Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skarga na burmistrzów i wniosek o audyt bezzasadne


Rada miasta skargę Haliny Pszczółkowskiej na działania poprzedniego i obecnego burmistrza w sprawie likwidacji wiaduktu na ulicy Kościuszki uznała za bezzasadną. Taki sam los spotkał wniosek o wykonanie audytu najważniejszych inwestycji miejskich pod kątem legalności i  celowości. Choć w tym punkcie obrad nie było dyskusji, to w obu sprawach nie było w radzie jednomyślności – dwóch radnych wstrzymało się od głosu.


Dyskusja wywiązała się dopiero w końcowej części sesji, a zainicjował ją burmistrz Sławomir Kowalewski. Odnosząc się do pisma Haliny Pszczółkowskiej, w swojej wypowiedzi postawił tezę, że mieszkańcy nie rozumieją ani treści skargi ani jej uzasadnienia. W związku z tym przypomniał jak wyglądała historia działań władz miasta i rozmów prowadzonych z PKP w związku z planowaną modernizacją linii kolejowej. Bronił ustaleń podjętych przez ówczesnego burmistrza Jerzego Rakowskiego w sprawie lokalizacji wiaduktów, jak również jawności tego procesu. – Co prawda nie ma dziś na sesji radnego Jerzego Rakowskiego, ale jestem przekonany, że nie oszukał on radnych w kadencji 2002 – 2006, że tych swoich analiz nie schował przed radnymi. I teraz kierują pytanie do obecnych radnych, a część z nich była radnymi kadencji 2002 – 2006, czy czują się państwo radni oszukani przez pana burmistrza Rakowskiego? Czy to była jakaś tajemnica, bo ja twierdzę, że nie. Kto chciał wiedzieć to wiedział – mówił burmistrz Kowalewski.

Jako pierwszy takie potwierdzenie padło z usta przewodniczącego rady Leszka Ośliźloka.

– Nie znałem szczegółów negocjacji, ale byłem informowany. Było takie spotkanie w ratuszu, były pytania i odpowiedzi dlaczego tu, a nie tu. Wprost powiem, ja się nie czułem oszukany. O wszystko można było zapytać – mówił przewodniczący Ośliźlok. Podobne zdanie w kwestii informowania radnych wypowiedzieli radni Ryszard Prusinowski i Janusz Wojnarowski, wsparł ich też radny Henryk Kacprzak. – Konsultacje były prowadzone, Jerzy Rakowski nic nie zatajał.Nie wiem co Halina Pszczółkowska robiła na sesjach i komisjach – mówił radny Prusinowski.

Opinie, że tak dużą inwestycją radni musieli się siłą rzeczy interesować i popierać działania na rzecz dobra miasta wyrazili radni Jarosław Zadrożny i Arkadiusz Dłubisz. Radny Janusz Wiśniewski wspomniał, że koncepcja obwodnicy północnej jest koncepcją bardzo starą, nie wymyśliły jej obecne władze.

Burmistrz Sławomir Kowalewski odniósł się również do zarzutu niegospodarności w związku z planowaną budową kładki nad torami, co podnosiła w skardze Halina Pszczółkowska. Przypomniał, że to rada miasta zdecydowaną większością głosów upoważniła burmistrza do opracowania koncepcji właśnie dla takiego, a nie innego rozwiązania.

– Zarzuca mi Pani niegospodarność, dlatego, że proponuję jakieś połowiczne rozwiązanie w postaci budowy kładki. Tu na tej Sali prosiłem grono radnych o decyzję jak publiczne pieniądze mają być wydawane. Czy to ma być kładka, czy jakieś inne rozwiązanie. Nie dokonałem żadnej samowoli, to rada miasta zadecydowała, że burmistrz ma znaleźć firmę i opracować wielowariantową koncepcję (kładki – red.). Nie wiem czy wyjaśniłe wszystkie wątpliwości. Oczywiście, jeśli taka potrzeba będzie a być może pomysł ze strony pani radnej i jakieś jeszcze inne organy kontrolne będą ten proces wyjaśniały, to tak się stanie –   mówił burmistrz Kowalewski.

W obradach wczorajszej sesji rady miasta nie uczestniczył ani radny Jerzy Rakowski, ani radna Halina Pszczółkowska, przebywająca na zwolnieniu lekarskim.

JK

Zobacz także:

Zawieszona po raz trzeci. Skarga na dwóch burmistrzów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
131 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
4 lata temu

Powtórzę to Wam buraki jeszcze raz – PSZCZÓŁKOWSKA SANTO SUBITO !

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Arek

Dlaczego admin nie blokuje takich wpisów obrażających i jeszcze podszywających się pod kogoś w celu zrobienia tylko szumu ?

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Arek

Aruś przestań już pisac te swoje bzdury bo cię Think more zabanuje, nie zważając na to że tym portalem ktoś zarządza.

zabanuje
zabanuje
4 lata temu
Reply to  z bliska

HAHA, ale kolo jest śmieszny 😀 Prawdziwy cudak z niego 😀

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  z bliska

Jeszcze nie sprawdziłeś co oznaczają słowa: ban i banowanie???
Jesteś naprawdę oporny na wiedzę.
Skończ wreszcie używać słów, których znaczenia nie znasz i nie rozumiesz.
Admin może Cię banować, ale nie jakikolwiek czytelnik portalu.
Tak a’ propos, to zdaje mi się, ze miałeś zamiar, wręcz postanowienie: nie pisać więcej komentarzy 🙂

admin
admin
4 lata temu

Bardzo prosimy o zachowanie kultury w dyskusji i nie obrażanie siebie nawzajem.

Prawda
Prawda
4 lata temu
Reply to  admin

Pan admin ma rację.
Kultura dyskusji obowiazuje.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  admin

admin, zgadzam się z tym postem, z jednym wyjątkiem, albo zachowanie kultury w dyskusji i nie obrażanie siebie na wzajem obowiązuje wszystkich użytkowników portalu albo od tej reguły co do niektórych są wyjątki??? osobiście rozumiem że to dotyczy także mnie/obiecuje poprawę/ ale tylko wtedy kiedy nie będę wulgarnie zaczepiany przez takich użytkowników jak Kazo, Kaszub, czy Aruś. do następnego postu

Prawda
Prawda
4 lata temu
Reply to  z bliska

Kolego to Ty w swoich wypowiedziach obrażasz innych , nie zachowuj się teraz jak dziecko.

z bliska
z bliska
4 lata temu

Aż się wierzyć nie chcę —- no i proszę dzięki Arusiowi Radna Pszczółkowska ma bezpłatną reklamę szkoda tylko że NEGATYWNO!!!! która wielu mieszkańcom Wólki przynosi wstyd nie mam na myśli tych którzy swymi działaniami i zgłaszanymi incjatywami przynoszą wiele dobrego dla mieszkańców Wólki oczywiście nie mam na myśli tych którzy chcą z tej Pani zrobić świętą

Arek
Arek
4 lata temu

PSZCZÓŁKOWSKA SANTO SUBITO !!! NATYCHMIAST !!! !!! !!!

