Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów ma już bieżnie poliuretanowe. W Mławie nadal żużel


Na stadionie przy ul. 3 Maja w Ciechanowie powstała profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna. Zostało wykonane także nawodnienie boiska piłkarskiego oraz pojawiły się nowe elementy infrastruktury sportowej, pozwalające na rozszerzenie możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Już przeprowadzono odbiór inwestycji, z obiektu będzie można korzystać po uzyskaniu przez wykonawcę certyfikatu PZLA, co powinno nastąpić w najbliższych tygodniach.

Istniejąca 30 lat żużlowa bieżnia zmieniła się w pełni profesjonalny, bezpieczny, nowoczesny sześciotorowy obiekt z nawierzchnią poliuretanową. Wybudowany został system odwodnienia bieżni. Z kolei system nawadniania powstał na istniejącym boisku trawiastym, wokół którego przebiega bieżnia. Na terenie stadionu zamontowano urządzenia do konkurencji technicznych. Pojawiła się m.in. skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem, rzutnia do rzutu oszczepem oraz wyposażenie lekkoatletyczne zgodne z wymogami PZLA.

Prace zaczęły się od robót ziemnych. W pierwszej kolejności było korytowanie, polegające na wywiezieniu 60-centymetrowej warstwy ziemi. Następnie zrobiono odwodnienie liniowe bieżni, po czym wykonano podbudowę z różnej granulacji kruszywa. Na to nałożona została nakładka asfaltowa. Końcowym etapem budowy bieżni było nałożenie warstwy poliuretanowej właściwej bieżni. Równolegle wykonano nawodnienie boiska piłkarskiego.

W Ciechanowie prowadzimy inwestycje w różnych obszarach. Te z obszaru sportu są bardzo oczekiwane przez mieszkańców, nie tylko tych profesjonalnie uprawiających sport. Coraz więcej osób rekreacyjnie biega, trenuje, prowadzi zdrowy tryb życia. Warunków do szlifowania talentów potrzebują młodzi sportowcy. Na przykładzie nowego kompleksu sportowego przy ul. 17 Stycznia, który jest oblegany, czy na przykładach hal sportowych, gdzie grafik zajęć jest wypełniony do granic możliwości, widać, że są oczekiwania względem kolejnych miejsc do aktywności. Inwestycja w bieżnię na stadionie jest najpoważniejszą inwestycją w obiekt sportowy w ostatniej dekadzie. Mam nadzieję, że młodzi zdolni, którzy będą doskonalić tu swoje umiejętności, dorównają trenującym niegdyś w Ciechanowie Tomaszowi Majewskiemu, Piotrowi Małachowskiemu, Wioletcie Potępie, czy Andrzejowi Krawczykowi – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Budowa nowoczesnej 400-metrowej bieżni okólnej w zdecydowany sposób poprawi warunki do rozwoju sportów lekkoatletycznych w mieście i w powiecie. Dzięki odpowiednim urządzeniom do konkurencji technicznych, których stadion nie posiadał, możliwy będzie rozwój takich dyscyplin jak rzut oszczepem, skok wzwyż czy rzut dyskiem.

Uzyskanie certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki otworzy możliwość organizowania m.in. zawodów z kalendarza imprez PZLA dla kategorii od młodzika do seniora. W Ciechanowie będą mogły być realizowane szkolenia, które ze względu na brak odpowiednich warunków przenoszone były do innych miast, głównie do Warszawy. Możliwa będzie organizacja w Ciechanowie zgrupowań oraz konsultacji sportowych. System nawadniania boiska sprawi natomiast, że będzie mogło ono funkcjonować cały sezon w pełnej gotowości użytkowej, co w kontekście zgrupowań i konsultacji ma znaczenie.

Ciechanów pozyskał na zadanie 1,5 mln zł środków z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

źródło i fot. UM Ciechanów


Zobacz także…

Zrobiono porządek z bajorem na cmentarzu

Czy PSS Społem sprzeda budynek „Handlowca”?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Grosz
Grosz
2 lata temu

Lodowisko, bieżnia z tworzywa, po co takie informację ujawniacie od sąsiadów, u nasz zostaje po staremu, czyli pomniki i Megatiza i nie pozyskujemy pieniędzy z zewnątrz bo jeszcze się ludziom w d….. po przewraca

sasa
sasa
2 lata temu

codziennikciechanowski?
przeprowadźcie się do Ciechanowa.

kosmo
kosmo
2 lata temu
Reply to  sasa

a ktos ci kaze czytac?

Tak, nie, tak
Tak, nie, tak
2 lata temu

Urzad Miasta Mława, umie pozyskac tylko podatki od mieszkancow i podnosic ceny za uslugi.
Na to ich tylko stac.

Olga
Olga
2 lata temu

U Nas żużel bo nocami z tej sortowni wywozili… 🙂 Ale w dobie tak szybko zmieniającej się mody to nawet dla mieszkańców Mławy jest to korzystne. Kupujesz białe buty, jedną parę, i po biegu masz czarne – dwie w cenie jednej, super.