Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Każda władza się zużywa. W Mławie w kiepskim styluKażda władza prędzej czy później się zużywa. Taka prawidłowość dotyczy nie tylko władz centralnych i tej dużej polityki. Tak jest również na szczeblach samorządu lokalnego. Tak było i jest również w Mławie.

Szybkość procesu zużywania zależy od wielu czynników. Niektóre widać gołym okiem, inne bywają misternie ukryte i trzeba je dopiero odkryć i obnażyć. O takim procesie zużywania na pewno możemy mówić, gdy władza trwa odpowiednio długo. Przy czym długo to pojęcie względne.  Bywa, że władza potrafi się zużyć nawet w ciągu jednej kadencji. Tak może się podziać z tej racji, że drugim istotnym czynnikiem jest to, w jaki sposób jest sprawowana.

W Mławie ten pierwszy czynnik jest wiadomy i oczywisty. Kowalewski rządzi tu od 18 lat. A jak jest z tym drugim?

W 2006 roku, kiedy Mława wybrała szeroko znanego w wąskich kręgach Kowalewskiego na burmistrza, był już właśnie powszechny przesyt władzą Antczak – Rakowski. Do tamtej kampanii wyborczej Kowalewski wniósł świeżość i inny, dynamiczny styl. Co poniektórzy pamiętają jeszcze do dziś jego różne obietnice wyborcze, np. że w Seraczu będą pływać ryby. Wiele kart papieru trzeba by tu zapisać, żeby analizować kolejno wszystkie jego kadencje, ale dla wątku zużycia władzy nie jest to najistotniejsze. Popatrzmy na początek i koniec. Warto jednak podkreślić, że Kowalewski obejmując urząd nie miał pojęcia jak on funkcjonuje i korzystał z wiedzy, doświadczenia i kontaktów ówczesnego skarbnika Henryka Antczaka.

Najistotniejszy jednak dla sprawy i dla nas jako mieszkańców jest stan władzy na kilkanaście dni przed kolejnymi wyborami. Przyglądając się stylowi Kowalewskiego, daje się zauważyć, jak stopniowo sposób zarządzania administracją i miastem ewoluuje od kolektywnego, w stronę wodzowskiego. Zresztą możliwe, że Kowalewski od początku czuł na plecach wiatr nieomylności, a kolektywizm zarządzania był jedynie potrzebny, by wdrożyć się i nauczyć zasad administrowania miastem.

Jakie konsekwencje ma to dla mieszkańców?

Przede wszystkim wódz nie potrzebuje nikogo pytać i słuchać. To niesłuchanie może być jawne, bądź ukryte za fasadowością. W Mławie jest zawiązanych co najmniej kilkanaście społecznych rad, których działalności nie widać i nie słychać. Ale nie tylko od radzenia mieszkańcy zostali odsunięci. Również od współdecydowania i pieniędzy. Burmistrz Kowalewski zlikwidował funkcjonujący przez kilka lat Budżet Obywatelski. Wnosił on do  przestrzeni publicznej nowe, świeże pomysły ale i pobudzał aktywność społeczną. W tym momencie właściwie to już nie powinno nas zdziwić, że radni Kowalewskiego odsunęli też mieszkańców od możliwości zabierania głosu na sesjach, wprowadzając skomplikowaną procedurę, a burmistrz Kowalewski nawet nie zaprotestował. Do tego Kowalewski dołożył blokadę na możliwość komentowania wpisów na urzędowym profilu w mediach społecznościowych.

Historia pokazuje też taką prawidłowość, że monarcha, autokrata czy wódz zawsze ma swój dwór, bowiem potrzebuje schlebiania i ktoś musi przytakiwać jego pomysłom, a do tego je zachwalać. Kowalewski ma więc te swoje suto opłacane tłuste koty i gołębie, które jak lwice bronić będą każdej głupoty. Na marginesie dodać trzeba, że wybór niektórych lwic nie był zbyt fortunny – mam tu na myśli pijaną dyrektor MDK czy dyrektor muzeum.

Wreszcie długotrwała władza rodzi poczucie, że władzy wszystko wolno i nie obowiązują jej ani przyzwoitość, ani przepisy. Takich przykładów jest wiele, ale świetnie ilustruje to ostatnia historia, gdzie prawa ręka burmistrza Kowalewskiego, będąc w urzędzie nie wpuściła do swojego gabinetu policji, bo było podejrzenie, że znajdują się tam materiały wyborcze.

Zapewne taki właśnie styl zarządzania doprowadził do konfliktu z marszałkiem Struzikiem, co na pewno utrudniło pozyskiwanie pieniędzy dla Mławy. To ten właśnie styl i wielkie ego Kowalewskiego powoduje, że wyprzedzają nas w pomysłach, rozwoju i poprawie bytu mieszkańców sąsiedzi.

To też jednak jest regułą, że władza nie przejmuje się biblijnym napomnieniem – „pycha kroczy przed upadkiem”, choć powinna się tym przejmować. Czy w Mławie znajdzie się już większość, która ma dosyć tej pychy, okaże się za dwa tygodnie.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3 18 votes
Oceń artykuł
guest
194 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Palec w esicy
Palec w esicy
4 dni temu

Zdjęcie Szamana Mławy z takim grymasem? Redakcjo CM taki wybór to przypadek? Nie sądzę.
Ale ja nie o tym chciałem.
Szedłem ostatnio przez nasz mlawski las oglądać żubry. Zresztą jak wielu z nas, widziałem tam tłumy mławiaków. I dobrze, pogoda ładna lepiej się przejść niż oglądać telewizję. Idąc tymi dróżkami zauważyłem, że są koszmarnie rozjeżdżone, poniszczone, koleiny na zakrętach aż odsłoniły się korzenie drzew. No i oczywiście zaczęły mi się w głowie rodzić pytania co to, kto to, jak tak mógł?
Odpowiedź przyszła szybko, to kłady i to już od wielu lat bezmózgi na kładach to robią. Teraz wiem dlaczego żubry odwracają się do nas tyłem jak idziemy je oglądać.
Apel do leśników i policji, jeśli chcecie (ja i większość mławian chcemy) żeby żubry były dalej atrakcja w naszym lesie pozbądźcie się innego bydła, to bydło inwazyjne zagraża rodzimym gatunkom.

piter98
piter98
15 dni temu

Z tego co wiem każdy z kandydatów zrezygnował z debaty organizowanej przez portal „Nasza Mława” oprócz Kowalewskiego i Stęplewskiego, za powód podali to, że portal ten współpracuje z Kowalewskim. Jeśli takie komitety jak PO, Trzecia Droga i Jankowski wspólnie ugadują się na organizację debaty to pokazuje w jak dobrych relacjach są razem, czemu nie ugadywali się z Konfederacją? To pokazuje to co wielu mówi, te komitety to jedno i to samo. Skąd Jankowski miałby pieniądze na reklamy na każdych mediach mławskich, na tak dużo tak wielkich banerów i innych gadżetów? Z pensji sekretarza gminy Wieczfni Kościelnej?

