głosują za zaproponowanymi przez burmistrza taryfami.

7 czerwca 2016 r. Alina Gulczyńska i Kamil Przybyszewski w imieniu mieszkańców kierują do rady miasta pismo, wzywające do usunięcia naruszenia prawa w uchwale dotyczącej podwyżki opłat za odprowadzanie ścieków i domagają się jej uchylenia.

28 czerwca rada miasta odrzuca wezwanie do cofnięcia  podwyżki opłat za ścieki złożone przez Alinę Gulczyńską i Kamila Przybyszewskiego. Uchwala za to dopłatę w kwocie 330 tys. dla spółki WODKAN, mającą złagodzić przez pół roku skutki tak wysokiej podwyżki cen ścieków dla mieszkańców.

26 lipca 2016 za pośrednictwem Urzędu Miasta w Mławie Alina Gulczyńska w imieniu mieszkańców kieruję skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

22 września 2017 roku sprawa trafia na wokandę WSA w Warszawie i kończy się unieważnieniem uchwały.

Nie oznacza to, że wyrok WSA wejdzie automatycznie w życie. Rada miasta oczywiście może jeszcze złożyć skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

101
KOMENTARZE

avatar
1500
Cecylia
Gość
Cecylia

Wielu startuje, zwycięzca jest jeden. Ten kto zrovi falstart nie bierze udziału. Pani dobiega zawsze. Gratuluję Pani wraz z moją rodziną i znajomymi. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy, których Pani życzę.

Szalom
Gość
Szalom

Brawo pani Alicjo, jedyns sama i do końca. Proszę nie dać sobie tego przyćmić nikomu.

Outsider
Gość
Outsider

Tylko Pani Alicja Gulczyńska sprawę doprowadziła do końca. Proszę opini publicznej nie wprowadzać w błąd. Trzeba było być z panią Alą do końca.

mławianin
Gość
mławianin

a może by tak się Pan Kamil Przybyszewski odezwał i wyjaśnił nam jak było naprawdę po co mamy zabierać sobie czas i wzajemnie na siebie nalatywać i jednych gloryfikować a drugich ganić, Panie Kamilu czas aby Pan zabrał głos, proszę nie uciekać od odpowiedzialności.

Mławiak
Gość
Mławiak

Brawo Pani Alina Gulczyńska i Panie Kamilu Przybyszewski!!! Super wiadomość!!! Nie można tak sobie podwyższać cen za WODĘ i ścieki !!!!

Student
Gość
Student

Mławianin, bo wólczanin.

mławianin
Gość
mławianin

Student chyba Pułtuskiej uczelni? a czy WÓLKA leży poza granicami naszego miasta?

Mławianka
Gość
Mławianka

Wspaniała wiadomość! A swoją drogą, innym precedensem w powiecie mławskim jest prawdopodobnie jedyna gmina w Polsce, gdzie nie utworzono 8-klasowych szkół podstawowych (gm. Wiśniewo) Polecamy zapoznanie się z tematem panie redaktorze.

Mławiak
Gość
Mławiak

A co Mławianko? Już wietrzysz pismo nosem? Szkoda, że nosek zawodzi… i wiadomości masz trochę niekompletne.

Mławianka
Gość
Mławianka

O jakim wietrzeniu pisma nosem pan mówi? Podałam fakt. A wiadomości widocznie pan ma niekompletne więc proszę się doinformować zanim cokolwiek pan napisze.

niezależny
Gość
niezależny

w kontekście wyborów samorządowych: społeczność mławska i tak woli ładne opakowanie niż zdrowy rozsądek. nic się nie zmieni po wyborach zobaczycie

Kaktusy rosna w Meksyku
Gość
Kaktusy rosna w Meksyku

Burmistrz swoja inteligencja pokona wszystkich.
Kolejne wybory, dodam, wygrane przez niego, stano sie rzeczywistoscia jego IV kadencji.
To jest pochod zwyciestwa w wykonaniu Kowalewskiego.

.....
Gość
.....

