Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Skarga na burmistrzów i wniosek o audyt bezzasadne


Rada miasta skargę Haliny Pszczółkowskiej na działania poprzedniego i obecnego burmistrza w sprawie likwidacji wiaduktu na ulicy Kościuszki uznała za bezzasadną. Taki sam los spotkał wniosek o wykonanie audytu najważniejszych inwestycji miejskich pod kątem legalności i  celowości. Choć w tym punkcie obrad nie było dyskusji, to w obu sprawach nie było w radzie jednomyślności – dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

KSP Mława nabór

Dyskusja wywiązała się dopiero w końcowej części sesji, a zainicjował ją burmistrz Sławomir Kowalewski. Odnosząc się do pisma Haliny Pszczółkowskiej, w swojej wypowiedzi postawił tezę, że mieszkańcy nie rozumieją ani treści skargi ani jej uzasadnienia. W związku z tym przypomniał jak wyglądała historia działań władz miasta i rozmów prowadzonych z PKP w związku z planowaną modernizacją linii kolejowej. Bronił ustaleń podjętych przez ówczesnego burmistrza Jerzego Rakowskiego w sprawie lokalizacji wiaduktów, jak również jawności tego procesu. – Co prawda nie ma dziś na sesji radnego Jerzego Rakowskiego, ale jestem przekonany, że nie oszukał on radnych w kadencji 2002 – 2006, że tych swoich analiz nie schował przed radnymi. I teraz kierują pytanie do obecnych radnych, a część z nich była radnymi kadencji 2002 – 2006, czy czują się państwo radni oszukani przez pana burmistrza Rakowskiego? Czy to była jakaś tajemnica, bo ja twierdzę, że nie. Kto chciał wiedzieć to wiedział – mówił burmistrz Kowalewski.

Jako pierwszy takie potwierdzenie padło z usta przewodniczącego rady Leszka Ośliźloka.

– Nie znałem szczegółów negocjacji, ale byłem informowany. Było takie spotkanie w ratuszu, były pytania i odpowiedzi dlaczego tu, a nie tu. Wprost powiem, ja się nie czułem oszukany. O wszystko można było zapytać – mówił przewodniczący Ośliźlok. Podobne zdanie w kwestii informowania radnych wypowiedzieli radni Ryszard Prusinowski i Janusz Wojnarowski, wsparł ich też radny Henryk Kacprzak. – Konsultacje były prowadzone, Jerzy Rakowski nic nie zatajał.Nie wiem co Halina Pszczółkowska robiła na sesjach i komisjach – mówił radny Prusinowski.

Opinie, że tak dużą inwestycją radni musieli się siłą rzeczy interesować i popierać działania na rzecz dobra miasta wyrazili radni Jarosław Zadrożny i Arkadiusz Dłubisz. Radny Janusz Wiśniewski wspomniał, że koncepcja obwodnicy północnej jest koncepcją bardzo starą, nie wymyśliły jej obecne władze.

Burmistrz Sławomir Kowalewski odniósł się również do zarzutu niegospodarności w związku z planowaną budową kładki nad torami, co podnosiła w skardze Halina Pszczółkowska. Przypomniał, że to rada miasta zdecydowaną większością głosów upoważniła burmistrza do opracowania koncepcji właśnie dla takiego, a nie innego rozwiązania.

– Zarzuca mi Pani niegospodarność, dlatego, że proponuję jakieś połowiczne rozwiązanie w postaci budowy kładki. Tu na tej Sali prosiłem grono radnych o decyzję jak publiczne pieniądze mają być wydawane. Czy to ma być kładka, czy jakieś inne rozwiązanie. Nie dokonałem żadnej samowoli, to rada miasta zadecydowała, że burmistrz ma znaleźć firmę i opracować wielowariantową koncepcję (kładki – red.). Nie wiem czy wyjaśniłe wszystkie wątpliwości. Oczywiście, jeśli taka potrzeba będzie a być może pomysł ze strony pani radnej i jakieś jeszcze inne organy kontrolne będą ten proces wyjaśniały, to tak się stanie –   mówił burmistrz Kowalewski.