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Arek

Kolejny kretyn, nic tylko osmieszac wszystkich , odczep się od mojego nicku oszołomie.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Arek

Aruś—nie pisz o kimś tego co tobie nie mile, bo będziesz spotykał się z natychmiastową ripostą!!! i nie zmuszaj nas do pisania o tobie w twoim stylu.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  z bliska

no tak widać kto jest zdolny do podszywania się pod kogoś, bliska oszołom się do tego sam przyznał …

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Arek

Aruś świętym nie będziesz , a przez te swoje posty stajesz się coraz większym idiotą, no ale cóż sam tego chcesz dyndało i zbierasz tego owoce, szkoda tylko że do takiego głupola jak ty to nie dociera, no cóż ale to twój wybór

Maksio
Maksio
4 lata temu
Reply to  z bliska

Panowie zlitujcie się – po co ta koperkowa dyskusja? Może jakiś wspólny pomysł jak doprowadzić do przywrócenia przejazdu?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  z bliska

Nie wypowiadaj się za wszystkich czytających „z bliska”, zdaje się, ze miałeś już nic nie pisać. Jednak jak widać „baba z magla” nie może się powstrzymać, za bardzo ją język świerzbi 😀

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Arek

Aruś czy ciebie już całkiem porąbało, że do tego stopnia zatraciłeś się w obronie Pani Radnej Pszczółkowskiej , nie powinieneś używać słów które dotyczą wybitnego POLAKA, mogę zrozumieć że jesteś jednym z wielu naiwnych obrońców Pani Radnej mylić się to ludzka rzecz, ale trwać w błędzie to już czysta głupota. Myślę że po tym poście wreszcie wrócisz do normalności, bo chyba nie chcesz aby zajmował się tobą Proboszcz twej Parafii A WIĘC WRACAJ NATYCHMIAST !!! !!!

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  z bliska

Tylko sam z siebie kreatyna robisz takimi komentarzami.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu

O ile znajdzie się ktoś kto potrafi czytać i rozumieć tekst który czyta to polecam lekturkę:

https://codziennikmlawski.pl/2016/03/03/byl-przejazd-140-150-lat-ja-tym-sie-w-ogole-nie-interesowalam/

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Jaki masz interes zrobienia z Pszczolkowskiej kozła ofiarnego. Każdy w Mławie wie kto sprzedał mieszkańców i zabrał nam wiadukt na Kościuszki. Pani radna wysyła nie wygodne pisma i na sesji widać było jak nerwowo reagował i wszystkich atakował. Identycznie na tym forum reaguje Gall anonim atakując panią radna. Widać i w jego interesy uderzyła i ma coś na sumieniu . Układ w ratuszu się sypie i zaczynają się lamenty.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

To że Ty czytać nie potrafisz to doskonale wiem. Zarzucasz mi pisanie bredni a kiedy te brednie podpieram jej słowami i nawet linkiem do artykułu to wyskakujesz ze mam jakieś interesy w tym. Otóż niemam żadnych a to czy w to wierzysz czy nie to nie mój problem. Kozła ofiarnego? Czyżbyś zarzucał mi że sam napisałem ten artykuł i podszył się pod nią w tym artykule? Może masz jakiś dowód na to? Sporo rzeczy mi zarzucasz a nie potrafisz w konkretny i merytoryczny sposób udowodnić że się mylę. Ja podałem link do artykułu z jej wypowiedzią a Ty co, oprócz ciągłego twierdzenia że „piszę brednie wyssane z palca”?

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Jak już pezeszukales całą historię portalu to pewnie też spotkałeś masę artykułów w sprawie sortowni węgla piket i petycji w sprawie wiaduktu. Przytoczony przez Ciebie artykuł dotyczył słów z czasów kiedy jeszcze wszyscy byli przekonani że powstanie wiadukt. Znajdź mi człowieka który by się spodziewał że burmistrz wladnych mieszkańców pozbawi drogi do miasta. Burmistrz celowo zataił to bo wiedział że spotka się z ostrym sprzeciwem radnej. A tak to po cichaczu ugrał własny biznes.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Była wybrana do reprezentowania mieszkańców i dbania o ich interes. Czyż nie? Poza tym, nie muszę przeszukiwać po kolei artykułów tylko wystarczy wpisać odpowiednie hasło w google i samo wyskoczy. Ten artykuł jest o przejeździe a nie o sortowni.

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  Arek

Tak, Wólczanie, zjednoczcie w wyborach samorządowych
i dajcie popalić obecnemu władcy tego miasta. Zastanówcie się czy przypadkiem wśród Was, mieszkańców Wólki nie ma człowieka godnego do piastowania głównego fotela w ratuszu.
Jeśli jest takowy zacznijcie powoli już teraz go promować.
Musicie tylko na jedno zwrócić uwagę:
obecny burmistrz jest zdolny do wszystkiego i jak zobaczy silnego konkurenta, to wraz ze swoim TWA ( HA, z JA, WL iinnymi) będzie starał się za wszelką cenę zniszczyć konkurenta.

xawery
xawery
4 lata temu
Reply to  Think more

Tak Wólczanie powinni się zjednoczyć w wyborach, aby wreszcie wybrali przedstawicieli, którzy autentycznie będą ich reprezentować, a co do Pani Pszczółkowskiej, to wydaje mi się że jej postępowanie to przygrywka do walki o całą pulę —czyli fotel Burmistrza??? wszak ma już doświadczenie w utrącaniu i szkalowaniu konkurentów, a na całej tej awanturze najwięcej zyskuje portal codziennik i BARDZO DOBRZE, szukajcie dalej tematów które portal rozgrzewają do czerwoności!!!!

......
......
4 lata temu
Reply to  xawery

I like your style.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  xawery

Co niby nazywasz szkalowaniem ? To że chce aby audyt pokazał prawdę ? To Ty właśnie szkaluje szybko radna bo nie na rękę Ci cała prawda .