Wszystkich i samego siebie również

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Popieram, mławianie patrzą tylko na opakowanie, nie zagłębiają w ocenę zawartości: wystarczy, uśmiech, „dzień dobry”, niski ukłon piękne, choć puste i fałszywe słówka. Niejednokrotnie słyszę opinię: miły, kulturalny, grzeczny, każdemu mówi dzień dobry, Mława ładnie wygląda: kwiatki i inne pierd.łki… ale kochani mieszkańcy to jest tylko tapeta pod którą kryje się drenowanie waszych kieszeni do maksimum za media, podatki i inne opłaty i Wy za te uśmiechy i ukłony sami wyciągacie z kieszeni kasę i chętnie dajecie nabrać.

mławianin
Gość
mławianin

Jarząbek niezle rozwinąłeś komentarz na treść postu niezależnego, tak to prawda, ja dodam jeszcze jedno kandydaci i Radni obowiązkowo na mszy w niedzielę pojawianie się na uroczystościach religijnych, to między innymi od nas zależy aby pisać o tym jak najwięcej aby zmienić to opakowanie i mentalność

mławianin
Gość
mławianin

OBYŚ — SIĘ MOCNO POMYLIŁ!!!!!

Smakowita chwila
Gość
Smakowita chwila

Gorczewski, Krajewski, Kwiatek i Olszewski powinni zostac radnymi

Obatel ;)
Gość
Obatel ;)

Gulczyńska na Burmistrza!

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Radzę wybrać na burmistrza kogoś, u kogo jedną z z obietnic wyborczych będzie:
zmiana osoby na miejscu skarbnika miasta i zmiana na stołku radcy prawnego

mławianin
Gość
mławianin

Niezle trafiasz Jarząbek ale ta zmiana jest nie zwykle potrzebna dość już w Mławie PPP a tak dzieje się od chwili kiedy Pan Skarbnik zasiadł w Ratuszu I TO OD RAZU NA STOLKU BURMISTRZA zrezygnował ze stanowiska robiąc sobie zamianę z Rakowskim pod warunkiem że zostanie Skarbnikiem Miasta, dobrze wiedział że to fucha na lata, i tak jest do dzisiaj, i dodatkowo wkręcił się na Przewodniczącego Rady Powiatu. Tylko odpowiedni wybór Burmistrza, który zrealizuje Twój zamiar może zmienić tą sytuację, ale wiem że będzie bardzo trudno, wszak to incjator budowy kościoła przy ul Kopernika, a mławscy dziekani mogą wiele, jak… Czytaj więcej »

nikoś
Gość
nikoś

Podawanie do publicznej wiadomości danych o osobie, które umożliwiają jej zidentyfikowanie, jest sprzeczne z obowiązującym prawem. Niedopuszczalne jest zatem ujawnianie zadłużenia konkretnych spółdzielców. A taka informacja została udzielona przez osobę podpisującą się kilkoma średnikami. Stosowanie takiej praktyki powoduje naruszenie prawa obywatela do dobrego imienia, czego ochronę gwarantuje zarówno Konstytucja RP, jak i kodeks cywilny. Należy ponadto pamiętać, że nieuprawnione udzielanie informacji o zaległościach lokatorów jest zagrożone odpowiedzialnością karną. Umożliwienie osobom nieupoważnionym dostępu do nich narusza bowiem jeden z podstawowych obowiązków spółdzielni jako administratora danych. Pani Alino, namawiam Panią do uruchomieniowa instrumentów prawnych, które pozwalają chronić dobre imię.

mławianin
Gość
mławianin

Ale masz nick, strach w ogóle komentować twe posty, czyżby złe znowu wróciło.

........................
Gość
........................

Szanowni państwo proszę wyjaśnijcie mieszkańcom czy to była darowizna czy może haracz od mieszkańców

123
Gość
123

Haracz na rzecz prywatnej firmy.

Mławianeczks
Gość
Mławianeczks

Gratuluję państwu oczekiwanego efektu poprzez ogłoszony wyrok. Czyżby powoli zaczynała się apokalipsa z „Folwarku zwierzęcego” George Orwell? Poczekajmy do wyborów i tym razem wybierzmy nowych pelnych energii i pomysłów włodzarzy.

