Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel


Stoją od lewej: Marek Kiełbiński, wiceminister Andrzej Bittel, Michał Pol

Wszystko wskazuje na to, że skuteczna okazała się walka mieszkańców zatorza o przywrócenie dla ruchu pieszego i samochodowego przejazdu w ciągu ulicy Kościuszki. I chociaż nie jest możliwe, aby ruch odbywał się w poziomie torów, to może powstać w tym miejscu bezkolizyjne przejście pieszo – drogowe. Taką deklarację złożył wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za transport kolejowy Andrzej Bittel.

To dla Mławy, a zwłaszcza mieszkańców Wólki bardzo ważna decyzja. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Warszawie 25 stycznia. Oprócz wiceministra uczestniczyli w nim prezesi kolejowych spółek. Miasto Mławę reprezentowała wiceburmistrz Janina Budzichowska, naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Jaros, radni Michał Pol i Halina Pszczółkowska oraz szef mławskiego PiS Marek Kiełbiński. Do spotkania doszło z inicjatywy Macieja Wąsika sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który w listopadzie ub.r. skierował do ministerstwa infrastruktury wniosek o uwzględnienie bezkolizyjnego przejścia pieszo – drogowego w ciągu ulicy Kościuszki w programie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”.

Tym samym koncepcja budowy w tym miejscu kładki, na projekt której miasto wydało kilkadziesiąt tysięcy złotych stała się już nieaktualna. Zresztą z koncepcji budowy kładki burmistrz Sławomir Kowalewski wycofał się już wcześniej, na zebraniu osiedlowym na Wólce w dniu 20 grudnia ub.r. – Kładki nie będzie, bo mieszkańcy jej nie chcą – powiedział wówczas burmistrz, gdy mieszkańcy przekonywali go, że miasto powinno podjąć działania w celu budowy tunelu.

Okazuje się, że już wówczas burmistrz Kowalewski został poinformowany przez Zarząd Osiedla Wólka i radną Pszczółkowską, że ministerstwo infrastruktury przyjęło Krajowy Program Kolejowy, a w jego ramach realizować będzie projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”. Wiedział również o wystąpieniu o wpisanie Mławy do tegoż projektu wystosowanym przez sekretarza stanu Macieja Wąsika.

Pismem z dnia 18 grudnia 2017 r.wystosowanym na ręce wiceministra Andrzeja Bittela burmistrz zadeklarował podjęcie działań w celu przeznaczenia przez radę miasta środków finansowych na partycypację we wkładzie własnym w wysokości wynikającej z montażu finansowego.

W sytuacji, gdy obie strony, ministerialna i samorządowa deklarują zgodnie chęć realizacji tego zadania, wydaje się, że można już na tym etapie stwierdzić, że bezkolizyjne przejście w ciągu ulicy Kościuszki powstanie.

Oczywiście zanim rozpoczną się prace, budowę poprzedzić musi cały proces projektowania i uzgadniania. Trudno więc określić nawet przybliżony termin rozpoczęcia tej inwestycji w Mławie.

JK

Zobacz także…

Rada powiatu staje okoniem wobec wniosku burmistrza. Nie ma zgody na zwolnienie skarbnika Antczaka

Trwają prace rozbiórkowe. Co powstanie na działce po dawnym urzędzie pracy?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
86 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zatorzanin
Zatorzanin
2 lata temu

Trole, mogliście bronić pana skarbnika. Wasza bohaterskość wychodzi tylko anonimowo na forum. Dziękuję ze PiS zainteresował się sprawa Zatorza.

Żbik
Żbik
2 lata temu

Pszczółkowska chodziła, prosiła i coś wyszło…a już wszyscy się poddali

minus
minus
2 lata temu
Reply to  Żbik

zamiast dawać minusy do roboty byście się w tym ratuszu wzięli ! Poza niszczeniem ludzi takich jak Antczak nic dla mieszkańców nie potraficie zrobić

Dzidek
Dzidek
2 lata temu

SZANOWNY ADMINIE!! -NAJWYŻSZY CZAS ABY SIĘ ODNIEŚĆ DO APELI, i próśb ludzi odwiedzających ten portal i zająć się sprawą fałszerstwa w wyborach Dyrektora Muzeum, bo jak na razie wszystko wskazuje na to że z tym tematem jest wam nie po drodze.

