Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skarbnik miasta ostrzega burmistrza i radnych: to „życie ponad stan” i niefrasobliwość


W praktyce samorządowej prędzej spotkać można śnieg na Saharze, niż skarbnika miasta czy gminy, który musiałby uciekać się do takiej formy wyrażenia swojej opinii o projekcie budżetu, jak uczynił to skarbnik miasta  Henryk Antczak. Ten bowiem wystosował dwa pisma: pierwsze do burmistrza Kowalewskiego, a drugie do radnych miejskich, ostrzegając przed skutkami tak dużego zadłużania miasta zaplanowanego w projekcie budżetu na rok 2018. Emisję 17 mln obligacji nazywa „przejadaniem naszej przyszłości” i podaje przykłady niefrasobliwości i „życia ponad stan”.

Henryk Antczak to nie tylko wieloletni skarbnik miasta. W latach 1994 – 2002 był burmistrzem Mławy, potem też radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego, gdzie m.in. przewodniczył komisji budżetu i finansów. Jest też szefem komitetu wyborczego Mława 2014, który wprowadził do rady miasta sześciu radnych, którzy są w koalicji z ugrupowaniem burmistrza Kowalewskiego.

Z racji pełnionej w urzędzie miasta funkcji z obecnym burmistrzem również współpracuje od jego pierwszej kadencji, nie jest to więc pierwszy projekt budżetu jaki razem przygotowują. Co stało się więc tym razem?

Po pierwsze Henryk Antczak w piśmie do burmistrza datowanym na 16 listopada wskazuje, że decyzję o dalszym zadłużaniu miasta i wpisaniu  deficytu w wys. 17 mln zł burmistrz podjął pod jego nieobecność. Ponadto ostrzega, że zaplanowanie wydatków bieżących tylko o 3,7 mln zł niższych od planowanych dochodów bieżących powoduje „przejadanie” środków budżetowych. Na koniec apeluje o radykalne obniżenie wydatków bieżących i zmniejszenie deficytu, poprzez wprowadzenie autopoprawek przed uchwaleniem budżetu.

Wobec braku reakcji burmistrza na wystosowane pismo, skarbnik kieruje następne, tym razem do radnych miasta.

Znajdują się w nim m.in. takie sformułowania:

„Dobra koniunktura gospodarcza, zarówno w kraju jak i w naszym mieście nie daje powodu do tak dużego zadłużania się miasta i „przejadania naszej przyszłości”. …

„Finansowanie budowy placu zabaw w parku miejskim w wysokości 1.000.000 zł z emisji obligacji i spłacanie długu za 10 lat jest najbardziej jaskrawym przykładem niefrasobliwości i „życia ponad stan” Wiele zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie na 2018 rok mogłoby być finansowane ze środków zewnętrznych np. rewitalizacja obszaru placu ul.3 maja, czy przebudowa dawnej „Popówki” w parku miejskim, niestety nawet nie aplikowaliśmy o środki na ten cel, nie złożyliśmy również wniosku do Wojewody o środki z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury”…

„Jako skarbnik miasta odpowiedzialny za stan finansów miasta ale również jego dalszy rozwój nie mogę udzielić rekomendacji dokumentom wymienionym na wstępie ( projekt budżetu na 2018 rok i Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2018 – 2029 – przyp. red.)”

W projekcie budżetu miasta na 2018 r.  burmistrz zaplanował emisję obligacji na rekordowo wysoką kwotę 17 mln zł. Na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Sławomir Kowalewski zapowiadał taki krok.

– Kilka miesięcy temu prosiłem radę miasta o to, żeby wyraziła zgodę na wyemitowanie obligacji na kwotę 8 mln 200 tysięcy złotych. Po miesiącu prosiłem, żebyśmy jednak dokonali korekty i w związku z tym, żebyśmy przenieśli emitowanie obligacji na rok 2018. W konsekwencji w projekcie budżetu jest taki plan, że będzie to emisja na kwotę 17 mln zł – powiedział burmistrz.

Jednocześnie zapewniał i uspokajał, że sytuacja finansowa miasta jest stabilna.

– Chcę uspokoić. Sytuacja finansowa jest dobra, stabilna, pewna. Zadłużenie jest spłacane. Na dziś jego poziom wynosi 22 mln 700 tys. zł, a procentowo jest to około 18,5% – mówił do radnych burmistrz.

