Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nikły udział „zwykłych” mieszkańców w debacie o bezpieczeństwie


Czy słabnie zainteresowanie społeczne mieszkańców powiatu mławskiego debatami o bezpieczeństwie? Takie pytanie można sobie zadać, po kolejnym spotkaniu z tego cyklu organizowanym przez mławską policję, tym razem w stolicy powiatu – Mławie. Czy w naszym powiecie jest już tak bezpiecznie, czy może pora organizacji debat uniemożliwia udział w nich osobom, które w tym czasie pracują, a nie są radnymi czy urzędnikami?

 Pierwsze spotkanie w tegorocznym cyklu debat o bezpieczeństwie miało miejsce w gminie Lipowiec Kościelny. Tam  – mówiąc dyplomatycznie – tłumów nie było. Na wczorajszej debacie zorganizowanej w PWSZ sala co prawda nie świeciła pustkami, ale zjawiły się praktycznie tylko władze administracji rządowej, władze samorządowe, urzędnicy, kilku radnych i młodzież z klas mundurowych. „ Zwykłych” mieszkańców miasta i powiatu zapewne było tylko kilku, ale i tak okazało się, że byli najaktywniejsi w zgłaszaniu wniosków. Przy tej okazji wyjaśniła się zagadka, dlaczego debaty organizowane są w południe, w godzinach pracy.  Zapytała o to jedna z uczestniczek debaty. Według wyjaśnienia komendanta policji insp. Artura Ryfińskiego – policja ma takie właśnie wytyczne do przeprowadzania debat.

Część roboczą debaty rozpoczął komendant Ryfiński od przedstawienia wybranych danych statystycznych dotyczących bezpieczeństwa w powiecie. Ze statystyki wynika, że od 2015 r. maleje liczba przestępstw, a równocześnie rośnie ich wykrywalność.

Z kolei nadkom. Krzysztof Hincman, zastępca komendanta omówił i zademonstrował działanie Krajowej Mapy Zagrożeń.

W ramach debaty zgłoszone zostały 4 wnioski. Trzy z nich złożył Kamil Przybyszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 9 w Mławie. Dotyczyły one wybudowania drugiego wyjazdu z parkingu  przy sklepie Kaufland, budowy instalacji oświetlenia na ulicy Przemysłowej oraz instalacji kamer monitoringu wizyjnego na Wólce. Nadleśniczy nadleśnictwa Dwukoły Jaromir Skrzypecki zawnioskował o umieszczenie w ikonach mapy zagrożeń dodatkowej ikony zgłoszenia rozniecania ognia na terenach leśnych.

JK

 


Zobacz także…

Gratulacje i certyfikaty. VI edycja „Bezpiecznej Mławianki” zakończona

Poznaj laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego w SP nr 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piki
Piki
2 lata temu

9 listopada 2017 r., godz. 12:00- 14:00 zwykli mieszkańcy są wtedy w pracy a nie jak większość tych co była to była służbowo

Ktos
Ktos
2 lata temu

Szkoda że was tam nie było, to byscie to powiedzieli a nie pisali

Benedykt
Benedykt
2 lata temu
Reply to  Ktos

Nie wiem jak inni, tak się składa, że ja w tych godzinach akurat pracowałem na chleb. Taki pech!

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Ktos

Ktoś—–wystarczy że ty tam byłeś a znając treść naszych postów, na pewno przekazałeś to na spotkaniu…

heh
heh
2 lata temu

sztuka dla sztuki

mławianin
mławianin
2 lata temu

No i jak zwykle bardzo aktywny Pan Kamil Przybyszewski z Wólki, ze swymi propozycjami, a propozycja wjazdu do Kaufland niezwykle potrzebna. A tak przy okazji pytanie do Pana Burmistrza Kowalewskiego—-dlaczego na takim spotkaniu nie ma pozostałych Przewodniczących Osiedli, a wybrani zostali po to aby na takich spotkaniach zgłaszali potrzeby ze swych osiedli.

John
John
2 lata temu
Reply to  mławianin

Podałeś istotną przyczynę małej frekwencji i braku zainteresowania ze strony mieszkańców. Spotkanie zostało za słabo reklamowane, zwykły mieszkaniec Mławy zapewne o takim spotkaniu nie wiedział. Najważniejsza sprawa-„zebranie się odbyło” w ramach założonego planu o bezpieczeństwie w naszym mieście. Mała frekwencja to zasługa władz Urzędu Miasta.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  John

Zgadzam się z wieloma opiniami pod tym postem – gdyby organizatorom zależało na dobrej frekwencji, debata odbyłaby się w rozsądnych godzinach, a tak niestety pozostaje niesmak. Jak napisał poniżej Mario, wybiera się godziny wygodne dla urzędników i pracowników jednostek samorządowych… Dziękujemy za takie „wytyczne”.

mławianin
mławianin
2 lata temu

Troszkę mnie dziwią te nie które posty, czyżby do tej pory a minęły już 2 lata wszyscy żyjemy w DOBREJ ZMIANIE, a w tej zmianie takie działania to norma nie dziwcie się Komendantowi Policji, biedaczysko siedzi na fotelu mławskiego Komendanta jak na gwożdziach, i z tąd takie jego działania zgodne z wytycznymi obawiam się że za tą szczerą wypowiedz o wytycznych dostanie reprymęndę od Błaszczaka, może akurat myślenie tego Pana nie boli, ale bardzo boli jego zwierzchnika Błaszczaka.

