Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jedna osoba zasłabła, druga zamarzła na terenie dworca PKS. Uratowali ich strażacy


11 grudnia 2017 roku  w Mławie odbyły się ćwiczenia na terenie Dworca PKS Mława przy ul. Żwirki. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie prowadzenia działań związanych  z zagrożeniami występującymi podczas okresu zimowego dla funkcjonariuszy JRG PSP Mława, sprawdzenie procedur działania przy tego typu zdarzeniach w oparciu o Powiatowy Plan Ratowniczy KP PSP, doskonalenie umiejętności praktycznych strażaków w zakresie taktyki prowadzenia działań ratownictwa medycznego, sprawdzenie sprawności posiadanego sprzętu i wyposażenia, doskonalenie zasad BHP podczas prowadzenia działań związanych z okresem zimowym.

Przyjęty epizod zakładał, że w trakcie srogiej zimy drogi na terenie powiatu mławskiego zostały zasypane śniegiem, który uniemożliwił przemieszczanie się osób środkami komunikacji publicznej oraz pojazdami samochodowymi. Na terenie mławskiego dworca PKS utknęła grupa około 50 osób. W skutek niskiej temperatury uszkodzeniu uległa również instalacja centralnego ogrzewania na terenie dworca. Jedna z osób przebywających w poczekalni dworcowej zasłabła nie dając znaków życia, natomiast  druga uskarża się na odmrożenia. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne dojazd karetki PRM był bardzo opóźniony. W związku z tym dyżurny dworca zawiadamia o zaistniałej sytuacji Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mławie.

W pierwszej fazie działań udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej zagrożonym osobom na dworcu PKS. Następnie ogrzano halę przy pomocy nagrzewnicy. Podjęto również decyzję o ewakuacji zagrożonych ludzi do hali sportowej w I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie przy ul. Wyspiańskiego z wykorzystaniem autobusu. Osoby poszkodowane po udzieleniu im kwalifikowanej pomocy medycznej czekają na przetransportowanie ich do szpitala. W trakcie ewakuacji przed halą sportową jedna z poszkodowanych w wyniku poślizgnięcia łamię nogę. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz  przetransportowano do środka sali w oczekiwaniu na przybycie PRM. Do działań włączone zostały Miejski oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z zadaniami organizacji koców, posiłków oraz noclegów dla ewakuowanych osób. W ćwiczeniach uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, których zadaniem było ustalenie tożsamości osób oraz uruchomienie informacji telefonicznej dla rodzin osób ewakuowanych. W trakcie ćwiczeń rolę osób poszkodowanych odgrywali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie.

Oprac.: bryg. Marek Augustynowicz

Zdjęcia: st. sekc. Łukasz Kwitek

Zobacz także…

Dziś rano na zatorzu nie pojawiły się MKM-ki

 

Na ulicy Zuzanny Morawskiej rowerzysta zderzył się z volkswagenem

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Można by było zadać samo cisnące się na usta epizodyczne pytanie: czy to jest żart godny komentarza słowami Pani Elżbiety Bieńkowskiej „ale jaja! ale jaja! ale jaja!?