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  xawery

W szkalowaniu, oczernianiu i niszczeniu konkurencji to chyba nie ma lepszego od burmistrza, a ty widać bardzo mu sprzyjasz, ile ci płaci?

xawery
xawery
4 lata temu
Reply to  Arek

Aruś ile dostajesz za posty, od samej zainteresowanej.czyżbyś dorabiał do emerytury.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  xawery

Prawda jest bezcenna, Burmistrz i wszyscy mu podlizujący się potrafią tylko atakować i kłamać, nikt od nich nie interesuje się losem mieszkańców Zatorza. Nie mam zamiaru patrzeć i stać bezczynnie na te wszystkie oszczerstwa.

do Areczka
do Areczka
4 lata temu
Reply to  Arek

Oszczerstwa bo ktoś raczył przypomnieć i zacytować jej słowa. Prawda owszem, jest bezcenna ale prawda wygodna dla kogo? Dla samej Pszczółkowskiej? Może jeszcze przyczepisz jej aureolkę i drabinke podstawisz by szybciej trafiła do nieba? Wszak to nie ona powiedziała że miała gdzieś inwestycje prowadzone na jej osiedlu tylko ktoś w bezczelny sposób wymyślił i napisał artykuł z tymi wymyslonymi słowami że niby ona tak powiedziała.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  do Areczka

To ja zapytam kto się interesował wtedy ta inwestycja ? Czy to jest jedyną radna z Wolki ? Inni radni nie korzystali z tego przejazdu ? A przewodniczący osiedli ? Skoro jak to wczoraj uroczyście przysięgali radni , wszyscy o wszystkim wiedzieli , to gdzie artykuły na portalach i gazetach z 2006 roku kiedy Burmistrz wydał opinie o nie budowaniu wiaduktu ? Każdy nie interesował się budowa bo zgodnie z planem wiadukt by zostać wybudowany.

do Areczka
do Areczka
4 lata temu
Reply to  Arek

Kto? Na pewno nie Pszczółkowska która to otwarcie oznajmiła wszem i wobec że nie interesiła jej inwestycja kolei bo to nie należało do miasta a skoro nie interesiła to wiedziała co najmniej szczątkowe info że coś takiego wogole ma miejsce.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  do Areczka

Kuriozum jest atakowanie radnej która nie jest osobą decyzyjna i robienie z niej jedno osobowego kozła ofiarnego. A nikogo nie oburza fakt że Burmistrz sprzeniewierzył się mieszkańcom i sprzedał interes społeczny prywatny firmom. Ale dla aktywnych działaczy prawda się nie liczy tylko atak na kogoś kto miał czelność uderzyć w ich przekręty.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Arek

Jaką Radną wybrałeś taką masz, sam swym rozumowaniem jesteś kozłem ofiarnym, nikt nikogo nie atakuje wytyka jedynie błędy, jakie Pani Radna podejmuje w swych działaniach głosowania na Sesjach Rady są decyzjami które podejmuje Radna także w twoim imieniu

do SrARECZKA
do SrARECZKA
4 lata temu
Reply to  Arek

I dobrze że nie jest tą decyzyjną osobą bo NIE INTERESUJE JĄ TO CO SIĘ DZIEJE NA JEJ OSIEDLU. Interesuje się dopiero wtedy jak zaczyna się walka o ciepłe stołki do dupy.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  do SrARECZKA

Powielasz jedno zdanie, nawet nie macie argumentu do dyskusji tylko jak małe dzieci do znudzenia piszecie to samo. Portki wam się tak trzęsą że nawet chcecie mnie obrazić przekształcając mój nick. Dziecinada

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  do Areczka

No i swym postem wywołałeś temat, Aruś bardzo szybko łapie rady i pisze posty prędzej niż ty pomyślisz, i swym postem domaga się aby Radną Pszczółkowską zrobić ŚWIĘTĄ, z pewnością mieszkańcy Zatorza są dumni z Arusia.?????

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  xawery

a ty dorabiasz u burmistrza do emerytury?

Maksio
Maksio
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Jak tak już cytujesz tą wypowiedź to proszę całą -” Był przejazd 140 lat. Ja tym się w ogóle nie interesowałam, ponieważ to nie była inwestycja urzędu miasta ale PKP. Pierwsze założenia były – gdzie przejazdy tam wiadukty. ” zwróć uwagę na drugą część wypowiedzi Pszczòłkowskiej. Tak trudno zrozumieć że z jej perspektywy wiadukty miały być wszędzie? A samodzielna decyzja Rakowskiego to zmieniła? Wskaż jeśli potrafisz uchwałę w której Rakowski a potem Kowalewski wnioskował o zamknięcie przejazdu a Pszczòłkowska to potwierdziła.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Maksio

Widzę drugą część ale również i pierwszą kiedy to sama stwierdziła że się tym nie interesowała bo to była inwestycja PKP a nie miasta. Czyli idąc tym tropem, jak już ktoś wspomniał o sortowni odpadów, też nie powinna się nią interesować bo to przecież działalność prywatna a nie miasta.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Interesuje się wszystkim , a jak już atakujesz panią radna i próbujesz wmówić że niczym się nie interesuje, to który radny poza nią pojawił się na miejscu w sprawie sortowni węgla, który wysłał chociaż jedno pismo do urzędu ?

Maksio
Maksio
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Nie wiem czy podzielisz moje zdanie, ale niezależnie czy Pszczółkowska zadziałała tak jak powinna czy nie, to burmistrzowie i inni radni ( Ci co wiedzieli o planach) nie powinni dopuścić do zamknięcia przejazdu nie robiąc konsultacji społecznych. Nie powinni też podejmować takiej decyzji bez formalnej zgody rady czyt. Uchwały. Czy teraz warto pokazywać jak wyglądał proces podejmowania decyzji? Według mnie tak bo w tym zakresie było wiele niejasności. Czy warto pytać o zgodność tych działań z przepisami? Chyba też bo nie chciałbym głosować na kogoś kto przepisy uznaje za luźne instrukcje a potwierdzenie organu nadzorczego uzyskuje według widzimisię.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Bardzo wątpię abyś w tym towarzystwie które prezentuje się poniżej na portalu, znalazł się ktoś kto zrozumie Twój post, te osobniki lektury nie lubią, bo z czytaniem mają problemy, nawet to co jest napisane i zacytowane wprost przełożą na swoją modle.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  z bliska

„Sądzę ciebie według siebie” znasz to „z bliska” ?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Cyrk na kolkach. Ogladalem sesje rady miasta i napisze kilka slow o tym, co widzialem.
Burmistrz pokazal swoje zle oblicze.
Atak na p. Pszczolkowska i p. Sasiak jest tego niezbitym dowodem.
Wsciekle oczy, glos jak pacjenta z pewnego znanego zakladu dla … oraz te gesty i zyczenia powrotu do zdrowia dla p. Pszczolkowskiej, byly takie teatralne, wyuczone.
Na aktora do rol w dramatach to burmistrz sie nadaje. Do rzadzenia niestety nie.
Panie burmistrzu po tym wystepie proponuje panu zapisac sie do jakiego psychoterapeuty.
Moze pomoze panu wyhamowac emocje.