Arbiter
Gość
Arbiter

Miasto przegralo i kropka.

Pako
Gość
Pako

Brawo Szanowna Pani Alino, tak trzymać, sama i do końca, teraz będą podbijać pod zwycięstwo jak zwykle, gromada cwaniaków i próżnych wodolejców.

Do: Kopa
Gość
Do: Kopa

Burmistrz i tak jest góra, czy tego chcesz czy nie.
Dziś wygrana sprawa, a za rok w NSA burmistrz ja wygram.
Wspólnie z moje slowa: Kopa

Pako
Gość
Pako

…. burmistrz ją wygram? no rozumiem, A pan też rozumie? Sprawa się rypła.

Do:Kopa
Gość
Do:Kopa

Kopa- nie rozumiesz, ze w NSA burmistrz wygra sprawe.
Nie raz miasto przegralo sprawe, by za moment ja wygrac.
Do czasu ostatecznego wyroku w NSA, burmistrz moze czuc sie bezpieczny.

Humanus
Gość
Humanus

Śmiechu warte

Humanusie
Gość
Humanusie

Burmistrz wiecej moze niz mogloby sie tobie to wydawac.
NSA wydaje wyroki kompletnie inne od WSA.
Okrzyki radosci wznosisz, kiedy do wygrania calosci jeszcze daleko, a troche to potrwa znajac polskie realia

Pako
Gość
Pako

Do gościa od usług ascenizacyjnych. Znaszsię się na odorach i zostań przy tym.

Do:Kopa
Gość
Do:Kopa

Smieszny jestes.
Napisalem, ze burmistrz postawi na swoim i kropka.

PAKO
Gość
PAKO

Do szambiarza: mam wrażenie że kopa to twoje drugie imię.zmień je bo jakoś do ciebie przylgnęło.

Do:Kopa
Gość
Do:Kopa

Szanuj burmistrza, bo innego lepszego nie bedzie

PAKO
Gość
PAKO

Widać że na szalecie się znasz najlepiej, zostań przy tym.

Do:Kopa
Gość
Do:Kopa

Szambiarz numer 1 sie odezwal.

Pako
Gość
Pako

Czyli patrzysz w lustro – tak jak się spodziewałem

Drogi Pako
Gość
Drogi Pako

Sprawa nie jest jeszcze przesadzona.
Dopóki nie ma prawomocnego wyroku, doda Urząd Miasta ma czystą kartę.
Możesz być pewien, że Rada Miasta odwołał się od tego wyroku.
Możesz być tego pewien.
Ja po dziś dzień wierzę w uczciwość burmistrza

Pako
Gość
Pako

dokładnie odwrotnie niż ja

;;;;
Gość
;;;;

nie wiem czy wplacila 30000 zl? jesli tak to ulga dla mieszkancow! Chociaz niewierze! Poinformuje!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Praca na rzecz miasta wyniosła znacznie więcej, jestem za umożeniem jej długów (jeżeli takowe posiada) gratuluję Pani Alicjo.

Smakowita chwila
Gość
Smakowita chwila

Fajnie byloby gdyby w nowej radzie miasta Mlawa w 2019 roku zasiedli na nowo tacy radni jak: Gorczewski, Henryk Slawuta, Krzysztof Kwiatek, Chodubski Tomasz, Wojciech Krajewski oraz Piotr Olszewski.
To byly osoby, ktore dzialaly na rzecz rozwoju miasta

mławianin
Gość
mławianin

I ZNOWU ZGUBILIŚCIE MÓJ POST NA TEMAT o którym pisze smakowita chwila —zapomniałem się o tym że to są Wasi koledzy i przyjaciele wybitnie prawicowi, odpowiem wam cytatem z Lao che BO JA MYŚLAŁEM ŻE BĘDZIE INACZEJ. A TU JEST TAK?? DO DOOPY RACZEJ. I TYM SAMYM KOŃCZE POLEMIKĘ Z PRAWICOWY PORTALEM po prostu bawcie się sami

mławianin
Gość
mławianin

Tym Panom dajmy już spokój oni już się napracowali, tylko jakoś ich efektów nie widać, a Wojtuś Krajewski, biega tylko z wiązankami po uroczystościach, to mu najlepiej wychodzi, liczę na to że tego posta zamieścicie.