Ostatecznie budżet uchwalają radni większością głosów. Sesja rady miasta w tej sprawie zaplanowana jest zapewne jeszcze w końcu miesiąca grudnia. Obecnie projektem budżetu zajmują się komisja rady. Jaki będzie tego efekt, okaże się niebawem. Trzeba bowiem pamiętać, że  w nadchodzącym roku mamy termin wyborów samorządowych, zwykle jest to więc rok bardzo urodzajny w uroczystości otwarcia, oddania do użytku i inne przecięcia wstęgi.

JK

Poniżej kopie obu cytowanych dokumentów:

Zobacz także…

Skąd wziąć 9 mln zł na Mławską Komunikację Miejską?

Burmistrz nie chce aby PKP zmodernizowało dworzec Mława Miasto

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

87
KOMENTARZE

avatar
1500
telen
Gość
telen

I tak jak ten skarbnik trzeba ostrzegać też zwykłych ludzi, szczególnie przy okazji Świąt gdzie ludzie biora kredyty, pozyczki i wpadają w dlugi. Nie powinni tego robic, bo jak się zadluzaja to powinien umiec to splacic, rozlozyc na raty jak cos można dlug i mieć z glowy

mieszkańcy kWSQ
Gość
mieszkańcy kWSQ

Panie Sławku – Mława jest z Panem !

XAWERY
Gość
XAWERY

Nie życzę sobie abyś się wypowiadał się za mnie.

człowiek z Ciechanowa
Gość
człowiek z Ciechanowa

a gdzie był skarbnik przez poprzednie kadencje i lata….ocknijcie się…. po prostu PSL razem z PiS-em chcą wykończyć naszego burmistrza. Panie Burmistrzu teraz okaże się kto jest za panem, precz z fałszywcami…

XAWERY
Gość
XAWERY

człowieku z Ciechanowa—–te swoje rady zostaw dla siebie i swych ziomali,a Mławę zostaw w spokoju, Mławianie wybiorą na pewno swego Burmistrza wybiorą ale wątpie żeby był z PSL a tym bardziej z PIS, a co do PIS moje zdanie jest takie. Nie raz tak bardzo zachwalacie PIS, społeczeństwo swoje, a władza swoje, opozycja swoje—władza swoje.Władza obecna czyli Pis, ma wszelakie cechy władzy komunistycznej—-zero empatii dla innych, zero szacunku dla opozycji, ignorancja wobec wszystkich i wszystkiego. I przeświadczenie o jedynej słuszności ich poglądów, i taki jest PIS pod wodzą człowieka NIKT—i tak samo jak SB-cy wyciągają ludzi z tłumu, nagrywają protesty,… Czytaj więcej »

Lutek
Gość
Lutek

a nie pomyślałeś że ten ktos z Ciechanowa tylko pracuje w Ciechanowie a mieszka w Mławie?? I skoro się wypowiada, to znaczy że zalezy mu na Mławie i jego mieszkańcach?

Dorota
Gość
Dorota

Amerykanie, specjaliści od zamętu na świecie i podżegacze do wojny na swiecie.

Think more
Gość
Think more

Jeżeli jesteś z Ciechanowa, to chyba nie powinieneś pisać „naszego burmistrza”, to to nie Twój burmistrz 😀

Sssssss
Gość
Sssssss

Pan Antczak jest sto razy mądrzejszy niż Wy wszyscy razem z tatusiami,poznałem kiedyś

Olka
Gość
Olka

Czyżby taktyka przed wyborami? Już krążą ploty że Starosta na Burmistrza a Burmistrz na jego ciepłą posadkę. Interesik w własnym gronie będzie się kręcił dalej i kumoterstwo też.

mławianin
Gość
mławianin

Jesteś w wielkim błędzie Olka taktyka owszem tylko że w innym układzie. Kowalewski będzie startował na Wójta Radzanowa?, a Starosta będzie promował kandydata o imieniu KONRAD W….dalej sobie dopowiedz, kumoterstwo i układy aż biją po oczach, zastanawiam się czyżbyśmy już oślepli całkiem, że tego nie widzimy. Dlatego tak mocno w tą rozróbę z tymi pismami są zaangażowani obaj, a co z tego wyniknie zobaczymy. Jedno jest pewne to nie koniec tej walki., tylko szkoda bo miast tylko na tym ucierpi, i nie pomoże nawet reklama MEGITZY, a plamy tej nie zmaże Panie Burmistrzu nawet hasanie po estradzie na DNI MŁAWY.2018.… Czytaj więcej »

prawda
Gość
prawda

Antczk-żenada ! Zięć już jest dyrektorem, to można w końcu odejść.

