Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przykład Ciechanowa działa jak płachta na byka


Wczorajsza publikacja „Zamiast targowiska przy Leśnej kolejny blok?” na łamach naszego portalu wywołała natychmiastową reakcję kandydującego burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Już w kilka godzin od ukazania się artykułu w Codzienniku Mławskim, w swoich mediach społecznościowych opublikował post i zapowiedział, że miasto nie tylko „pozyska” starą halę targową ale wykorzysta ją „jako miejsce zakupów u lokalnych sprzedawców, ale też przestrzeń spotkań i integracji”.


W przywołanej tu publikacji Codziennika Mławskiego podaliśmy przykład Ciechanowa jako miasta, które zadbało o lokalny biznes, modernizując gruntownie dwa miejskie targowiska. Przywoływane czasem w naszych publikacjach przykłady działań podejmowanych przez sąsiednie miasta, w tym Ciechanów, zawsze wzbudzały reakcje czytelników. Tak stało się i tym razem, ale obecnie dzieje się to już w trakcie kampanii wyborczej. Wcześniej bowiem burmistrz Kowalewski takich pomysłów na miejskie targowisko nie ogłaszał. I może szkoda, że wcześniej dobre przykłady z Ciechanowa nie za bardzo poważał.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
505 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

https://www.facebook.com/share/v/csdHDQHe1ZX5Uas7/
Polecam gorąco obejrzeć niedowiarkom

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

https://www.facebook.com/share/v/csdHDQHe1ZX5Uas7/
Polecam obejrzeć, może komuś pomoże w decyzji w sprawie głosowania 21 kwietnia

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

W Mławie zawsze był i jeszcze długo będzie syf

Kama
Kama
1 miesiąc temu

Drogi Józefie nie spodziewaj się za dużo po swoim kandydacie. Przez 5 lat w Radzie Powiatu odezwał się tylko jeden raz i chodziło mu o miejsce do siedzenia. To fakt. Sprawdź. Źródło wiarygodne i oficjalne https://www.bip.powiatmlawski.pl/2754,protokoly-z-sesji-rady-powiatu-mlawskiego-vi-kadencja

....
....
1 miesiąc temu
Reply to  Kama

Za to przez 17 lat mieliśmy takiego co dużą mówił. A kiepsko zarządzał miastem. Wole takiego Burmistrza który będzie mniej mówił a wiecej robił dla miasta. Każdy inny kandydat będzie lepszy od bunia. Głosuje na Jankowskiego

Monia
Monia
1 miesiąc temu
Reply to  Kama

Zawsze trzeba dać szane nowemu. A może was wszystkich zaskoczy. Natomiast po obecnym burmistrzu wiadomo czego można się spodziewać. Jego wybór to kontynuacja 17 lat złego zarządzania miastem. Dlatego zagłosuje na Jankowskiego. Bo nie chce aby Kowalewski był burmistrzem przez kolejne 5 lat. W wyborach nigdy nie ma idealnego kandydata. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

Józef
Józef
1 miesiąc temu

Oddam głos na Jankowskiego. Zarządzanie miastem obecnego burmistrza obserwowaliśmy przez 17 lat. I burmistrzowi te zarządzanie bardzo słabo wychodziło. Większość ludzi ma już dość tak słabego zarządzania naszym miastem.
Czemu w samym centrum Mławy mamy taki bubel . W postaci brudnych ruszających płyt przy handlowcu.Nie zadbano o przystanek dla autobusów w centrum miasta. Wystarczyło wykupić plac po starych PKS. Co mamy w tej chwili przy kościele po 15 . Kiedy wszystkie autobusy zaczynają podjeżdzać. W ciepłe dni w parku niesie się smród z odchodów ptactwa.W tej chwili deszcz trochę to zmył. Ale w lato te odchody są na kostce, na ławkach. A to jest niebezpieczne dla zdrowia. Dlaczego na cmentarzu komunalnym nie ma jeszcze kostki we wszystkich alejkach. Już dawno to powinno być zrobione. Czemu mamy jedne z najwyższych opłat za śmieci w naszym regionie. Już zapomnieliście jak podnosił opłaty za śmieci, nie licząć się z głosami mieszkańców miasta. Przed wyborami symbolicznie obniżył o 1 zł aby zamydlić oczy. Zakupił małe autobusiki i jak na jakiejś trasie. Trafi się wiecej ludzi to jest problem. Zwłaszcza dla osób nie pełnosprawnych, czy matek z dziecmi. W tych wyborach nie ma idealnego kandydata. Ale wybór obecnego burmistrza to będzie dalsza kontynuacja słabego zarządzania naszym miastem. Ja oddam głos na Jankowskiego bo chce zmian. I wszystkich zachecam do tego samego. Wstrzymanie się od głosu to tak jak by się wsparło Kowalewskiego. Czas mu już podziękować za 17 lat słabego zarządzania miastem.

Last edited 1 miesiąc temu by Józef
papa
papa
1 miesiąc temu
Reply to  Józef

to wszystko było wytłumaczone, Ciechanów chce dostępu do morza a Mława uwolnić się od idiotów,

Ana
Ana
1 miesiąc temu
Reply to  papa

Twoja wypowiedż tylko świadczy o tobie. Szkoda dyskutować z takimi ludzmi jak ty.

Papa
Papa
1 miesiąc temu
Reply to  Ana

Szkoda komu ja z idiotow omijam a raczej się staram

_____
_____
1 miesiąc temu
Reply to  Papa

Kolejny który nie potrafi normalnie dyskutować. Z braku argumentów używa obraźliwych słów.

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu

Ja natomiast i jak większość mieszkańców Mławy którym.zalezy na tym mieści by sie nie wstydzić i beż ingerencji w wiarę bo to kazdego indywidualna sprawa oddam.glos na obecnego i przyszłego Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego

Tom
Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Ja oatatnio się przed goścmi wstydziłem, bo w drodze do mnie uszkodzili zawieszenie jadać po dziurawych mławskich ulicach. Niestety nie mieszkam w nowym bloku i mi nie przysługuje nowa jezdnia

Spacer
Spacer
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

Mogłeś ich zaprosić na spacer

Olaf
Olaf
1 miesiąc temu
Reply to  Spacer

Zwłaszcza po zanieczyszczonym odchodami ptaków parku. A potem pokazać te wspaniałe brudne ruszające płyty przy handlowcu.

osioł
osioł
1 miesiąc temu
Reply to  Olaf

są ptaki to są odchody, to otwórz punkt z kapciami przy handlowcu to bedzie czysto, idioci!!!!

Olaf
Olaf
1 miesiąc temu
Reply to  osioł

Po pierwsze nie było nic zrobione aby zniechecić ptaki do zakładania tam gniazd. A jeśli już ktoś chce aby te ptaki tam były. To ratusz powinien zadbać o jakąś firme aby to sprzątała. Bo to zwyczajnie jest szkodliwe dla zdrowia. Sposób jaki zakończyłeś swoją wypowiedż świadczy tylko o tobie. Nie bedę się zniżał do twojego poziomu i pomine kim jesteś.

Ptak
Ptak
1 miesiąc temu
Reply to  Olaf

Podobno.ratusz dzwonil.do ptaka głównego ale nie odbierał i na fb pisali by w mlawie gniazd nie zakładał. Rozmowy trwaja przez fb.

qwer
qwer
1 miesiąc temu
Reply to  Ptak

Panie wesoły jeśli nie chce się aby ptaki zakładały gniazda. To przycina się gałezie na drzewach. Aby nie miały możliwości założyć gniazd. Kiedyś były tam przycinane gałezie ale to było dawno. Natomiast jeśli te ptaki mają tam być. To trzeba zadbać o firme sprzątajoco. Bo zwyczajnie w ciepłe dni zbiera się tam do wymiotów.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  osioł

rzeczywiście – OSIOŁ

Osioł
Osioł
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Ale gada. On gada

qwer
qwer
1 miesiąc temu
Reply to  osioł

Są wybierane władze samorządowe do zarządzania miastem. I ktoś powinien dbać o porządek w mieście. Ale przy handlowcu problemem jest już sam wybór . Dużych łatwo brudzących się płyt które dodatkowo się ruszają przy chodzeniu. Kto to wybierał . A wystarczyło tam położyć kostke ułożono w ładny wzór. I nie było by dziś problemu z ruszającymi brudnymi płytami.