Irek M
Gość
Irek M

Rada Miasta powinna być funkcją społeczną, więc powinna się składać z ludzi chętnych do działania dla swojego miasta. W Mławie działa sporo takich społecznych organizacji, więc na pewno radni społeczni też się by znaleźli.

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

To Ja piszę Radny Bezradny pobierający dietę, mający zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM i zasiadający w komisji, za co tez biorę pobory. To Ja podniosłem na głosowaniu nad tą uchwałą rękę najwyżej. Sprywatyzowaliśmy oczyszczalnie, nie wzięliśmy kredytu, bo się nie opłacało, to zrobiliśmy podwyzkę zeby inny spłacił i zarobił. Na ekonomi się nie znacie i tylko psioczyc potraficie. My mieliśmy szkolenie w UM i w Jachrance z ekonomii i się na tym znamy. Jak ktoś umie wyliczyć tą opłacalną prywatyzacje bez podwyzki, to nagrodę Nobla jako pierwszy Mławianin otrzyma.

mławianin
Gość
mławianin

przestań, już tymi tekstami pleść bzdury, bo walisz głupa!!!

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

To Ja pisze Radny Bezradny pobierający dietę, mający zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM i zasiadający w komisji, za co tez pobieram pobory. Walę ile wlezie. Napycham kieszenie i mojej rodziny ile wlezie. Tu jakaś komisyjna, tam jakaś dietka, tam kogoś wepchnę na etacik itd. Podnoszę rękę najwyżej, to mogę. Słucham Pryncypała, jestem w komitecie, udaje, ze nie wiem o co chodzi a Wy i tak na mnie głosujecie:) I kto tu wali GŁUPA?

;;;;
Gość
;;;;

Pani Alina ma zaleglosc za czynsz w spodzielni, Nie placi od ok:kilku lat, Niech sie wezmie za siebie; bo mieszkancy Spoldzielni ja utrzymuja: WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Humanus
Gość
Humanus

Właśnie ją spłaciła gościu. Dziękuję apani Alino.

Kamil
Gość
Kamil

Od Pani Aliny to sie odwal.
Kobieta jest uczciwa i wiem o tym.
Probujesz ponizyc kobiete, lecz twoj trud na nic sie nie zda.
Pozdrawiam Pania Aline.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Pani Alicja poradzi sobie bez ciebie, nie właź tam… gdzie cię nie proszą. Swędzi cię to zwycięstwo? do roboty byś się wziął.

Ktoś
Gość
Ktoś

Nie właź…w…

mławianin
Gość
mławianin

Jeśli jest to prawdą a nawet mimo spłaty, to bardzo bardzo nie ładnie PANI ALINO, angażując się na forum trzeba być naprawdę czystym jak żona CEZARA, bo jak nie to mieszkańcy wcześniej czy pózniej to Pani wyciągną na światło dzienne, i trochę wstydu trzeba się najeść.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

mieszkanie własnościowe a każą płacić jak za żyda.sprzatanie klatki 11 zl od mieszkania ?czy ta kobieta dostanie takie wynagrodzenie ?na pewno nie ale trzeba utrzymać zatrudnionych po znajomości darmozjadów ,zauważcie,ze pracują tam cale rodziny

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Zwolnić połowę w spółdzielini, całe rzesze kolesiów, dość tego, jak tak można, zobaczcie Państwo jakie są kooszty utrzymania są w biurach ile oni zarabiają?!!!!. Rozwiązać umowy i od razu będzie czynsz dużo niższy i tak za wszystko płacą członkowie. Wstyd!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Za p. Alinę to płaci komornik torbo( który wisi jej dużo kasy) a jak nie wiesz to nie komentuj lepiej byś podziękował

zatroskany redaktor
Gość
zatroskany redaktor

„Mława to sława” zapraszamy wszystkie stacje telewizyjne, stacje radiowe, portale internetowe, udostępniajmy to w/w stanowisko burmistrza i jego rady, niech będą sławni jak żadna rada nigdy dotąd, tak jak na to zasługują. A Pani Alicji serdecznie w imieniu mieszkańców i własnym dziękuję.
Czas na prawdę nadchodzi….

