Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Spacerem przez śmieci


smieciPierwsze wiosenne dni zachęcają mławian do spacerów. Jednakże spacerowicze oprócz rodzącej się do życia przyrody, mogą podziwiać kobierzec śmieci rozściełający się wzdłuż i w poprzek ścieżek spacerowych oraz w wodach okołomławskich  akwenów.

KSP Mława nabór

Śmieci rozsiane są wokół uczęszczanych tras spacerowych, wzdłuż ulicy Marszałkowskiej, zalegają też na leśnych ścieżkach prowadzących w stronę ulicy Krajewo i Piekiełko.

Przyglądając się strukturze porzuconych butelek, można poczynić spostrzeżenia co do nawyków tych, którzy je tam pozostawili. Abstynenci piją mineralną. Oddzielną podgrupą są zwolennicy „energetyków” lub popularnych na rynku napojów gazowanych – a wszystko to w plastikowych „petach”, rozkładających się w warunkach naturalnych setki lat. Ci, którzy za kołnierz wylewać nie chcą lub nie potrafią, uraczą środowisko szklaną flaszeczką po czystej lub kolorowej, o zróżnicowanej pojemności. Zwolennicy napojów niskoprocentowych pozostawiają białą lub zieloną buteleczkę np. po Desperados czy Harnasiu. Wspólnym dziełem wcześniej wymienionych i tych, co nie popijają po jedzeniu, są opakowania po chipsach, ciasteczkach, batonikach, cukierkach  i paczki po papierosach. Jedynie puszki aluminiowe po różnistych napojach dziwnym trafem są jakoś rzadko spotykane w stanie porzuconym.

Co prawda w wymienionych przeze mnie okolicach spacerujący człowiek nie potyka się co kilkanaście metrów o kosz na śmieci, jednak ten mankament nie usprawiedliwia wyrzucania ich gdziekolwiek. Zresztą trudno spodziewać się, że ktoś wzdłuż wszystkich leśnych ścieżek ustawi kosze i będzie je regularnie opróżniał. A tak byłoby pięknie, gdybyśmy spacerując, jadąc na rowerze czy biegając mogli podziwiać runo leśne w jego naturalnym pięknie.

« 1 z 2 »

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Spacerem przez śmieci"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jaka
Gość

A może ktoś zainteresuje się tym jak z wysypiska zatruwają gazem mieszkańców ulicy Krajewo ? Nie można w domu oddychać a co dopiero na powietrzu.Ostatnio zdarza się to bardzo często. Nikt tą sprawą się nie zajmie a ludzie chorują .

Jaka
Gość

Czyżby nie spodobało sie właścicielowi wysypiska ???

Pani
Gość

Brudasy

Pan
Gość

To określenie dotyczy i Pani 🙂 – śmieci nie są podpisane, a więc…

kokos
Gość

W wielu przypadkach to nie kwestia braku koszy przesądza, tylko braku kultury. Polakom szczególnie śmieci nie przeszkadzają, oczywiście poza granicami swojego podwórka. A jeszcze podrzucą do rowu, do lasu, do wody wrzucą a co tam. Widać śmieci w pięknych okolicznościach natury nie kłują w oczy.

...
Gość

Brak koszy na śmieci sprzyja takim zachowaniom, co innego całe worki śmieci gdzieś podrzucone, a co innego porozrzucane pojedyncze śmieci różnego rodzaju po całej okolicy. Podrzucane śmieci w workach świadczą o tym, że nie wszyscy zgłosili się do wywozu na śmieci i brak odpowiedniego działania ze strony władz celem zmuszenia do płacenia za wywóz tychże..

pinokio
Gość

A jak skomentujesz śmieci obok kosza?

...
Gość

w worku?? – wyjaśnione wyżej, nie wszyscy mieszkańcy zgłosili swoje gospodarstwa do wywozu śmieci, dziwne, że UM nie może tego tematu opanować.
Druga sprawa jest taka, że zbieracze złomu, butelek grzebią w koszach i rozwalają je – własne obserwacje (czasami nawet wysączają ostatnie krople napoju z butelki czy z puszki).
Są faktycznie jeszcze ludzie, którym jakimś dziwnym sposobem wypadają śmieci z dziurawych rąk wprost na ulicę, ale jak to widzę zwracam uwagę mówiąc: „właśnie Pan/i coś zgubiła”, nie zawsze ale czasami przynosi to efekt.

Wiosna
Gość

Wczoraj zglosilam do ratusza problem smieci lezacych na poboczach od lasu do ul.Piekielko. obiecali posprzatac.zobaczymy

zuza
Gość

No cóż, lubimy śmiecić, tak jak Anglicy czy Rumuni. Nie lubimy przesadnej czystości jak Niemcy. Ale władze miasta są wybrane po to, żeby służyć społeczeństwu. A więc do roboty.

koma
Gość

najpierw pojeździj po Europie, a potem komentuj, wcale nie mamy tak zaśmieconych lasów, poboczy itp. Niemcy też czystością nie grzeszą, odwiedź Belgię wielką stolicę Unii a dopiero zobaczysz jaki tam jest syf

wpDiscuz