Aldo
Gość
Aldo

Panu Burmistrzowi już podziękujemy!!! Głosowałem- żałuje!! Przy następnych wyborach nie popełnię tego błędu!!

wok
Gość
wok

Kowalewski jest mieszkańcem wsi Trzciniec, Gmina Radzanów, tam ma dom! do Mławy przyjeżdża jak na ranczo ! Niech kandyduje tam na wójta, w Mławie już czas się skończył, żegnaj!

mławianin 1. .
Gość
mławianin 1. .

Czy ktoś wie gdzie ma posiadłość, P. Antczak, bo krążą wieści po mieście, że zadomowił się na swym ranczo po byłej leśniczówce, koło ŁOMI.,Z tego wynika że obaj mają gdzie wrócić, jeden do Trzcińca, a drugi do Łomii, i niech sobie w swych posiadłościach odpoczywają i wspominają stare dobre układy i czasy, które oby nigdy już do nich nie wróciły. Nie wiem czy wyrarze wolę wszystkich wyborców ale myślę że w większości TAK……PANOWIE MŁAWA MA JUŻ WAS NAPRAWDĘ DOŚĆ!!!! przez te działania i podchody i kopanie dołków jeden pod drugim, przynoszą wstyd naszemu miastu, które naprawdę nie zasługuje na to,… Czytaj więcej »

Swój
Gość
Swój

Dlaczego nikt nie porusza powstającej sortowni śmieci w Modle a podobno większej w okolicach Żurominka ,Uzyskane pozwolenia mówią o halach magazynowych a w
rzeczywistości mają być to sortownie śmieci ,może redakcje pozyskają informacje w starostwie i poinformują mieszkańców bo smrodu u nas już wystarczy

Troglo
Gość
Troglo

To jest grubsza afera Mława zmieni nazwę na ŚmierdziSławę

do Kamil
Gość
do Kamil

to nie o to chodzi Kamilu, po prostu ciechanów wspiera marszałek , póki mogą dają swoim.

ramzes
Gość
ramzes

Od kiedy to potrzebny jest „swój” marszałek żeby miasto mogło dostać pieniądze? Wg Antczaka Burmistrz nie raczył złożyć nawet wniosków o dofinansowania. Nie złożył bo nie jest z partii marszałka? Może jakoś to wyjaśnisz?

anty Peselowiec
Gość
anty Peselowiec

Antczak pokazuje swoją twarz.Jego czas i Wojnarowskich już minął. Faktycznie niech go zięć zatrudni na mławskiej hali za dozorcę- będzie lepiej dla Mlawy.

kos
Gość
kos

Budżet Mławy to ponad 120 mln PLN, zadłużenie około 18 – 19 %. W teorii nie jest wcale tak źle bo większość miast ma zdecydowanie większe zadłużenie. W ekstremalnych przypadkach sięgające 90% a nawet około 100 % – to są pojedyncze przypadki oczywiście. Są też takie, które nie maja długu. Jednak patrząc na zadłużenie miast w Polsce to kilkadziesiąt procent to nic dziwnego i nie niepokojącego. Tak więc te nasze 18 -19 % to bezpieczny poziom. Ja jedynie chciałbym wiedzieć jako mieszkaniec miasta naszego kochanego, na co dokładnie chce przeznaczyć burmistrz te pieniążki. Bo plan zwiększenia obligacji aż dwukrotnie, który… Czytaj więcej »