Do zatroskanego.
Gość
Do zatroskanego.

Co Ty mozesz zrobic Radzie Miasta. Mozesz sobie powiercic palcem w bucie..
Czas na prawde nadchodzi…
Czyja prawde? Twoja?
Rada Miasta, to dla Ciebie uklad nie do rozbicia, marzycielu skads tam.

mławianin
Gość
mławianin

Zacznij czytać tekst ze zrozumieniem, w którym jest wyraznie napisanie cyt 7 czerwca 2016 Alina Gulczyńska Kamil Przybyszewski i to są fakty, podziękowanie należy się obojgu osobom, które są bardzo aktywne w działalności na rzecz mieszkańców, i za to im CHWAŁA zapamiętajmy te nazwiska wszak już nie długo będą wybory samorządowe 2018 i takich ludzi nam potrzeba, w Radzie Miejskiej, a nie w większości tych milczących Radnych którzy akceptują w głosowaniu, jak widać buble prawne, przygotowane przez mało kompetentne Władze Miasta, A WIĘC NADCHODZI CZAS NA ZMIANY !!!!!!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

żadnym obojgom, ten pan się wycofał na sesji

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Coż to za podjazdy pod panią Alicję. Ona sama doszła do tego, proszę się zabrać do pracy. pan zdaję się wycofał z wniosku a teraz chce spijać śmietanę. dobre i śmieszne, zapamiętajcie tylko tę osobę która wytrwała do końca.

Kaktus
Gość
Kaktus

Pamiętamy wszyscy hasło „Czyste miasto” więc panie burmistrzu czas na realizację planu, zaczynamy od siebie i idziemy dalej. Wiemy, że taki czas nadchodzi szybkim krokiem. Oby i ten pan zdołał zralizować. Bo czyste miasto, to także czyste ręce, sumienie, a nie nasze puste portfele. Pozdrawiam mieszkańców i szanowną Redakcję.

Kaktusy rosna w Meksyku
Gość
Kaktusy rosna w Meksyku

Strachy na lachy.
Burmistrz jest nietykalny. I ty cz Ty, kobieto albo mezczyzno o tym wiesz.
Straszenie zza klawiatury nie pomoze.
Atakujesz burmistrza, ale glowy nie wychylisz, dlaczego?
Boisz sie, ze stracisz prace?
Albo, ze Twoj szef dowie sie, ze tak o nim piszesz.
Raduj sie tym, ze Mlawa ma takiego burmistrza.
Zazdrosc Cie zzera ze burmistrz Kowalewski jest kims, a ty…
Nie bede komentowal, bo szkoda energii na Ciebie

mławianin
Gość
mławianin

–anonimowy bohaterze, to nie są strachy na lachy, to jest apel do mieszkańców miasta Mławy aby w najbliższych wyborach za pomocą kartki wyborczej postawili całej Radzie Miejskiej VETO, dosyć tych rządów nieudaczników.

kaktus
Gość
kaktus

u mnie na oknie też rosną kaktusy, meksyk jak widać jest w ratuszu, a na pewno będzie… jak zawitają media ogólnokrajowe.

mławianin
Gość
mławianin

Niech przyślą Rachonia z TV INFO albo Sakiewicza oni szybko to wyjaśnią tylko niech Rachon przyjedzie w tym przebraniu co kiedyś biegał po Sopocie./dla nie zorientowanych biegał po Sopocie w przebraniu penisa, i udawał wariata/ a Sakiewicz przy okazji zrobi Apel Smoleński.

Grażyna S.
Gość
Grażyna S.

