Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak się jest już w lesie, to grzech nie sfotografować …


To debiutancka wystawa Roberta Adamiaka. W Galerii „13” zobaczyć można 20 fotogramów ze zdjęciami wykonanymi w okolicach Mławy, a na nich barwne ptaki o nazwach doskonale znanych jak jastrząb czy krogulec, ale i nieco egzotycznych, jak choćby podróżniczek czy krętogłów. Wystawa to tylko mały fragment bogatego, ponad dziesięcioletniego dorobku fotograficznego autora.

Sprzedam Piec


O początkach swojej pasji Robert Adamiak mówi tak:

„Niektórzy uprawiają sport, inne pasje, u mnie to się trochę też rozpoczęło od uprawiania … ogródka. Było tam takie oczko wodne do którego przylatywały różne ptaszki. Kiedyś przyleciał taki mały ptaszek, siadł na trzcinie i córka zrobiła mu takie fajne zdjęcie, to była taka ładna kompozycja, trzcina się wygięła . I chciałem się dowiedzieć jak ten ptak się nazywa. I do dzisiaj tak naprawdę nie wiem, bo chociaż wszystkie cechy diagnostyczne było widać to okazało się że jest kilka gatunków do siebie bardzo podobnych i był to albo piecuszek, albo pierwiosnek”.

Robert Adamiak nie tylko robi świetne zdjęcia zwierzętom, potrafi też bardzo ciekawie opowiadać o okolicznościach powstania każdej z fotografii, ale też o zwyczajach i zachowaniach uwiecznionych bohaterów zdjęcia. Udowodnił to podczas wczorajszego wernisażu, oprowadzając zebranych gości, przyjaciół i bywalców galerii po wystawie.

Robert Adamiak urodzony w Siedlcach w 1968r. Od 1990r. mieszka w Mławie i pracuje w Mławskiej Komendzie Policji. Fotografią i robieniem zdjęć zajmuje się od ponad dziesięciu lat. Jego ulubionym tematem są ptaki. Najpierw fotografował te mniej płochliwe np. wróbla w ogrodzie, później wybierał się na dłuższe wycieczki w teren aby obserwować i fotografować te większe i bardziej płochliwe np. żurawie. Swoim aparatem CANON 7D z obiektywem 400/5,6L fotografuje także inne piękne zwierzęta takie jak motyle, ważki, zające, łosie, sarny oraz dziki. Nie stroni także od fotografii bardziej klimatycznej w postaci „obrazów” przyrodniczo – pejzażowych. Patent Roberta na dobrą fotkę to dobre światło i odpowiednia perspektywa. Najlepiej jakby obiekt znajdował się na wysokości oczu z ładnym tłem. Więcej zdjęć ze zbioru Roberta Adamiaka  można znaleźć pod linkiem http://roberta.manifo.com/.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktos
Ktos
3 lata temu

Barack Robert

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x