Hbbn
Hbbn
14 dni temu
Reply to  piter98

No przecież Kowalewski nagrał filmik ze wszyscy się wystraszyli a konfederacja aby nie i zaprasza Stęplewskiego na kawę do siebie żeby ludzie uważali że taki otwarty jest i się nie boi ale jak konfa nagrała filmik że nie zamierza za zamkniętymi drzwiami z nim rozmawiać i zgadza się na rozmowę ale przy ludziach to nie odpowiedział potem ludzie pisali mu o tym na jego profilu to usuwał komentarze na koniec wysłali oficjalne pismo na które też nie odpisał tak właśnie chce debaty ten człowiek

Wojtek1
Wojtek1
21 dni temu

Ach ta nasza władza, już im tylko modlitwa została,koncert ,agitacja wyborcza w kościele, co za czasy.
Że ksiądz na to poszedł. Jestem zaskoczony.
Ja chcę zmian.

Gargamel
Gargamel
21 dni temu

uważajcie na listy na radnych /same obiboki łase na łatwą kaskę

Gargamel
Gargamel
21 dni temu

drodzy Mlawianie za dwa tygodnie wybory Proszę przyjrzyjcie się na listy kandydatów na radnych.Jest tam wielu nierobów i liczących na łatwą kaskę a nawet osoby które są na bakier z prawem.np pani która po pijanemu uderzyła pięciokrotnie swego męża nożem Sprawa jeszcze się toczy.Uważajcie na kogo głosujecie.Zdarzenie miało mjejsce w Ostródzie.

(Nie)obiektywny
(Nie)obiektywny
23 dni temu

A to jeszcze pytanko do wszystkich znawców lokalnej polityki, cóż to za egzotyczna koalicja w tym mieście się pojawia bo z tego co widzę to tych dwóch społeczników (czyt. p.Przybyszewski i p.Ruszkowski) to z różnych list starują tj.PIS i PSL (jak wiemy na arenie krajowej to się prezesom w głowach nie śniło) a tu proszę – jednak można. I tak swoją drogą może trzeba było ich do debaty wystawić bo to oni to są tacy goście z „jajami” co się kobiet nie boją.

Anonim
Anonim
23 dni temu

Po pierwsze, to powinieneś napisać, że ich kobiety, ale tylko koniety z UM się boją, a nie że oni kobiet się nie boją ( na ogól tak jest że faceci kobiet się nie boją – to taka normalka, a ty chyba się boisz, a więc jesteś jakims ewenementem który powinno się wozic w klatce i pokazywać na wszystch jarmarkach).
Po drugie, to coś Ci się myli polityka z życiem prywatnym.
Przyjrzeć powinieneś się wszystkim listom kandydatów i o wszystkich innych koligacjacjach pisać. Nie tylko o tych dwóch panach, którzy od lat są dobrymi znajomymi. Tam są rodziny gdzie mamusia startuje z jednego Komitetu, a syn z innego, czy teść z jednego, a zięć z innego itp.

Powiem Ci szczerze, nie masz się o co czepiać tych panów, to czepiasz się tego z jakich partii startują.

Z osiedla
Z osiedla
23 dni temu

Propagandówka była w ratuszu bez dwóch zdań.
A te aktoreczki nagadaly dyrdymałów jakich świat nie znał.

IXI
IXI
23 dni temu

Nie ma się co oszukiwać. Tylko rodziny i znajomi kandydatów są zainteresowani wyborami. Zwykłym ludziom obojętne kto rządzi, Zapomniałem o różnych dziwakach i oszołomach jeszcze.

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
23 dni temu
Reply to  IXI

Najgorzej jak takie dziwaki i oszołomy zabierają głos w dyskusji przedwyborczej– którzy nie dostrzegają tych modlitw Bunia w Kościele!!

Paweł M.
Paweł M.
23 dni temu

Ja pomimo, że mam inne zaopatrywania polityczne, to głosuję na obecnego burmistrza i Jego radnych.
Mi w życiu ten człowiek w życiu wiele pomógł.
Nawet swego czasu mój tato pracował dla jednej ze spółek miasta Mława- MP…M

Głosujemy na Pana Kowalewskiego.

hahaha
hahaha
23 dni temu
Reply to  Paweł M.

Słabe to. To już wydział propagandy by to lepiej wymyślił

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
23 dni temu
Reply to  hahaha

No i wydział propagandy ratuszowej pod wodzą Grzywacz wymyślił aby Kowalewski zaczął się prezentować propagandowo przed ołtarzem , w kościele sw.Trojcy, szkoda że do tej prezentacji nie wziął z sobą ministrantów w osobach LUKASIKA I ZBRZEZNEGO, !!

Kuba
Kuba
23 dni temu
Reply to  Paweł M.

Nie zależy Ci na rozwoju Mławy, nie zależy Ci na estetyce miasta, nie zależy Ci na tym żeby Mława była przyjazna dla mieszkańców, obojętne jest ci to na co wydawane są twoje pieniądze to masz rację głosuj na Kowalewskiego i jego bandę – niech się dorabiają, niech mieszkamców mają za półgłówków i maszynki do głosowania, niech całą Mławę zabetonują, niech wszystkie drzewa wytną, niech nadal w mieście będzie syf, niech podatki i opłaty za wodę oraz śmieci będą najwyższe na całą okolicę, niech Ci pod nosem wybudują spalarnię z jedne strony, a z drugiej strony 10-ciopiętrowy blok itp.itd.

Fuj
Fuj
23 dni temu
Reply to  Paweł M.

Głosujesz bo ci pomógł czy działał ba rzecz mieszkańców!

....
....
23 dni temu
Reply to  Paweł M.

Właśnie tacy ludzie jak ty głosują na bunia. Ty chociaż miałeś odwage powiedzieć że twój tata pracował w jednej ze spółek mu podległych. Problem w tym że w Mławie ma się żyć dobrze wszystkim, a nie tylko znajomym bunia. Fałszywy uśmiech i mówienie wszystkim Dzień Dobry nie rozwiąże problemów w naszym mieście. Wybór bunia to najgorszy wybór z możliwych.