Olka
Olka
1 miesiąc temu
Reply to  qwer

Te płyty na dodatek podczas opadów deszczu i śniegu są bardzo śliskie. Lud,ie przy niesprzyjajacej pogodzie wywijają takie piruety, że głowa mała. Jak tamtędy chodzę, to zawsze mam chęć przyłożyć burmistrzowi z liścia. 4 mln zł naszych pieniędzy wyrzucone w błoto, zmarnowane bezpowrotnie., no ale dla Sławusia mieszkańcy Mławy są bogaci.

Olka
Olka
1 miesiąc temu
Reply to  osioł

Może lepiej z łyżwami, bo jak deszcz lub śnieg pada, czy śnieg leży to tam jest darmowe lodowisko, a w kapciach to na lodowisku można orła wywinąć.

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

A o której ulicy piszesz ? Dawaj , wymieniaj.

Men
Men
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Koleś wpierdlu czy w szpitalu, ze masz tu czas caly dzien siedziec?

eeee
eeee
1 miesiąc temu
Reply to  Men

Można się tylko domyślać z czyjego polecenia powstają jego komentarze.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Masz wolną wolę i możesz wybierać jak zechcesz. Ale nie wypowiadaj się za większość Mławian i Mławianek. To tylko i wyłącznie twój wybór. Pojedynczy.

i tyle
i tyle
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

większość Mławian i Mławianek to wybór obecny Burmistrz

eeee
eeee
1 miesiąc temu
Reply to  i tyle

Zmartwie cie nowym Burmistrzem zostanie Jankowski. Bo obecnego większość Mławian ma dość. I jego kiepskiego zarządzania miastem.

Tyle
Tyle
1 miesiąc temu
Reply to  eeee

Mnie nie. Jak.juz to.siebie. Rizczarowaniem

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

I tragiczny dla Mławy. Oddac głos na tego pana który tak słabo zarządzał miastem. 17 lat wystarczy trzeba w Niedziele mu podziękować. Ja oddam głos na przyszłego Burmistrza pana Jankowskiego.

tadzio
tadzio
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

tak na obecnego Burmistrza, kandydat to zarządzi oj zarządzi

Baska
Baska
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

I ja też tak zrobię.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Baska

Niestety ludzie mają prawo do błedów. Skoro chcesz oddać głos na najgorszego kandydata z możliwych. Bo wybór obecnego burmistrza takim jest. Nikt ci tego nie zabroni. Całe szczęście że w Mławie są również ludzie. Którzy pamiętają tych bardzo słabych 17 lat rządzenia obecnego,a wkrótce byłego Burmistrza. I oddadzą głos na przyszłego Burmistrza Pana Jankowskiego.

nic
nic
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

pamiętają co? Pana Jankowskiego jak był z Burmistrzem

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Ja jak większość mieszkańców odddam głos przeciw Kowalewskiemu. 17 lat jego rządów zdecydowanie wystarczy. Czas aby Mława zaczeła się rozwijać. Nie może tak być że za publiczne pieniądze. Powstaje taki bubel jak przy handlowcu. Te brudne płyty ruszały się od początku. I nie było komu wyegzekwować usuniecia tych usterek. Nie może tak być że Mława ma jedne z najwyższych opłat za śmieci w regionie. Nie zwracał uwagi na głosy mieszkańców. Trzeba było wyborów aby pojemniki na śmieci przy chodnikach. Były systematycznie opróżniane. Ja jak większość mieszkańców oddam głos na przyszłego Burmistrza Mławy Piotra Jankowskiego. Bo zwyczajnie wybór Bunia to najgorszy możliwy scenariusz dla miasta.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Tobie nie o miasto chodzi !! Tylko o Kowalewskiego, czyżbyś jeszcze za mało się wstydu najadł przez te lata rządów Kawala !!!– PRZEMYSL TO ZREWIDUJ SWOJE MYSLENIE MASZ CZAS DO NIEDZIELI !!!/ A OBECNY BURMISTRZ– MOZE BYC W PrzyszłeJ RADZIE TYLKO RADNYM — I NA POSIEDZENIACH BEDZIE SIEDZIAL JAK MYSZ POD MIOTLO!!

Realny obserwator
Realny obserwator
1 miesiąc temu

Wstydu Nic. Martwi martwi mnie to co może na nieszczęście tego miasta nastąpić. I wtedy to wstyd. Masz racje. A miasto sobie poradzi. Z mądrym rządzeniem A nie idiotami.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Pojutrze w niedzielę 21 kwietnia, bezpośrednio po mszy oddam swój głos na przyszłego Burmistrza naszej Mławy Pana Piotra Jankowskiego

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

A potem idź do spowiedzi.

Lwm
Lwm
1 miesiąc temu
Reply to  WML

A po spowiedź śpij przez 5 lat bo po 5 latach będzie gorzej dużo gorzej jak wygra P.J.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Lwm

Podobno narkotyki szkodzą

lek
lek
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

u was je macie to wiecie

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Lwm

Gorzej to było, a może być jeszcze gorzej gdyby został Kowalewski !!!

potencjał
potencjał
1 miesiąc temu

czego Tobie i Sobie życzę ;_)))))))

Ania
Ania
1 miesiąc temu
Reply to  Lwm

Gorzej niż z obecnym burmistrzem być nie może. Jego ewentualna wygrana to była by tragedia dla Miasta. Ale całe szczęście że są ludzie którzy pamiętają te 17 lat rządów bunia. I zagłosują na przyszłego burmistrza Piotra Jankowskiego.

Plan
Plan
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

Tragedia to jest na Ukrainie. A Tu oszolomy z chęcią wladzy

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Czasami chodzę ale ostatnio byłem przed Wielkanocą i aż tak bardzo w międzyczasie nie zgrzeszyłem, żebym musiał już w najbliższą niedzielę… W niedzielę 21 kwietnia jak w każdy dzień świąteczny uczestniczę w mszy a bezpośrednio po niej pójdę do lokalu wyborczego zagłosować na Pana Piotra Jankowskiego przyszłego Burmistrza naszej Mławy.

pijak
pijak
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

wódki się napij, co więcej

Katar
Katar
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Ciekawe co oznacza skrót WML. Może wielki mądrala lol.

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Katar

Nie, to jest rejestracja Powiatu Mławskiego.

Katar
Katar
1 miesiąc temu
Reply to  WML

To to wiem inteligencie, wielki mądralo lizusie

Ola
Ola
1 miesiąc temu
Reply to  WML

I bardzo dobrze odda głos na najlepszego kandydata jakim jest Piotr Jankowski przyszły Burmistrz. 17 lat rządów obecnego burmistrza w zupełności wystarczy. Bardzo słabego zarządzania naszym miastem. Wybór bunia to najgorszy z możliwych scenariuszy.

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Bardzo dobra decyzja. Zachecam wszystkich aby skorzystali ze swojego patriotycznego obowiązku i oddali głos w Niedziele. Wstrzymanie się od głosu to tak jak wsparcie obecnego burmistrza.

WWW
WWW
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Serio ?

Ania
Ania
1 miesiąc temu
Reply to  WWW

Serio Serio Serio

motyl
motyl
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

patrotyzm to nie oddanie głosu, to obowiązek obywatelski uczestniczyć w wyborach, a co to za patrotyzm namawiać do anarchii

WWW
WWW
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Przed Mszą ,przemyśl decyzję na kogo głosować, a na Mszy przemódl czy to dobra decyzja i zagłosuj.