Olek
Olek
4 lata temu

Każdy kto był na sesji albo oglądał w internecie, mógł zobaczyć jaki cyrk urządził Pan Burmistrz z radnymi mu przylizanymi. Ja miałem wrażenie, że jestem na Godzinie Wychowawczej w szkole, gdzie radni uczniowie tłumaczyli się jak to oni nic nie zrobili a kolega sam się przewrócił. Na koniec wychowawca Kowalewski wyściskał swojego kochanego ucznia Wojnarowskiego, jakie to było słodkie 🙂

z bliska
z bliska
4 lata temu

Tą awanturę może rozwiązać tylko komisja śledcza?? powołana przez sympatyków Pani H.Pszczołkowskiej, może wreszcie by sobie przypomniała swe wypowiedzi, którym dziś tak mocno mając swych obrońców zaprzecza, ale niektóre posty /Gall Anonim/ są głosem rozsądku i pokazują całą prawdę o działaniu tej Pani, działaniu na pokaz, a dziś przez swych wysłanników i sama walczy, a walczy tylko dlatego że chodzi jej o kasę, bo stracić około 4,000 tys to jest spory ubytek w domowym budżecie, ale przy takim postępowaniu można jej tylko współczuć, że w tej obronie używa chwytów poniżej pasa, i ma takie zaniki pamięci, a pokrętność wypowiedzi niektórych postów świadczy o tym ze nie odnoszą się do meritum poruszanych spraw. Najwyższy czas aby przestać pisać anonimowo bzdury, zacznijmy szanować fakty, logikę wypowiedzi, i samych siebie,

SSS
SSS
4 lata temu
Reply to  z bliska

„z bliska” nie bądź takim materialistą, nie każdemu jak Tobie świat kręci się tylko w okół $,

Daro
Daro
4 lata temu

Od kilku lat jeżdżę często pociągiem do pracy w Warszawie. Na własne oczy obserwuje jak w miejsce przejazdów powstały wiadukty. Taki był cel tej modernizacj i nikt z radnych tych miejscowości nie musial pilnować tych inwestycji, bo wiadukty należą się mieszkańcom jak psu buda. Powstały nawet w małych wioskach gdzie są 2 domy na krzyż. Jak by Burmistrz nas nie zdradził był by i na Kościuszki.

maksio
maksio
4 lata temu

Trzeba złożyć więcej takich zapytań jak Pszczółkowska – jak to się w Mławie samowolki przy decyzjach robi… niech się Panowie jeszcze trochę pogimnastykują z tłumaczeniami jak to wszyscy wiedzieli, niczego nie uchwalili bo po co i to jeszcze dla dobra mieszkańców było.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  maksio

maksio—zapytania możesz kierować do Radnej Pszczołkowskiej?–gdzie była kiedy były podejmowane decyzje w tamtym czasie była w koalicji popierającej byłego Burmistrza Rakowskiego, czyżby o tym zapomniała.

Daro
Daro
4 lata temu
Reply to  z bliska

Ile osób z koalicji z Rakowskim zostało przy nim? Zero, wszyscy mu pokazali jaki zbiegi zdrajca i cynik. Więc daruj sobie teksty że w koalicji z nim można było coś zrobić.

Kamil
Kamil
4 lata temu

Radny Rakowski i i pozostali opozycjoniści otrzymali od pana Kowalewskiego pocałunek śmierci
„Niby obrona” decyzji w sprawie wiaduktu ( nie istotne – dobrych czy złych) ówczesnego burmistrza Rakowskiego służy wyłączni zneutralizowaniu potencjalnych przeciwników w wyborach. Pan Kowalewski w rozpoczętej już kampanii wyborczej stroi się w piórka środowiska PiS. To co się dzieje nie ma żadnego związku z rozwiązaniem problemu Zatorza ,a jest wyłącznie cyniczna grą obliczoną na omamienie sympatyków szeroko pojętej prawicy…

ona
ona
4 lata temu

a ile jest wart głos rady miasta? 😉

Mario
Mario
4 lata temu

W tej chwili wygląda wszystko podobnie jak cztery lata temu. Szkoda, że tak wygląda. To znaczy, że nikt z tego 30-tysięćznego miasta nie będzie w stanie wygrać z burmistrzem Kowalewskim. I będzie on burmistrzem jeszcze co najmniej przez następną kadencję. A wyborcy poza tym wybiorą jeszcze w większości tych samych radnych. Póki co jest tak, że Kowalewski śmieje się do rozpuku ze swoich „przeciwników” politycznych. I na razie się nie zanosi, żeby się coś zmieniło. Chyba, że ktoś, nazwijmy to, weźmie się do przeogromnej pracy, wraz z oddanym sztabem ludzi. I to już zacznie się brać do pracy. Teraz. Pozdrawiam. p.s. zaraz mi ktoś napisze, żeby to ja się wziął do pracy, ale ja czekam na argumenty merytoryczne w dyskusji, a nie „ad personam”.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Mario

Obyś się mylił, znajdą się ludzie którzy podejmą się tej trudnej walki, o porządek w miescie i przemeblowanie sceny mławskich polityków, tak już w historii miasta było,tylko że że takie rewolucje, po zwycięstwach pożerają własne dzieci, a u władzy pozostają najwięksi cwaniacy, co nie którzy są do dziś, i na takich ludzi trzeba bardzo uważać.

Ogłoszenie
Ogłoszenie
4 lata temu

Tu Ja mowię Radny Bezradny, pobierający dietę, dodatek za komisje i mający rodzinę pracującą zupełnie przypadkiem w jednostkach samorządowych UM. Pokazałem na sesji siłę mojego głosu i w wyznaczonym czasie podniosłem najwyżej swoją wcale nie najdłuższą rękę w górę(pozniej w kuluarach, On pochwalił mnie). Wypowiedzi części Radnych nie były jednak wystarczające, za mało spolegliwe i nie wykazały spodziewanego zaangażowania. Z tych powodów planowane są zmiany i jezeli są chętni aby zostać Radnymi a potrzebujemy młodych, prężnych działaczy, to kończcie studia w internecie aby swoją wiedzą móc wspomagać działania RM dla Mlawy. Zainteresowanych kandydatow prosimy o kontakt z Komitetem. W zamian proponujemy pakiet socjalny, znakomitą ofertę dla rodzin oraz zniżki w przyszłych opłatach za scieki i smieci.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Ogłoszenie

Radny Bezradny już czas abyś przestał pisać te swoje bzdurne wypociny bo to naprawdę się kupy nie trzyma,ten swój Komitet możesz założyć ale chyba tylko z takimi naiwniakami jak sam jesteś

Marek
Marek
4 lata temu

Mam wrażenie, że pani radna Pszczółkowska rzeczywiście oglądała tą sesję, a potem komentowała pod różnymi pseudonimami. Oj zabolało ją, że inni wiedzieli a ona nie. Bo po co taki radny, co się nie interesuje tym, co się dzieje na jego osiedlu?