Trol
Trol
2 lata temu

O ho trole z ummm ruszyły z minusamy ale w szoku niemrawo klikaja He he a jaskółki cwierkaja ze to to byl tylko zapalnik do petardy…

Urzednik
Urzednik
2 lata temu

Prawo i sprawiedliwość jedyna szansa dla tego miasta. Czas na oczyszczenie. Czas na ludzi odważnych i dziajacych dla obywateli. Czas na polityków traktujących władzę jako obowiązek a nie przywilej.

Dzidek
Dzidek
2 lata temu
Reply to  Urzednik

A to są moje spostrzeżenia do Twego postu. Dziwi mnie jak można wierzyć prawicowej partii PiS która mówi o tolerancji, a w praktyce ją kasuje, mówi o pluralizmie , a go nie stosuje, mówi o prawie a je bezwzględnie niszczy. Takie pisanie Urzędniku, jest sposobem na odreagowanie,własnej pustki, kompleksów, i zagubienia, gdzie się podziała pokora, skromność, i uczciwość,Czy dlatego chce wielu z państwa tu piszących aby w Mławie zaczęli rządzić przedstawicieli takiej władzy a wystarczyło by się zapoznać z osiągnięciami mławskich przedstawicieli PiS, obserwując rzeczywistość i działania jedynie słusznej partii PiS, nie tylko w Mławie można powiedzieć jedno, że większości odwiedzającej ten portal, naprawdę brak wiedzy, a po postach widać masę politycznych analfabetów którzy sławią lub bronią, tej podłej zmiany, zmiany której symbolem jest upadek państwa w każdym wymiarze. Ale aby w pełni te działania odniosły triumf , i aby to zło zatriumfowało –tej władzy potrzebna jest bierność dobrych ludzi. Aby w Mławie te działanie nie zaistniały, to czas się obudzić. POWINNIŚMY O TYM PAMIĘTAĆ I W WYBORACH TĘ ZMIANĘ ODESŁAĆ NA ŚMIETNIK HISTORII, TO OD NAS NORMALNYCH LUDZI DO TEJ PORY BIERNY ZALEŻY CZY TA ZMIANA ZAISTNIEJE W MŁAWIE, a nie od tych którzy już pieją i biją listy pochwalne dla PiS, Urzędniku, czas na oczyszczenie , owszem potrzeba ludzi odważnych, działających dla obywateli, ale nie potrzeba sługusów tej władzy, KTÓRZY SA TYLKO NA ROZKAZ WODZA Z NOWOGRODZKIEJ.

Trol
Trol
2 lata temu
Reply to  Dzidek

Doborze ze jeden oswiecony sie nam trafil i nas uświadomił dziekujemy ci o Dzidku z zsl u my juz chcemy powrotu do swialłych rządów po zsl. Wyrwij nas z tej ciemnoty i dyktatury

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Trol

Trol–ku twej rozwadze, nie dziwie się temu co napisałeś, nie musisz mi złośliwie dziękować, staram się pisać prawdę z obserwacji życia tak w Kraju jak i w Mławie, a że nie potrafisz prowadzić polemiki z mym tekstem, i moją opinią nic na to nie poradzę, a że zasiedziałeś się w tym swoim zsl, i wyrwałeś się do miasta to i tak nikt i nic już ciebie z tej ciemnoty nie wydostanie, i zamiast pisać głupoty winieneś pomyśleć. No ale od myślenia odwykłeś przez ostatnie 2 lata, tej dobrej zmiany, i nadajesz się tylko do klęczenia przed pomazańcami z PiS.