W obradach wczorajszej sesji rady miasta nie uczestniczył ani radny Jerzy Rakowski, ani radna Halina Pszczółkowska, przebywająca na zwolnieniu lekarskim.

JK

Zobacz także:

Zawieszona po raz trzeci. Skarga na dwóch burmistrzów

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

131 - liczba komentarzy w artykule "Skarga na burmistrzów i wniosek o audyt bezzasadne"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Arek
Gość

Powtórzę to Wam buraki jeszcze raz – PSZCZÓŁKOWSKA SANTO SUBITO !

z bliska
Gość

Aruś przestań już pisac te swoje bzdury bo cię Think more zabanuje, nie zważając na to że tym portalem ktoś zarządza.

Jarząbek
Gość

Jeszcze nie sprawdziłeś co oznaczają słowa: ban i banowanie???
Jesteś naprawdę oporny na wiedzę.
Skończ wreszcie używać słów, których znaczenia nie znasz i nie rozumiesz.
Admin może Cię banować, ale nie jakikolwiek czytelnik portalu.
Tak a’ propos, to zdaje mi się, ze miałeś zamiar, wręcz postanowienie: nie pisać więcej komentarzy 🙂

zabanuje
Gość

HAHA, ale kolo jest śmieszny 😀 Prawdziwy cudak z niego 😀

Arek
Gość

Dlaczego admin nie blokuje takich wpisów obrażających i jeszcze podszywających się pod kogoś w celu zrobienia tylko szumu ?

admin
Gość

Bardzo prosimy o zachowanie kultury w dyskusji i nie obrażanie siebie nawzajem.

z bliska
Gość

admin, zgadzam się z tym postem, z jednym wyjątkiem, albo zachowanie kultury w dyskusji i nie obrażanie siebie na wzajem obowiązuje wszystkich użytkowników portalu albo od tej reguły co do niektórych są wyjątki??? osobiście rozumiem że to dotyczy także mnie/obiecuje poprawę/ ale tylko wtedy kiedy nie będę wulgarnie zaczepiany przez takich użytkowników jak Kazo, Kaszub, czy Aruś. do następnego postu

Prawda
Gość

Kolego to Ty w swoich wypowiedziach obrażasz innych , nie zachowuj się teraz jak dziecko.

Prawda
Gość

Pan admin ma rację.
Kultura dyskusji obowiazuje.

z bliska
Gość

Aż się wierzyć nie chcę —- no i proszę dzięki Arusiowi Radna Pszczółkowska ma bezpłatną reklamę szkoda tylko że NEGATYWNO!!!! która wielu mieszkańcom Wólki przynosi wstyd nie mam na myśli tych którzy swymi działaniami i zgłaszanymi incjatywami przynoszą wiele dobrego dla mieszkańców Wólki oczywiście nie mam na myśli tych którzy chcą z tej Pani zrobić świętą

Arek
Gość

PSZCZÓŁKOWSKA SANTO SUBITO !!! NATYCHMIAST !!! !!! !!!

z bliska
Gość

Aruś czy ciebie już całkiem porąbało, że do tego stopnia zatraciłeś się w obronie Pani Radnej Pszczółkowskiej , nie powinieneś używać słów które dotyczą wybitnego POLAKA, mogę zrozumieć że jesteś jednym z wielu naiwnych obrońców Pani Radnej mylić się to ludzka rzecz, ale trwać w błędzie to już czysta głupota. Myślę że po tym poście wreszcie wrócisz do normalności, bo chyba nie chcesz aby zajmował się tobą Proboszcz twej Parafii A WIĘC WRACAJ NATYCHMIAST !!! !!!

Arek
Gość

Tylko sam z siebie kreatyna robisz takimi komentarzami.