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Marek

A ja mam wrażenie że piszesz jako jeden z radnych który wczoraj łgał jak to chce dobrze dla mieszkańców. Z jaka buta burmistrz i radni traktuje mieszkańców pokazali na przykładzie pani Sasiak.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Marek

Nie tylko Ty takie masz wrażenie. To czy oni mówią prawdę czy nie to już mniejsza z tym. Śmiesznie się za to czyta kolejne po sobie posty napisane w taki sam sposób. Pani Pszczółkowska, z całym szacunkiem ale jeśli ktoś ma się zapadać pod ziemię to w pierwszej kolejności Pani. Czy wg Pani, radny który, cytuję, „nie interesuje się tym bo to inwestycja PKP a nie miasta” powinien dalej piastować stołek radnego? Pani sama publicznie przyznała że ma w poważaniu to co się dzieje części miasta którą Pani reprezentuje. Jak to skomentować?
Teraz nagle pojawia się Pani niczym Feniks z popiołów i bombarduje Pani najpierw jednego burmistrza, potem obu. Nie jestem ich zwolennikiem ale suma summarum, co Pani robiła do tej pory? Ah tak, zapomniałem, przecież „nie interesowała się tym” Pani. Teraz Pani odżywa bo wybory tuż tuż i trzeba przecież wyborców udobruchać by znowu wybrali na stołek

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Jak by Burmistrze nie wydał opinii o nie budowaniu wiaduktu na Kościuszki wiadukt by powstał, tak jak w każdym miejscu teraz, gdzie wcześniej był przejazd. Z poważaniem to mają nas burmistrz i radni który tylko potrafią robić mu dobrze. Niby piszesz że nie jesteś za jednym i drugim burmistrzem a przeszkadza Ci to, że muszą się tłumaczyć ze swoich decyzji ? Większego hipokryty nie widziałem na tym portalu. Jako mieszkaniec Zatorza popieram panią Radną. Pora aby panowie burmistrzowie odpowiedzieli za swoją opinię, a wczorajsza ich nerwowa postawa pokazała, że mają coś na sumieniu.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Zarzucasz mi hipokryzję to jak nazwiesz nagłe zainteresowanie się radnej przejazdem? Przypomnieć Ci słynne słowa? „Ja się tym nie interesowałam bo to inwestycja PKP a nie miasta”. Teraz po tylu latach nagle interesuje się? Co jest tego przyczyną, oprócz zbliżających się wyborów? Współczuję Ci kiepskiej pamięci ale to niestety Twój problem. Gratuluję za to Ci szczerej radnej. A co do burmistrzów – owszem, nie jestem ani za jednym ani za drugim a przeciwnie. Twoje zdanie na ten temat to mam w poważaniu. Smieszy mnie jednak nagłe oświecenie i zainteresowanie się przejazdem przez Szanowną Panią radną jak gdyby nigdy nic. A wgłębiając się w temat – skoro się cytuję, „nie interesowała” to siłą rzeczy musiała mieć choćby szczątkowe informacje na ten temat bo gdyby ich niemiała to raczej powiedziałaby „nie wiedziałam”, nie prawdaż?

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Gall Anonim jesteś hipokrytą i nie ogarniętym cynikiem, teraz łżesz że radna nie interesowała się przejazdem, a w poprzednim artykule pisałeś, że popierała zamknięcie przejazdu. Skąd te rozdwojenie jaźni i taka nie konsekwencja, czy może już sam pogubiłeś się w tych oszczerstwach ? Jak byś nie urwał się z choinki i interesował się tym co się dzieje w Mławie, byś wiedział że radna już od dawna działa w tym temacie, jak o mieszkaniec Zatorza coś o tym wiem, podpisywałem ankiety do wszystkich organów i brałem udział w pietach. Prawda się obroni i Twoje łganie i kłamstwa same rzucają się w oczy, jedyny Twój cel to obrona betonu który pęka.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Po pierwsze tłuku – gdybyś uważniej czytał moje komentarze to znalazłbyś pewną różnicę w nich, np. inny styl wypowiedzi. Po ilu skrętach jesteś? Niechce mi się nawet komentować Twojego podszywania się pod mój nick.
po drugie – jak skomentujesz jej słowa z tego artykułu? Specjalnie dla Ciebie i innych Twoich wymyślonych nicków wklejam link z pewnego pięknego dnia kiedy to Pani radna była wyjątkowo szczera na sesji RM. Skoro ja wymyślam „brednie” na jej temat to licze ze raczysz konkretnie skomentować to.
https://codziennikmlawski.pl/2016/03/03/byl-przejazd-140-150-lat-ja-tym-sie-w-ogole-nie-interesowalam/

Joanna
Joanna
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Rynsztokowy język zachowaj dla swoich koleżków z pod sklepowej laweczki. Co za burak.

do Joanny
do Joanny
4 lata temu
Reply to  Joanna

„rynsztokowy język” adekwatny do języka rozmówcy.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

I co za brednie znów wymyślasz ? Pisz sobie co chcesz ludzie i tak widzą że wymyślasz paranoję i idiotyzmy, same minusy dają dobry wyraz jak ludzie oceniają Twoje brednie.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Czyli sam przyznałeś że masz problemy z czytaniem. W podanym przeze mnie artykule Pszczółkowska sama stwierdziła że się nie interesowała tym przejazdem. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś odpowiedział w konkretny sposób. Żałosny jesteś a ten komentarz o minusach jest wręcz zajebisty 🙂 Co za problem nabić komuś po kilka minusów czy plusów? Ja Ci nie będę tłumaczył w jaki sposób to możliwe bo sam dobrze to wiesz 🙂

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Jako mieszkaniec Zatorza też się nie interesowałem budowa i spodziewałem się że w miejsce przejazdu będzie postawiony wiadukt , bo taka jest zasada przyjęta podczas medernizacji. Każde skrzyżowanie podczas budowania drogi ekspresowej czy to kolejowej czy drogowej jest zastepowana wiaduktem. Jeżeli Burmistrz prowadził negocjacje miał prawnym i moralny obowiązek poinformowania o tym radnych i mieszkancow. Jaki miał interes ukrycia tego i potajemnego wydania opinii o rezygnacji z wiaduktu .