Trol
Trol
2 lata temu
Reply to  dzidek

Na takim poziomie demagogii nie da sie prowadzić polemiki
W twoich wypowiedziach brak jakichkolwiek konkretow mogacych stanowic punkt odniesienia jedyne do czego moge sie odniesc to prawda o ktorej napisałeś o jaki rodzaj prawdy ci chodzi?
Co do reszty to czysta soczysta demagogia
To tak jak by ktos napisał. dzid.ek
To łotr drań pijak pewnie tyran i fasz…
No i teraz zgodnie z narracja którą próbujesz narzucić pod płaszczykiem pseudoanalizy udowodnij ze jest inaczej

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Trol

Nic nie będę ci udowadniał, napisze ci tylko jedno o czym już na tym portalu pisałem nie raz ale specjalnie dla ciebie powtórzę, No tak jak go nie kijem ,to go pałą, tak to wychodzi że UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA, TO DOTYCZY CIEBIE NIESTETY—zacznij czytać posty ze zrozumieniem, bo konkretów jest w nich moc, tylko nie potrafisz się do nich odnieść bo po prostu brak ci argumentów a odpowiadasz na nie tak jak ci wygodnie. Dla mnie konkretem jest walka /słowna/ z tymi Pisowskimi pomazańcami nieudacznikami i matołami którzy pod płaszczykiem DOBREJ ZMIANY, chcą zmieniać środowisko i Kraj, tylko że im to nie wychodzi i do tego środowiska z przykrością zaliczam CIEBIE TROL

Liberał
Liberał
2 lata temu

Pisiory ruszają do walki wyborczej. Co szkodzi obiecać i nie wiadomo kiedy zostanie zrealizowane.Jaka decyzja?

Z R ..
Z R ..
2 lata temu
Reply to  Liberał

W przeciwienstwie do was jasnieoswieconych zsl owcow czy oP. Owcow vzy innej masci pseudo SAMO. Rzadowcow.te pisuary realizuja to co obiecują wiec bedzie he he
A wam dzis zostaje tylko pisac
Jak my bysmy wywalczyli to by byl i tunel i kladka i wiadukt i jeszcze przejazd he he
To zwykły. Skowytt rozpaczy i strachu o stolki a jak obsadzane to mozna przeczytac na innym mławskim portalu swoją droga bardzo dobra robota dziennikarska

Liberał
Liberał
2 lata temu
Reply to  Z R ..

A czasami wice nie obiecał lotniska na zatorzu ? Skowyt to ja widzę u ciebie drogi ZR. He he. Poczułeś krew ? Cały czas mam wrażenie, że to ta sama narracja. Dwóch panów z Wólki. Ale wam się marzy.

Z Kolejowej
Z Kolejowej
2 lata temu

Niech szybko zapadną konkretne decyzje i do roboty. Na tym zamkniętym przejeździe to tylko kwestia czasu żeby doszło do tragedii. I tak codziennie ludzie przez tory przechodzą…

Olka
Olka
2 lata temu

I jak tu ma nie być deficytu budżetowego ?! Od początku było wiadome że ten pomysł z kładką to totalna porażka. Pan Burmistrz myślał że rzuci ochłap i uciszy mieszkańców. Populizm w czystej postaci. Tylko wola ludu była inna. Swoją drogą ciekawe do jakiego czasu miała być opracowana ta śmieszna koncepcja kładki ?! I czy czasami już wcześniej oczywiste było że ten pomysł nie wypali? W umowie zapewne były kary umowne dla miasta… i to chyba bardziej opłacalne niż kończyć śmiecia, bo i tak idzie do kosza. Chyba że… znajomy, znajomka miał zarobić i… „kończ, kończ szybciej, kasę Ci przelejemy, a później jakoś to będzie” Naprawdę niektórym działaniom Ratusza chyba bliżej powinny przyjrzeć się odpowiednie służby. Kolejny przykład rozbudowa z salą kinową MDK – cisza jak makiem zasiał.