Michał
Michał
23 dni temu

Naprawdę….niedziela palmowa a tu takie felietony … ile komitety zapłaciły?Bo powinny. Widać że zlecenie dyskredytować Burmistrza w realizacji.

Kuba
Kuba
23 dni temu
Reply to  Michał

Dyskredytowaniem burmistrza nazywasz prawdę o nim?

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
23 dni temu
Reply to  Michał

Nikt nie musiał nikomu płacić — felieton jest tylko odzwierciedleniem prawdy o działalności Burmistrza Kowalewskiego — mieszkańcy nie muszą dyskredytować Kowalewskiego — on sam robi to za nas pokazał to dzisiejszym występem w KoŚCIELE SWIETEJ TRÓJCY —
Pamiętam jak podczas II kadencji Rady w latach 1994- 1998 był Burmistrz ANTCZAK który miał w zwyczaju chodzić na herbatke do DZIEKANA TEGOZ KOŚCIOŁA — dziś z przejęciem słuchał wystąpienia obecnego Burmistrza!! — KOŚCIÓŁ NIE POWINIEN POZWALAĆ NA TAKIE POUFNOŚCI POLITYKÓW — i ich przedwyborcze występy przy ołtarzu !!!

Ania
Ania
22 dni temu
Reply to  Michał

Wyobraź sobie że ja pranie zrobiłam w niedzielę palmową, co ty na to

Filipek
Filipek
23 dni temu

Pamiętam idiotyzmy pierwszych burmistrzów Mławy i głupotę radnych miejskich, gdy ważne inwestycje nie były realizowane z miałkich, pseudointelektualnych wyobrażeń rajców o mieście i życiu. Z jednej strony nie było dla tych ekip problemem pozwolenie na stację benzynową w centrum miasta, wrzodu który cały czas boli i jest nie do usunięcia, a z drugiej nie byli w stanie wybudować obwodnicy pod lasem bo radna Krystyna z ogólniaka rejtanowsko rozdzierała szaty na sesji Rady Miasta, w teatralny sposób dramatyzując, że ona cytuję „mławian od lasu odepchnąć nie da” (ja to pamiętam by byłem świadkiem w lekkim szoku ale były też nagrywane protokoły z sesji). Tej klasy to były argumenty postsolidarnościowej konserwy, które kształtowały politykę inwestycyjną miasta. Przyszedł Kowalewski i pierwsze co zrobił to odkorkował miasto budując obwodnicę pod lasem, którą nauczycielka zablokowała, I choć Kowalewski nie jest z mojej bajki to postrzegam go jako sprawnego realistę, który potrafił pchnąć miasto do przodu.

Oj oj
Oj oj
23 dni temu
Reply to  Filipek

Merytorycznie…. swoją drogą słaba ta demokracja jak pani X zablokowała obwodnicę albo nie odpowiednio było lobbowane . Tak czy inaczej pewne rzeczy są oczywiste a inne można poddawać dyskusji .

Kuba
Kuba
23 dni temu
Reply to  Filipek

Ulice Marszałkowski to budował powiat czyli starostwo, a nie burmistrz.

Coś ci sie koleś pochrzaniło w tej głowce.

Burmistrz pchnął miasto do przodu? – jakież górnolotne sformułowania,
to co w takim razie powiesz o prezydencie Ciechanowa, który tak rozbujał Ciechanów przez 9 lat, że Ciechanów z zapyziałego, zacofanego miasta stał się najbardziej przyjaznym i nowoczesnym dla mieszkańców miastem w okolicy. Tam dba się również tak o mieszkańców jak i o miasto oraz środowisko. Mieszkańcy mają gdzie wypoczywac, mogą bez problemów korzystać ze ścieżek rowerowych, bo jest ich coraz więcej i są ze sobą dobrze skomunikowane, śmieci są też tańsze. Tam widać, że jest to XXI wiek, a u nas niestety, tego nie widać, a o mieszkańcach to się zaczyna myśleć rok przed wyborami, a dba się tylko o mławskich krezusów, w tym szczególnie o deweloperów.
Tam zrywa się beton, u nas nadal się wszystko betonuje, a potem problem z wodą.

Paula
Paula
23 dni temu
Reply to  Kuba

I tu się zgodzę. Ciechanów daleko przed nami. Miasto przyjazne wszystkim mieszkańcom. Nie tylko seniorom. Prezydent Ciechanowa słucha jego mieszkańców i inwestuje w to miasto a nie swoją kieszeń i swoich przydupasow

Filpek
Filpek
22 dni temu
Reply to  Kuba

po pierwsze to nieprawda, że aleję marszałkowską budował powiat, po drugie to nieprawda, że Ciechanów był zapyziałym zacofanym miastem, po trzecie nie rozmawiamy o Ciechanowie tylko o Mławie, w związku z czym – po czwarte panu już dziękujemy

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Filpek

Gdzie jest chodnik, co burmistrz zrobił z pieniędzmi przeznaczonymi na chodnik?????????????????
Aleja jest już od 10 lat, a chodnika nadal nie ma.
Co do Ciechanowa to nie masz racji kolego, bo faktycznie Ciechanów za Wardzińskiego się nie rozwijał, a tylko zadłużał.
Kosiński to zupełnie inna liga, on wyprowadził Ciechanów z letargu. Ciechanów wcześniej był w takim samym letargu jak Mława dziś..

Anonim.
Anonim.
23 dni temu
Reply to  Filipek

Jeśli Kowalewski wybudoeal Marszalkowske to powiedz w takim razie dlaczego tam w dalszym ciągu nie na chodnikaod Kopernika do starej siódemki?
Pieniądze dostali na ulicę, ścieżkę rowerową i chodnik, a chodnika nie ma tam nadal, mimo że ruch jest tam coraz wiekszy: coraz więcej spacerowiczów, coraz więcej biegaczy, coraz więcej rowerzystów, a jeszcze i na hulajnogach ludziska pomykają.
Jakoś o tym to ani burmistrz, ani starosta się nie zająknie, obaj nabrali wody w swe złote usta.
Filipku co ty na to?
Na co poszła kasa z tej alei?
Dodam jeszcze, że tam powinna być jak najszybciej wyremontowana i poszerzona ta istniejąca ścieżka rowerowa.

Renia
Renia
23 dni temu

Na czyje zlecenie ten artykuł? Powinna być informacja które komitety to opłacają. Po prostu podstaw przyzwoitości autor mie ma. Tylko jad i podzeganie do hejtu

Cyrk kampanijny
Cyrk kampanijny
23 dni temu

Młodzi z komitetu Kowalewskiego do powiatu hak ci ludzie nie znają się na niczym co niektórzy. Na Powiat ludzie co się dzieje najpierw po szczeblach nie z ulicy na powiat.