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

To czy informował czy nie to jest już inna sprawa. Słyszałeś powiedzenie – im dalej w las tym więcej drzew? Bez zewnętrznej komisji, kontroli etc nigdy nie dotrze się do prawdy i nie wyciągnie konsekwencji. Zamknięty układ i tak zrobi swoje. Ja w Zatorzu niemieszkam a mieszkańcom akurat współczuje. Odcięcie od miasta, smród z kurników i syf z sortowni. Nikt mi jednak nie zamydli oczu tym że radna Pszczółkowska interesowała się przejazdem w tamtym czasie – sama publicznie to przyznała i opisane jest to w cytowanym przeze mnie artykule. Mieszkańcy owszem, mogli się nie intereować, mogli interesować ale ona jako radna to raczej powinna, bo m.in. w takim celu mieszkańcy ją wybierali. Skoro ona twierdzi „że się nie interesowała” no to sory.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Wcześniej oburzales się że radna składa skargi o wyjaśnienie sprawy a teraz sam przyznajesz że bez zewnętrznej kontroli niczego się nie wyjaśni. Czyli przyznajesz sam ze przekonałem Ci do zmiany zdania. A czy radna Pszczolkowskiej była jedyna radna w tamtej kadencji ? A czemu radni którzy wczoraj jak na apelu potwierdzili że wszystko rzekomo wiedzieli nic w tej sprawie nie zrobili? A gdzie byli przewodniczący osiedla? Interesować to się można jak się dzieje źle . A w tamtym czasie nic nie wskazywało że nie będzie wiaduktu. Powtarzam nikt by wtedy nie powiedział że Burmistrz może zgłosić się do PKP z prośbą aby nie budowali opinie.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Arek

Popieram panią radna w jej działaniach mam nadzieję że jej pisma wyjaśnia i ukarana winnych moich codziennych podróżach kilku kilometrowych do miasta .

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Nie przekonałeś mnie do niczego. Zewnętrzna kontrola BEZ UDZIAŁU PSZCZÓŁKOWSKIEJ i bez reszty radnych i burmistrza być może rozwiąże ten cyrk. Pszczółkowska najpierw sama przyznała że miała gdzieś inwestycje prowadzone na jej osiedlu a potem nagle przypomniało jej się ze nic nie wiedziała. Doprawdy? Skoro się nie interesowała to musiała znać choć szczątkowe informacje że cokolwiek się dzieje skoro wiedziała że się dzieje tam coś. Burmistrze nie są też święci a popis Kasprzaka nadaje się do cyrku. Niemniej jednak cyniczne jest zachowanie radnej – najpierw „nieinteresuje się” potem „nic Niewiedziała”. To jak to w końcu z nią jest? Nieinteresowała się czy Niewiedziała? Czas najwyższy się zdecyć na jakąś wersję.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Radna tak jak i ja codziennie pokonywała przejazd na Kościuszki , śmieszą mnie tezy że jak by wiedziała że burmistrz knuje likwidację przejazdu bez budowy , pozwolila by mu na to. Śmieszne są te wasze ataki , logiki w ich brak . Jak zdarta płyta cytujecie jedną frazę i na siłę chcecie udowodnić że to przez nią wiadukt nie powstał. Tylko kto w te bzdury uwierzy ?

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

A i jeszcze jedno – zapomniałeś wymyślić zarzut że to ja napisałem ten artykuł sprzed roku o Pani Pszczółkowskiej i to ja wymyśliłem jej słowa 🙂

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

chyba zauważyłeś Gall Anonim, że prawda do tych TŁUKÓW, a jest nim nie tylko Arek, są także Kaszub, Kazo, Joanna po prostu nie dociera, oni wszyscy wiedzą swoje, i piszą te idiotyzmy, brednie, i dziwią się okropnie, że są ludzie którzy w oparciu o fakty mają inne zdanie niż ONI, i to są przykłady tej DOBRE ZMIANY, która co raz bardziej otumania KRAJ, i dotarła do naszego miasta,

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  z bliska

Jestem jakoś dziwnie przekonany że te komentarze pisze jedna i ta sama osoba. Nagle po każdej mojej wypowiedzi pojawia się tyle minusów a na koniec o tym pisze? Zachowanie typowe z podstawówki czy nawet przedszkola. Co za problem pobawić się w klikanie a potem błyszczeć że ja mam tyle plusów a Ty tyle minusów? No ale jeśli to sprawia jakąs radoche w tym szarym świecie to niech się bawi. Z jednej strony to jest przykre widzieć takie zachowanie rzekomo dorosłych ludzi ale z drugiej to nawet całkiem to zabawne. a co do samego wiaduktu to jeden burmistrz wart drugiego. Tak na marginesie to nie wydaje mi się by był to przypadek że wiadukt w dzielnicy przemysłowej powstał akurat przy LG, kiedy to LG było zadowolone z remontu ul. Nowej.

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Minusa można dać tylko jednego z jednego adresu IP , ja mam jeden i tyle Ci mogę dać , a że inni podzielają moją opinię to tylko mnie cieszy

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Widzę że dalej brniesz w zaparte wiec spoko – minusy i plusy o których Ty piszesz można trzaskać z telefonu. Komputer niema tu nic do rzeczy. Pobaw się telefonem to zobaczysz co się dzieje. I tak ku ścisłości – ja się w takie rzeczy osobiście nie bawię. Mam ciekawsze rzeczy do roboty a o tym kiedyś czytałem.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

BARDZO CELNIE W PUNKT, MOŻE WRESZCIE TEN TWÓJ POST OŚWIECI TYCH NIBY OBROŃCÓW PANI RADNEJ,—tylko że do nich nic nie dociera, mają klapki na oczach, i piszą tak jak Arek, że jestes hipokrytą i cynikiem, a zapominają ze to dotyczy jego samego, bo naprawdę trzeba być cynikiem żeby pisać takie bzdury, i takich jak on jest więcej—Arek w jakich pietach brałeś udział , a takiego betonu jak ty Arek, to na Zatorzu trzeba ze swiecą szukać.

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  z bliska

Jak z bliska komuś przytakuje to od razu widać że trafił swój na swego, nawiedzeni oszołomy wymyślający bzdury tylko żeby zabłysnąć własną głupota na forum publicznym.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Kaszub

Kaszub, nie oceniaj kogoś według siebie, to nie są bzdury ale fakty jak tobie to nie pasuje to zamknij tą szczekaczkę, inteligencie masz kolegę na portalu a jego nick to Kazo, ze swymi tekstami pasujecie do siebie jak 2 krople wody, powinniście już przestać zaśmiecać ten portal, tak trafiłem na swego ale to człowiek który przynajmniej wie co pisze, a dla takiego głupola jak ty Kaszub prawda jest nie do przyjęcia, bo sam obracasz się w swiecie CYNIKÓW, I OSZOŁOMÓW, a w nas nie szukaj sojuszników dla siebie.

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  z bliska

Jedyne fakty jakie widział z bliska to te na TVN-ie. A one tam takie prawdziwe jak i jego brednie.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Kaszub

bardzo się pomyliłeś , bo Ja osobiście namiętnie oglądam TV TRWAM, ojca Tadeusza, i jedynie sluszną stację TV-PIS i dlatego nie piszę takich bredni jak Ty SZCZĘŚĆ BOŻE!!!! może to pozdrowienie z TV TRWAM, dotrze do ciebie i przejrzysz na oczy , bo za chwilę oślepniesz całkowicie od tych swoich wypocin.

radny Mirek nie Marek
radny Mirek nie Marek
4 lata temu
Reply to  Marek

Panie radny Marek, czy jak tam masz naprawdę na imię, skąd o tym wiedziałeś? Udostępnił jakieś uchwały dokumenty itp. Radny Rakowski sam podjął opinię samodzielnie, co wykazała komisja rewizyjna, bez konsultacji z radnymi i mieszkańcami a teraz radni nagle dostali olśnienia, że o wszystkim wiedzieli

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Marek

Pani Radna bardzo dobrze o ty wiedziala, dla twej równowagi, zapoznaj się z postem prawdy Gall Anonima.