Iza
Iza
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Przed mszą bo po już będziesz kochał kowaleskiego

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu

Dobrze że to już jutro będzie spokojnie– SKONCZMY TA DYSKUSJI OPLUWANIA JEDNYCH I DRUGICH–CZ NA PRAWDE TAK TRUDNO ZROZUMIEC ZE W NASZYM MIEŚCIE MUSIMY WYGRAĆ PRZYSZŁOŚĆ — PRZECIEŻ TEN WIELOLETNI UKLAD WŁADZY POD PRZYWÓDZTWEM KOWALEWSKIEGO Z XEVELOPERAMY– I POSTAWIĆ NA NOGI BUDOWNICTWO KOMUNALNE I USLUGI PUBLICZNE — NAJWYZSZYY CZAS ABY ZAKONCZYC TEN WIELOLETNI PROGRAM KOWALEWSKIEGO te słynne 3 x P.P.P musimy przestać pakować pieniądze na głupie pomysły i pakować kasę do kieszeni Mławskich Developerów, którzy są jedynymi beneficjentami , rządów Kowalewskiego !!! DOSYC TEGO UKLADU !!

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Jeszcze gorsze jest to, że ci deweloperzy nie są z Mławy

Uchodzca
Uchodzca
1 miesiąc temu

wojna na wschodzie burmistrz ma pojęcie jak by się coś działo na wypadek czegoś złego. Myślę że by działal. Jak z uchodźcami. A P.J. co wypad stad. To poważne sprawy mocno

Realista
Realista
1 miesiąc temu

Nie porównujcie Ciechanowa do Mławy. Jest to byłe miasto wojewódzkie . Nadal są tam placówki wojewódzkie . Są i były pompowane ogromne środki oraz czynnik ludzki czyli napływ od dawna inteligencji, również z Mławy .Chodzi o skalę ,a nie o jednostki. Dlatego porównanie jest nie trafione . Ten Jankowski może bajki opowiadać, sam jest od dłuższego czasu w Wieczfni i co tam zrobił ? Nawet pogorszyła się tam empatia dla interesantów. Za wójta Wareckiego było dużo lepiej.

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
1 miesiąc temu
Reply to  Realista

Wspominano o województwie Ciechanowskim-++ TAK BYLO PRZY TEJ OKAZJI NALEŻY WSPOMNIEĆ ZE V-CE WOJEWODA BYL s.p ALEKSANDER WOJCIK !!

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Realista

Uważam, że Mława nie musi być gorsza od Ciechanowa. Potrzebny jest nam po prostu dobry gospodarz czyli dobry Burmistrz. Myślę, że ostatnio wybrana rada miasta jest w miarę OK. Ja zagłosuję za Panem Piotrem Jankowskim, w nim tylko nadzieja dla nas rodowitych Mławiaków no i oczywiście dla wszystkich, którzy Mławie dobrze życzą a i dla tych, którzy w naszym mieście mieszkają.
Rzeczywiście Ciechanów dużo zyskał gdy został miastem wojewódzkim. Przed tym w samym centrum (nazwa umowna, bo tam do dziś trudno znaleźć centrum miasta) pasły się krowy, osobiście je tam widziałem. Po zmianie do aktualnego układu terytorialnego czyli powiatu Ciechanów coraz bardziej upadał. Uważam, że w pewnym momencie był już dużo poniżej naszej Mławy. Ale się odbił, być może w związku z działalnością nowego Prezydenta miasta i radnych miejskich. Jeden przykład dla porównania: maleńki staw na Krubinie w Ciechanowie i nasz o wiele większy zalew.

....
....
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Dlatego trzeba iść głosować . Podziękować obecnemu burmistrzowi za 17 lat słabego zarządzania miastem. Oddać głos na przyszłego burmistrza pana Jankowskiego.

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu

Teraz pałeczkę przejął Jąderko…..Mariusz . Zaczął, czas trwania wpisów – ok 1h

WML
WML
1 miesiąc temu

Tak czytam teraz wymianę zdań na FB Codziennika Marcina PiS z kilkoma osobami. Ło Boże jaki on jest wkręcony, jakii to wieś…….ak. Nic do niego nie dociera. Teraz widać jak prości ludzie optują za Jankowskim. Wybór jest prosty….
Inteligencja za Kowalewskim
Prostota (nie prostata) za Jankowskim.
Cześć

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Do inteligencji zaliczam takich debili jak Ty !?

Iza
Iza
1 miesiąc temu
Reply to  MŁAWIANIN !!!

Inteligencja to chyba jeden zięć albo drugi

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Iza

O Iza, ale Ty masz styl. Niesamowite. Poziom 0

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  MŁAWIANIN !!!

Trudno o lepszy komentarz,co ? Za trudne….

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  WML

WML póki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żes głupi, teraz wie cała Mława

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Sam sobie i o sobie wystawiłeś opinię. Współczuję ci.

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Ale ja pisałem o was. Znowu czegoś nie zrozumiałeś. I tak całe życie. Cały czas z mamusią? Czas się wyprowadzić.

Smyk
Smyk
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Inteligencja, jeśli taka jak ty to śmiech. Już to kiedyś słyszałem. Może powinieneś pisać – Elita mądrali z tobą na czele baranie

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Smyk

Ale co Cię boli? Niestety musiałem zniżyć się do waszego poziomu bo inaczej byście nie zrozumieli . Za trudne by było. Tak czasami bywa , że żeby dotrzeć do gorszego sortu trzeba obniżyć level a przynajmniej to udawać. Dzięki temu jest szansa na nić porozumienia. Niestety chyba jestem jeszcze za wysoko. Niżej już nie potrafię. A za słowo sort przepraszam ale ten ba…r…nek, który zwie się Marcin Pis, skoro tak się nazwał to znaczy, że jest wyznawcą PiSu a skoro PiS to Kaczyński a przecież to on używał takiego zwrotu w stosunku do Polaków. Działacie tak samo a to znaczy, że trzeba tak z wami pisać.
Jak widzisz nie jestem pół inteligentem ale wasze wpisy na stronie FB Codziennika i tu niestety prowokują to takiego zachowania. Tak, przyznaję, dałem się nakręcić. Ale już kończę. Widzę w jakiej desperacji jest wasz kandydat skoro wypuszcza takich trolli. Do zobaczenia w lokalach wyborczych.
A , dla jasności w pierwszej turze głosowałem na Burchackiego ale za nic nie zagłosuję na Jankowskiego. Nie zasłużył na mój głos. Jest zbyt cenny.

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu

Marcin Pis przejął pałeczkę, Teraz on koordynuje pisanie komentarzy na fb strony. To jak tam? Ile tych podatków odprowadzasz?

Marcin Pis
Marcin Pis
1 miesiąc temu

Przyjemnie się czyta Twoje komentarze jak Cie 4 litery cisną i strach zaglada przed niedzielą, a tylko kilka zdań prawdy wystarczy aby zwolennicy Kowalewskiego do furii doprowadzić

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin Pis

Jesteś takim pros…..akiem, że czytając twe komentarze odnosi się wrażenie, że zdjęcie w miarę normalnej gęby jest tylko przykrywką. Do twojego pisania pasuje r…j zniszczonego rolnika, który oberwał sztachetą na zabawie. Załóż jeszcze sobie homonto.

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin Pis

W furii to jesteś ty. Piszesz w panice i bez opamiętamia. Zmień zdjęcie w tle bo plamisz Mławiankę. Nie zasługujesz na ten herb . P..s….e

Smyk
Smyk
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Wielki mały lizusie wstydu oszczędź swojej rodzinie i skończ, bo nudzisz.

Kibic MKS
Kibic MKS
1 miesiąc temu

Jeśli jesteś kibicem klubu MKS który nas reprezentuje w 3 lidze nigdy nie głosuj na PSL P.J zniszczą piłkę nożną w Mławie popatrzcie tam gdzie rządzi PSL piłka nożna i sport leży przykład Ciechanow – Kosiński V liga klub do spadku dziadostwo tyle lat, Żuromin liga okręgowa itp. jeśli jesteś kibicem naszego klubu zastanów się na kogo oddać głos w niedzielę – SP Wiesiek się w grobie przewróci jak tamten wygra chlopulek i 5 liga na wieki
i jeszcze jedno Janko muzykant wróci na prezesa a co zrobił każdy wie

Disco
Disco
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

Co zrobił. Do mlawianki zawita disco polo live.