Obrzydliwa kampania mławska
Obrzydliwa kampania mławska
23 dni temu

Bunio w kościele przemawia co ludzie wyprawiają dla władzy fuuuuuujjjjj

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
23 dni temu

Wielka szkoda że tego występu Kowalewskiego nie nagrałem — pokazał bym tym wszystkim babciom i dziadkom którzy tak wielbią Kowalewskiego — a nie dostrzegają tego on wyprawia. Gorzkie żale pieśni w kościele SW.TROJCY wierni słuchają tego koncertu, — aż tu nagle spod churu maszeruje do ołtarza BURMISTRZ KOWALEWSKI – ZBLIZA SIE DO MOKROFONU I PRZEMAWIA DO WIERNYCH MLAWIAN !! Mieszkańcy ze zdziwieniem patrzą na siebie – po cichu komentując a nie którzy wychodzą z Kościoła, sam nie mogę zrozumieć jak i dlaczego jakim prawem Kowalewski zabiera głos w kościele — no tak wiadomo wybory SZANOWNI WYBORCY CZY NA PRAWDĘ CHCECIE TAKIEGO BURMISTRZA, KTORY BEZCZELNIE WCHODZI DO KOŚCIOŁA I PROWADZI SWA AGITACJĘ PRZED WYBORAMI -+ CO NA TO DZIEKAN !! — NIE BĘDĘ CYTOWAŁ TEGO CO MÓWILI WCHODZĄC Z KoŚCIOŁA PODCZAS y TEJ PRZEMOWY KOWALEWSKIEGO!! MIESZKAŃCY!! — MLAWIANIE I
OPAMIĘTAJMY SIĘ – – TEN DZISIEJSZY Występ Kowalewskiego w kościele — zrobmy wszystko aby to był jego ostatni występ — TAKIEGO BURMISTRZA MLAWA NIE POTRZEBUJE !! — który do swej kampanii wyborczej wykorzystuje nawet KOŚCIÓŁ!!

Łukasz Wałkuski
Łukasz Wałkuski
23 dni temu

Kościół dalej się nie uczy, iż nie powinien mieszać się do polityki?! Widocznie odpływ wiernych jest jeszcze nie wystarczający by rozumu nauczył. Co do Bunia tonący brzytwy się chwyta… To powolny upadek człowieka i akty desperacji. Tylko starszymi ludźmi nie mającymi wiedzy jak funkcjonuje ratusz jest w stanie dalej manipulować.

Anonim
Anonim
23 dni temu

Znów????
Przed poprzednimi wyborami także celebrował jakąś mszę zdaję się.
Może przymierza die do roli dziekana jak mu fotel burmistrza zabiorą.
Tak na poważnie, to dba o swój stały elektorat. Babciunie z kółka różańcowego i te z klubu seniora MDK go uwielbiają, oj może wygrać i te wybory, może. Zabierzcie swoim staruszkom dowody osobiste i inne dokumenty ze zdjęciem przed wyborami. Karty mławianka też

Last edited 23 dni temu by Anonim
Mława
Mława
23 dni temu

Kto tworzy portal internetowy Mława Wólka to jakaś porażka, reklamy PSL i trzeciej drogi ale kampania brudu. P. Pszczolkowska wstyd.!

Anonim
Anonim
23 dni temu
Reply to  Mława

Portal Mława Wólka???? – nie słyszałem o takim 🙁
Podaj adres strony, http://www... – czekam.

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu

Czytając te niektóre komentarze beznadziejne,zastanawiam się ile jest jadu i nienawiści w ludziach.Niech każdemu z nas zapali się lampka co to zmieni jeśli jeden drugiemu kopie dołki ,krytykuje …Kochani cieszycie się życiem i daj boże każdemu zdrowie,nie nerwy i krytyka wobec drugiej osoby

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  Anonimowo

Ale w ten sposób widać ile ludzi ma dość rządów Kowalewskiego a nie wszędzie można mieć wolność słowa. Na naszej mławie na zlecenie włodarza komentarze są blokowane.

....
....
23 dni temu
Reply to  Anonimowo

Kiedy coś mi się nie podoba to mam prawo to krytykować. A uwarzam że miasto i powiat jest bardzo źle zarządzane. Według ciebie najlepiej nic nie mówić, niech miasto dalej się cofa.

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
23 dni temu
Reply to  Anonimowo

Życiem w Mławie zaczniemy si cieszyć jak w naszym mieście z Ratusza odejdzie ten biznesmen -+ który chce dalej rządzić naszym kosztem !!

Hgjjjkk
Hgjjjkk
23 dni temu

Od dawna wiadomo, że przyjacielem CodziennikaM jest PSL.

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  Hgjjjkk

PO też, Lewica także, chyba tylko PiS i Konfa nie. No cóż faszystów i dyktatorów nikt nie lubi, wszyscy wolą demokratów.

Last edited 23 dni temu by Grażka
Kolor
Kolor
23 dni temu
Reply to  Hgjjjkk

Precz z struzika Wojnarowskiem jeszcze burchackiego w tą wciągnęli chłop niby dobry a zbłądził

Ober
Ober
23 dni temu
Reply to  Hgjjjkk

i vice versa.

qqq
qqq
23 dni temu

W przypadku bunia to nie tylko zbyt długi czas zajmowania tego stanowiska. Przede wszystkim to złe zarządzanie naszym miastem. Przykładów może być wiele. Napewno mieszkańcy zapamietają podwyżki za śmieci . Jakimś cudem przed wyborami można było symbolicznie obniżyć. Piszę symbolicznie bo nadal są wysokie. Ta znienawidzona przez mieszkańców inwestycja a raczej bubel pod handlowcem. W postaci brudnych ruszających płyt. Na cmentarzu komunalnym już dawno wszędzie powinna być kostka brukowa w alejkach. Zakup małych autobusików dla MKM. Wysokie ceny ogrzewania w blokach, ciepło dostarczane przez PEC. Idąc przy parku chodnikiem pełno ptasich odchodów. Gałezie na drzewach nie były już przycinane kilka lat. Dzięki czemu ptaki bardzo chętnie tam zakładajo gniazda. Powinno się zniechecać ptaki do zakładania gniazd w mieście poprzez przycinanie gałezi na drzewach.
Krótko Mława według mnie jest bardzo słabo zarządzana. Stoi w miejscu słabo się rozwija. Wiec mam nadzieję że wygra ktoś nowy. I coś w końcu drgnie. Każda nowa osoba będzie się starała. Bo będzie chciała pozostać na kolejno kadencje. Ewentualna wygrana bunia jak to bardzo zły wybór. To już będzie ostatnia kadencja i będzie miał wszystko w 4 literach. Mam nadzieje również że w Starostwie zostano wybrane nowe władze . Dotychczasowe oceniam bardzo negatywnie.