Kazo
Kazo
4 lata temu
Reply to  z bliska

a może to Twój post pod innym nickiem bo taki sam oszołom go pisał jak Ty, łganie i opluwanie bez jakichkolwiek konkretów, nawet potrafisz podać jej pensje, wszystkie bzdury wyssane ze swojego brudnego palca oszołomie.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Kazo

Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem to przeczytaj ten artykuł sprzed roku i będzie wszystko jasne kto pisze „bzdury wyssane z palca”. Ja w przeciwieństwie do Ciebie „oszołomie” problemów z pamięcią niemam a nawet pofatygowałem się odnaleźć ciekawy artykuł odnośnie tej pani. „Bzdury” oparte na artykule:

https://codziennikmlawski.pl/2016/03/03/byl-przejazd-140-150-lat-ja-tym-sie-w-ogole-nie-interesowalam/

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Każdy przejazd poza tym w Mławie został zastąpiony wiaduktem. I tak by było gdyby Rakowski nie wydał opinii że on nie chce wiaduktu na Kościuszki, a Kowalewski ta opinii w PKP potwierdził. Teraz cynik Kowalewski umywa ręce i kłamie jak to dobro mieszkańców jest dla niego wazne. Ucieka od całej odpowiedzialności a z Pszczolkowskij robi kozła ofiarnego. Taki jegomość jak ps Gall Anonim z ekipy Kowalewskiego na tym forum stara się nie udolnie wcisnąć kit ludziom i rzucić winne burmistrza na kogoś innego.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Ciekawe jak jeszcze mnie nazwiesz 🙂 Zakuło w oczka że przypomniałem jej własne słowa i przytoczyłem artykuł z tymi słowami. Rynsztok o którym wspomniałeś pod innym Nickiem właśnie jest w dyskusji z Tobą. Ja cytuję jej własne słowa a Ty upierasz się że wymyśliłem je. Ok, zacytowałem artykuł z tymi słowami a ty dalej swoje. żyj sobie więc w swoim świecie 🙂

Arek
Arek
4 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Zacytowane słowa mogę przypisać sobie jak i każdemu mieszkańcowi Mławy, nikt nie przypuszczał że mieszkańców pozbawi się przejazdu przez tory, który istniał 150 lat. Twój atak jest bez sensowny bo nic nie wnosi. Skoro nie jesteś zeolennikiem burmistrza to czemu w Twoich komentarzach nie ma ani jednego złego słowa na Burmistrza który wydał opinie o nie budowaniu wiaduktu ani na tego który to później potwierdził ? A atakujesz radna która ani nie była przy rozmowach z PKP ani nikt nie pytał się jej o zdanie ? Przeszkadza Ci tylko ona bo raczyła zweryfikować działania burmistrza.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Arek

Stawiasz znak równości pomiędzy „zwykłym” mieszkańcem a radną którą wybrali mieszkańcy do reprezentowania ich interesów?

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Arek

Aruś dzieciaku przestał byś ze swymi komentarzami być tak upierdliwym, i zacznij czytać posty ze zrozumieniem, a nie z zacietrzewieniem.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  z bliska

Dzięki „z bliska”, ze ciągle piszesz o sobie i siebie tak pięknie określasz. JESTEŚ WIELKIM OSZOŁOMEM, który nie potrafi dotrzymać słowa i jak ta baba spod magla nie potrafi zamilknąć mimo, że to już niejednokrotnie obiecywał.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Kazo

DOSYĆ!! nie prowadzę polemiki/TA JEST OSTATNIĄ/ z takimi odpadami i moralnymi śmieciami którzy mają gębę pełno frazesów, a z butów słoma wychodzi, tak jest jak w Mławie narobiło się tych emigrantów z okolicznych gmin jak typ Kazo, Ii wielu innych i zaśmiecają nam Mławiakom portale treściami zasłyszanymi w okolicznych remizach,a więc OSZOŁOMIE WYLUZUJ !!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  z bliska

Może jesteś mławiakiem, bo mławianinem na pewno nie

Krysia
Krysia
4 lata temu

Panie Kacprzak, czy uroczyście, potwierdza Pan te kłamstwa? Czy miał Pan w ręku jakiś dokument, że rada była informowana o wszystkim ? jak tak to proszę go pokazać, niech mieszkańcy o wszystkim się dowiedzą co tak uroczyście Pan ślubował.

Arek
Arek
4 lata temu

Panie radny Dlubiesz to raczej Pan za te wszystkie kłamstwa na oczach zgromadzonych na sesji mieszkańców powinien z wstydu się pod ziemię zakopać. Pan w tej radzie poza przylizywaniem się do Burmistrza czyms jeszcze się wykszuje?

JjjjjJa
JjjjjJa
4 lata temu
Reply to  Arek

Wykszuje to pewnie niczym. Ale wykaże to już na pewno tak! I może więcej szacunku Pan radny nazywa się Dłubisz, z tego co wiem.

SSS
SSS
4 lata temu
Reply to  JjjjjJa

I na tym pewnie Twoje wiedza o nim się kończy …

jaity
jaity
4 lata temu
Reply to  SSS

A kto dał Tobie prawo oceniania mnie?….. Bo ja nie. Więc dalej postuluję o szacunek, tym razem i dla mnie. Jakoś tak odnoszę wrażenie, że ludzie zapominają o po drugiej stronie monitora jest człowiek. Już nie wspomnę o netykiecie w sieci.

SSS
SSS
4 lata temu
Reply to  jaity

Nikt o pozwolenie się Ciebie pytać nie będzie, widzę tracisz kontakt z rzeczywistością

Wolka
Wolka
4 lata temu

Panie radny Prusinowski Oślizlok, Wojnarowski Wiśniewski, i uroczystości potwierdzający Kacprzak, skoro od samego początku wiedzieliscie o likwidacji przejazdu to czemu wy nic w tej sprawie nie zrobiliście i nawet nie raczyliście poinformować o tym mieszkańców ? Wczoraj tak ładnie mówiliście o dobru mieszkańców a wtedy wypieliscie na nich 4 litery ?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Wolka

Kacprzaka to się aż tak bardzo nie czepiaj, bo to jego pierwsza kadencja, ale czyżby SK już i na Kacprzaka znalazł haka? czy też zatrudnił kogoś z pociotów Kacprzaka, że ten zaczyna potakiwać?