Z R ..
Z R ..
2 lata temu
Reply to  mławianin

Moge napisac tylko tyle bredzisz człowieku jak komendant, co trzeba miec w głowie żeby uwierzyć ze minister w wytycznych pisał ze spotkanie z mieszkańcami ma odbywać sie o 12 tej
Poprostu do komendant a dobra zmiana jeszcze nie dotarła

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Z R ..

Gorszych bredni o których piszesz jeszcze na tym portalu nie czytałem, z Twego postu wynika że do ciebie DOBRA ZMIANA, jeszcze nie dotarła. A uwierzysz że minister Zieliński polecił komendantowi w Białostockim z okazji jego wizyty, ciąć konfiety nożyczkami oddelegowanym funkcjonariuszom, aby rozrzucać je z helikoptera, na cześć jego przyjazdu. Chyba że Twój nick z tymi kropkami świadczy o tym że Z Ręki do głowy jeszcze nie dotarło.

Z R ..
Z R ..
2 lata temu
Reply to  mławianin

Czytać to trzeba ze porozumieniem i tyle
A w ameryce biją murzynów widze ze towarzysz sie na tym zatrzymał bo co ma spotkanie o ktorym dyskutujemy z konfetti

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Z R ..

Po twoim wpisie widać że naprawdę masz problemy z logicznym czytaniem, nie chodzi o porozumienie a zrozumienie treści i faktów które opisałem, dałem przykład działania DOBREJ ZMIANY a ty mi wyjeżdżasz zaraz z Ameryką, tok twego czytania ze zrozumieniem, akurat pasuje do działań DOBREJ ZMIANY, która zawsze odwraca kota ogonem. A . żeby zrozumieć co piszą inni trzeba zamiast trocin mieć troszeczkę rozumu, a wtedy wszystko przybierze realne kształty które się dzieją tu i teraz…Towarzyszem twoim nie jestem bo to by urągało mej osobowości.

Z R ..
Z R ..
2 lata temu
Reply to  mławianin

Te inteligent logiczne wczytanie he he
Ze znajomością kina literatury i historii to szanowny forowicz niestety na bakier dlatego nie rozumiesz dlatego dalsza dyskusja jest jałowa

Mario
Mario
2 lata temu

Tak to już w Mławie jest, że dla mieszkańców wybiera się niewygodne godziny. Za to wybiera się godziny wygodne dla urzędników i pracowników jednostek samorządowych. Żeby mogli sobie przyjść na coś w trakcie pracy. Zresztą daleko nie trzeba szukać. W najbliższej przyszłości Muzeum organizuje wystawę archeologiczną. Zgadnijcie, o której godzinie otwarcie? To praktyki znane w Mławie od lat.

Andrzej
Andrzej
2 lata temu

Od kogo te wytyczne ? Proszę o konkrety ! Proszę o podanie do opinii publicznej kto tak zarządził a sprawę pociągnie się dalej, kto ma w nosie społeczeństwo. Zgodzę się z innymi komentarzami, że te debaty nic nie wniosły. Sam wnioskowałem na takim spotkaniu o monitoring o więcej patroli. O to , żeby patrol poświęcił chociaż odrobinę czasu aby faktycznie ten teren patrolował a nie przejadą się przez osiedle nie wystawiając tyłka z samochodu. Jaki jest problem aby zatrzymać się na chwilę, popatrzeć co się dzieje , albo się przejść w punty które są wskazywane na mapie zagrożeń. Punty się pojawiają na chwilę po czym znikają a problem jaki występował dalej jest ? Czyżby policja na siłę chciała sobie podnieść słupki skuteczności ?

Z R ..
Z R ..
2 lata temu

A od kiedy wytyczne zwalniają z myślenia?

Z R ..
Z R ..
2 lata temu

I zapytam wprost panie komendancie a tych kilkunastu policjantow to nie powinno robic czegos innego zamiast sztuczny tlok

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

Po co ludzie mają chodzić, jak to jest bezproduktywne opowiadanie kocopał przez towarzystwo wzajemnej adoracji. Nic się po tych debatach nie zmienia w kwestiach zgłaszanych problemów, np droga Łomia- Turza Mała chyba ze 100 postulatów o samochodach powyżej 16t jeżdżących tą drogą i nic!!! Dalej jeżdżą, to po co w takim czymś brać udział.

Uczestniczka
Uczestniczka
2 lata temu

Czyli paradoksalnie osób których ta debata dotyczyła brak… 🙂 A reszta patrzy w dal i może sobie zanucić w myślach „I co ja robię tu ? … uuu, co Ty tutaj robisz…” Chyba raczej na dyskusji nad bezpieczeństwem mieszkańców to nie polega, tylko na odbębnieniu i pobraniu premii do pensji. Jeżeli komuś naprawdę zależy na poprawieniu bezpieczeństwa, to zorganizuje spotkanie w rozsądnych godzinach (nawet dodatkowe), dla chcącego nic trudnego, a nie męczyć biedną młodzież. A może jest tak, jak słusznie redakcja (JK) zauważyła, może po prostu to zwykły, czysto ludzki strach, przed nawałem wniosków i spraw ?!

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Uczestniczka

Podejrzewam, że tego rodzaju debaty, są przyznawane dodatkowe środki, które trzeba wydać, a że u nas wydaje się bezproduktywnie, to już inna sprawa. Masz rację – odbębnili temat czyli go zaliczyli i odhaczyli oraz pobrali śr5odki finansowe na zorganizowanie debaty i za wszystkie ” mowa-trawa”, no i w Mławie jest od razu bezpieczniej.

Marcin
Marcin
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tak, racja, jakoś tak poczułem się pewniej, bezpieczniej, a pod Planetą jedynki lecą aż biało na chodniku.