GnOm
GnOm
2 lata temu

Kościuszkowiec. Niechcacy zaprowadził mnie na trop zastanowcie sie Al.św Wojciecha jest tak usytuowana ze logicznie trzeba zapytac czy um um planował tam cokolwiek bo chyba ani kladki ani tunalu ani wiaduktu usytuowanie ulicy no conajmiej. Utrudniaaaaaa a

Jaaaaaaa
Jaaaaaaa
2 lata temu

Dobrze, że chociaż wy informujecie co się dzieje w Mławie. Na [wymoderowano] już tylko Chiny, Pakistan, a o Mławie nie ma nic.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Jaaaaaaa

Na tamte portale nie ma co zaglądać, bo piszą tylko i odgrzewają stare kotlety, z przed m-ca, o których pisał codziennik..pl

Kościuszkowiec
Kościuszkowiec
2 lata temu

Tak się zastanawiam jak rozwiążą powiązanie (lub nie) z budowaną już Aleją Św. Wojciecha …. Tunel przejdzie pod nią? Myślę że jeśli już – to tunel będzie podobny do tego w Stupsku – dla pieszych , karetek i konduktów. No to jak dobrze pójdzie jeszcze tylko z min. 10 lat i ok. Co do TIRów – jeśli ruszyła budowa S-7 powstanie również Zachodnia Obwodnica Mławy.

JFK..
JFK..
2 lata temu

A ja zadam inne pytanie w jakim celu budowana jest aleja ? Jaka czesc ruchu ma zdjac z miasta? Jakwpisuje sięw plan komunikacyjny miasta w jego koncepcjr no chyba ze tej koncepcji nie ma

Romek
Romek
2 lata temu
Reply to  JFK..

Aleja jest budowana dla developerów.

kos
kos
2 lata temu
Reply to  JFK..

JFK – Z tego co wiem to Aleja Świętego Wojciecha będzie połączona z planowaną drogą wzdłuż torów kolejowych aż do ulicy Płockiej – w miejscu zburzonego w przyszłości dworca Mława Miasto i dalej (jak już napisałem) do Płockiej. W ten sposób obie te drogi plus wyremontowana ulica Graniczna mają odciążyć ruch w samym mieście. Tak więc jest koncepcja. Czy dobra czy zła ja tego teraz nie oceniam. Teraz będą musieli pomyśleć nasi władcy jak rozwiązać komunikacyjnie skrzyżowanie (Al. Świętego Wojciecha, Kościuszki, Graniczna) jeśli miałby tam być tunel.

GnOm
GnOm
2 lata temu

Kolego tak sie zadłuzylismy ze na zachodnią obwodnice dlugo nie bedzie nas stać

Kosciuszkowiec
Kosciuszkowiec
2 lata temu
Reply to  GnOm

Obwodnica jest w ciagu drogi wojewódzkiej
Porozumienie bylo juz zawarte

Marek
Marek
2 lata temu

A w czym się przyczynił do decyzji o tunelu osobnik Kielbinski? Pierwszy do zdjęć, ostatni do działania. Żenada

.gnom.
.gnom.
2 lata temu
Reply to  Marek

No był i ustalił co trzeba
Widze trole umm u sie uaktywniaja jutro bedzie was wiecej ?

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  .gnom.

Co on mógł ustalić? Jeżeli ustala tak jak naucza w lo to … bez komentarza

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Marek

Pan Kiełbiński zasłużył się tym że nie potrafi sklecić nawet zdania, to taki działacz na rozkaz, i dlatego go wybrali Przewodniczącym mławskiego PIS, bo tam tylko takich przyjmują, a przyjmują jeszcze kombatantów, no i na zdjęciach ładnie wychodzi…

ŁUKASZ
ŁUKASZ
2 lata temu

Tak naprawdę Tunel mógł być zaprojektowany na drugim dcinku a nie wiadukt został zrobiony droga na Żuromin. Jak można było pominąć przejazd na Kościuszki to się w głowie nie mieści Tunel uważam naj lepsza opcja dla mieszkańców mogli by zrobić zakaz dla TIRÓW pędzą jak szaleni ulicami. Tunel mógł już być od początku ktoś po prostu dał ciała proszę o tym pamiętać a nie teraz udaje że wszystko dzięki tej osobie. Pozdrawiam

Mario
Mario
2 lata temu

Czy tym sukcesem będzie się chwalił Złotousty, nasz miłościwie nam panujący prezydent san Escobar?