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

Racja
Ale widzisz ilu stworzyli sztucznych tworów do walki. Wor…ki – on nawet nie wiedział kiedy wybory. Myślał, że tydzień wcześniej. A kandydował na radnego….
Marcin Pis – wstawia kolejne wpisy pisząc o podatkach o których nie ma pojęcia.
Jakiś twór Moszcz – wstydzi się facjaty – nie wiem , może ma obitą ? On tylko podjudza i pisze – tak, tak – bo tylko to umie. Oczywiście wiadomo kim jest,

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 miesiąc temu

Nie trzeba wielkiego wysiłku, a wiadomo kim ty jesteś durniu !!!

qqq
qqq
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

Nie no to już przesada mieszać w to piłke. Tylko można podejrzewać na czyje polecenie powstał ten komentarz. Naprawde muszą się bać o ciepłe posadki. Że łapią się tak prymitywnych chwytów. Piłka i sport wogóle nie powinien mieszać się w polityke. Co jeszcze wymyślicie.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

Nie strasz, nie strasz, bo się… robisz śmieszny jak klaun z cyrku.

Ksysio
Ksysio
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

Zapytaj zarządu jak MOSiR traktował Mławiankę za czasów Jankowskiego, a jak teraz.
Kto nasłał sanepid na szatnię piłkarzy? Kto płacił kary za uszkodzone ogrodzenie po awansie? Kto najbardziej pluł na klub gdy kibice nie mogli wejsc na trybuny? Kto kazał trenować na bocznym boisku bo plyta glowna tylko na mecz? Zapomnieliscie jak po awansie trzeba bylo zbierac smieci
Krótką macie pamięć jako kibice, kilka miesiecy wystarczylo żeby Wam Sławek oczy zamydlił

vvv
vvv
1 miesiąc temu
Reply to  Ksysio

.

Last edited 1 miesiąc temu by vvv
vvv
vvv
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

Naprawde przestańcie mieszać sport w kampanie. I tak każdy się domyśla od kogo wychodzo te komentarze. Wstydu nie macie , czas się pogodzić z porażką. Spokojnie pomożemy w pakowaniu buniowi. 21 kwietnia większość odda głos na Jankowskiego.

MKS
MKS
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

A jak miał traktować wiemy jak Janko muzykant pluł publicznie na ludzi a potem chodził i chciał pieniądze i ludzie z góry mieli mu dać pieniądze gryzł rękę karmiącą, dobrze że prezes Marcin z obecnym włodarzem dogadali się widać na Facebook i lista sponsorów klubu się zwiększyła – każdy widzi nie jest głupi klubokawiarni nam nie potrzeba jak było kiedyś

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic MKS

W Ciechanowie już nic nie wychodzi, MKS słabo, Warszawska pusta, brudna i zabetonowana, duży dług, liczba ludności spadła o 7 tys w 20 lat. Jak się wjeżdża od Mławy to na tej ulicy (nie pamiętam nazwy) dziura na dziurze, zamknęli kolejny salon samochodowy, zamnknęli już dawno InterMarche ( u na trzyma się dobrz) to drogi sklep to Ciechanowiaków nie stać. Rowery miejskie zlikwidowane bo niszczą i kradną, dzielnica Bloki coraz większa patola (sami mieszkańcy C-nowa tak mówią) , no i jeszcze dużo wypadków na torach (6-7 w ciu 1,5 roku).
Nie podawaj więcej takich przykładów. Wolę inne, lepsze przykłady : Suwałki, Ełk , Łomża, Malbork itd

Kowaski
Kowaski
1 miesiąc temu

Kadencja 17 lat w tym do końca w składzie rady był Jankowski – komitet SK. Dalej sesje rady powiatu – diety byly. Do wieczfni tylko bo obrazl się ze z -ca nie został burmistrza. Mogl zrezygnowac i juz walczyc pokazac te otwarcie. Gdzie tu nowe otwarcie!!!! W internecie. Szkoda tylko lasu co dron go przerobi na skocznie narciarsko. Ale film bedzue z tego napewnooooo

ttt
ttt
1 miesiąc temu
Reply to  Kowaski

Tak 17 lat kadencji obecnego burmistrza .Bardzo słabego zarządzania miastem wystarczy. Nowe otwarcie oznacza nowego Burmistrza. A jeśli interesuje cię program to odwiedż plandlamlawy. Jeśli wolisz porozmawiać na żywo to wyjdż na miasto. Jankowski codziennie rozmawia z ludzmi. Dlatego trzeba 21 kwietnia postawić na Jankowskiego. Wstrzymanie sie od głosu to wsparcie Bunia.

Plandlamlawy
Plandlamlawy
1 miesiąc temu
Reply to  ttt

Na ulicy to.o czym można rozmawiać. Ze wszystko bedzie. Zrobione. Była debata i P.j. poległ. Burmistrz ma mój głos. I ludzi którym poważnie zależy na mlawie

Wnuczek
Wnuczek
1 miesiąc temu
Reply to  ttt

A jak ktoś nie ma internetu i jest chory to gdzie ma to przeczytać a w trlewizji bylo i radiu 7 ksiądz juz nie chodzi po koledzie

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu

Woro….. i ten drugi Marcin P….
Lampki wam się przepalają. Skończcie już bo zaraz zacznę podejrzewać, że wam płacą. Już jeden się ośmieszył – Chrost…..ski. Wy też tak chcecie? Ewidentnie dążycie do tego

z bliska x...x...x
z bliska x...x...x
1 miesiąc temu

Woro i Marcin P……
Weźcie się już nie ośmieszajcie. Macie jakieś stołki obiecane czy co? Przecież wy piszecie jakbyście byli pod wpływem środków jakichś. Skończcie już z tym. Nie wstydzicie się jeszcze chodzić po mieście?

tak
tak
1 miesiąc temu

A ty pod czyim wpływem jesteś. Nie musisz mówić domyślam się. Zmartwie was bunio przegra.

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu
Reply to  tak

Ja jestem pod swoi wpływem, w przeciwieństwie do Ciebie mam jeszcze trochę inteligencji. Mam jej tyle, że aż mnie głowa boli. Mogę Ci trochę pożyczyć bo widzę deficyt u Ciebie.

Karma
Karma
1 miesiąc temu

Widzę, że strach do kufra zajrzał, w poniedziałek wybierzesz się do PUP i w końcu dadzą Ci zajęcie przy łopacie jak Twój pupil na emeryturę odejdzie do Trzcińca.

Baska
Baska
1 miesiąc temu

Wolę plany oryginalne mławianina Kowalewskiego niż PSL w Mławie bo nikt chyba nie ma wątpliwości że Jankowski to ustawka z PSL. Wcześniej wrzucili go do Wieczfni na przetrzymanie- może doszkolenie bo był czy jest tam sekretarzem. Ale widać go mówić go już nie nauczyli. Nawet ludziom na mieście na pytania nie odpowiada. Żenada

Sto
Sto
1 miesiąc temu
Reply to  Baska

Plany Kowaleskiego są realne do realizacji a plany gegola i Jankowski to saisfikszyn góry Tatry z wycieczki w Mławie ludzie trochę rozumu nie realne to z tego co wiem gegol z Jankowskim mają kręcić film saisfikszyn jak przenieść Tatry do Mławy

qqq
qqq
1 miesiąc temu
Reply to  Sto

Plany bunia realne, to czemu ich nie zrobił wcześniej tylko. Jak może w końcu przegrać to obiecuje cuda. Mówisz pewnie o takich inwestycjach jak przy handlowcu. Te brudne ruszające płyty w samym centrum. To wstyd dla Mławy. Mam nadzieje że Bunio przegra. Bo te jego zarządzanie miastem było bardzo słabe.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Baska

Kowalewski mławianin? czy urodzony i w2ychowany w Mławie. Willę ma przecież w Trzcińcu, a że się jeszcze może nie wymeldował, to wcale nie oznacza że jest mławianinem, no chyba że mławianinem tylko z urodzenia 😛

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu

Kowalewski ze swoją Radą Miasta przyzwolił na knajpę otwarta całe noce i teraz ludzie mieszkający w sąsiedztwie nie mogą spać całych nocy. Dziękuję za takiego burmistrza.

