Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prokuratura w Płocku zbada decyzje burmistrzów Rakowskiego i Kowalewskiego


Prokuratura Rejonowa w Płocku poprowadzi postępowanie w sprawie możliwego przekroczenia uprawnień przez byłego i obecnego burmistrza Miasta Mława.  Prokuratura mławska, do której początkowo wpłynął taki wniosek, poprosiła Prokuratora Okręgowego o wyłączenie z prowadzenia tego postępowania, a ten w dniu wczorajszym podjął decyzję o przekazaniu sprawy Prokuraturze Rejonowej w Płocku.


– Prokuratura Okręgowa przeanalizowała uzasadnienie nadesłanego wniosku o wyłączenie Prokuratury Rejonowej w Mławie od prowadzenia postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego i obecnego burmistrza Miasta Mława. Prokurator Okręgowy uznał je za zasadne i przekazał sprawę Prokuraturze Rejonowej w Płocku – informuje prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Sprawa dotyczy działań i decyzji podejmowanych przez byłego burmistrza Mławy Jerzego Rakowskiego oraz obecnego, Sławomira Kowalewskiego w procesie konsultacji dla usytuowania nowo wybudowanych  wiaduktów kolejowych i w konsekwencji zamknięcia dotychczas istniejących przejazdów przez modernizowaną linię kolejową. Radna uważała, że zarówno były burmistrz Jerzy Rakowski, jak i obecny Sławomir Kowalewski, dopuścili się naruszenia prawa, decydując o takiej lokalizacji wiaduktów.

Wniosek o zbadanie tej sprawy skierowała do prokuratury radna Halina Pszczółkowska, która uważa, że  Wcześniej radna w imieniu mieszkańców „Zatorza” składała do Wojewody Mazowieckiego pisma skarżące zamknięcie przejazdu na ulicy Kościuszki, co uznane zostało jako skarga na burmistrza. W konsekwencji skargą zajmowała się rada miasta, która dwukrotnie uznała ją za bezzasadną. Rada miasta odrzuciła także wniosek Haliny Pszczółkowskiej o wszczęcie audytu dla przeprowadzonych inwestycji w mieście Mława pod kątem celowości oraz zachowania obowiązujących procedur w relacjach burmistrz – inwestor – rada miasta. Jak się zakończy postępowanie prokuratury w tej sprawie przekonamy się za kilka miesięcy. Na tym etapie prokuratura nie chce udzielać żadnych bliższych informacji.

JK

Zobacz także:

Skarga na burmistrzów i wniosek o audyt bezzasadne

Skarga Haliny Pszczółkowskiej na burmistrza po raz drugi

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ozo
Ozo
4 lata temu

Popieram. Dobrze że mławska prokuratura tym się nie zajmie. Może będzie szansa na obiektywne podejście do sprawy.

Kaszub
Kaszub
4 lata temu

I bardzo dobrze, niech prokuratura zbada, jakim prawem Burmistrzowie zgotowali mieszkańcom ten koszmar. Dlaczego dopuścili do tego aby mieszkańcy mieli utrudniony dostęp do instytucji państwowych takich jak szkoły, szpitale i urzędy? Jakby decyzje włodarzy były uczciwe i dla dobra mieszkańców na pewno nie były by przed ludźmi ukrywane A tu ludzie zostali postawieni pod faktem dokonanym. Dlaczego nie było w tej sprawie konsultacji społecznych? Posiedzenia rady miasta ? Każda sprawa załatwiana potajemnie i cichaczem na kilometr śmierdzi przekrętem !

Zatorze
Zatorze
4 lata temu

W czym interesie Pan Burmistrz Rakowski wydał opinie dla PKP o zaniechaniu budowy wiaduktu na Batorego na rzecz wiaduktu przy LG?

Wiliam
Wiliam
4 lata temu
Reply to  Zatorze

A ja bardzo poważam J. Rakowskiego. Według mnie był to najlepszy burmistrz po 89 roku.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Wiliam

Twoja sprawa kogo poważasz, możesz poważać nawet kogoś kto sprzedał mieszkańców własnego miasta. Widać miałeś jakieś korzyści za jego panowania to teraz piszesz mu laurkę …

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Arek

Arek przecież wiesz, że w ratuszu w sumie rządzi z cienia jego eminencja od wielu lat i dopóki on będzie nic się nie zmieni, a on się już porządnie zakorzenił i obrósł mchem

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jeden drugiemu przyklaskuje i potwierdzają na wzajem swoje decyzje. Taka to u nas opozycja „totalna”.