Niewazne
Niewazne
2 lata temu

Coś jest nie tak panie i panowie. Pani radna pszczółkowska chciała aby wybudowana wiadukt, pan Pol chciał, aby wybudowano kładkę, zaś pani przewodniczącaca Urszula Sasiak i Kamil Przybyszewski chcieli by zamiast wiaduktu i kładki powstal tunel. Kto tu mowi prawde, ale znalazlo sie to: https://livestream.com/accounts/9599868/events/6211640. zapraszam do obejrzenia

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
2 lata temu
Reply to  Niewazne

No i bedzie tunel i co Ci to przeszkadza he he co tam drazysz jest jak jest co chcieli to co w danej chwili wydawalo sie realne za tym glosowali dzis wywalczyli tunel he he
A burniszcz co wywalczył?

zatorzanin
zatorzanin
2 lata temu
Reply to  Niewazne

Co to za link. Bzdury. Widzimy kto był w ministerstwie i pomógł mieszkańcom. Brawo Panie Michale, Panie Marku i niezlomna Pani Halina.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  zatorzanin

–widać że nauczyłeś się czytać tylko ze zdjęcia, naucz się czytać tekst ze zrozumieniem, tam było więcej osób,zacznij dostrzegać tych którzy są wokół ciebie, i robią dobro robotę, i nie pchają się do zdjęć tak jak w/w. a zasługi mają nie mniejsze jak ci na zdjęciu.

Sergiusz
Sergiusz
2 lata temu

Upór i zdeterminowanie radnej Pszczółkowskiej przynosi konkretne efekty. Potrafiła skutecznie dotrzeć do odpowiednich ludzi w rządzi i zaprezentować racje mieszkańców Mławy. Wstyd dla Pana Burmistrza, że sam umył ręce w sprawie wiaduktu i nie zainteresował się losem mieszkańców, a radnej za walkę o wiadukt zgotował w szkole piekło.

Logik
Logik
2 lata temu
Reply to  Sergiusz

Panowie Burmistrzowie za podzielenie miasta powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. Pani Pszczółkowskiej wielka chwała za ten wielki wysiłek dotyczący połączenia miasta w jedną MŁAWSKĄ RODZINĘ. Tu jasno widać, na kogo powinno się oddać głos w czasie najbliższych wyborów na najwyższy urząd w naszym mieście. Życzę Pani Pszczółkowskiej dużo zdrowia i wytrwałości w dalszej owocnej pracy dla naszego miasta.

Dzidek
Dzidek
2 lata temu

Przestańcie się tym tak zachwycać, JAKA TO DECYZJA, to na razie jest wola porozumienia, a do realizacji tej inwestycji jeszcze droga daleka, jeszcze sporo wody w rzeczce Mławce upłynie zanim to porozumienie stanie się faktem. A DOBRA ZMIANA, ze zdjęcia którą tak chwalicie, morzę się okazać w tym temacie marnym przedsięwzięciem.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
2 lata temu
Reply to  Dzidek

Zal d…sciska ze inni moga cos he he no niestety wiele się zmienia i

Dzidek
Dzidek
2 lata temu

To chyba Tobie ten żal tak tą część ciała ściska, uważaj bo jeśli to porozumienie, nie osiągnie należytego skutku, tak jak już za w czasu te peny pochwalne bijesz, to przyjdzie ci z tej radości „zjeść własny język” a że wiele się zmienia ostatnimi czasy to widać, tak dokładnie że prawicowi optymiści i sympatycy obchodzą w POLSCE URODZINY HITLERA. Wszyscy Ci którzy na wyrost gloryfikują to porozumienie raczę przypomnieć DRODZY PAŃSTWO, że w tym roku są wybory Samorządowe, obiecać można wszystko a czy to się zrealizuje to wielki znak ZAPYTANIA, A ten Pan Wąsik razem z Panem Kamińskim czekają jaki werdykt wyda SĄD NAJWYŻSZY, bo mimo ułaskawienia przez PREZYDENTA R.P, SPRAWA NIE JEST ZAKOŃCZONA, piszę o tym dlatego abyście Państwo przestali się tak zachwycać tą DOBRĄ ZMIANO, BO TA ZMIANA JEST DOBRA ALE DLA SIEBIE SAMYCH, A NIE DLA WAS SUWERENIE.!!!!!!