To bardzo dobra wiadomosc dla mieszkancow Mławy.
Burmistrzowi Slawomirowi Kowalewskiemu utarto nosa.
Myslal burmistrz, ze przekona wszystkich, co do zasadnosci tej podwyzki.
Jak do dzis pamietem z moim mezem, jak podpisywalismy sie pod lista w sprawie nie wyrazenia zgody na 39% podwyzke.
Teraz wiemy, ze uchwala rady byla, delikatnie mowiac, bardzo nieodpowiednia.
Teraz czas by burmistrz zabral glos w tej sprawie.
Ciekawe, co znowu powie mieszkancom na ucho i jak i bedzie zachwalal by odwrocic kota ogonem.

Janusz
Gość
Janusz

ładne zagrywki burmistrz robi trzeba sie jeszcze zabrac za prezesów mławskich spółek.

mławianin
Gość
mławianin

Janusz Prezesów spółek zostaw w spokoju, powinieneś wiedzieć że oni są od wykonywania poleceń włodarzy z Ratusza.

mławianka
Gość
mławianka

„Ach ci nasi radni”pieniążki do kieszeni,podnieść rączkę,wyrażając zgodę,poziewać i do domu.Większość naszych radnych to nigdy nie zabierze głosu, na kogo my głosowaliśmy.Po co oni się pchali na radnych-bezradnych.

Do mlawianki
Gość
Do mlawianki

Tylko, ze wszyscy psiocza na nich, a ci sami radni zasiadaja ktoras kadencje z rzedu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Prosze sprawdzic kto i jak glosowal

mławianin
Gość
mławianin

i cóż to da że sprawdzę, ja bez sprawdzania mogę Ci wymienić to są Radni którzy w Burmistrza patrzą jak w obrazek to między innymi Oślizlok, Wasiłowski, Wojnarowski, Duczmański, czy mam wymieniać wszystkich???

mławianin
Gość
mławianin

Masz 100% racji w swym komentarzu większość tej Rady to miernoty, które dla kasy którą pobierają co m-c/1,500/ zapominają języka w gębie, tylko że niestety ktoś ich wybrał do tej Rady, a ten przykład jest nauczką dla nas wszystkich, aby oddając swój głos zastanowić się chwile komu powierzamy swe miasto !!! po tych błędach ta Rada łącznie z Burmistrzem winna odejśc na odpoczynek

Do Rady Miasta
Gość
Do Rady Miasta

Radni, czas pakowac manatki i udac sie na Seszele.
Jesli tam podwyzka cen za scieki wam nie wyjdzie, to proponujemy wypad do polskiego parlamentu. Tam jest takie szambo, ze podwyzka ich na pewno ucieszy.

Drogo
Gość
Drogo

39% w Mlawie podwyzki za scieki? U nas w Ciechanowie takiej podwyzki wszak nigdy nie bylo.
Tak sobie czytam i czytam, to kto przyzwala radzie miasta na takie podwyzki?
Czy u was w Mlawie radni licza sie z glosem mieszkancow?

Aneta
Gość
Aneta

Rada precz stad.
Jak mozna bylo uchwalic tak bandycka podwyzke za scieki. No jak?
Szkoda gadac. Jaka rada taki burmistrz. Ot, tyle w temacie.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jaki burmistrz taka rada. Zastanawiam się kto przygotowuje takie uchwały, kto je zatwierdza pod względem prawnym????? przecież chyba nie sprzątaczka… ile jeszcze w ratuszu jest tego rodzaju nieprawidłowości????? Ratusz winien być dokładnie przewietrzony, a jego świta winna złożyć chyba dymisję w końcu, bo to wstyd na całą Polskę, co miesiąc wyłazi na wierzch jakaś uchwała, która jest niezgodna z prawem. tam powinna odbyć się kompleksowa kontrola i to nie tylko uchwał ale wszystkiego, bo jeśli takie buble są uchwalane pod okiem radcy prawnego UM, to co dzieje się w poszczególnych wydziałach tegoż Urzędu? – strach pomyśleć jak ratusz naciąga na… Czytaj więcej »

mławianin
Gość
mławianin

Jarząbek nie masz się co zastanawiać sam piszesz że w urzędzie są wydziały, których obowiązkiem jest przygotowywanie takich uchwał chociaż sam si e zastanawiam cZy projekt tej uchwały nie powstał czasami w WODKANie, a w ogóle te ceny mogą się wiązać z tą huczną prywatyzacją