Struzi
Struzi
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Bosze narzekacie że młodzież nie ma gdzie iść wam to nie dogodzi

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Struzi

No… faktycznie… miłe miejsce, okna ani w dzień nie idzie otworzyć, ani w nocy, w dzień duży ruch, tiry pod oknami, a nocą pijackie dyskusje i burdy.

aaa
aaa
1 miesiąc temu
Reply to  Struzi

Tak miejsce aby młodzież miała się gdzie napić. To według ciebie sukces. Czy uważasz że mieszkańcom chodziło o takie atrakcje dla młodzieży.

Sto
Sto
1 miesiąc temu
Reply to  aaa

To można mecz obejrzęc

tak
tak
1 miesiąc temu
Reply to  Sto

Mecze to mieli gdzie oglądać wcześniej.

xxx
xxx
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Poczekajcie do lata to wtedy zobaczycie. Co się będzie działo.

Janka
Janka
1 miesiąc temu

Obecny Burmistrz ma wiele planów ale też na bieżąco słucha potrzeb i działa. Cały czas intensywnie od początku. Będąc obiektywnym nie można tego nie zauważyć jak wiele się w Mławie dzieje inwestycyjnie ale i też kulturalnie-rozrywkowo

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Słucha… deweloperów przedewszystkim. Teraz to tak król jak i jego cały jego dwór dwoi się i troi, ale to 18 kat za późno. No ostatnie dwa lata możemy mu zaliczyć, że trochę środków pozyskał i trochę zaczął robić, ale ile w ty samym czasie przepuścił naszych pieniędzy i je zmarnował.

Last edited 1 miesiąc temu by Anonimowo
Struzi
Struzi
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

A Jankowski kogo słucha Szczechowicza i Wojnarowskiego i co to ma być kandydad na burmistrza bez swojego zdania

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Struzi

Lepsi tacy niż ci z układów powiązanych, dbających o własny interes.

11111
11111
1 miesiąc temu
Reply to  Struzi

Masz obraz bardzo słabych 17 lat zarządzania naszym miastem przez bunia. I nadal popierasz obecnego burmistrza. Wybacz ale nie rozumie niektórych ludzi. Ja zagłosuje na Jankowskiego. Jest to bezpartyjny kandydat na Burmistrza . Uzyskał poparcie od kandydata z PSL. Taki przykład, za rządów PSL w Starostwie mławski szpital był na dużym plusie. A jak jest teraz to nikt nie wie.
Wybór Kowaleskiego to bardzo zły wybór dla mieszkańców. Za to wstrzymanie się od głosu to wsparcie dla bunia.

Last edited 1 miesiąc temu by 11111
Kampania
Kampania
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Mówisz że ma wiele planów?Tak, żywcem ściągniętych od swoich konkurentów. A skąd on weźmie pieniądze na te swoje obiecanki, jak on i jego współpracownicy nie potrafią pisać wniosków o dofinansowanie czy to z UE czy to z Urzędu Marszałkowskiego. Poza tym skłócony jest ze wszystkimi wkoło, nie potrafi rozmawiać i zabiegać o interes miasta, bo przecież jego wielkie ego mu na to nie pozwala. Puste są te jego obietnice ale cóż można tylko przytoczyć znane polskie przysłowie ‚obiecanki cacanki, a głupim radość”.

yaa
yaa
1 miesiąc temu
Reply to  Kampania

Potrafi ładnie mówić ale tylko przed kamerami. Ale załatwić jakieś dofinansowanie dla miasta to już słabo to idzię. Jak również wyegzekwować usunięcie usterek w postaci ruszających płyt przy handlowcu również jest problem.

Antoni
Antoni
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Chyba pekne ze śmiechu. A można się od szanownej pani dowiedziec gdzia tak dużą się dzieje. Może ma pani na myśli ten bubel pod handlowcem. W postaci brudnych ruszających płyt. Wielokrotnie temat był poruszany i nikt nie potrafił wyegzekwować poprawienia tego. Niech pani pojedzie do sąsiednich miast i zobaczy jak się rozwijają. A my mamy jedne z najwyższych opłat za śmieci w regionie. W tej sprawie również burmistrz nie słuchał głosów ludzi tylko zrobił po swojemu.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Szkoda tylko że te plany pojawiły się dopiero. Kiedy zorientował się że przegra. Teraz obiecuje cuda. Miał tyle czasu czemu nie działał wcześniej. I nie uważam aby wsłuchiwał się w głosy ludzi. Nie słuchał ludzi kiedy podnosił opłaty za śmieci. Nie słucha ludzi w sprawie brudnych ruszających płyt przy handlowcu. Nie słucha ludzi na temat problemu ptactwa w parku itp. i itd. Można tak pisać i pisać. Osobiście jak i wielu mławian uważam że był bardzo słabym Burmistrzem . I bardzo źle zarządzał naszym miastem. Miał zbyt wiele szans aby to zmienić. Nie zasługuje aby wybrać go na kolejno kadencje. Mój głos ma Jankowski.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Tak Kowalewski słucha, ale głównie deweloperów pozwalając na budowę bloków gdzie popadnie nie uwzględniając planow specyfiki terenu.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Kowalewski wiele obiecywał i nie dotrzymywał słowa. Zapewniał ludzi, że nie dopuścić do budowy krematorium w pobliżu cmentarza komunalnego , bo sam też nie chciałby mieć przy swoim domu w Radzanowie takiego sąsiedztwa. I co zrobił? Poszedł na rękę i wektorowi. Nie ufam temu człowiekowi.

Struzi
Struzi
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

A Jankowskiego pozuję z Wojnarowskim i myślę że Mława to kupi Mławo przebudź się co on sobo reprezentuję ten Jankowski

....
....
1 miesiąc temu
Reply to  Struzi

Mława widziała 17 lat rządów bunia. Każdy inny wybór będzie lepszy od bunia. Czas odsunąć go od władzy . I 21 kwietnia wybrać nowego burmistrza.

Mamy dość
Mamy dość
1 miesiąc temu

Kowalewski jakimś dziwnym trafem, w końcówce kampanii ma pełen wór pomysłów na rozwój miasta i to nie swoich, tylko wprost zerżniętych od innych. A co robił przez ostatnie 18 lat. Nic. Znalazł się święty Mikołaj, jak się pali grunt pod nogami.  Ten człowiek nie nadaje się na burmistrza, a co najwyżej na pana domu w Trzcińcu, niech się tam realizuje w jakim już chce zawodzie, nawet pszczelarza. Dość już tych beznadziejnych rządów, pełnych hipokryzji i manipulacji.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu
Reply to  Mamy dość

Tak tak milczący od lat Jankowski się lepiej nadaje. A może coś Ci szepnął na ucho?

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Jak można głosować na Jankowskiego jak nie słyszeliście sensownego zdania od niego szok gegol mu wstawia aby komiksy no i łysą górę zamienią w Tatry ludzie rozumu trochę

Struzik
Struzik
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Wojnarowski nie wierzcie Jankowskiemu w te bajki pieniądze nie ma i nie będzie dla Mławy

jak
jak
1 miesiąc temu
Reply to  Struzik

Nie wierzcie w bajki bunia. Który nagle zaczął oniecywać cuda. Bo dotarło do niego że może przegrać. Każdy kandydat lepszy od bunia.

Struzi
Struzi
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Pięknie ujęte nic dodać nic ująć

jak
jak
1 miesiąc temu
Reply to  Struzi

Nic dodać nic ująć. Bunio to najgorszy wybór dla miasta. Mam nadzieje że przegra. Idę głosować na nowe. A nie na to co mieliśmy 17 lat. I był to okres bardzo słabego zarządzania naszym miastem.

Struzi
Struzi
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Wojnarowskiego wziali jako maskotki Mławianki Mława i myślą że mławski orzeł a to Jankowski nie mowa nietoperz

jak
jak
1 miesiąc temu
Reply to  Struzi

Jankowski bardzo dobrze mówi. Wyjdż na miasto to się przekonasz. Codziennie rozmawia z ludzmi. Tylko podejrzewam że ciebie taka rozmowa nie interesuje. A można się tylko domyślać na czyje polecenie powstają takie komentarze jak twój.