Kaszub
Kaszub
2 lata temu
Reply to  Dzidek

Z SB czy Milicji ? Bo brak emerytury dziadka widzę boli ….

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Kaszub

czy naprawdę nie odróżniasz słowa dzidek od dziadka, wstydz się Kaszub

Nn..
Nn..
2 lata temu
Reply to  Dzidek

Czlowieku wyjdz z urzedu to zobaczysz rzeczywistość tv z literka ….. ci muzg zlasowal jacy faszysci ludzie ciezko zapier….i ciesza sie ze lepiej im sie zyje sa wolni i dumni. He he otrzezwiej

Nn..
Nn..
2 lata temu
Reply to  Dzidek

Poczytaj chlopczyku co to jest perogatywa dopiero madrzyj i napisz odrazu zz złapanie ktorej łapowkary sa te zarzuty

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Nn..

–nie muszę czytać dzieciaku, Kamiński i spółka zostali skazani, za akcje z LEPPEREM o odrolnieniu działki na Mazurach. A łapówkara o której piszesz, została uniewinniona od zarzutów przez Sąd Najwyższy, to była słynna akcja agenta TOMKA, który dziś robi następne przekręty w Olsztynie. Popraw się dzieciaku, zacznij więcej interesować się wiadomościami z Kraju, i przestań pisać tylko to co ci wygodne do twego toku myślenia, pamiętaj najważniejsze są fakty. Tak dobrze się ludziom żyje że gloryfikują HITLERA,—-te posty wychodzi na to że pisałeś po pijaku, właśnie czas abyś otrzezwiał….

GnOm
GnOm
2 lata temu
Reply to  dzidek

Niestety na ten stan umysłu nie mam argumentów

Z R ..
Z R ..
2 lata temu

Pis dziala hehea w ratusz tylko stołki i konflikty moze czas na dobra zmiane

Niewazne
Niewazne
2 lata temu

To teraz radna Pszczolkowska na burmistrza miasta.

xxx
xxx
2 lata temu
Reply to  Niewazne

Pani Radna na burmistrza, pan Wilamowski powinien się podać do dymisji.

Niewazne
Niewazne
2 lata temu

…Radna Pszczółkowska obstawała przy budowie wiaduktu i złożyła wniosek, aby w uchwale zapisać wykonanie jego dokumentacji, a nie kładki. Z kolei radni Marian Wilamowski, Waldemar Łaszczych, Henryk Kacprzak i Michał Pol apelowali, by do problemu podejść realnie. Ich zdaniem realnym jest budowa kładki, natomiast wiadukt to raczej sfera marzeń. Po długiej dyskusji wniosek Haliny Pszczółkowskiej nie przeszedł w głosowaniu, a radni opowiedzieli się za kładką, akceptując uchwałę o zmianach w budżecie w zaproponowanej pierwotnie formie.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Niewazne

Radni są przedłużeniem włodarza, wszystkie jego pomysły akceptują bez względu na to czy dobre czy złe

Milenka
Milenka
2 lata temu
Reply to  Niewazne

Ale pis załatwił. Żeby nie pis nikt nie chciałby rozmawiać z…. Burmistrzem. Ludzie czy wy myślicie realnie ?

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
2 lata temu
Reply to  Milenka

No realnie tak to dzis wyglada

Mirek
Mirek
2 lata temu
Reply to  Niewazne

A burmistrz co na koalicjach mówił swoim radnym. ..są przecieki. Koalicja się rozpada. Haha

Niewazne
Niewazne
2 lata temu

Rada miasta przeznaczyła 60 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej kładki dla pieszych i rowerów w rejonie dawnego przejazdu kolejowego na ul. Kościuszki. Choć to dobry krok w kierunku utworzenia w tym miejscu przeprawy dla pieszych, wywołał na ostatniej sesji burzliwą dyskusję.

