Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Wolnej Sztuki także w Mławie


Mława jest jednym z 37 miast w Polsce a Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej jednym z 89 muzeów i galerii, w których odbędzie się ósma edycja muzealnej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki. Odbywa się ona raz w roku we wszystkich biorących w akcji udział instytucjach jednocześnie. Podczas akcji muzea proszą zwiedzających o skupienie się jedynie nad pięcioma wybranymi obiektami.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Dzień Wolnej Sztuki ma także pokazać uczestnikom, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a do oglądania eksponatów i obcowania ze sztuką nie jest niezbędna specjalistyczna wiedza czy wykształcenie. Przy eksponatach będą stały osoby, których zadaniem będzie motywowanie gości do podjęcia samodzielnej refleksji i wzbudzenia dyskusji.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zgodnie z ideą: Muzea mają inspirować, a nie męczyć –proponuje DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI.

„Satyra na krytykę”, W. Piechowski

W ciągu godziny uczestnicy DWS będą mogli przyjrzeć się pięciu wybranym przez Muzeum obiektom i oglądać je POWOLI. Następnie zastanowią się, co dokładnie widzą, jakie emocje w wywołują w nich oglądane dzieła.

Przed każdym dziełem będą stli nasi pracownicy, którzy będą pomagać zwiedzającym w wolnym oglądaniu sztuki. Spróbują pobudzić do dyskusji i zainspirować do zastanowienia się nad tym, co jest widoczne na ekspozycji.

Po godzinie zwiedzający zostaną zaproszeni do sali muzealnej, aby porozmawiać o wrażeniach.

W Muzeum będzie można obejrzeć m.in napierśnik husarski z XVII w. i obraz Wojciecha Piechowskiego ,”Satyra na krytykę”.

Miłego Dnia Wolnej Sztuki w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie!

Patroni medialni Dnia Wolnej Sztuki: Radio Tok FM, Numarte, Magazyn Szum i Niezła Sztuka.

(źródło: www.dzienwolnejsztuki.pl)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dynpy
dynpy
3 lata temu

ciekawe czy śmierdzący leń bajerant przyjdzie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x