Arek
Gość

Kolejny kretyn, nic tylko osmieszac wszystkich , odczep się od mojego nicku oszołomie.

z bliska
Gość

Aruś—nie pisz o kimś tego co tobie nie mile, bo będziesz spotykał się z natychmiastową ripostą!!! i nie zmuszaj nas do pisania o tobie w twoim stylu.

Anonimowo
Gość

Nie wypowiadaj się za wszystkich czytających „z bliska”, zdaje się, ze miałeś już nic nie pisać. Jednak jak widać „baba z magla” nie może się powstrzymać, za bardzo ją język świerzbi 😀

Arek
Gość

no tak widać kto jest zdolny do podszywania się pod kogoś, bliska oszołom się do tego sam przyznał …

z bliska
Gość

Aruś świętym nie będziesz , a przez te swoje posty stajesz się coraz większym idiotą, no ale cóż sam tego chcesz dyndało i zbierasz tego owoce, szkoda tylko że do takiego głupola jak ty to nie dociera, no cóż ale to twój wybór

Maksio
Gość

Panowie zlitujcie się – po co ta koperkowa dyskusja? Może jakiś wspólny pomysł jak doprowadzić do przywrócenia przejazdu?

Gall Anonim
Gość

O ile znajdzie się ktoś kto potrafi czytać i rozumieć tekst który czyta to polecam lekturkę:

http://codziennikmlawski.pl/2016/03/03/byl-przejazd-140-150-lat-ja-tym-sie-w-ogole-nie-interesowalam/

z bliska
Gość

Bardzo wątpię abyś w tym towarzystwie które prezentuje się poniżej na portalu, znalazł się ktoś kto zrozumie Twój post, te osobniki lektury nie lubią, bo z czytaniem mają problemy, nawet to co jest napisane i zacytowane wprost przełożą na swoją modle.

Anonimowo
Gość

„Sądzę ciebie według siebie” znasz to „z bliska” ?

Maksio
Gość

Jak tak już cytujesz tą wypowiedź to proszę całą -” Był przejazd 140 lat. Ja tym się w ogóle nie interesowałam, ponieważ to nie była inwestycja urzędu miasta ale PKP. Pierwsze założenia były – gdzie przejazdy tam wiadukty. ” zwróć uwagę na drugą część wypowiedzi Pszczòłkowskiej. Tak trudno zrozumieć że z jej perspektywy wiadukty miały być wszędzie? A samodzielna decyzja Rakowskiego to zmieniła? Wskaż jeśli potrafisz uchwałę w której Rakowski a potem Kowalewski wnioskował o zamknięcie przejazdu a Pszczòłkowska to potwierdziła.

Gall Anonim
Gość

Widzę drugą część ale również i pierwszą kiedy to sama stwierdziła że się tym nie interesowała bo to była inwestycja PKP a nie miasta. Czyli idąc tym tropem, jak już ktoś wspomniał o sortowni odpadów, też nie powinna się nią interesować bo to przecież działalność prywatna a nie miasta.

Maksio
Gość

Nie wiem czy podzielisz moje zdanie, ale niezależnie czy Pszczółkowska zadziałała tak jak powinna czy nie, to burmistrzowie i inni radni ( Ci co wiedzieli o planach) nie powinni dopuścić do zamknięcia przejazdu nie robiąc konsultacji społecznych. Nie powinni też podejmować takiej decyzji bez formalnej zgody rady czyt. Uchwały. Czy teraz warto pokazywać jak wyglądał proces podejmowania decyzji? Według mnie tak bo w tym zakresie było wiele niejasności. Czy warto pytać o zgodność tych działań z przepisami? Chyba też bo nie chciałbym głosować na kogoś kto przepisy uznaje za luźne instrukcje a potwierdzenie organu nadzorczego uzyskuje według widzimisię.

