Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad 80 mandatów po weekendzie – trwa akcja „Znicz 2017″


Pomimo zapowiadanych, wzmożonych działań kontrolnych, które rozpoczęły się już w piątek przed weekendem, na drogach pow. mławskiego nie zabrakło nieostrożnych kierowców i pieszych. W sumie policjanci ruchu drogowego ukarali ponad 80 osób, w tym 13 pieszych. Sprawdzono także stan trzeźwości 365 kierowców.


Podczas minionego weekendu policjanci nie ujawnili żadnego nietrzeźwego kierowcy, nie zabrakło niestety kierowców przekraczających prędkość i popełniających inne wykroczenia. W sumie policjanci ukarali mandatami 72 kierowców.

Pod szczególnym, policyjnym nadzorem byli także tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, a zatem piesi i rowerzyści. W trakcie działań policyjne patrole zatrzymały 4 rowerzystów, którzy wybrali się w drogę swoim jednośladem, będąc pod wpływem alkoholu. Zostali ukarani mandatami. Mandaty otrzymało także 13 skontrolowanych pieszych. Powodem ukarania było niestosowanie przez pieszych elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Policyjne działania „Znicz 2017″ potrwają do 2 listopada. W tym czasie policyjne patrole sprawdzać będą m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Mławscy policjanci, dzięki współpracy z MOPS w Mławie, podczas kontroli drogowych, rozdawać będą kierowcom ulotki, ostrzegające przed jazdą pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz przypominające o sankcjach za wykroczenia drogowe, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości.

źródło: st. asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Zobacz także…

Mogiły zalane wodą. Nie wejdziesz tam bez kaloszy

Powiat mławski. Wiało i lało

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x