Wiliam
Wiliam
4 lata temu
Reply to  Arek

No co ty! Handel ludźmi jest zakazany. A poza tym Rakowski jest jednym z nas.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Wiliam

Jednym z was, czyli należysz do jego ugrupowania i musisz wazelinę mu robić. Jak by Rakowski był z mieszkańcami Mławy to zapewnił by im dobry dojazd do pracy, a nie mieszkańcom Działdowa czy Iłowa do LG, ale widać interesy LG dla Rakowskiego to priorytet.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Piotr, wiesz, to już nie jest śmieszne.
Jesteś żałosny i wcale nie przepadam za obecnym burmistrzem.
Skończ z tym San Escobarem
Radny bezradny – Ciebie też już nikt nie czyta, bo wszystkie Twoje komentarze są na jedno kopyto i przestały zachwycać internautów już dawno.
W ratuszu zaś nie mają się czego obawiać – wszystkie papierki sprawdzone bardzo dokładnie, to co brak zostało uzupełnione i szafa gra.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Papierki papierkami, ale jest jeszcze coś takiego jak interes społeczny. Jak ktoś sprzeniewierzy się interesowi społecznemu, musi ponieść konsekwencje, także prawne. Burmistrz jest suwerenem mieszkańców, nie prywatnych firm.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Arek

Udowodnisz to jak wszystko w papierkach gra na 102?

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

A kim pan jest Panie Jarząbek, że masz wgląd to dokumentów urzędu miasta i głosisz, że wszystko jest w papierach ok? Od tego jest prokuratura, niech wejdzie do urzędu i zbada wszystkie dokumenty i wtedy się dowiemy czy „wszystko w papierkach gra na 102”. A to jak wszystko w papierach w ratuszu się zgadza, to decyzja wojewody pokazała, jakie to buble nie zgodne z prawem w ratuszu się podpisuje.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Arek

A kim Pan jest Panie Arek, że jesteś pewny niezgodności dokumentów.
Jestem po prostu osobą przekorną w tym wypadku. 🙂
W ogóle to chcę, żeby ludzie doprowadzili do usunięcia tego TWA, bo już powinni chyba dawno odejść ci ludzie na czele z tym panem w cieniu, który coraz bardziej sobie pozwala i coraz większy ma zasięg

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Czytanie ze zrozumieniem jest Panu obce, Panie Jarząbek. Wyraźnie napisałem, że sprawa powinna zając się prokurator, ja nie jestem od wydawania ocen czy dokumenty się zgadzają czy nie. Wiem tylko jedno, każdy urzędnik czy burmistrz uzyskawszy mandat od społeczeństwa powinien działać w interesie społeczeństwa. Dla mnie jest nie dorzeczne, że burmistrz wydaje opinie do organu państwowego szkodzące i uderzające się w dobro własnych mieszkańców. Burmistrz jest od tego aby dbać o mieszkańców i Rakowski powinien dokonać wszelkich starań aby każdy przejazd w mieście został zastąpiony wiaduktem. Ale widać innym interesem się kierował. Niech prokurator oceni czy nie nastąpiło tu złamanie prawa.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Arek

No i zajmie się prokurator.
Umiem czytać ze zrozumieniem i Panu także doradzam te nauki bo moim zdaniem to Panu brak tej umiejętności.
Wyraźnie napisałem, ze to jest tylko moja przekora wobec Pana zapalczywości, bo moim zdaniem nie ma się tą sprawą co przejmować dopóki nie padną zarzuty prokuratorskie i dopóki nie zapadnie wyrok

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zapomniałem wpisać w odpowiednie pole „Jarząbek 🙁
Tak, to ja, Jarząbek 🙂

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jarząbek nagle stał się Anonimowy. Jak by każdy tak egoistycznie podchodził jak Pan do sprawy, to i może nie przejmował by się sprawą, a ja Proszę Pana się przejmuje sprawą bo codziennie rano nakładam kilometry i tracę czas, aby dotrzeć do pracy i będę zapalczywy w tym aby Pan Rakowski, który wydał taką opinie poniósł za to odpowiedzialność!