Arek
Gość

Interesuje się wszystkim , a jak już atakujesz panią radna i próbujesz wmówić że niczym się nie interesuje, to który radny poza nią pojawił się na miejscu w sprawie sortowni węgla, który wysłał chociaż jedno pismo do urzędu ?

Arek
Gość

Jaki masz interes zrobienia z Pszczolkowskiej kozła ofiarnego. Każdy w Mławie wie kto sprzedał mieszkańców i zabrał nam wiadukt na Kościuszki. Pani radna wysyła nie wygodne pisma i na sesji widać było jak nerwowo reagował i wszystkich atakował. Identycznie na tym forum reaguje Gall anonim atakując panią radna. Widać i w jego interesy uderzyła i ma coś na sumieniu . Układ w ratuszu się sypie i zaczynają się lamenty.

xawery
Gość

Aruś ile dostajesz za posty, od samej zainteresowanej.czyżbyś dorabiał do emerytury.

Anonimowo
Gość

a ty dorabiasz u burmistrza do emerytury?

Arek
Gość

Prawda jest bezcenna, Burmistrz i wszyscy mu podlizujący się potrafią tylko atakować i kłamać, nikt od nich nie interesuje się losem mieszkańców Zatorza. Nie mam zamiaru patrzeć i stać bezczynnie na te wszystkie oszczerstwa.

do Areczka
Gość

Oszczerstwa bo ktoś raczył przypomnieć i zacytować jej słowa. Prawda owszem, jest bezcenna ale prawda wygodna dla kogo? Dla samej Pszczółkowskiej? Może jeszcze przyczepisz jej aureolkę i drabinke podstawisz by szybciej trafiła do nieba? Wszak to nie ona powiedziała że miała gdzieś inwestycje prowadzone na jej osiedlu tylko ktoś w bezczelny sposób wymyślił i napisał artykuł z tymi wymyslonymi słowami że niby ona tak powiedziała.

z bliska
Gość

No i swym postem wywołałeś temat, Aruś bardzo szybko łapie rady i pisze posty prędzej niż ty pomyślisz, i swym postem domaga się aby Radną Pszczółkowską zrobić ŚWIĘTĄ, z pewnością mieszkańcy Zatorza są dumni z Arusia.?????

Arek
Gość

Kuriozum jest atakowanie radnej która nie jest osobą decyzyjna i robienie z niej jedno osobowego kozła ofiarnego. A nikogo nie oburza fakt że Burmistrz sprzeniewierzył się mieszkańcom i sprzedał interes społeczny prywatny firmom. Ale dla aktywnych działaczy prawda się nie liczy tylko atak na kogoś kto miał czelność uderzyć w ich przekręty.

do SrARECZKA
Gość

I dobrze że nie jest tą decyzyjną osobą bo NIE INTERESUJE JĄ TO CO SIĘ DZIEJE NA JEJ OSIEDLU. Interesuje się dopiero wtedy jak zaczyna się walka o ciepłe stołki do dupy.

Arek
Gość

Powielasz jedno zdanie, nawet nie macie argumentu do dyskusji tylko jak małe dzieci do znudzenia piszecie to samo. Portki wam się tak trzęsą że nawet chcecie mnie obrazić przekształcając mój nick. Dziecinada

z bliska
Gość

Jaką Radną wybrałeś taką masz, sam swym rozumowaniem jesteś kozłem ofiarnym, nikt nikogo nie atakuje wytyka jedynie błędy, jakie Pani Radna podejmuje w swych działaniach głosowania na Sesjach Rady są decyzjami które podejmuje Radna także w twoim imieniu

Arek
Gość

To ja zapytam kto się interesował wtedy ta inwestycja ? Czy to jest jedyną radna z Wolki ? Inni radni nie korzystali z tego przejazdu ? A przewodniczący osiedli ? Skoro jak to wczoraj uroczyście przysięgali radni , wszyscy o wszystkim wiedzieli , to gdzie artykuły na portalach i gazetach z 2006 roku kiedy Burmistrz wydał opinie o nie budowaniu wiaduktu ? Każdy nie interesował się budowa bo zgodnie z planem wiadukt by zostać wybudowany.

do Areczka
Gość

Kto? Na pewno nie Pszczółkowska która to otwarcie oznajmiła wszem i wobec że nie interesiła jej inwestycja kolei bo to nie należało do miasta a skoro nie interesiła to wiedziała co najmniej szczątkowe info że coś takiego wogole ma miejsce.