Sto
Sto
1 miesiąc temu
Reply to  jak

Dziś rozmawiał z gegolem na nartach na łysej górze zjeżdżali na nartach po igielicie macie panowie fantazje

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Wiem czego można się spodziewać po wygranej Kowalewskiego. I dlatego idę głosowac na Jankowskiego. Jeśli chciałeś porozmawiać z Jankowskim to był na mieście i rozmawiał z ludzmi . W Sobote, Niedziele jak również dziś. Zapewne jutro również będzie. I mówił bardzo mądre rzeczy. Natomiast Kowalewskiego już się nasłuchałem za dużą i to tylko piękne słowa. A zarządzanie miastem z jego strony było bardzo słabe. Teraz nagle na koniec kampani obiecuje nie wiadomo co. Co robił przez 17 lat, tyle czasu miał. Ja głosuje na Jankowskiego.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Ważne co kto robi a nie co mówi.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Jankowski codziennie jest na mieście i rozmawia z ludzmi. Mówi bardzo rozsądnie. Jeśli chcesz usłyszeć co wyjdż na miasto . Rozmawia z każdym. Mieliśmy już takiego co ładnie mówił 17 lat. Tylko co z tego wynikło. Ale podejrzewam że ciebie taka rozmowa nie interesuje. A mogę się tylko domyślać z czyjego polecenia jest twój komentarz .

____
____
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Wole burmistrza który mniej mówi a wiecej działa na rzecz miasta i jego mieszkańców. Jeśli tak bardzo chcesz usłyszeć głos Jankowskiego. Wyjdż na miasto codziennie rozmawia z ludżmi. Mieliśmy już takiego co ładnie mówił przez 17 lat i pozował do zdjeć. Tylko co z tego wynikło. Mamy jedne z najwyższych opłat za śmieci w regionie. Mamy w samym centrum brudne ruszające płyty przy handlowcu. Miejsce to powinno być powodem do dumy dla miasta a jest wstydem. Ta inwestycja pochłoneła dużą pieniedzy. Wybór bunia to najgorszy możliwy scenariusz. Jest w końcu szansa aby odsunąć go od władzy. Dlatego idę głosować na Jankowskiego. Wstrzymanie się od głosu to wsparcie bunia.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Mamy dość

Mamy dość tych przytyczek o Trzcińcu,to już nie dziala,teraz będzie kilka wstawek o Mikołaju a później o śpiącej królewnie i siedmiu krasnoludkach.Mamy dość już beznadziejnych komentarzy o potrzebie zmian i podobnych wzdetach.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

A nie widzisz potrzeby zmian? Mława to zapyziałe miasteczko. Porównaj sobie Ciechanów. Nawet Działdowo.

too
too
1 miesiąc temu

Można sie tylko domyślać na czyje polecenie powstał ten komentarz.

Mamy dość
Mamy dość
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

To co zostało napisane w moim poprzednim komentarzu, to czysta prawda i dlatego tak boli, co? Wasz bunio to leser, cwaniak i egoista. Narcystyczny człowiek.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Trzciniec – piękna miejscówka na jesień zrycia, mieszkańców jak na lekarstwo, zieleń, Wkra pod nosem

too
too
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

A my mamy dość bunia. Czas odsunąć go od władzy. Jego wybór to najgorszy z możliwych wyborów. Być może tobie podobało się te słabe zarządzanie miastem przez 17 lat. Całe szczęście jest dużą ludzi w Mławie. Którzy pójdą głosować przeciwko buniowi. Bo nie podobał im się sposób zarządzania naszym miastem. Zagłosują na Jankowskiego bo to jedyny sposób aby w Mławie. W końcu zmienił się burmistrz.

Rocky
Rocky
1 miesiąc temu

Ciechanów to 20 lat przed Mława jest ,Mława zatrzymała się na LG żadnych nowych firm ,wiadomo czemu ?

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Rocky

Co ty bredzisz a wipasz

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Ha ha ha
No tak, praca niewolniczą- marzenie wszystkich mławian.

Small Tits
Small Tits
1 miesiąc temu
Reply to  Rocky

a kto będzie pracował w tych nowych firmach ekonomie wiejski? Ukraina czy Bangladesz?

Struzi
Struzi
1 miesiąc temu
Reply to  Small Tits

Do wipaszu to Woronieckiego gegola i Jankowskiego woro będzie śpiewał kurczakom przed ogłoszeniem gegol będzie kręcił film a Jankowski będzie patrzył no co on innego może robić i pozował będzie

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Small Tits

Small brain…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Rocky

Po co nowe firmy jak bezrobocie jest minimalne kto będzie w nich pracował Ściągać siłę roboczą z innych krajów. Tych pracowników trzeba gdzieś zakwaterować a później pretensje do Burmistrza, że Mława się rozwija ,że za dużo bloków.

Baska
Baska
1 miesiąc temu
Reply to  Rocky

Na kredyt żyją

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

No patrz a takie miasto wzorzec

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Tylko że mieszkańcy tego długu nie odczuwają. A żyje im się lepiej niż w Mławie. A nie sądze że Mława jest na Plusie.

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Odczują nie martw się. Wszystko wyjdzie

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

To nie dług, to planowany deficyt na bieżący rok, dług Ciechanowa systematycznie maleje.

Dajcie link do tego długu, a nie do planowanego deficytu.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Jeszcze jedna kadencja PSLu i wejdzie komisarz.Zieloni trzymajcie się z dala od mlawskiej kasy.

Ola
Ola
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Jeszcze jedna kadencja bunia to będzia tragedia dla całej Mławy.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

wręcz odwrotnie to PSL winien się trzymać z dala od takich durni jak ty i wielu innych twego pokroju–

Ktoś
Ktoś
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Szok, a to może to jest myśl. Może trzeba się zapożyczyć i to będzie sukces?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Ktoś

Do następnych wyborów trzeba zaprosic Gierka z Ciechanowa to nam za pożyczone pieniądze cud gospodarczy zrobi.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Pieniądze trzeba umieć wydawać. Bredzisz. Albo drżysz o stołek. Ministerstwo się już zabrało za audyt wycinki w pieñ zagajnika na Zaciszu.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Kotku, to planowany deficyt, a jak będzie to nie wiadomo.
Kochanie, obiadzik na jutro przygotowany? Koszulę mi wyprasowałaś?

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

I czemu ma służyć ten artykuł. Każde miasto ma długi. Nawet Polska jest zadłużona.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Gierek też budował na kredyt. I co? I mamy efekty jego pracy do dziś.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Janka

Janka daj link do długu, a nie do planowanego deficytu.
Jeśli wg was 50mln zł to dług, to powiem tyle:
Dług się bardzo zmniejszył, bo jak Kosiński obejmował fotel to dług wynosił 100 mln zł.

Bartek ariusz
Bartek ariusz
1 miesiąc temu

Nie wiem kto doradza Panu Burmistrzowi ale robi to źle „

Piotruś
Piotruś
1 miesiąc temu

https://codziennikmlawski.pl/2019/05/31/jakie-jest-godne-miejsce-dla-wiceprzewodniczacego-jankowskiego/

Przeczytajcie. tyle Jankowski powiedział przez 5 lat podczas sesji na Radzie powiatu

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Piotruś

Nasz „gadacz” powalczył tylko o sprawy gm Wieczfnia o Mławie zapomniał,przypomniał sobie przed wyborami.

Ola
Ola
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

A co on mógł w Mławie zrobić. Skoro w Starostwie rządzi PIS z radnymi od Kowalewskiego.

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu
Reply to  Piotruś

A co na gadać, jak rządzi tam PiS z Kowalewskim. Strzępić język to już jeden włodarz potrafi, ale nic z tego nie wynika.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Grzegorz

Niestety PiS w Mławie dał ciała w poprzedniej kadencji, mam nadzieję, że w przyszłej już tego błędu nie popełni i odetnie się od kowalewskiego.