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Arek

Poczekaj na następny mój komentarz :), bo niestety czeka do akceptacji… przykro mi za gafę
Łatwiej stać się anonimem niż Ci się wydaje 🙂

Mind
Mind
4 lata temu
Reply to  Arek

Ani Kowalewskiemu, ani Rakowskiemu nic nie zrobisz. Oni sa nietykalni, a Kowalewski tym bardziej.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Mind

Nie ma świętych krów, na mnie już jego złotousty potok słów nie działa, może inni też przejrzą na oczy, że Kowalewski dba tylko o interesy biznesu, które go na ten stołek wsadziły. Mam nadzieje, że mieszkańcy zaczną myśleć o ludziach którym naprawdę zależy na ich dobru, a nie na odwdzięczaniu się sponsorom za kampanię wyborczą.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tu Ja pisze, Radny Bezradny pobierający dietę, dodatek za komisje i mający przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. Podnoszący rękę najwyżej. Umiejący czytać z kartki. Sugerujesz Kolego Jarząbek, ze robię cos zle? Przeciez działam w interesie mieszkancow. Tak myślę. Nie wprowadzam zamieszania podczas sesji, zadając pytania burmistrzowi. Nie wnoszę żadnych uwag merytorycznych. Jestem zdyscyplinowanym radnym. Zadowolonym. Widzę, ze Mława się rozwija, bo przeciez moja rodzina ma prace. Zawsze gdy wchodzę do UM wzbiera we mnie duma. Tylu pracownikow się tu kłębi i wciąż ich przybywa i nikt ich nawet policzyć nie moze. Czy według Ciebie mam pisać inaczej? Czyli jak?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

No Panie radny jesteś bezbłędny w powielaniu swojego wpisu, ale czy zauważasz, że nikt nie zwraca na to uwagi.
masz 100% racji pisząc te słowa o radnych, tego co piszesz nie da się zaprzeczyć.
Radni nie słuchają w ogóle co się mówi na sesjach tylko czekają, jak każą łapki podnosić to je podnoszę, być może, że na wyścigi, który pierwszy, który wyżej 😀
ale kto tych radnych, takich bezradnych wybierał? – mławskie społeczeństwo!
Mamy ich takich jakich wybraliśmy. Jeśli w dalszym ciągu będziemy tak stawiać sprawę, to w tym mieście się nic nie zmieni.
Do urn wyborczych idą przeważnie ludzie, którym zależy, żeby konkretnego radnego przepchnąć, a nie idą z kolei ci, którym się nie chce, bo uważają, że ich jeden głos niczego nie zmieni.
Trzeba by było zmienić myślenie ludzi, bo
ZIARNKO DO ZIARNKA I ZBIERZE SIĘ MIARKA. 🙂

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tu Ja pisze, Radny Bezradny pobierający dietę, dodatek za komisje i mający przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. Podnoszący rękę najwyżej. Umiejący czytać z kartki. To Ja przejąłem rolę Jarząbka i to Ja teraz w Mławie gadam do szafy. To Ja łapkę na sesjach podnoszę najwyżej i liczę, ze wszyscy czytający ten portal to ZAUWAŻĄ I DOCENIĄ w wyborach.

spam
spam
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Spam !

Elektron
Elektron
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Widząc to co dzieje się ostatnio przy ul. Wiejskiej w Warszawie, powiem wprost Radny Bezradny na posła!

Piotr
Piotr
4 lata temu

Kowalewski na prezydenta San Escobar !!!

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu

Tu Ja piszę Radny Bezradny, pobierający dietę, dodatek za komisje i głosujący wraz z moją rodziną przypadkiem zatrudnioną w jednostkach budżetowych UM. To Ja najwyżej podniosłem rękę w głosowaniu w którym nie wyrażono zgody na audyt celowości inwestycji UM i relacji burmistrz-inwestor-rm. To Ja zostałem pochwalony za właściwą inicjatywę. To Ja bez błędu przeczytałem podany tekst na kartce. To Ja zaręczam, ze żadne pogłoski o złych relacjach przy mlawskich inwestycjach, to tylko podle insynuacje. Ukończę jeszcze kurs lub studia internetowe w zakresie audytu wewnętrznego i do końca wakacji, kiedy otrzymam zlecenie, obiektywnie ustalę, ze złych relacji NIE BYŁO.

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x