Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Trwają prace rozbiórkowe. Co powstanie na działce po dawnym urzędzie pracy?


Przed kilkunastoma dniami ruszyły prace rozbiórkowe budynku dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Piłsudskiego, który użytkował budynek do końca 2015 roku. Potem powiat trzykrotnie wystawiał nieruchomość na sprzedaż. Obecnie jej właścicielem jest mławska firma deweloperska.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Niedużo jednak brakowało, aby ta działka trafiła w zupełnie inne ręce. Gdy mławskie starostwo ogłosiło przetarg na jej sprzedaż wyceniło ją na 810 tys. zł. Wówczas zgłosił się tylko jeden chętny, który zaoferował kwotę 1,2 mln zł. Potem jednak uchylił się od zawarcia aktu notarialnego i działka ponownie wróciła do powiatu, który wystawił ją na sprzedaż.  Drugi przetarg nie doszedł do skutku i dopiero za trzecim razem, w październiku 2016 r. za kwotę 772 800 zł nabył ją obecny właściciel.

Zanim jednak starostwo wystawiło nieruchomość na sprzedaż, na wniosek starostwa Burmistrz Miasta Mława w dniu 18 grudnia 2014 roku wydał decyzję nr 81/14 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego z usługami i handlem. Taka decyzja stanowi punkt wyjścia do sporządzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę.

Czy wiadomo już dokładnie, jaki obiekt powstanie w tym miejscu zapytaliśmy Janusza Wiśniewskiego, dyrektora wydziału infrastruktury w starostwie powiatowym, wydającym pozwolenia na budowę.

– W październiku ub. roku inwestor złożył zgłoszenie o przeprowadzeniu prac rozbiórkowych budynku, na co zgodę uzyskał. Na razie jednak nie wpłynął żaden wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – informuje dyrektor Janusz Wiśniewski.

Tak więc na wyjaśnienie, jaki nowy obiekt w tym miejscu powstanie, jeszcze trzeba poczekać.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
GnOm
Gość
GnOm

Kościuszkowiec. Niechcacy zaprowadził mnie na trop zastanowcie sie Al.św Wojciecha jest tak usytuowana ze logicznie trzeba zapytac czy um um planował tam cokolwiek bo chyba ani kladki ani tunalu ani wiaduktu usytuowanie ulicy no conajmiej. Utrudniaaaaaa a

janusz i Grażyna
Gość
janusz i Grażyna

Mieszkania już dawno sprzedane..

antek
Gość
antek

Burzą i przygotowują plac pod zabudowę a urzędasy nie wiedzą co ma powstać? żenada wiadomo co ma być, kto buduje, Mławą żądzą deweloperzy i kupują co chcą za ile chcą i stawiają co chcą a urzędasy na koniec podpisują co im podetkną i pewnie dla tego nie wiedzą co powstanie. Na taki teren nie było kupca? a no bo miał to kupić ten jeden i nikt inny więc tak sprzedawano by kupił ten jeden i za tyle ile chciał.

kos
Gość
kos

Antek, myślę, że ”urzędasy” wiedzą. Jednak jak sam przeczytasz artykuł to zobaczysz, że jeszcze żaden wniosek o pozwolenie na budowę nie wpłynął. To oznacza, że nie może Wiśniewski tego oficjalnie powiedzieć nawet jeśli wie – a wie na pewno.

antek
Gość
antek

Wiadomo co ma być wybudowane, projekty dawno wykonane, deweloper wybuduje co chce i kiedy chce a urzędas podpisze co mu podetknie, zwykły śmiertelnik wiatkę czy blaszak postawi chociaż to tylko na zgłoszenie to urzędasy robią szum.

Sylwo
Gość
Sylwo

Oczywiście ze budynek wielorodzinny. Mi obiło się o uszy ze ma być najwyższy w Mławie-7 pięter ,ale może to plotka.

Pewniak
Gość
Pewniak

5 pieter

Sąsiad
Gość
Sąsiad

A jaki niby ma powstać ?! To chyba normalne że blok mieszkalny

Anonimowo
Gość
Anonimowo

w ratuszu wiedzo dawno co powstanie hihihi

Polka
Gość
Polka

Wiedzą