Last edited 23 dni temu by qqq
Renia
Renia
23 dni temu
Reply to  qqq

Nie masz pojęcia o ptakach i gniazdach i gałęziach. Byle pisać byle źle…

Kuba
Kuba
23 dni temu
Reply to  Renia

Zgadza się, przyczyną zasranych przez wrony chodnikow są składowiska śmieci, a przyczyną zasranych chodników przez dzikie gołębie są ludzie dokarmiający je. Te tłuste s.rajuchy siedzą na lampach ulicznych, na drutach i s.raja, bo to są tylko pasożyty, które mnożą się w Mławie jak szczury.

nnn
nnn
23 dni temu
Reply to  Kuba

Chyba oczywiste jest że gdyby wrony nie miały możliwości założenia gniazd na drzewach w mieście. To by znalazły miejsca na obrzeżach miasta. A sprawa gołebi to już wyłącznie wina ludzi którzy je dokarmiają. I do tego stopnia je przyzwyczaili że siedzą na dachach. I tylko wyczekują aż ktoś im da jeść. Ptaki w Mławie to olbrzymi problem którego nikt nie próbuje rozwiązać.

Kuba
Kuba
23 dni temu
Reply to  nnn

Wiem… ale to co uważasz, że powinno się tak jednorazowo wyciąć w mieście, a szczegolnie w parku wszystkie drzewa? Drzewa w parku nie były nigdy przcinanea wycina się je sukcesywnie. Trzeba po prostu więcej uwagi poświęcić na sprzątanie. U nas wiosną tylko jest akcją sprzątania i to też nie jest kompleksową akcja. Najważniejsze żeby wokół ratusza było jako tako, a to że prawie wszystkie ławki w parku są obsrabe to już nikomu z ratusza nie przeszkadza.
Druga sprawa, bywam w innych miastach, także w większych od Mławy i tam drzew się nie przycina, a problemu z wronami nie ma. Wytłumacz mi to.
Moim zdaniem to jest wina zbyt Bliskiego usytuowania wysypisk śmieci wokół Mławy.

iiii
iiii
22 dni temu
Reply to  Kuba

Co ty opowiadasz gałezie drzew w parku były kiedyś przycinane tylko dość dawno. W tej chwili już nie są przycinane, ale nie mów że nigdy nie były przycinane. Po drugie nikt nie mówi o wycinaniu całych drzew. Przyciecie gałezi wystarczy bo nie bedą miały gdzie zalożyć gniazd.

Olka
Olka
22 dni temu
Reply to  iiii

Na których drzewach w parku widać że gałęzie były przyvinane? Przy parku, w rynku, na Plockiej, ale w parku tego nie widzialam nigdy

Adam
Adam
23 dni temu
Reply to  Renia

Być może osoba komentująca nie ma pojecia o ptakach i gałeziach w parku. Ale skoro pani ma tako wiedze to niech pani się z nią podzieli. Bo to nie jest wyłącznie uciążliwe dla mieszkańców. Ale także groźne dla zdrowia.

uuu
uuu
23 dni temu
Reply to  Renia

Oświeć mieszkańców skoro tak dużą wiesz.

rolniczka
rolniczka
23 dni temu

a gdzie jest Bachus Ludyczny.. przecież on posiada wszelką wiedzę..czyżby w Tworkach zabrali mu telefon..?

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  rolniczka

A ty, k…ź…a czego tu szukasz? Mućki doić i chłopu prowiant zawozić na barykadę… tfu… na blokadę.

rolniczka
rolniczka
23 dni temu
Reply to  Grażka

TFUUU……

rolniczka
rolniczka
23 dni temu
Reply to  Grażka

k….ź…aaa

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  rolniczka

Zacięłaś się jak stara płyta pocztówkowa z Laskowskim 😀

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
23 dni temu
Reply to  rolniczka

Mam trochę mniej czasu od ciebie, bo.. pracuję. A po drugie, Jaśnie Pani chwaląc Jolasię nie była w stanie odpowiedzieć, czy Jolasia to bezpartyjna? Czy wyrzucili ją z PiS-u? Czy sama zrezygnowała? Czy ma dystans światopoglądowy? Czekam na jakiekolwiek info w tej sprawie. Bo, Kobieto, zachęcasz do głosowania (ładnie z twojej strony) na kandydatkę zawieszoną w swoistej próżni politycznej. Zrób krok dalej, odpowiedz na proste pytanie wyborcy. Chyba, że cię ominął przekaz dnia z TV Riespublika.
Owocnego wieczoru i zdrówka życzę tobie serdecznie.

Kaj
Kaj
23 dni temu

Koniec tego Kowalewski musi odejść!!!

....
....
23 dni temu
Reply to  Kaj

I jego zastepca również, razem z radnymi którzy go popierali.

Ichtiolog
Ichtiolog
23 dni temu

Ale w Seraczu pływają ryby. Latem 2002 widziałem spory narybek na wysokości gdzie wpada do Seracza czysta struga z niszy źródliskowej przy cmentarzu.

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
23 dni temu
Reply to  Ichtiolog

To był narybek żaby czyli kijanka!!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
23 dni temu

🙂 Dobrze, że nie pisowski.

(Nie)obiektywny
(Nie)obiektywny
23 dni temu

Tam na górze tego artykułu powinno chyba być napisane – artykuł sponsorowany. Jak widać redakcja codziennika jest bardzo „obiektywna” i „bezstronna” Artykuł o niczym bez jakichkolwiek argumentów.

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
23 dni temu

W swym opisie jesteś bardzo nie obiektywny, gdzie ty żyjesz bo chyba nie w naszym mieście, albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ,– bo jeśli byś obserwował to co przez 16 lata wyczyniał Kowalewski, to to co opisane w tym artykule to czysta PRAWDA — przez lata tych rządów MŁAWA ZATRZYMALA SIE W ROZWOJU — liczył się tylko program współpracy z developerami !! — bo wiele inwestycji wokół tego budownictwa było finansowane z budżetu miasta — !!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
23 dni temu

Dokładnie!