Bartek ariusz
Bartek ariusz
1 miesiąc temu

Pan Burmistrz dużo powiedział nic nie mówiąc.Wielka sztuka.Szacun.

Ola
Ola
1 miesiąc temu
Reply to  Bartek ariusz

Pan Burmistrz to gadać potrafi dużą. A ja bym wolała aby wiecej robił. Mój głos ma Jankowski. Stawiam na zmiany.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Bartek ariusz

Mówić to on potrafi, tylko to są wyłącznie słowa. Ja wole takiego Burmistrza co mniej będzie mówił a wiecej robił.

z bliska x...x...x
z bliska x...x...x
1 miesiąc temu

Nie spodziewałam się, że Jankowski nie stanie do debaty nawet w TVP 3, które po zmianach chyba do diabła jest obiektywne.
Nasza Mława zła, Radio 7 złe . TVP3 też?
Jankowski, o co ci chodzi ? Dlaczego tak błądzisz? Czego oczekujesz od wyborców? Tchórz.

JMK
JMK
1 miesiąc temu

Nikodem Dyzma

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  JMK

Nazywanie człowieka który ma ukończone studia Dyzmo to szczyt cham…twa. Ale domyślam się z czyjego obozu wywodzą się te komentarze.

Piotruś
Piotruś
1 miesiąc temu

„…. Wydaje mi się, że żadnych przeciwwskazań w tej sytuacji nie ma, żebym ja musiał za stołem prezydialnym siedzieć. Myślę, że w sytuacji kiedy pani wiceprzewodnicząca nie będzie na sesji, wtedy oczywiście zajmę miejsce przy tym stole – uciął dyskusję na temat „godnego miejsca” https://codziennikmlawski.pl/2019/05/31/jakie-jest-godne-miejsce-dla-wiceprzewodniczacego-jankowskiego/
tyle potrafi powiedzieć Jankowski bez kartki od sztabu – jego chyba jedyna wypowiedż na sesji rady powiatu

Brrr
Brrr
1 miesiąc temu
Reply to  Piotruś

Jedyna wypowiedź. w protokołach sesji jest wszystko a raczej nic na temat Pana Piotra bo przemilczał 5 lat

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Brrr

Ile słów wypowiedział radny Dubisz?
Ile słów wypowiedział radny Wojnarowski?
I taj dalej.
Niektórych radnych z komitetu Sławomira z RM to nawet prawie nie widac. Radny Nowakowski w ostatniej kadencji to taż jakoś zamilkł, odzywał się tylko jak ktoś krytykował, albo nagabywał burmistrza, to wtedy jak wierny giermek stawał w obronie.

Olaf
Olaf
1 miesiąc temu
Reply to  Brrr

Za to bunio ciągle gada i fałszywie się uśmiecha. Tylko co z tego wynika. Ja wole Burmistrza który będzie mniej gadał a wiecej robił. Dlatego wybieram Jankowskiego.

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu
Reply to  Piotruś

Bardzo dobrze powiedział. Milczenie jest złotem. Złotoustego jednego mamy i nas Działdowo wyprzedza.

Baska
Baska
1 miesiąc temu
Reply to  Grzegorz

Co Ty bredzisz?w czym?bezrobociu?

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Piotruś

I niby czemu ma służyć cytat tej wypowiedzi. Co on wnosi do dyskusji. A tamta wypowiedż świadczy wyłącznie o tym że Jankowski jest skromnym człowiekiem który nie lubi się wywyższać. Podajcie jakieś konkretne argumenty. Czymś takim chcecie zniechecić ludzi do głosowania na Jankowskiego. Prawdopodobnie ktoś z obozu pana Sławomira to wymyśla i piszę takie komentarze. Ale skoro próbujecie takimi błachostkami zniechecić ludzi do oddania na niego głosu. To znaczy że nie macie nic na pana Piotra co mogło by go skompromitować. To jeszcze bardziej mnie upewnia że to dobry wybór . Aby oddać głos na Jankowskiego.

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu

A kto ogląda TVP3 w dobie Netflixa? Człowieku, Mława dla staruszków, jak i sam Kowalewski. Nic nie mam do seniorów, bo moja babcia i dziadek mieszkają w Mławie, ale… oni akurat na Kowalewskiego nie głosują, bo nie lubią PIS-u. A poza tym szpital tak lichy, że jeżdżą na gastroskopię do Ciechanowa, nie ma dobrych lekarzy, na ich ulicy stara zawalająca się droga (do nowych bloczków to są extra asfalty), za śmieci płacą tak dużo, że się biorą wodę nalać do czajnika. Sorrrrryyyy, idzie nowe.

Cyśka
Cyśka
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Z tym się zgodzę brak dobrej opieki zdrowotnej ….szczególnie w naszym szpitalu…..to wykańczalnia. Zwierzęta bezdomne…..też żadnego pomysłu i wsparcia,najlepiej uśpić. O pracy już nie wspomnę, szczególnie dla młodych brak jakiejkolwiek motywacji i wyboru……..nie żyjemy po to aby pracować ,tylko pracujemy po to aby żyć. Praca powinna dawać satysfakcję i poczucie bezpieczeństwa oraz szansę na lepsze życie,a nie wegetacje i niewolnictwo. Więcej miejsca pracy,a płace nie na jednym poziomie. Na rynku pracy powinna być jakaś konkurencja,a nie zmowa wielkich przedsiębiorców. A co do starszych ludzi…..to dobrze,że mogą się spotkać w parku czy gdzie kolwiek wspólnie,po latach ciężkiej pracy każdemu należy się odrobina radości w życiu….

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Kowalewski nie ma nic wspólnego z PiSem, jest a właściwie już był z nimi tylko w koalicji!!! Kowalewski brzydzi się PiSem!!! Jeśli nie lubisz PiSu to głosuj na Kowalewskiego!!! Ja jestem zwolennikiem PiS i zdecydowanie zagłosuję na Pana Piotra Jankowskiego!!!

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Kowalewski to nie jest PiS, wręcz przeciwnie

////
////
1 miesiąc temu

Znowu kolejny komentarz mający na celu zniechecić do Jankowskiego. Pewnie kolejny urzędnik lub ktoś od bunia. Znudzi wam się w końcu to. Dobrze że jutro już cisza wyborcza od północy. Wszyscy wiedzą jak rządził 17 lat burmistrz. I większość ludzi nie chce jego kolejnej kadencji. I tu nie potrzęba żadnej debaty. Wiadomo na kogo oddać głos , na Jankowskiego. Z drugiej strony trochę dziwne że TVP 3 interesowała debata w tak małym mieście. Czy była debata np
kandydatów z Żuromina na TVP 3. Tak do końca nie wiadomo kogo tam zna bunio.

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu
Reply to  ////

Znowu kolejny wpis mający zniechęcić do Kowalewskiego, pewnie koleś Jankowskiego, który ma obiecany stołek. Znudzi się w końcu. Wiadomo na kogo oddać głos, na Kowalewskiego.
TVP 3 się zainteresowało bo debaty teraz są na czasie i są bardzo skuteczne. A skoro kandydat Dyzma nie stawił się na dwie z podejrzeniem ”mataczenia” to TVP 3 zaprosiło kandydatów jako niezależna TV.
Czy jesteś tak gł…pi czy tyko udajesz ?

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu

PRZYKRO CZYTAĆ TE TWOJE KOMENTARZE — które są robione na zlecenie — pisz sobie ale powinieneś nie robić z ludzi którzy mają inne zdane na temat KOWALEWSKIEGO — ROBIĆ GŁUPCÓW SKORO SAM NIM JESTEŚ !!! –bo trzeba być na prawdę głupcem aby nie dostrzegać tego co się dzieje w naszym mieście — a dalsze postawienie na KOWALEWSKIEGO — TYLKO ZASZKODZI MŁAWIE !!

