Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto w tym roku za MKM zapłaci prawie 30% drożej


Zgodnie z zapowiedzią 29 grudnia urząd miasta podpisał umowę na dalsze funkcjonowanie Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Zamiast, tak jak w poprzednim okresie obowiązywania umowy zapłacić 700 tys. rocznie, teraz zapłaci 900 tys zł.

– 29 grudnia 2017 r. została zawarta umowa z dotychczasowym wykonawcą usługi transportowej na rzecz miasta Mława – firmą Mobilis. Warunki realizacji umowy – co do zakresu zamówienia – nie zmieniły się. Zmianie uległ natomiast koszt wykonywania zadania, który wyniesie około 900 000 zł rocznie. Wzrost ceny usługi podyktowany jest zwiększeniem kosztów pracowniczych oraz eksploatacyjnych.Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2018r – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Przez poprzednie 3 lata usługi komunikacyjne świadczyła właśnie firma Mobilis. Nie stanęła ona jednak do ogłoszonego w końcu ubiegłego roku przetargu na dalsze świadczenie tej usługi. W postępowaniu przetargowym wpłynęła tylko jedna oferta, od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej „Polonus” z Warszawy. Ta firma wyceniła trzyletnią usługę na niemal 9 mln zł. Ponieważ miasto zabezpieczyło na przetarg kwotę 3 mln zł, nie doszło do rozstrzygnięcia przetargu, a obecną umowę miasto zawarło po negocjacjach z firmą Mobilis.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Lonia
Gość
Lonia

Jaka to jest sprawiedliwosc. Wszyscy zameldowani (placacy podatki) oplacaja „darmowa” komunikacje, a i tak trzeba wyrobic smieszna karte mlawiaka z usmiechnietym kolarzem. Teraz jak sa nowe dowody osobiste bez adresu zameldowania, to ratusz powinien KAZDEMU MIESZKANCOWI BEZ WYJATKU wyslac papierek-potwierdzenie, uprawniajace do darmowego przejazdu.

Teresa
Gość
Teresa

Lonia, nie musisz korzystać. Mnie się karta podoba. W wielu dużych miastach sa tzw. karty miejskie, U nas też i to chyba dobrze dla Mławy i mieszkańców. Ale przymusu nie ma. Możesz płacić 4 zł za przejazd. Ps. Chyba nie widziałaś nawet tej karty, bo na na mojej nie ma żadnego kolarza, ani uśmiechniętego, ani smutnego.

Pasażer
Gość
Pasażer

A co z nowym liniami 4 i 5 oraz z większą częstotliwością 1? 1 jest zdecydowanie za mało.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

świetnie, że jest ta komunikacja. tak się do niej przyzwyczailiśmy, że bez niej teraz, to jak bez ręki. Miasto ma czas, aby szukać rozwiązań, a my cały czas możemy korzystać z darmowych autobusów. To było dobre posunięcie

Z bliska
Gość
Z bliska

Jakie darmowe autobusy przecisz to mieszkancy pokrywja koszty tej komunikacji, i za to placimy wszyscy mlawianie

Gość
Gość
Gość

Przynajmiej wiecie na co idą waszepodatki. My w Ciechanowie tak dobrze nie mamy

JFK
Gość
JFK

Drogi radny lub urzedniku zim Mława widac ze pier…… I nie wiesz jak jest w Ciechanowie

Nie dam się oszukać
Gość
Nie dam się oszukać

Dobrze, że chociaż tu mowa jest o MKM, jako usludze niecza darmo. Kłamstwo ratusza, które jest powielane przez klakierów, jakoby komunikacja była za darmo, nie może się ostać w świetle twardych faktów z natury finansowej.
Te 900 tysiecy złotych, to są realne pieniądze, które nie pochodzą od jakiegoś tam sponsora z Polski czy też ze świata. Ta suma odsysana jest z miejskiego budżetu, który niewątpliwie w pewnym momencie się skurczy.
” Darmocha” istnieje jako tylko chwyt wyborczo-marketingowy, by lud to kupił i w zamian zagłosował na tych różnej maści magików z ratusza i rady miasta.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Tak masz rację, ta darmocha kosztuje każdego mieszkańca począwszy od noworodka, koło 30zł rocznie

Kinga
Gość
Kinga

Kasa leci jak woda, niedługo tych pomysłów zabraknie, może jakieś BINGO w ratuszu lub inna loteria ? Ważne że jest to rok wyborczy i idziemy po swoje.