Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Odcienie wojny”. Niezwykły koncert piosenek patriotycznych i żołnierskich


Koncert piosenek patriotycznych i żołnierskich pt. „Odcienie wojny” jest impresją na temat ludzkich uczuć i doświadczeń w czasie zagłady. Mówi o cenie jaką przyszło zapłacić dzieciom, matkom, ojcom, narodowi, w nierównym pojedynku z hitlerowskim najeźdźcą.


Treści prezentowane w trakcie koncertu zawierają uniwersalne pocieszenie i przesłanie – „nigdy więcej wojny”. Usłyszymy między innymi takie szlagiery jak: „Biały Krzyż”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, cykl tzw. „zakazanych piosenek” i współczesne utwory interpretujące problematykę dramatu wojny i okupacji. Podczas koncertu wykorzystane zostaną oryginalne materiały audio komentujące dramaturgię wydarzeń II Wojny Światowej.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK, 25 SIERPNIA PO INSCENIZACJI NALOTU BOMBOWEGO NA MŁAWĘ, NA ESTRADZIE W PARKU MIEJSKIM.

Wystąpią: Paweł Stawiński, Marta Stawińska i Pola Stawińska

Informacje o wykonawcach:

Paweł Stawiński

Paweł Stawiński jest muzykiem, wokalistą oraz pianistą. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Jest również magistrem filologii angielskiej. Swoje umiejętności artystyczne kształcił pod okiem wybitnych autorytetów muzycznych t.j Krystyna Stańko – znana wokalistka jazzowa, czy też Włodzimierz Nahorny – wielka postać polskiej pianistyki jazzowej.
Paweł jest laureatem wielu festiwali ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Potrafi śpiewać kontratenorem sopranowym, co jest niezwykle rzadką cechą i przez co porównywany jest do takich międzynarodowych autorytetów muzycznych jak Maxwell czy Vitas.
Paweł Stawiński jest również uczestnikiem polskch edycji programów telewizyjnych „X Factor” oraz „Mam Talent”.

Marta Stawińska

Marta Stawińska jest polonistką oraz wokalistką. Ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Śpiewem interesowała się od zawsze. Współpracowała z takimi osobistościami polskiej sceny muzycznej jak Robert Szpręgiel czy Anna Fabrello.
Pisze sztuki teatralne. Jest laureatką wielu przeglądów konkursów i festiwali wokalnych, a także teatralnych na których to nierzadko wystawiała swoją własną twórczość. Pisze teksty do utworów muzycznych. Będąc żoną Pawła Stawińskiego współpracuje z nim, wspólnie koncertując oraz pisząc teksty do jego piosenek.

Pola Stawińska

Uczennica I klasy Szkoły Podstawowej Nr 6 w oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Ma 7 lat. Śpiewa od 3 roku życia. Laureatka wielu konkursów i festiwali wokalnych, zarówno o charakterze regionalnym, jak i międzypowiatowym.

Zapraszamy!


Program obchodów tegorocznej rekonstrukcji Bitwy pod Mławą TUTAJ.

Zobacz także…

Nie przegap filmowej wyprawy po okupowanej Mławie

Zbrodnie niemieckie na ziemiach polskich w 1939 r. – zaproszenie na seminarium edukacyjne

25.08 – 30.09. Nowa wystawa plenerowa na Starym Rynku

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
KRYSTYNA IROMAN RADZCY
KRYSTYNA IROMAN RADZCY
5 lata temu

Najserdeczniejsze zyczenia zdrowiai ipomylsnosci dla calej rodzinki PANSTWA STAWINSKICH i ICH BACI oraz bardzo,bardzo szczere GRATULACJE za dotychczasowe OSIAGNIECIA ARTYSTYCZNE idalszych sukcesow na niwie propagowania KULTURY ISZTUKI,(przez duze ;K; i duze ;S:—– zycza KRYSIA i ROMAN RADZCY.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

A tak konkretnie, o której godzinie?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x