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jak mam się nie czepiać skoro uroczyście potwierdził że to była prawda a jak sam piszesz to jego pierwsza kadencja ? Powiedział to co ktoś mu na kartce przed sesją napisał ? Po co brał udział w tym cyrku ?

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  Kaszub

Nagła zmiana nicka? To widać że większość komentarzy pisze jedna i ta sama osoba. A po drugie to i styl wypowiedzi ten sam. Żałosne i na poziomie podstawówki.

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  Obserwator

Tez mnie oburzyła postawa Pana Kacprzak i też mam prawo się czepiac nawet jak o tym wcześniej nie pisałem. Brakuje widzę argumentów to się szuka tematów zastępczych.

do Kaszuba
do Kaszuba
4 lata temu
Reply to  Kaszub

Nie zmiana tematu a obserwacja tego co się dzieje w Twoich wypowiedziach. Najpierw „Wólka” potem „Kaszub”. Trudny wybór by się zdecydować na konkretny nick?

Daro
Daro
4 lata temu

Kółko wzajemnej adoracji było na sesji. Radni prześcigali się z burmistrzem kto komu zrobi lepiej. Kowalewski jak zwykle bije pianę i uważa że mieszkańcy to idioci i wszystko im po swojemu wytłumaczy. Panie Kowalewski skoro w radzie są sami rozsadni ludzie, to dlaczego wojewoda uchylił uchwałę Rady uznając że była nie zgodna z prawem ?

Po Pani stronie
Po Pani stronie
4 lata temu

Ciagle ataki na Pszczolkowska i Sasiak ze strony burmistrza sa nudne.
Kowalewski mysli ze oglupi Wolke- nie tym razem

TNT
TNT
4 lata temu

Ale Burmistrz nerwowy na tej sesji . Coś mu się grunt zaczyna palić bo humor miał nie tęgi.

Ozo
Ozo
4 lata temu

To w końcu Rakowski wydał opinie o zamknięciu przejazdu? Bo Pan Kowalewski w odpowiedzi do Pani Sasiak grzmiał i krzyczał że to była decyzja podjęta przez Rakowskiego i to on jest temu wszystkiemu winny.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Ozo

Kowalewski miał za to dużo, bardzo duuużo czasu na zmianę tej decyzji i na poprawę sytuacji Zatorza… i nie tylko, bo tamtędy nie tylko Zatorze jeździło

Mario
Mario
4 lata temu

Kowalewski na prezydenta San Escobar!!!

Mario
Mario
4 lata temu

I tak większość mieszkańców na nich zagłosuje za rok. I na burmistrza. O co zakład? Takich mamy wyborców. Większość.

Zatorze
Zatorze
4 lata temu
Reply to  Mario

Zatorze na pewno nie, za taką troskę tych obłudnych kłamców na czele z bucem burmistrzem dziękujemy.

kos
kos
4 lata temu
Reply to  Mario

Mario – Takich mamy wyborców? A może takich mamy kandydatów na burmistrza……? Z kogo mieliśmy wybierać? Pamiętasz pozostałych dwóch kandydatów ? Komentarz chyba zbędny…..Żeby obecny burmistrz przegrał w wyborach musi mieć mocnego przeciwnika. W innym wypadku znowu wygra a Ty kolejne lata będziesz narzekał.

Mario
Mario
4 lata temu
Reply to  kos

ale czemu tych samych radnych wybierają? tam już jest kogo wybrać…

kos
kos
4 lata temu
Reply to  Mario

Każdy może zostać radnym (no, prawie każdy): Ty , ja …..Wybierani są tylko ci, którzy kandydują, inni nie……Pomyśl, może warto spróbować.

koko
koko
4 lata temu
Reply to  kos

Ci którzy zostali obecnie wybrani nie byli jedynymi kandydatami więc wypada żebys też nieco pomyślał nad tym co piszesz.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  kos

Z całą pewnością lepszy byłby kandydat świeży, nawet z PISu, nie związany z „mławskimi biznesmenami” o nie związany z całą tą kliką, ale wielu zamiast głosować na człowieka nowego, świeżego ale z PIS weolało głosować na starego, zakłamanego lisa, który po sam czubek głowy tkwi w TWA i którego promowało TWA.
Nasi wyborcy niczym nie odbiegają od poglądów wyznawców ojca Tadeusza, który bardzo podobnie traktuje swoich wiernych jak nasz ojciec miasta, sz.p. Sławomir. Obaj są sobie równi, tyle że ten jest jeszcze maluczki wobec skali poczynań Rydzyka.

Arek
Arek
4 lata temu

Burmistrz mówił jak to niby troszczy się o dobro mieszkańców, a gdzie była ta jego troska jak wydał opinie o nie budowaniu wiaduktu ? Od Ty klamstw pan Burmistrz już cały spuchl. Radni przydupasy tylko biją pianę i robią dobrze buistrzowi. Wypieli się na mieszkańców prosto w oczy ich okłamują. Dbają tylko o własne koryto .

Kaszub
Kaszub
4 lata temu

Pan Radny Prusinowski w swoim wystąpieniu powiedział że sprawa likwidacji przejazdu była wielokrotnie konsultowana z mieszkancami. Jako mieszkanie Zatorza pytam pana radnego jak mu nie wstyd tak podłe i bezczelnie kłamać na forum publicznym. Mieszkańcy zostali postanowieni pod faktem dokonanym.

Zainteresowany
Zainteresowany
4 lata temu

Dyskusja nie powinna być o tym czy ktoś wiedział czy nie, czy oszukał, zataił czy nie ,tylko czy była uchwała w sprawie likwidacji przejazdu! To jest całe zagadnienie a odpowiedź powinna być jednoznaczna tak lub nie. Decyzje w mieście powinny być potwierdzane uchwałami na nie stanem wiedzy poszczególnych radnych czy burmistrza. Swoją drogą Pan Kowalewski w kontekście budowy kładki uznał za stosowne przeprowadzić formalną dyskusję i pozyskać uchwałę Rady a w przypadku likwidacji przejazdu już nie ?! Kontekst naruszenia formalnego jest ciągle pomijany przez burmistrza.

Troglo
Troglo
4 lata temu

Towarzystwo wzajemnej adoracji, jakże oburzony jeśli ktoś nie chce krakać jak one. Pod koniec sesji te peany pochwalne wygłaszane przez kolejnych mówców były wręcz groteskowo śmieszne.

Po Pani stronie
Po Pani stronie
4 lata temu
Reply to  Troglo

O jakich mowcach myslisz ?

Troglo
Troglo
4 lata temu

O radnych

Po Pani stronie
Po Pani stronie
4 lata temu

Prusinowski sie odezwal, ciekawe dla kogo pracuje?

131
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x