JFK..
JFK..
2 lata temu
Reply to  Niewazne

Chlopie od 2 lat wiadomo że pkp nie wybuduje kladki z uwagi na planowaną prędkość pociagow na tym odcinku to bylo zwykle mydlenie oczu do nastepnych wyborów byle dotrwać i wrzucanie pieniędzy omen nomen w błoto
Doskonale to wiedzieliscie wiec po co te ,,bujdy na resorach”

Niewazne
Niewazne
2 lata temu

Pan Pol to juz zapomnial za czym glosowal [wymoderowano]

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Niewazne

Pan P… zorganizował ze będzie tunel. Głosował jak trzeba i będzie tunel. Super panie radny.

Zatorze
Zatorze
2 lata temu
Reply to  Niewazne

Między innymi dzięki temu będziemy mieć tunel. Dziękujemy.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Zatorze

Dobrze ,ze masz chociaż nadzieje i wiarę myślę że wiesz co to jest nadzieja, bo jak nie to zostaje ci tylko wiara w CUDA. To jest informacja przedwyborcza, jak pójdziesz zagłosować na tych Panów ze zdjęcia, to tunel powstanie już w 2019r, i zaproszą cię na otwarcie.

marta
marta
2 lata temu
Reply to  dzidek

Oczywiście. Idę głosować na tych Panów. Tylko oni mogą sprawić że to miasto zacznie się rozwijać . Niech żyje PiS.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  marta

Ależ naiwna gdzieś ty Panno się uchowała, twoja wiara może kiedyś cię zgubić, angażowanie się działaczy mławskiego PiS w rozwój naszego miasta WIDAĆ DO DNIA DZISIEJSZEGO pozostały tylko ruiny Zakładów Mięsnych, to efekt byłych działaczy Solidarności, którzy przeskoczyli do PiS a dziś za te zasługi uzyskali status KOMBATANTA. Na przyszłość nie pisz bzdur, powinnaś poznać lepiej historię swego miasta, w swym poście zapomniałaś do słów Niech żyje PiS, dopisać i jego naczelny wódz JAROSŁAW KACZYŃSKI.???? Zanim zdecydujesz się głosować to naprawdę radzę się zastanowić, chyba że ci działacze już ci obiecali załatwić jakąś robotę tak jak Radnemu Polowi, czy Krajewskiemu.

marta
marta
2 lata temu
Reply to  dzidek

Ty nawet nie masz kwalifikacji aby dorównać tym Panom. Chyba z obory wyszedles w brudnych butach ? NIESTETY WIDAĆ TO PO SPOSOBIE PISANIA. PAN KACZYŃSKI TO MĄŻ STANU.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  marta

Może i wyszedłem z obory, a ciebie Panno przywiezli z okolicznej wioski w toczku i przykryli jeszcze sieczko, aby z twego rozumu nic nie uciekło, jak widać rozumu trochę zostało aby dalej wielbić Męża Stanu, i Wodza z Nowogrodzkiej—–przyjdzie czas że ten Mąż jeszcze ci się czkawką będzie odbijał, i znowu przyjdzie ci wrócić na wieś, aż szkoda abyś z takimi kwalifikacjami marnowała swój talent, w wiejskim środowisku, długo się zastanawiałaś nad tym postem, a może tylko przepisujesz przekaz który dostałaś od RADNEGO POLA. Ale z pośpiechu zapomniałaś dopisać sobie M tak marta M

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  dzidek

Czyżby na forum wrócił „mławianix” vel „xawery” czy coś tak pod postacią „dzidka” tym razem?

Niewazne
Niewazne
2 lata temu
milo
milo
2 lata temu
Reply to  Niewazne

dzięki za determinację, upór w słusznej sprawie przynosi czasem efekty.

Piotr
Piotr
2 lata temu

Zdzichu wez sie zastanow co ty piszesz.Mochery mocherami ale to sa starsi ludzie ktorzy musza dotrzec do lekarza,do sklepu.Nie maja innej mozliwosci niz chodzenie piechota.Z Twojego komentarza wynika ze jestes typowym polskim januszem.Przypominam Ci ze Ty bedziesz tez kiedys starzym czlowiekiem i kazdy metr do przejscia bedzie dla Ciebie bardzo wazny i bedzie wydawal sie bardzo dlugiiii.Tak wiec zastanow sie co piszesz Zdichu.A co do wydawania pieniedzy przez pana burmistrza na projekty ktore laduja pote. W koszach to lekka przesada,czas cos z tym zrobic i rozliczyc kolarza z bledow w podejmowanych decyzjach.

do Piotra
do Piotra
2 lata temu
Reply to  Piotr

No tak. Przecież w kościele czy w autobusie to często umierający ludzie. Dostają Powera tylko gdy zacznie się promocja w sklepie, np. w Lidlu, Carrefourze czy Biedronce.