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Projekt projektem, gdzie powstał moim zdaniem – nieistotne. Jeżeli burmistrz na sesji daje ją pod głosowanie radnych do zatwierdzenia, to ta uchwała winna być zbadana i zaakceptowana przez radcę prawnego, którego UM ma na etacie. Czyżby jaki burmistrz taki radca prawny? a idąc dalej: tacy pracownicy? Teraz pomyślcie jeszcze nad jednym: Burmistrz planuje wynająć firmę do kontroli biletów w MKM – 3 trasy autobusów, no może w przyszłości 5, ile razem kursów autobusowych??? teraz jest 23 kursy w jedną stronę i 23 kursy w drugą stronę, razem 46 – czy do kontroli w tych autobusach potrzebna jest firma? – nie… Czytaj więcej »

nikt specjalny
Gość
nikt specjalny

Prosimy inne mediach o włączenie się do tematu i nagłośnienie. tak dalej być nie powinno. Jak tak można?!!! Ile jeszcze tak błędnych decyzji nas czeka?, ile takich zostało podjętych? jaki to ma skutek finansowy dla miasta , a jaki dla dycydentów? Dlaczego wciąż sprawowana jest władza przez takich ludzi? Miejmy nadzieję, że pojawi się u nas TVP i wyjaśnią tę i inne decyzje ratusza i stanowisko rady miasta, która nie ma świadomości podejmowanych uchwał. Nasze mistao i jej mieszkańcy płacą za fałszywie rozdawane uśmieszki i poklepywania po plecach, gesty, miłe półsłówka, podszepty i życzenia. Płacą i to słono przez te… Czytaj więcej »

Kaktus
Gość
Kaktus

Wszak „Mława to sława”

jaaaaaaa
Gość
jaaaaaaa

„Miejmy nadzieję, że pojawi się u nas TVP i wyjaśnią tę i inne decyzje ratusza i stanowisko rady miasta, która nie ma świadomości podejmowanych uchwał. ”
Lepiej nie, po co zapraszać propagandowe media?

Answer
Gość
Answer

Wyrok w NSA i Kasacyjnym czeka jeszcze miasto.
Ciekawe jak sprawa sie potoczy dalej.
Burmistrz ma powody do swietowania

Outsider
Gość
Outsider

Warto rozliczyć członków rady miasta, niech zwrócą mieszkańcom to co bezprawnie przywłaszyli. I na Litość Boską niech ta rada odejdzie jak najszybciej i jak najdalej stąd. Nidy więcej takich radnych.

Outsider
Gość
Outsider

Szanowna Pani Alino wytrzymała Pani do końca jako jedyna, reszta zrobiła krok w tył. Troszkę czekaliśmy ale warto było…Ma Pani wolę walki do końca i my jako mieszkańcy dziękujemy Pani za wytrałość. Pamiętamy, Pani walkę do końca podczas wyborów również, warto zsumować grzeszki i grzechy Ratusza w takich momentach i wrócić do grzechów sprzed lat.

mławianin
Gość
mławianin

Sam już nie wiem co odpisać na taki post, nie ujmuje aktywności Pani Alinie, ale czytajcie teksty ze zrozumieniem, dlaczego w swych postach dzielicie ludzi aktywnych i zaangażowanych w nasze sprawy, w tej informacji jest wyraznie napisane że to DUET PANI ALINY I KAMILA, spowodował taki efekt, i podziękowanie należy się obojgu , bo naprawdę na to zasłużyli, a wybory za pasem, czas aby tym wieloletnim /klakierom władzy/ powiedzieć dziękuje. A tak w ogóle ta Rada Burmistrzowie, Skarbnik, i cała administracja powinna być dokumentnie przewietrzona, z pożytkiem dla mieszkańców, zastanawiam się tylko czy na tak dokumentne zmiany pozwolą DZIEKANI PARAFII… Czytaj więcej »