Troglo
Gość
Troglo

Na komunikację

Mirko
Gość
Mirko

Acha czyli i tak mamy się cieszyć, bo są tacy którzy zapożyczają się bardziej. Jak tak kolega kos lubi liczby. To nasze zadłuzenie w związku z emisją obligacji podwoi się

kos
Gość
kos

Mirko, naucz się liczyć. Myslisz, że podwojenie obligacji zwiększy podwójnie zadłużenie ? 🙂 he he. Trudno się nie śmiać. To nie rośnie wprost proporcjonalnie…… człowieku.
Nikomu nie piszę, żeby się cieszyć, że inni mają gorzej. Jednak zadłużenie na poziomie 18-19 proc to standard w dzisiejszych czasach. Nie wiem po co w ogóle skomentowałeś mój wpis. Ja Cię nie zaczepiam. Może dlatego, że skorygowałem Twoją wiedzę na temat mławskiego budżetu? W jednym z komentarzy napisałeś, że wynosi 80 mln. Tyle to było sześć lat temu. No, może pięć. Warto czasami sprawdzić swoją wiedzę.

Think more
Gość
Think more

Po emisji nowych obligacji wzrośnie do 33%…

Kamil
Gość
Kamil

Dlaczego nie korzysta się z dobrych wzorców ?. Ciechanów realizuje inwestycje za pozyskane z zewnątrz środki. Wystarczy wejść na stronę na FB prezydenta Kosińskiego. Pieniądze są ale trzeba umieć wyciągnąć po nie rękę. Trzeba mieć kreatywnych, zaangażowanych i mądrych urzędników, którzy napiszą dobre projekty i przygotują dobre wnioski. .

Motek
Gość
Motek

Zróbmy zatem zamianę. Weźmy Kosińskiego a do Ciechanowa oddajmy Kowalewskiego.

mławianin
Gość
mławianin

Jak skarbnik wyleci z tego urzędu to zawsze znajdzie ciepłą posadę u zięcia w MHS, co to cierpliwie na prace dyrektorską czekał i się doczekał.

Do Mławianina
Gość
Do Mławianina

Nie czekał, tylko pilnie studiował. Uzupełnił wiedzę, podczas trzydniowych studiów internetowych i zdobył doświadczenie. Jak chcesz objąć jakies decyzyjne stanowisko, to przeanalizuj listę dostępnych kierunków studiow i bez wychodzenia z domu na wykłady i ćwiczenia, mozesz w Mławie przebierać w stanowiskach dyrektorskich. Kto wie, jak byś się naprawdę przyłożył i powiedzmy poświecił na naukę nie trzy a powiedzmy 6dni, to moze UM wybudował by specjalnie dla Ciebie klinikę transplantacyjną i został byś ordynatorem.

z bliska
Gość
z bliska

Jak się ma takiego teścia, obrotnego w działaniu to i tak zięć się nisko załapał.

antoni
Gość
antoni

Zielone Ludziki !

Tekla
Gość
Tekla

oj oj oj, już to wszystko sypie się, chyba przyjdzie czas odkurzyć kolarzówkę, wizje przerosły wizjonera…

Mario
Gość
Mario

Będzie jeszcze większy problem jak się okaże, że brakuje pieniędzy na komunikację miejską – bezpłatną dla mieszkańców. Zdaje się, że jedyna firma, która stanęła do przetargu chce za usługę na 3 lata 9 mln złotych. Ratusz miał przewidziane 3 mln złotych. Czy bezpłatne autobusy wyjadą na nasze ulice także w styczniu? Czy to koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej w Mławie? A ludzie już się przyzwyczaili… Skąd miasto weźmie te miliony? Z naszych podatków? Skąd, skoro skarbnik się nie zgadza na takie zadłużanie?

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Tu Ja piszę Radny Bezradny, pobierający dietę i jakies grosze za poszczególne komisje, na ktore On mnie w uznaniu zasług, za najwyzej podnoszoną rękę podczas głosowań deleguje. Moja rodzina jest zupełnie przypadkiem zatrudniona w poszczególnych jednostkach UM. Uważam, ze z biegiem czasu nabiera Ona(rodzina) coraz większych umiejetnosci, chociażby na studiach internetowych. Wniosek jednak jest jeden. Ponad 110 pracownikow UM nie jest w stanie pozyskać dofinansowań, po prostu dlatego, ze jest ich zbyt mało! Zapytam Kolegów na najbliższej sesji, jak wyglada ich obecna sytuacja rodzinna, dotycząca zatrudnienia i wniosę o zwiększenie liczby etatów. Na dobry początek o 15, moze 20 etatów…,… Czytaj więcej »

Sylw
Gość
Sylw

2 000!!! zł to marne grosze tzw. „rekompensata utraconych zarobków”. Niejeden mieszkaniec za podnoszenie paluszka chciałby te marne grosze.

