Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska Hala Targowa (nie)zmieni właściciela?


Już od dłuższego czasu wieść gminna niosła głosy, że urząd miasta szuka nabywcy na budynek i plac przy hali targowej. Być może ich bezpośrednim powodem, był widok burmistrza miasta w okolicach hali z grupą osób, oglądających ten obiekt z zainteresowaniem. Sprawa wyjaśniła się na ostatniej sesji rady miasta w dniu 29 grudnia.


W imieniu użytkowników hali pytanie o tę sprawę zadał przewodniczący zarządu osiedla Szymon Wyrostek.

– Użytkownicy hali targowej wielokrotnie pytali mnie, co się dzieję, że chodzą słuchy, że miasto szykuje się do sprzedaży mławskiej hali targowej. Proszę o wyjaśnienie i uspokojenie mieszkańców. Wszyscy są dziwnie zaniepokojeni i proszą, „niech wreszcie ktoś się zapyta” – mówił Szymon Wyrostek.

Do zapytania odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski.

– Zarówno hala targowa przy ulicy Żwirki jak i dom handlowy jest własnością Spółdzielni PSS. Wobec tego nie miasto dysponuje tymi nieruchomościami, ale właściciele. Bardzo wiele osób przyjeżdżających do nas jest zainteresowanych poznaniem miasta. I kilka tygodni temu odbyłem spacer z przedsiębiorcami z Olsztyna. Przedsiębiorcy, którym miasto się spodobało zamierzają zainwestować pieniądze a przy okazji pokazuję im miasto. Uważałem i uważam, że hala targowa to perełka architektoniczna. Dom handlowy to również perełka architektoniczna. Stan techniczny tych obiektów jaki jest, to widzimy. Jednoznacznie informuję wszystkich mieszkańców, że burmistrz absolutnie do tych obiektów nie ma żadnego prawa – wyjaśnił burmistrz.

JK

Zobacz także…

Rewitalizacja przy handlowcu. Miasto swoje, właściciele swoje

Miasto w tym roku za MKM zapłaci prawie 30% drożej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hania
Hania
3 lata temu

HANIA GW a może ja to odkupie

Ketsoryw
Ketsoryw
3 lata temu

Ja tu nikogo nie krytykuje tylko zwracam uwagę, że powinno się działać w samorządzie ponad partyjnie dla społeczeństwa, a nie korzyści

Obserwator
Obserwator
3 lata temu
Reply to  Ketsoryw

Czytając na wspak, wychodzi, że Ketsoryw, to tak naprawdę Wyrostek.
Radzę znaleźć lepszy nick Szymonie.
I od kiedy ty działasz ponadpartyjnie.
Zapomniałeś te czułe całusy i peany pochwalne na cześć burmistrza?

Lew
Lew
3 lata temu

Każdy krytykuje i pisze na portalach społecznościowych właścicieli Pss i właścicieli innych obiektów i jest to zrozumiałe, bo każdy ma do tego prawo, ale podejrzewam że jeśli byłyby środki na takie inwestycje odnowienia Domu Handlowego i Hali targowej na pewno robota byłaby zrobiona. Właściciele którzy maja pawilony w okół DH nie dostają żadnych środków z Unii Europejskiej, ani żadnych dodatkowych środków pieniężnych na modernizację swoich obiektów. Może jak wszystkim tak zależy na wyglądzie naszej Mławy i naszych Perełek zróbmy zbiórkę pieniędzy na odnowienie naszych zabytków. Na FB jest portal dotyczący Domu Handlowego, jest ciągle krytykowany, a może Pan zająłby się odnowieniem zabytków w naszym mieście bo pisać to każdy umie.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Lew

Święte słowa

ketsoryW
ketsoryW
3 lata temu

Hala i Handlowiec są w opłakanym stanie. Niestety jeden z właścicieli (schody są lub były oberwane, co jest niebezpieczne dla przechodzących ludzi) nie zgodził się na propozycję miasta. Będziemy mieli piękny skwer a wokół straszydła. PS. Ciekawi mnie jedna rzecz, czy pan który się nie zgodził na remont pasażu przez miasto ma pretensje do miasta o zniszczone schody

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Wszyscy wiedzą że jeśli chodzi o nieruchomości to zawsze w tle jest jakiś interes…

Fanatyk
Fanatyk
3 lata temu

Ciekawe czemu tego pytania nie zadał żaden radny? No to ciekawe…

Pati
Pati
3 lata temu
Reply to  Fanatyk

Bo to nie jest własność miasta. Radni o tym wiedzą. A ten przewodniczący. … to śmiech na sali. Wystarczy spojrzeć na niego.

abc
abc
3 lata temu

Oby zmieniła, bo piękny zabytek niszczeje i straszy zamiast być wizytówką. Podobny budynek w Siedlcach został odrestaurowany i mieści się w nim m.in. Brofaktura. Problem w tym, że każda spółdzielnia ma w sobie dużo komuny.

harry potter
harry potter
3 lata temu

To, że hala targowa jest własnością PSS jest rzeczywistą rzeczywistością. Chodzi o to, żeby jeszcze jedna fikcja stała się rzeczywistością. A mianowicie, mławianie usłyszeli i uwierzyli chociaż do wyborów, że przedsiębiorcy z Olsztyna będą inwestować w Mławie.

Jaton
Jaton
3 lata temu
Reply to  harry potter

Pss Nie jest wlascicielem placu na którym znajduje się Hala . Prawowity właściciel A raczej właściciele odziedziczyli ja w spadku po swoich dziadkach i teraz trwa buj w sadzie kto ma pelne prawa do tej ziemi i z tego co wiem To jeden z właścicieli był i oglądał W jakim jest stanie itd wiem coś o tym bo część tej ziem również należy do moich dziadkow

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x