Penech
Gość
Penech

Bez żartów ten pan się wycofał. Pani Alicja została sama. Teraz chce spijać śmietanę. Niech sam wypracowuje stanowisko do końca. Jak ma jskieś dokumenty to proszę do organów ścigania niech je złoży. Nie ładnie samemu tak na plecach innych. I te wielkie litery. No jestem coraz mniej zdziwiony…

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Gratulacje dla Pani Aliny za wytrwałość i niezłomność. Pani Alicjo jest Pani niezastąpiona w walce o prawdę, rzetelna i profesjonalna w działaniu. tak trzymać

Troglo
Gość
Troglo

Nagłośnić koniecznie, ta sprawa dowodem na butę i ignorancję Burmistrza dla prawa i mieszkańców Mławy

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Tego rodzaju uchwały świadczyć mogą również o innych nieprawidłowościach w UM Mława, to powinno być decydującym sygnałem do przeprowadzenia natychmiastowej kompleksowej kontroli tego urzędu i jego działalności. mówią, że dwa grzybki w barszczu to za dużo a wykrycie dwóch wadliwych uchwał w tak krótkim czasie, świadczyć tylko może o ułomności tegoż urzędu, o radnych bezradnych i w szczególności o poziomie radców prawnych zatrudnianych przez UM. Najwyższy czas na zmiany i to duże zmiany. Jak to mówią: rutyna nigdy nie jest dobra.
Panie burmistrzu pańskim pracownikom brakuje szkoleń, ale… nie z… dress code.

Marek
Gość
Marek

Trzeba powołać komisje do spraw złodziejskiej prywatyzacji :). Moze Portal przeprowadzi wywiady z Radnymi, ktorzy głosowali za uchwałą i zada pytanie czym się kierowali głosując za jej uchwaleniem? Dlaczego została podjęta tak szybko, bez konsultacji? Moze poznamy kulisy powstania tej uchwały? Fajny kontrakt ma za Nasze podatki, to biuro prawne…….

jaaaaaaa
Gość
jaaaaaaa

O jakiej prywatyzacji mówisz? Masz jakieś nieznane fakty? To do prokuratury, chybcikiem!
Spekulacjom mówię STOP!

obywatel N
Gość
obywatel N

Proponuję wszystkim aby w kolejnych wyborach podziękowali tej kobiecie za wysiłek i zaangażowanie i wybrali właśnie ją na Burmistrza Mławy ja się pod tym podpisuję a Wy? Mamy szczęście że ją tu mamy, brawo p. Alino dziękuję i chciałabym wszystkim przypomnieć że to tylko Ona walczyła o nas do końca!

Moj Burmistrz Slawomir Kowalewski
Gość
Moj Burmistrz Slawomir Kowalewski

Wole obecnego burmistrza. Jest on obyty i kulturalny, czlowiek z klasa i na poziomie.

mławianin
Gość
mławianin

No tak jednak są sympatycy Kowalewskiego klasę ma ale chyba tylko sportowo, a obyty i kulturalny to bardzo duży znak zapytania ????? naprawdę czy naprawdę musicie tak kadzić Panu Sławkowi, dopóki on jest będziecie pracować w Ratuszu—SPOKO—A JAK PRZYJDZIE NOWA MIOTŁA TO CZY CHCE CZY NIE TO MUSI RATUSZ PRZEWIETRZYĆ. bo tak nakazuje i daje przykład DOBRA ZMIANA.

natka
Gość
natka

Kowalewski dobrze wygląda jak panowie z PO,(ma za co) ale też kombinuje tylko dla siebie a nie dla mieszkańców jeśli chcemy żeby dobrze żyło się nam i naszym dzieciom to kandydata na burmistrza już mamy, dziś kobiety pokazują facetom jak się prowadzi sprawy do końca, gratuluję pani Ali i dziękuję za trud i wysiłek w naszych sądach nie jest łatwo!

Ktoś
Gość
Ktoś

Pani Alino znamy kulisy sprawy, brawo ťylko dla Pani. Gnać podszywaczy i podszywaczki. Precz z obłudą.