Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Otwarcie wystawy malarstwa Wojciecha Rutkowskiego „Malowane Deszczem” – 50 lat pracy twórczej w MZZ


Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Wojciecha Rutkowskiego „Malowane Deszczem” – 50 lat pracy twórczej. Wernisaż wystawy odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. (środa) o godzinie 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 26 czerwca 2018 r.

Sprzedam Piec


Info o artyście z jego internetowej strony:

Wojciech Rutkowski urodził się 1 maja 1943 roku w Warszawie. Jest synem artysty malarza Włodzimierza Rutkowskiego, ucznia sławnego artysty Czesława Wasilewskiego vel Zygmuntowicza. Wasilewski zgodził się  zostać ojcem chrzestnym jedynego syna swego ucznia. Śmiało można więc powiedzieć, że ma on malarstwo we krwi. Wyrastając w rodzinie o tradycjach malarskich, otoczony ludźmi z pasją, wybitnymi, miał okazję uczyć się od najlepszych. Zanim jednak dokonał ostatecznego wyboru drogi życiowej, wahał się pomiędzy wykształceniem technicznym, a artystycznym. Będąc na rozstajnych drogach (udało mu się dostać zarówno na Politechnikę, jak i na Akademię Sztuk Pięknych), wybrał jednak malarstwo. W latach 1962 – 1968 uczył się pod czujnym okiem najlepszych w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1968 roku uzyskał dyplom z malarstwa, w pracowni prof. Tadeusza Dominika i prof. Ireny Wilczyńskiej. Dyplom z architektury wnętrz u prof. Jana Krzątkowskiego.

Postanowił odrzucić kompromisy i robić w życiu to, co kocha, to, co jest jego pasją. Wybrał zawód „artysty malarza”.

Więcej o artyście na stronie http://obrazyrutkowski.pl

Zobacz także…

Dzień Wolnej Sztuki także w Mławie

Jak się jest już w lesie, to grzech nie sfotografować …

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x