Kara
Kara
1 miesiąc temu

Po co debatować z Kowalewskim, on lubi monolog, więc będzie miał okazję się wygadać, poco mu przeszkadzać. Sam obieca tyle, że nawet ty mu nie uwierzysz.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  ////

Piszecie o ŻUROMINIE -!!!- TRZEBA BYŁO WCZORAJ O 20,TEJ ZOBACZYĆ W TVN PROGRAM UWAGA !!— sprawa dotyczyła dilerów narkotykowych którzy systematycznie zaopatrują młodych mieszkańców w narkotyki wszyscy ich znają a POLICJA nie może sobie z nimi poradzić i młodzi ludzie odchodzą z tego świata –to jest przerażające że w ostatnich 4 latach ODESZŁO 20 MŁODYCH LUDZI — W WIEKU 0D 20 DO 30 LAT –WŁAŚNIE POPRZEZ ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW I NIKT NIĆ Z TYM NIE ROBI –NAWET POLICJA NIE MOŻE DAĆ RADY TYM DILEROM — OBEJRZAŁEM TEN PROGRAM TO JEST PRZERAŻAJĄCE — A PANI BURMISTRZ JAKAŚ WYSTRASZONA BYŁA !!!

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Nie oglądam tvn

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Niesportowo podchodzi do sprawy nasz były kolarz,który zawsze oglądał plecy Kowalewskiego.

Alan
Alan
1 miesiąc temu

Co do debaty w radiu mamy dwie informacje. Ogólno od Bunia że Jankowski się nie stawił. Natomiast druga strona twierdzi że nikt nie ustalał z nim terminu ,ani warunków debaty. Jeśli to prawda a nie wiem jak było. To zrozumiałe czemu nie wziął udziału w tej debacie. Termin debaty jak i warunki ustalają komitety kandydatów. Tak to działa w demokratycznych krajach. Nie wiem jaka jest prawda na temat tej debaty. Co do debaty na N… M… udziału odmówiła większość kandydatów. A co do udziału w TVP3 to było zaproszenie do programu ” Prosto z Mazowsza” . I co by mi to dało. Każdy doskonale wie że Kowalewski przez tyle lat nauczył się pieknie mówić. Ale to tylko słowa . A ja widze rzeczywisty obraz zarządzania miastem przez 17 lat. I uważam że bardzo źle zarządzał naszym miastem. Natomiast co do Jankowskiego można dziś było na żywo z nim porozmawiać . I mówił bardzo mądre rzeczy. Dla mnie te debaty nie mniały najmniejszego znaczenia. Mam obraz 17 lat rządzenia Kowalewskiego. I swój głos oddaje na Jankowskiego. Bo uważam że to dobry wybór dla Mławy. Natomiast głos oddany na obecnego burmistrza to kontynuacja bardzo złego zarządzania miastem.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Alan

Dzisiejsza TVP to dno i zero, publiczne radio podobnie niestety

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

No właśnie lepiej było jak zarządzał PIS Z PEREJRO I RACHONIEM !!

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Dzisiejsza TVP to dno i zero

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Tak, jeszcze nie zostało ogarnięte. Nowy rząd odzyskał budynki, ale nie zrobił jeszcze dokładnego wietrzenia, to w dalszym ciągu spuścizna pisowska,
ale pomalutku, cierpliwości – przewietrzą.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Aktualna TVP to efekt działalności przestępczej tymczasowego rządu

Last edited 1 miesiąc temu by Mławianin
Bartek ariusz
Bartek ariusz
1 miesiąc temu

Dalej.Moi synowie pojechali trzema statkami których nie było na bezludną wyspę gdzie mieszkają biali murzyni.

Bartek ariusz
Bartek ariusz
1 miesiąc temu

Dalej.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Do Łysego i innych. Artykuł prezentuje JEDYNĄ wypowiedź Radnego Jankowskiego PRZEZ CAŁĄ KADENCJĘ. Wiem że to moze byc szok dla jego wiernych ale jednak fakt. Na Stronach Starostwa Powiatowego mozna to znaleźć.

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Pamiętasz Tuska jako wicemarszałka Senatu? Miał jedną wypowiedź. Co to znaczy? Po co strzępić język, jak w powiecie rządził w koalicji PiS i Kowalewski, i robił co chciał. Szkoda czasu.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

PiS nie rządził, PiS dał ciała kowalewskiemu

Bartek ariusz
Bartek ariusz
1 miesiąc temu

No po obejrzeniu wystąpienia w TVP 3 to tylko należy przypomnieć starą „bajkę”.Na drewnianym kamieniu siedziała młoda staruszka i nic nie mówiąc rzekła do niskiego mężczyzny o wysokim wzroście.Jestem wdowom bezdzietną z trzema synami…….

Kiko
Kiko
1 miesiąc temu
Reply to  Bartek ariusz

A co powiedział Jankowski

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Kiko

Nie było go on idzie w ciemno że Mławianie są głupi i zagłosują i tak na niego bez żadnego programu no ani jednej wypowiedzi

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Jankowski przygotował najlepszy program – Plan dla Mławy. Był pierwszy z tym, i to jest bardzo konkretny program, dawno takiego w Mławie nie było. A teraz nieroby z Urzędu Miasta podbierają od nich pomysły. Śmiechu to warte.

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Cooo ten wyciąg na łysej górze a będzie wypożyczalnia nart

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

He he z tym wyciągiem koń by się usmial

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Gęgola tam zaprząc do wciągania sanek, jak juz skończy kopać basen.Do takich robót jest potrzebny kandydatowi z Wieczfni.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Ten „klops” dla Mławy ściągnął większość z planów UM,cześć już jest w etapie wykonania.Jankowski chyba ma kreta w UM.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

To prawda. Kowalewski małpuje pomysły Jankowskiego. Jakie to słabe.

z bliska x....x....x
z bliska x....x....x
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Ty weź już nie ośmieszaj. Nie masz wstydu pokazywać się ulicach miasta?

MŁAWIANIN....
MŁAWIANIN....
1 miesiąc temu

JEŚLI NIE WIESZ CO O JEST WSTYD TO CI POWIEM — WSTYD TO JEST KRAŚĆ I Z Du**Y SPAŚĆ –myślę ze dotarło do ciebie chociaż kto wie takich durni jak ty na tym portalu pokazuje się coraz więcej !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Najlepiej idzie mu wypowiadanie się na ulicy.Niech spróbuję szczęścia jako ulicznik.

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Program masz na plandlamławy. Chcesz usłyszeć co ma do piwiedzenia wyjdż na miasto. Codziennie rozmawia z ludzmi na mieście. Tylko ty próbujesz postawić go w złym świetle. Moge się tylko domyślać na czyje polecenie.

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Kiko

Jak to co? Nic. Nie pojechał

Adrian
Adrian
1 miesiąc temu
Reply to  Kiko

Trzeba było wyjść na miasto to byś usłyszał co mówił ludziom. A mówił bardzo mądre rzeczy.

Jola
Jola
1 miesiąc temu

Głosowałam na Kowalewskiego a teraz zagłosuje na Jankowskiego. Nie podoba mi się ta szopka w ostatnich dniach….

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Jola

Zagłosuj Jola. Poniżej masz link z cytatem Twojego kandydata. Nic innego przez kolejne 5 lat nie powiedział. Czyli milczeniem reprezentowal wyborcow.

Zosia
Zosia
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Za to twój mówił przez 17 lat i co z tego wynikło.Popatrz na to zaniedbane miasto.

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

I tak nie zniechecicie ludzi aby oddali głos na Jankowskiego. Mogę się tylko domyślac na czyje polecenie powstał komentarz. A na koniec w Mławie jest taki pan co 17 lat mówił i fałszywie się uśmiechał. I co z tego mamy. Ja wole Burmistrza który mniej mówi a wiecej robi.

yyy
yyy
1 miesiąc temu
Reply to  Jola

Ciekawe co wymyśli jutro przed ciszą wyborczą. Bo w tej chwili widać że obieca wszystko. Aby utrzymać się stołka.

Emil
Emil
1 miesiąc temu
Reply to  Jola

Z czyjej strony?

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  Emil

Bunio robi szopke i z ludzi id..otów.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Jola

Joooola nieeee Idź tą drogą.