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Wypraszam sobie!!! To Ja pisze Radny Bezradny pobierający dietę, dodatek za komisje i mający przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. Podnoszący najwyzej rękę na sesjach. Wypraszam sobie, takie insynuacje! Ja wynajmuje biuro!, gdzie przyjmuje regularnie w czwartki wszystkich interesantów. Ja opłacam telefon stacjonarny i komórkowy pod którym każdy moze mnie zastać przez 24h!. Ja pokonuje dziesiątki kilometrów samochodem, dojeżdżając do mieszkancow, kontrolując miejskie inwestycje i biorąc udział we wszystkich obchodach i przecieciach wstęg!!! Przeciez Ja te wszystkie koszta, prezentuje publicznie na tablicy i w internecie!!! O kursach specjalistycznych, drogich, z zakresu podnoszenia ręki najwyzej, nawet nie wspomnę!!! Ja po prostu… Czytaj więcej »

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Tu Ja pisze Radny Bezradny pobierający dietę, dodatek za komisje, mający przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM i podnoszący rękę najwyzej, wedle życzenia. Widzę minusa przy moim poście. Umieścił go zapewne radny opozycyjny z zawiści, ktory nie moze ścierpieć Mojej transparentnosci.

mławianin
Gość
mławianin

Przynajmniej do zdjęcia się ustawili w zgodzie —-tak ale to już HISTORIA…

Misiek
Gość
Misiek

Oj pan skarbnik ma jakiś plan przedemerytalny. Stary wyga próbuje zmniejszyć sympatię dla Kowalewskiego, bo w zanadrzu pewnie ma jakiegoś zielonego koleżkę z PSL, który patrzy na Mławę i myśli – czemu nie zostać jej burmistrzem? Kolega partyjny po sąsiedzku, w Ciechanowie. Będzie zielone zagłębie. Tylko że Mława nie lubi PSL

Puchatek
Gość
Puchatek

Zatem jeśli nie (partyjny) burmistrz z PSL, to (obywatelski) Kowalewski. Proste. Podobno KUKIZ’15 go popiera.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

gdyby ludzie byli przyjmowani do pracy według kwalifikacji i kompetencji to może UM nie miałby takich problemów….byłem na rozmowie kwalifikacyjnej i wiem, że bez układów pracy się nie dostanie….także gratuluję sukcesów burmistrzowi i wszystkim komisjom rekrutacyjnym…..

Java Script
Gość
Java Script

POGONIĆ TO TOWARZYSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kibic
Gość
Kibic

Kiedyś była Pogoń Lwów, teraz Pogoń Szczecin 😉
Może Antczak to ta pierwsza a Kowalewski ta obecna?

mławianin
Gość
mławianin

RACJA—-TYLKO KTO TO ZROBI????? może wreszcie po takiej reklamie obu Panów, mieszkańcy się wreszcie przebudzą.

Kamil P.
Gość
Kamil P.

W 1870 roku ogłoszona: „Dogmat o nieomylności Papieża”, który powstał podczas Soboru Watykańskiego I.
Na najblizszej sesji Rady Miasta Mława, spodziewałem się, że zostanie ogłoszony przez jednomyslną Radę Miasta: „Dogmat o nieomylności Burmistrza” Niestety, ale Skarbnik zmienił scenariusz w najmniej spodziewanym momencie.
Burmistrz- jako Głowa Miasta, przemawia ex cathedra w sprawach dotyczących inwestycji, bezpieczeństwa, Partnerstwa PP- widać, ze już tylko przemawia.
Szara Eminencja, już zaczęła proces sprowadzania Burmistrza do: Świata nie na kredyt”.