Think more
Gość

Tak, Wólczanie, zjednoczcie w wyborach samorządowych
i dajcie popalić obecnemu władcy tego miasta. Zastanówcie się czy przypadkiem wśród Was, mieszkańców Wólki nie ma człowieka godnego do piastowania głównego fotela w ratuszu.
Jeśli jest takowy zacznijcie powoli już teraz go promować.
Musicie tylko na jedno zwrócić uwagę:
obecny burmistrz jest zdolny do wszystkiego i jak zobaczy silnego konkurenta, to wraz ze swoim TWA ( HA, z JA, WL iinnymi) będzie starał się za wszelką cenę zniszczyć konkurenta.

xawery
Gość

Tak Wólczanie powinni się zjednoczyć w wyborach, aby wreszcie wybrali przedstawicieli, którzy autentycznie będą ich reprezentować, a co do Pani Pszczółkowskiej, to wydaje mi się że jej postępowanie to przygrywka do walki o całą pulę —czyli fotel Burmistrza??? wszak ma już doświadczenie w utrącaniu i szkalowaniu konkurentów, a na całej tej awanturze najwięcej zyskuje portal codziennik i BARDZO DOBRZE, szukajcie dalej tematów które portal rozgrzewają do czerwoności!!!!

Anonimowo
Gość

W szkalowaniu, oczernianiu i niszczeniu konkurencji to chyba nie ma lepszego od burmistrza, a ty widać bardzo mu sprzyjasz, ile ci płaci?

Arek
Gość

Co niby nazywasz szkalowaniem ? To że chce aby audyt pokazał prawdę ? To Ty właśnie szkaluje szybko radna bo nie na rękę Ci cała prawda .

......
Gość

I like your style.

Gall Anonim
Gość
To że Ty czytać nie potrafisz to doskonale wiem. Zarzucasz mi pisanie bredni a kiedy te brednie podpieram jej słowami i nawet linkiem do artykułu to wyskakujesz ze mam jakieś interesy w tym. Otóż niemam żadnych a to czy w to wierzysz czy nie to nie mój problem. Kozła ofiarnego? Czyżbyś zarzucał mi że sam napisałem ten artykuł i podszył się pod nią w tym artykule? Może masz jakiś dowód na to? Sporo rzeczy mi zarzucasz a nie potrafisz w konkretny i merytoryczny sposób udowodnić że się mylę. Ja podałem link do artykułu z jej wypowiedzią a Ty co, oprócz… Czytaj więcej »
Arek
Gość

Jak już pezeszukales całą historię portalu to pewnie też spotkałeś masę artykułów w sprawie sortowni węgla piket i petycji w sprawie wiaduktu. Przytoczony przez Ciebie artykuł dotyczył słów z czasów kiedy jeszcze wszyscy byli przekonani że powstanie wiadukt. Znajdź mi człowieka który by się spodziewał że burmistrz wladnych mieszkańców pozbawi drogi do miasta. Burmistrz celowo zataił to bo wiedział że spotka się z ostrym sprzeciwem radnej. A tak to po cichaczu ugrał własny biznes.

Gall Anonim
Gość

Była wybrana do reprezentowania mieszkańców i dbania o ich interes. Czyż nie? Poza tym, nie muszę przeszukiwać po kolei artykułów tylko wystarczy wpisać odpowiednie hasło w google i samo wyskoczy. Ten artykuł jest o przejeździe a nie o sortowni.

wpDiscuz