Grażka
Grażka
23 dni temu

To jest „misiu” felieton

Buku
Buku
23 dni temu

Tak to taki felieton….od 7 boleści

Łukasz Wałkuski
Łukasz Wałkuski
23 dni temu

Chapeau bas za ten artykuł. To obowiązkowa lektura dla każdego Mławianina. Piękne podsumowanie pychy i egoizmu naszego burmistrza na przestrzeni 18 lat. Patrząc jak Pan Zejer kasuje niepochlebne komentarze, można tylko stwierdzić, że uczy się od mistrza w najgorszym stylu! Oby to było Wasze pożegnanie z ratuszem tego Wam Panowie życzę z całego serca!

Piotr
Piotr
23 dni temu

I ja też

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
23 dni temu

I Mławie też życzmy zmian.

swen
swen
23 dni temu

A ja poproszę o napisanie co takiego złego zrobił burmistrz albo czego nie zrobił co powinien. Jestem trochę daleko od tej polityki a w komentarzach tylko ogólne stwierdzenia, że rządzi jak na folwarku itp

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  swen

Szkoda, że nie obserwujesz tego co się dzieje naokoło ciebie, czyli jak się żyje ludziom w Mławie, i jak się żyje ludziom w innych miastach w pobliżu . Jak i w jakim kierunku oraz w jakim tempie następuje rozwój Mławy I miast w pobliżu Mławy, jaką jest estetyka Mławy I jaka jest estetyka pobliskich miast .
Gdybyś był patriotą sam byś obserwował co jest wokół ciebie, jak gospodarzy twoimi pieniędzmi burmistrz ze swoją świtą, czy dobrze wydaje pieniądze, czy też je trwoni czyli wyrzuca w błoto O działalności burmistrza Kowalewskiego możnaby książkę napisać i to tylko o tym na co zmarnotrawil pieniądze podatników lub na co powinien pozyskać środki z zewnątrz a ich nie pozyskał. Tu jest za mało miejsca ba takie wyliczanki.

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  Grażka

ale może wylicz

swen
swen
23 dni temu
Reply to  Grażka

Gdybyś była patriotką i miała chociaż przeciętny rozumek to byś mi odpisała rzeczowo a nie znowu mocno ogólnie,

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  swen

Nie mam czasu na tyle stukania w ekran smartfona. Przykro mi. Trzeba interesować się tym co się dzieje na około, cały czas, a nie tylko przed wyborami. Zresztą… przeczytaj wszystkie komentarza, to się dowiesz.

A propos rozumku, to widzę, że nie upilnowałeś swojego, bo widzialam go dziś jak szlajał się pod lasem i cię poszukiwał. Moim rozumem się nie zajmuj – wyjdzie ci to na zdrowie.
Nie masz merytorycznych argumentów na obronę swojego wodza, a może swojego pana, to ubliżasz swoim oponentom. To takie niskie i wręcz chamskie.

Last edited 23 dni temu by Grażka
Aleksander Byks
Aleksander Byks
24 dni temu

Do wyborów pozostały dwa tygodnie. Proszę o sprostowanie jeśli się mylę, ale nigdzie nie mogę znaleźć komunikatu o spotkaniu któregokolwiek z kandydatów na burmistrza czy radnego z mieszkańcami. Nie ma możliwości zadania pytań kandydatom. Nie można usłyszeć o ich zamiarach. Tylko ulotki i banery na mieście, które absolutnie nie wnoszą żadnej wiedzy. W takiej sytuacji nie mam zamiaru wybierać kogokolwiek na zasadzie plebiscytu kto ładniej wypadł na zdjęciu. Jak znam życie do wyborów nie będzie takiej możliwości. Nie będzie też w takim razie mojego głosu

Franek
Franek
23 dni temu
Lidka
Lidka
23 dni temu
Reply to  Franek

Plan dla mlawy to populizm widać że autor bez wiedzy i chce zmieniać to co regulują ustawy…. nie powala

Piotr Chrostowski
Piotr Chrostowski
23 dni temu

Proszę wejść na stronę Marcina Burchackiego tam ma Pan e-mail i numer telefonu. Można umówić się na spotkanie lub zadać pytania i dostanie Pan odpowiedź

Paweł
Paweł
23 dni temu

Co pan zrobił dla osiedla? Pan ma widzę co sie dzieję? Czy Pan przyleciał z kosmosu?

Piotr
Piotr
23 dni temu
Reply to  Paweł

Co zrobiłem zatrzymałem budowę wieżowca na handlowej na byłym bagnie, zwracałem wielokrotnie uwagi do UM o stan nawierzchni dróg i wiele innych. A także wielokrotnie zabierałem głos w sprawie drogich śmieci na spotkaniach osiedlowych tłumacząc że potrzeba konkurencji na rynku śmieci aby było taniej. Mam przyjaciela, który jest prezesem podobnej firmy jak nowego w mieście około 50 tys. Na terenie tego miasta działają 3 firmy i śmieci z metra wody są po 6 zł.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
23 dni temu
Reply to  Piotr

I jeszcze trzeba zwrócić uwagę na (nie)legalną wycinkę lasu koło Skarbówki. Była nielegalna, a zrobiła się legalna. Śmierdzi jak Seracz. Niestety.

Kolor
Kolor
23 dni temu

Precz z mafią co jest już w Ciechanowie

Anonim.
Anonim.
23 dni temu
Reply to  Kolor

Mafia to w Mławie, ale tak w ogóle to Ciechanów nas nie interesuje. Jeśli wymieniamy Ciechanów to tylko dla porównania dokonań naszego burmistrza przez 18 lat z dokonaniami tamtejszego prezydenta przez 9 lat – tę różnice widać gołym okiem na korzyść Ciechanowa, bo tam właśnie nie ma mafii. Mafia to dba tylko o własne prywatne interesy, a nie o dobro ogółu.

Lidka
Lidka
23 dni temu

Burmistrz realizuję przyjęte plany. Mam strategie rozwoju a tam mnóstwo projektów. Oraz program rewitalizacji – dużo działań. Do tego plan niskiej emisji…wszystko na stronie mlawa.pl

Tomek
Tomek
23 dni temu
Reply to  Lidka

Teraz?Miał na to wszystko 18 lat. Jego strategia to dalszy rozkwit deweloperki. Temu panu już podziękujemy. Jemu tylko i wyłącznie zależy na stołku, bo do emerytury ma jeszcze 5 lat. To na tym dobrze płatnym stołeczku jeszcze by sobie posiedział, a w mieście nadal kwitłaby stagnacja.Taka jest prawda.

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu

Jak nie wiadomo o co chodzi …. Po takim artykule jk ma posadkę w ratuszu, jak jego watacha wygra wybory.

ciekawy
ciekawy
24 dni temu
Reply to  Anonimowo

a która to wataha?

