Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zrobiono porządek z bajorem na cmentarzu


Tuż przed Zaduszkami pisaliśmy o mogiłach zalanych wodą, błocie w alejkach i nie sprzątniętych liściach w rogu cmentarza komunalnego w Mławie. Ta sytuacja już się zmieniła i to diametralnie. Nawieziony i rozgarnięty został piasek w alejki i wokół ziemnych mogił, a liście zebrano czy może przykryto ziemią. Słowem naprawdę wygląda to już naprawdę porządnie, tak jak wyglądać powinno przez tym świętem.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Oczywiście to są tylko działania doraźne. Trochą tylko szkoda, że nie udało się ich wykonać przed Wszystkimi Świętymi, kiedy to osoby odwiedzające groby najczęściej pojawiają się na cmentarzu, ale oczywiście dobrze, że ten problem dostrzeżono i choćby doraźnie poprawiono tam sytuację. Ten róg cmentarza jest jednak specyficzny, podobnie zresztą jak wyjątkowo mokry rok jaki mieliśmy. Gdy intensywne opady się powtórzą, nadal tam będzie spływać woda ze wszystkich wyżej położonych miejsc cmentarza. Tak więc nadal istnieje tam potrzeba rozwiązania problemu z odwodnieniem w sposób systemowy. No i przydałoby się przedłużyć alejki o te kilka metrów, do ostatnich mogił. Może pan burmistrz zaplanuje w przyszłorocznym budżecie jakąś kwotę, – tak jak bywało w latach ubiegłych – na prace na cmentarzu.

JK

Zobacz także:

Mogiły zalane wodą. Nie wejdziesz tam bez kaloszy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin
mławianin
3 lata temu

ADMIN—DZIĘKI za szybko reakcje na nasze posty, i tak powinno być wspólne działanie mieszkańców i sympatyków portalu, spowodują że w Mławie nam wszystkim mieszkańcom będzie się żyło lepiej. Siła mediów zawsze winna wywoływać pozytywne reakcje i Władzy i mieszkańców, bo pozytywne działania na rzecz społeczności zmieniają ją tylko na lepsze.

Budowlaniec
Budowlaniec
3 lata temu

No tak, tona piasku = tona błota więcej, nie to że czepiam się, ale czy ktoś MYŚLI, czy podejmuje szybkie decyzje pod wpływem krytyki społecznej ? Czy na własnym podwórku też taką piaskownicę zrobił ? Za koszt jednej kwatery to TYYYYYYLLLLEEEE żwiru można wysypać, a i pewnie na zagęszczarkę starczy…

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Budowlaniec

Po Twoim wpisie widać że jesteś Budowlańcem raczej z przypadku. Powinieneś tą tonę piasku czy żwiru wysypać u siebie na podwórku ,dodać do tego jeszcze cement i będziesz miał klepisko. A gwoli prawdy, IMPERIAL zrobił tyle jako dzierżawca na ile go było stać, reszta należy do gospodarza Cmentarza czyli Burmistrza Kowalewskiego , tylko że burmistrz nie zagląda na portale mławskie, i nie wie co się w mieście dzieje, a rzecznik Ratusza powoli zapada w zimowy sen. I dlatego musimy ten temat drążyć cały czas korzystając z portalu Codziennik mławski.pl, który stawia bardzo odważne tematy, i może wspólnie obudzimy Burmistrza który poinformuje mieszkańców że w budżecie 2018 umieścił kwotę na wykonanie drenażu cmentarza, i wtedy skończą się nasze kłopoty.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Ale dziur, dołów, wyrw itp na ulicy przy cmentarzu na Wólce nie usunięto!!!

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo—mam pytanie do Ciebie? Czy mógł byś poinformować na portalu co robią w tym temacie który opisałeś mieszkańcy pracujący w Urzędzie i Radni Wólki, i czy zgłaszałeś do swych przedstawicieli powyższy temat.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Lepiej późno niż wcale, jak to się zazwyczaj mówi. Jednak jak z tego prostego przykładu wynika, media mają wielką siłę oddziaływania, chociaż co niektórzy tej sile się nie poddają.

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek—Spoko przyjdzie czas że na krytyce będą zmuszeni się poddać bo spowodują to media i MY mieszkańcy naszego miasta, którzy w swych postach będą poruszać sprawy, które „Wybrańcy” będą zmuszeni realizowć, a nie tylko paradować na pokaz z wiązankami, od święta do święta, i niech zaczną się zajmować także bardziej przyziemnymi sprawami mieszkańców, aby poprawiać warunki życia mieszkańców naszego miasta. Powinni pamiętać że Władza Samorządowa nie jest dana raz na zawsze, a na szacunek wyborców trzeba sobie szczerze a nie na pokaz zapracować.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x