Mirko
Gość
Mirko

Mówiłem i zawsze mówię ten człowiek nie nadaje się do rządzenia nawet małym miastem. Niech sobie zarządza, ale swoim gospodarstwem domowym. Kto to słyszał, żeby miasto, którego budżet wynosi ledwie powyżej 80 mln zł, z czego i tak duża część idzie na edukację, emitowało obligacje na 17 mln zł? Czy on w ogóle ma jakieś umiejętności analityczne? I tak najlepsza akcja jaką słyszałem dotyczącą wyborów lokalnych to ta którą kiedyś zasłychnąłem na chodniku. Idą sobie dwie Panie i dyskutują na kogo by tu zagłosować w wyborach lokalnych. Wtem jedna mówi, a ja zagłosuję na obecnego burmistrza. Nic do niego nie… Czytaj więcej »

mławianin
Gość
mławianin

Mirko te Panie powtarzały to co usłyszały od księdza w kościele, a czy ten uśmiech przyniesie sukces w najbliższych wyborach ZOBACZYMY. Najgorsze jest to co na to MEGITZA wszak widziała już Burmistrza Kowalewskiego Prezydentem RP, a tu taki piach, działania Burmistrz skompromitował Skarbnik.

henk
Gość
henk

Ale pomyśl przez chwilę … Prezydent RP z Mławy, czyż to nie brzmi dumnie?

JFK
Gość
JFK

=12,999 zł na głowę
Gratuluję
A my trzezwiejmy bo robi sie tragicznie

Zawiedziona
Gość
Zawiedziona

Nie bójcie się PRAWDY!

JFK
Gość
JFK

40 000 000:31 000

Think more
Gość
Think more

Mławian jest około 30.000, a może już i poniżej (ostatnie dane UM są z grudnia 2015 roku), a więc ponad 1.300zł zadłużenia na głowę – niezły wynik

JFK
Gość
JFK

40 000 000

Moher
Gość
Moher

Kowalewski nie tak całkiem dawno, pacyfikując Rakowskiego przy okazji awantury o przejazd na Kościuszki, stwierdził, że żadnemu z poprzedników (byłych burmistrzów) nie zarzuca złych intencji. Ciekawe co powie teraz ?

Lubię i Uwielbiam Was
Gość
Lubię i Uwielbiam Was

Podziwiam Autora tego powyzszego artykułu.
To, co przeczytałem jest napisane po mistrzowsku.
Wspaniały wstęp, konkretne dokumenty, to owoc wnikliwej i dokładnej pracy dziennikarza.
Codziennik jest NAJLEPSZY i nie ma w tym krzty przesady

mławianin
Gość
mławianin

Tak to jest PRAWDA, chociarz niektórym ta prawda bardzo doskwiera…

sasas
Gość
sasas

Niektórym jak powyżej mlawianin doskwiera brak obecności na języku polskim.

Think more
Gość
Think more

Przyganiał kocioł garnkowi, że smoli, a sam też smoli 😀 – przeczytałeś mądralo to co napisałeś?

mławianin 1. .
Gość
mławianin 1. .

–radzę zając się swoim językiem—WIELBICIELU ANTCZAKA..błędy mogą się przydarzyć każdemu.. tak bardzo rażą cie błędy, a nie razi podjazdowe działanie Antczaka.

Ironia
Gość
Ironia

Obrzydliwe gdy autor sam sobie pisze takie pochwały.

mławianin 1. .
Gość
mławianin 1. .

Ironio losu jest zamieszczanie takich tekstów, które ,mają sie nijak do prawdy

mławianin 1. .
Gość
mławianin 1. .

Sam widzisz że pisanie prawdy bardzo wielu przeszkadza, ale to nic to jest taka mławska odmiana „dobrej zmiany”, oby tylko ta mławska zmiana nie zaistniała naprawdę po wyborach, bo wtedy było by wesoło.

Versus
Gość
Versus

Walka o folwark rozpoczęła się na dobre
Stary wyga Versus Rower Sławko.

Troglo
Gość
Troglo

Burmistrz odleciał zostały mu tylko dwie kadencje według nowego prawa, zadłuży Mławę po szyję i niech się martwią następcy, dobrze że skarbnik zaczął działać bo radni tylko klepią burmistrza pomysły.

licznik
Gość
licznik

Niby dwie ale każda o rok dłuższa, czyli 10lat.

mławianin
Gość
mławianin

To czy będą następne dwie kadencje to zależy tylko i wyłącznie od nas mieszkańców, jeśli dotrą do mławian te wiadomości, i zaczną pisać i mówić o tym inne portale, a nie wiadomo co jeszcze wypłynie do wyborów, to może się okazać, że obaj Panowie przejdą do historii, także tej nie chlubnej i nie tylko oni bo w tej RM jest jeszcze wiele osób którzy za bardzo się zasiedzeli w tej Radzie, i są także współwinni zaistniałej sytuacji że klepali wszystko co im przedstawiano na Sesjach Rady i przez ich działanie zadłużyli Mławę na wiele wiele lat. Ta Rada Miasta a… Czytaj więcej »