Kaśka
Kaśka
2 lata temu
Reply to  Piotr

Piotrek, daj spokój, nie rozmawia się z ludźmi co nie mają bladego pojęcia co mówią.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Kaśka

Widać z twego postu że masz o wszystkim pojęcie, ale uczona!!!—A CZY TY PANNO WIESZ PRZYNAJMNIEJ GDZIE MIESZKASZ????

Justa
Justa
2 lata temu

Widać tu ze jednak pis wzial sprawy w swoje ręce a burmistrz bezradny był…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Pani radna Pszczolkowska przymierza sie do fotelu burmistrza. Bedzie na kogo zaglosowac

Waldi
Waldi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Chyba w snach

Zdzich
Zdzich
2 lata temu
Reply to  Waldi

Przynajmniej coś potrafi załatwić dla dobra mieszkańców, a nie jak inni tylko dla swoich kieszeni.

Monika
Monika
2 lata temu

Brawo Panowie Radni I Pani Radna nareszcie życie 2 tys. Mieszkańców Zatorza i okolic powróci do normalności.

Z Wólki
Z Wólki
2 lata temu
Reply to  Monika

Pani radna niech lepiej już publicznie nie zabiera głosu w tej sprawie, bo i tak mieszkańcy podziękują jej przy najbliższych wyborach samorządowych…

Wólka
Wólka
2 lata temu
Reply to  Z Wólki

Gdyby nie upór i zaangażowanie pani Radnej to nikt by w tej sprawie palca nie kiwnął. Ale zawsze trafi się taki ignorant co prostych rzeczy nie potrafi pojąć.

Z Batorego
Z Batorego
2 lata temu
Reply to  Wólka

Skoro tak mówisz. To pewnie jesteś w temacie. Tylko jakoś tak nasuwa się jedno pytanie – Gdzie Pani radna była jak zapadały decyzje w sprawie zamknięcia przejazdu ?

Kaszub
Kaszub
2 lata temu
Reply to  Z Batorego

Temat walkowany od dawna. Burmistrz podjal decyzje samodzielnke za plecami mieszkancow jak i radnych bo wiedzial ze bedzie ostry przeciw. Kompletny z Ciebie ignorant. Kobieta potrafila cos zrobic abys niemusial tracic czas na objazdy a Ciebie tylko stac na oszczerstwa.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Monika

Czy już wiesz za ile lat wróci na Zatorze NORMALNOŚĆ????

Think more
Think more
2 lata temu

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Wólki i nie tylko.
Szkoda tylko, że jak się okazuje kolejne tysiące złotych polskich zostało utopione przez naszego włodarza w przysłowiowym błocie.
Burmistrz uwielbia projekty, albo uwielbia działalność charytatywną na rzecz projektantów ZA NASZE PIENIĄDZE.
Za te projekty, które się zdały psu na budę, powinien oddać mieszkańcom pieniądze nz własnej kieszeni, może to by go czegoś nauczyło w końcu.

Zdzichu
Zdzichu
2 lata temu

To teraz postrajkujmy aż będzie tunel drogowy. Przecież mohery muszą miec jak najkrótsza trasę na promocję do sklepów. Na dalszą trasę objazdem sił nima ale na promocję w sklepach to przypływ energii natychmiastowy

Heniu
Heniu
2 lata temu
Reply to  Zdzichu

Ździsiu polej lepiej i nie pier… głupot.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Heniu

Jak widać w tym pier…….u, głupot na portalu jesteś naprawdę dobry, zamiast apelować do Zdzicha, polej sam sobie, wtedy będzie ci lżej na umyśle.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Super, dobra robota!

86
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x