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  ciekawy

jk

ciekawy
ciekawy
23 dni temu
Reply to  Anonimowo

pytam co za wataha, piszesz jk, a wcześniej, że jk dostanie posadkę jak wygra jego wataha. I jaki sens ma twój bełkot?

ian
ian
24 dni temu
Reply to  Anonimowo

Grzywacz, tu policja! Otwórzcie drzwi, jesteście otoczeni!

Oj oj
Oj oj
23 dni temu
Reply to  ian

Dobre… w sumie mogli by nagrać jakąś etiudę firmową o tym zajściu…

Piotr
Piotr
24 dni temu

Trzeba zadać naszym obecnym radnym pytanie co zrobili przez oststnie 5 lat? Może powinni stanąć przed mieszkańcami i po ludzku przyznać, że (nic). Wszystko przyklepane, a na sesjach cisza, zero sprzeciwu lub głos wstrzymujący….
Dziwne wcale, że bunio robił co chciał. Stąd chamstwo i buta dla tych, którzy chcieli wyjaśnień.

Do piotr
Do piotr
23 dni temu
Reply to  Piotr

Bunio robił co chciał a jego przydupasy mu li… d… reszta była mniejszością Wybierzy mądrze w tych wyborach.

....
....
23 dni temu
Reply to  Piotr

Chyba bezradnym.

Lila
Lila
24 dni temu

Piszecie o budziku. Dobrze, że mieliśmy Przybyszewskiego i Ruszkowskiego, którzy ten budzik samotnie nakręcali. Reszta spała snem spokojnym.

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  Lila

ha,ha,ha

Piotr
Piotr
24 dni temu

Przynajmniej codziennik mławski ma „jaja” i nie pisze pod dyktando obecnego burmistrza

Koko
Koko
24 dni temu
Reply to  Piotr

Codziennik to bierze grubą kasę za te pomówienia burmistrza ciekawe kto was tak sponsoruje

ian
ian
24 dni temu
Reply to  Koko

Grzywacz, tu policja! Otwórzcie drzwi, jesteście otoczeni!

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  Koko

Najpierw napisz kto ciebie sponsoruje za pisanie peanów na część łaskawie nam panującego Kima Kowalewskiego.
Następnie napisz kto sponsoruje kampanię burmistrza i jego bandy.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
23 dni temu
Reply to  mławianka

Myślę że po wyborach portal codziennik dotrze do sprawozdania z rozliczenia kampanii wyborczej KOWALEWSKIEGO !! — i wtedy dowiemy się kto i jakie wpłcał kwoty — i ile na to poszło z budżetu miasta !!

Grażka
Grażka
23 dni temu

Chyba nie ma mocnych na Sławka. Z poprzedniej kampanii do dziś się nie rozliczył, a miał (sam obiecywał) się rozliczyć w ciągu 3 miesięcy… minęło 5 i pół roku i cisza.

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu

A może dowiemy się jak pozyskuje środki Inkubator.

Anonim.
Anonim.
23 dni temu
Reply to  Anonimowo

Legalnie.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
23 dni temu
Reply to  Koko

To nie są żadne pomówienia — to jest cała prawda o rządach Kowalewskiego przez te 16 lat — może to być przykre tak dla ciebie jak i wyznawców KOWALEWSKIEGO –ale przecież przychodzi czas że trzeba te stołki opuścić, i trzeba sie pożegnać z władzą -PAMIĘTAJMY ŻE 7 KWIETNIA 2024 KOŃCZY SIĘ CZAS RZĄDÓW KOWLEWSKIEGO — MYŚLĘ ŻE WIĘKSZOŚĆ MŁAWIAN RUSZY DO URN — i skończymy te zarządzanie naszym miastem — bo na tym najwięcej skorzystali mławscy developerzy !!!!

....
....
23 dni temu

Całkowicie popieram.

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  Koko

Jakby to były pomówienia, to redaktor byłby za kratkami.

Kolor
Kolor
24 dni temu
Reply to  Piotr

Ma takiej jaką jak burchacki i Jankowski panowie od kiedy chodzicie na męczę Mławianki wczoraj was widziałem pierwszy raz od x lat co szukacie tu głosów na pokaz to pokazujecie się przed kopcem na Wólce nie zmuszajcie się do czegoś co nie robiliście tyle lat

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  Kolor

Nie męcz się…

WML
WML
23 dni temu
Reply to  Kolor

Pan Jankowski owszem bym ze swoimi kandydatami do RM ale Pana Burchackiego tam nie widziałem.

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  WML

To moim zdaniem jest malowazne, kto chodzi na mecze tej podrzędnej drużyny….

noigitara
noigitara
24 dni temu
Reply to  Piotr

codziennik pisze jak jest 🙂 i tak niech trzyma!

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu

Szkoda że niektórzy zrozumieli prawdę dopiero teraz wiele lat siedzieli cicho bo tak się opłacało a dzi Irka burka na barykady
Przez wiele lat tylko dwaj panowie i codziennik mieli odwagę pokazywać nieprawidłowości reszta taktycznie milczała

arek
arek
24 dni temu

Trochę w innym temacie. Zastanawia mnie dlaczego na codzienniku jest mnóstwo reklam wyborczych, a na innych portalach tylko jakieś pojedyncze sztuki?

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  arek

Zasięgi bez porównania
Ten portal ok od pseudo napadu w ratuszu przeczytało 240 osób po odjęciu ratusza i tu masz odpowiedź

Koko
Koko
24 dni temu
Reply to  arek

Bo ten portal aby działa dla zysku i korzyści

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Koko

Aby to taki chłopiec z Arabii
To na takie szkolenia poszła nasza kasa?

andy
andy
24 dni temu
Reply to  Koko

A inne portale działają charytatywnie i jeszcze do tego dopłacają z własnej kieszeni? Piszę peany dla burmistrza z czystej miłości? twoje ubóstwo myślowe jest przerażające, ale bardziej uważam że wiesz jak jest i celowo rzucasz błotem

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
23 dni temu
Reply to  Koko

Albo jesteś naiwny abo udajesz GŁUPCA — a który portal nie robi dla zysku chyba tylko ten co sponsoruje miasto albo developer !!!

mlawianin
mlawianin
24 dni temu
Reply to  arek

Kandydaci nie są głupi i nie marnują kasy na coś co się nie czyta. Pewnie stąd tyle tu reklam, podczas gdy u innych pustki. Wszyscy moi sąsiedzi wiedzę o wydarzeniach w Mławie mają z codziennika

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  arek

Reklamodawcy wolą kupować swoje reklamy na tych portalach, które mają większą poczytność. Pieniądze leżą ba drodze, a codziennik umie je zbierać. Redakcja nie boi się trudnych tematów i tym samym ludzie wolą tu zajrzeć niż na portal który mieli ciągle tę samą papkę i nie pozwala czytelnikom na pisanie własnych uwag.

