Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Świeża dostawa śmieci… do lasu


Choć o wyrzucaniu śmieci do lasów i na łono natury pisaliśmy już wielokrotnie, to za każdym razem, gdy taka sytuacja ma miejsce, trudno o tym milczeć. Dwa takie sygnały otrzymaliśmy od naszych czytelników w miniony weekend.


Spacer po świeżym powietrzu w ciepły i słoneczny weekend to samo zdrowie. Okazuje się jednak, że nie zawsze. Kiedy na spacerowym szlaku napotykamy sterty wywiezionych śmieci, trudno się jednak nie denerwować.

– Teren na zakręcie i parking za LG – to jest dopiero śmietnik. Trzeba to pokazać i napiętnować!!!! – oburza się jeden z czytelników. Rzeczywiście, worki, butelki, gruz, meble, plastiki, nawet sedes. Śmieci częściowo spakowane jeszcze w workach, częściowo wysypane luzem zalegają brzegi lasu przylegającego do ulicy i parkingu.

Drugim takim miejscem wskazanym z kolei przez mieszkankę osiedla Narutowicza jest  lasek na tyłach osiedla, za parkingiem przylegającym do urzędu skarbowego. Wydeptana przez lasek ścieżka stanowi skrót do ulicy Reja a potem do Narutowicza w stronę cmentarza. Być może od osiedla kiedyś oddzielało ten teren ogrodzenie, obecnie istnieje ono tylko częściowo. Lasek to teren prywatny, chociaż część gruntów, na których też zalegają śmieci wykupiło miasto pod planowane przedłużenie ulicy Reja, do ulicy przy urzędzie skarbowym.

-Już od rana młodzież, ale i dorośli piją tu alkohol. Widziałam też porzucone strzykawki. Jest śmietnisko i brud, butelki po alkoholu i napojach, nawet jakieś meble. Nie chodzi mi tylko o bałagan, ale o bezpieczeństwo młodzieży – pisze do redakcji czytelniczka.

Kilka lat temu zmieniły się zasady odbioru odpadów. Wprowadzeniu nowych przepisów towarzyszyło uzasadnienie, że skoro będzie obowiązek złożenia deklaracji  w konsekwencji każda ilość odpadów będzie od mieszkańców odbierana, to skończy się proceder wywożenia śmieci do lasów. Jak widać nowe przepisy są, jest też nadal i proceder wywożenia śmieci do lasu. Jak to się dzieje, że są osoby, które najwyraźniej za wywóz śmieci nie płacą, więc pozbywają się ich inaczej. Odrębną kwestią jest świadomość ekologiczna i zwykła troska o to, żeby w naszym otoczeniu było chociaż w miarę czysto.

JK

Zobacz także…

Spacerem przez śmieci

Kto zamordował łabędzia?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
4 lata temu

Do cholery, czy w tym mieście nie ma straży miejskiej i służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości i porządku. Do roboty !!!

zyta
zyta
4 lata temu

a może straż miejska pofatygowałaby się i pogżebała w tych odpadach,na 90%znależliby adres lub nazwisko,choćby w tym plecaku często dzieci podpisują swoje tornistry.Trzeba tylko chćeć.

CODE
CODE
4 lata temu

Dodać należy jeszcze śmieci w przydrożnych rowach przy drogach powiatowych i gminnych!!!

ser
ser
4 lata temu

Fajnie, tylko jest wiele firm, których nikt nie sprawdza a one pozbywają się smieci nalewo, zwłaszcza budowlane. Drugim problemem jest spalanie śmieci przy cmentarzach.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x