Gorg
Gość
Gorg

Masz rację tylko PiS. To będzie zaiste dobra zmiana.

mławanin
Gość
mławanin

No tak zamienił stryjek siekerkę na kijek, i z DOBRO ZMIANO prosto z deszczu pod rynne. A może mławski PIS zarekomenduje tych naszych wybitnych fachowców na Nowogrodzką do dyspozycji Jarosława, bo widać że tam już kadr brakuje i nie mają ludzi, skoro na szef komitetu politycznego Premiera RZĄDU, stawiają Suskiego, który wsławił si e tym że w Teatrze Wielkim robił peruki, a żeby było ciekawie to Marszałkiem Sejmu jest ogrodnik po Technikum ogrodniczym ksywa PENELOPA, a szefem Klubu PIS jest Terlecki ksywa PIES co w domu nie ma luster bo wstydzi się na siebie patrzć. Chyba że w Mławie wystawią… Czytaj więcej »

swojak
Gość
swojak

Człowieku no co ty? Media siedzą u burmistrza w kieszeni. życzenia, reklamki, kasa misiu, kasa 🙂

z bliska
Gość
z bliska

Troglo—-ale tym postem odleciałeś, a nie wiesz czasami gdzie był Skarbnik do tej pory, że nie działał i klepał wszystkie pomysły Burmistrza. Jest takie przysłowie DOPÓKI DZBAN WODĘ NOSI DOPÓKI MU SIĘ UCHO NIE URWIE.—- no i jak sam widzisz ucho się wzięło i urwało. Ale to bardzo dobrze przynajmniej wiemy my mieszkańcy na czym stoimy, i w biorąc udział w wyborach podziękować tym Panom….

Marek
Gość
Marek

Stary dziad, znów chciałby porządzić

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Po pierwsze, to skarbnik miasta rządzi w tym mieście od wielu lat, tyle że od wielu lat w cieniu jako szara eminencja. Po drugie czyż nie jest prawdą, co do tych obligacji na 17 mln? przecież burmistrz chce niemal podwoić zadłużenie miasta, a któż na tym ucierpi jak nie my mieszkańcy? Czyż nie jest prawdą, że miasto nie stara się o środki zewnętrzne na przeróżne inwestycje, tylko wyciąga kasę z naszych kieszeni? Burmistrz po prostu przeszedł sam siebie, no i oczywiście przekroczył granice oczekiwań skarbnika. Skarbnik w tej chwili chce się wybielić i chyba pokazać nam wszystkim, że on jest… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

największa prawda, jaką przeczytałem od kilku miesięcy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kazik
Gość
kazik

Oto cały Antczak. Taki jest cały PSL.

mławianin
Gość
mławianin

A cóż za zdziwienie, że oto okazał się w całej okazałości ANTCZAK, który najpierw swe szlify zaczął zdobywać w byłej PZPR, i przez te wszystkie lata dobrze wiedział jak pociągać za sznurki będąc u władzy, a o jego właśnie takich zakulisowych działaniach co nie którzy w Mławie boleśnie się przekonali. To tak ze znajomości historii, na przestrzeni której przez lata działa Pan Antczak.

mławianin
Gość
mławianin

To żadna tajemnica, o szykujących się zamianach w UM, mławskie lobby powiatowe i miejskie które owszem reprezentuje także Pan Antczak, zaprawiony w zakulisowych bojach przez lata pracy w Urzędzie Miejskim i Powiatowym, od 1994 roku, nagle stało się wszystko zle, a do tej pory układało się wszystko jak najlepiej. A WIĘC WOJNA!!!– masz rację że skarbnik chce się tymi pismami i apelami wybielić, jaki on jest dobry /ZE SŁYSZENIA WIEM ŻE SKARBNIK TO TWARDY GRACZ / I dlatego przez lata jest w Ratuszu, a majstersztyk w jego wykonaniu to układ i zamiana się stołkami w ratuszu z Rakowskim. W rzeczywistości… Czytaj więcej »

Misiek
Gość
Misiek

A kto lepszy? Oszołomy od mikro tężni za 300 tysiecy? Ci to dopieroby poszaleli. Zostalibyśmy z placami na Wólce i tężniami psu na budę. To byłaby przegrana tego miasta

Hehe
Gość
Hehe

Oszołom Misiek się odezwał z klanu Dupowłazów.

mławianin
Gość
mławianin

No tak ale jak by Ciebie swpuścił z łańcucha to dopiero byś sobie poszalał, jeśli sam nie masz pomysłów, to lepiej by było jak byś milczał, a nie opluwał ludzi których incjatywy popierali mieszkańcy miasta, a tak przy okazji Panie Kamilu dziękuje za życzenia Świąteczne, proszę nie zrażąc się wraz z kolegą takimi postami oszołomów. Kiedyś ktoś bardzo znany o takich ludziach powiedzial cyt ” YOU CAN put lipstick on a pig, but it’sstil a pig” myślę że ten mądry inaczej Misiek przetłumaczy sobie te słowa, i zrozumie że takich bzdur się nie pisze.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

To tak jak w tej piosence:
:”Dostałam pajacyka na Nowy Rok,
pajacyk nóżką kiwał w przód, w tył i w bok,
strasznie miły był i cieszyło bardzo mnie,
że pajacyk tańczy jak ja chcę, jak ja chcę,
….
i dziś muszę tańczyć jak on chce.
Chłopczyka pajacyka mieć miła rzecz,
i puenta nie wynika stąd wielka lecz,
gdy się go już ma zapamiętać warto to,
że należy krótko trzymać go, trzymać go,”

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Panie skarbniku, to właśnie dla Pana dedykacja: było miło ale skończyło.
Tak to się kończy fajna współpraca jak protegowany zaczyna rządzić na własną rękę.
Oj, ta dwukadencyjność bardzo potrzebna – pajacyk nie rozkręci się zbytnio…

JFK
Gość
JFK

Skarbnik odlatuje bo konczy sie zsl na mazowszu i trzeba ratowac sie na wlasna reke3 to moze tu cos chce wykroić

mławanin
Gość
mławanin

Skarbnik w tym krojeniu dla siebie i swych pociotów w załatwianiu stanowisk i układów, przez te lata się sprawdził, do tego ma talent, i dlatego wysmolił list aby z pomocą PSL znowu przedłużyć sobie pracę na następne lata, i obsadzić na stanowisku Burmistrza PSL–OWCA Z KLANU Wojnarowskich, wszak teraz sprawuje funkcje Przew.Rady Powiatu i musi wspierać Staroste. Tylko czy na te jego odloty dadzą się nabrać mławianie—Ja na pewno nie tyle się naczytam na portalu że nie ma takiej możliwości.

prostownik
Gość
prostownik

Sprostuję tylko: ,,ZSL-owca” bo PSL to był przed wojną.

mławianin
Gość
mławianin

Jarząbek winieneś zauważyć że przez lata obaj Panowie zgodnie tańczyli obaj, ale prowadzącym w tym tańcu był Skarbnik, i kiedy zbliża się czas wyborów obudził się Burmistrz, i też zechciał poprowadzić Skarbnika w tym tańcu, no ale Skarbnik, na to zmianę sobie nie pozwolił bo nie chciał być pajacykiem tańczącym w takt muzyki Burmistrza i zaczął pisać pisma podając je do ogólnej wiadomości mieszkańców. Zaczyna być ciekawie, zobaczymy co dalej wyniknie z tej korespondencji mławskich włodarzy?? może dowiemy się więcej ciekawych rzeczy.

widz
Gość
widz

Nowym „pajacykiem” ma być K.W.?

mławianin
Gość
mławianin

Niestety taka prawda, ale ten stary dziad, z tego co widać nie owija w bawełnę a sypie ile się da, widać lepiej umie jezdzić na zwykłym rowerze, a nie na wyścigówce, chociarz obaj z rowerów przesiedli się na cztery kółka, a przed Urzędem stoją niezłe bryki, a więc współpraca do tej pory się opłaciła, a co dalej ZOBACZYMY TO OD NAS ZALEŻY KTO W MŁAWIE BĘDZIE RZĄDZIŁ.