GBURmistrz
GBURmistrz
24 dni temu

Dla Pana Sławka tylko jedno określenie pasuje GBURmistrz

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  GBURmistrz

GBURmiSZCZ

Antygrzywacz
Antygrzywacz
24 dni temu

Kowalewski wyszkolony socjotechnicznie doskonały. Tu uśmiech, tu żart, o całowanie po rączkach pań. Wspaniały człowiek z przyklejonym wieczne uśmiechem. Wydawać się by mogło że ideał. Ma on jednak ciemne strony, które Czasami wychodzą na wierzch. Tak naprawdę to rządzi Mława, jak prywatnym folwarkiem. Ma pewien układ który go popiera i na nim korzysta. Czy prawdziwy gospodarz potrzebuje tyle banerów. O dobrym gospodarzu świadczą jego czyny, a nie słowa. Zobaczcie jak odjechał Ciechanów, czy Działdowo, a Mława w miejscu stoi, bo ma lenia a nie Gospodarza.

Ost
Ost
24 dni temu
Reply to  Antygrzywacz

Artykuł Codziennika w samo sedno! Ja głosuję za zmianami, Kowalewski out!

....
....
23 dni temu
Reply to  Ost

Ja również głosuje przeciw buniowi. Jak i przeciw obecnemu zarządowi Starostwa.

Radek
Radek
23 dni temu
Reply to  Antygrzywacz

No juz nie przesadzajcie Działdowo to jeszcze długo musi Mława gonić

Miły
Miły
24 dni temu

Skarga na Burmistrza nie jest rozpatrywana merytorycznie. Nie ma dyskusji czy zawarte w Niej dowody wskazują na winę burmistrza. Rozpatrywana jest arytmetycznie, gdy nie pasuje burmistrzowi to poprostu głosuję się nad nią i większością głosów odrzuca jako bezzasadną. Do końca życia będę pamiętał minę przewodniczącego komisji gdy skarga była rozpatrywana { nie mógł usiedzieć na miejscu} i interpretację Pani Sekretarz, która słowa Burmistrz próbowała interpretować jak wiersz w szkole. Tłumaczyła co Burmistrz maił na myśli mówiąc: mam taką niepisaną zasadę….., dotyczy wszystkich pracowników…. tak Pani się należało…
Mówimy o dodatku za podniesienie kwalifikacji, o którym Burmistrz tak kwieciście mówił w sądzie. Oczywiście skarga została odrzucona jako bezzasadna. Sprawa ponownie z sądu w Płocku wróciła do sądu w Ciechanowie, gdzie czekamy na wyrok przeniesiony z lutego na koniec maja.

Lewy
Lewy
24 dni temu

Zobaczymy

Rzetelny
Rzetelny
24 dni temu

Bardzo obiektywny portal, śmiech na sali, kto Wam płaci za takie artykuły? Najważniejsze, że lajki się zgadzają, dobry miesiąc dla codziennika się szykuje hahaha a co mają do zaproponowania kontrkandydaci Bunia? Na razie widzę tylko co złego i zrobił i czego nie zrobił, portal DNO nastawiony tylko na kaskę hahaha ludzie obudźcie się

Koko
Koko
24 dni temu
Reply to  Rzetelny

Pawłowski z Czerwiniakiem promują Jankowskiego a burchackiego te szambo PSL

Grażka
Grażka
24 dni temu
Reply to  Koko

Szambo to Kowalewski i jego komitet.
Nie dajmy się zwieść na fałszywe nic nieznaczące uśmiechy.

Pozory mylą powiedział jeż schodząc że szczotki do czyszczenia obuwia.

Antygrzywacz
Antygrzywacz
24 dni temu
Reply to  Koko

Kto promuje KowLewskiego – jego układ zamknięty wzajemnych układów partnerstwa prywatności publicznego

Mania
Mania
24 dni temu
Reply to  Rzetelny

Święta prawda. Portal co Mlawy nienawidzi. Ale za to kocha Ciechanow, hejtetow , tertorilasów i artykuły sponsorowane

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  Rzetelny

Jesteś rzetelny… aleinaczej.
To raczej twój burmistrz jest nastawiony tylko na kaskę.

Grażka
Grażka
24 dni temu
Reply to  Rzetelny

Pozostali kandydaci nie mieli okazji się jeszcze wykazać. Trzeba koniecznie dać im szanse, bo obecny pan I władca folwarku Mława nie wykazał się w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Kazik Napirski
Kazik Napirski
24 dni temu
Reply to  Grażka

Ojej, szansa była się wykazać w debacie to chłopaczki delikatnie mówiąc narobili w gacie… haha, oni nawet obiecać nie umieją nic sensownego to co dopiero można więcej po nich się spodziewać … do zarządzania Panowie to trzeba mieć jaja

Grażka
Grażka
24 dni temu
Reply to  Kazik Napirski

Taaak, a dlaczego burmistrz narobił w gacie pr,ed jednym z kandydatów, który chciał z nim stanąć w szranki?

Chłopaczki nie narobili w gacie. Portal który chciał zrobić debatę jest stronniczy, zawsze w obronie burmiszcza, nigdy nie publikują komentarzy krytycznych dot. burmiszcza albo taj je wymoderują, że nie wiadomo o co chodzi. Portal chciał pokazywać wyższość obecnego nad pozostałymi w tej debacie. Teraz się tłumaczy, ale marne to tłumaczenie, a winny zawsze się tłumaczy.

ian
ian
24 dni temu
Reply to  Rzetelny

Grzywacz, tu policja! Otwórzcie te drzwi. Jesteście otoczeni!

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  ian

🙂

Miły
Miły
24 dni temu

Sprawa dyrektor muzeum, domu kultury to wieżchołek góry lodowej. Przeciwko Burmistrzowi jako Pracodawcy przed Sądem Pracy w Ciechanowie toczy się sprawa o dyskryminację i nierówne traktowanie pracownika tegoż urzędu. Wyrok miał być wydany 19 lutego, ale dziwnym trafem wydanie jego zostało przełożone na koniec maja. Wiem, że Pan już wie że tę sprawę Pan przegrał, bo zgromadzone w Niej dowody jednoznacznie wskazują, że traktuje Pan UM jak prywatny folwark. Brak jest w nim transparentności. Wypłaty zależą tylko od Pana widzi mi się., a nie od wiedzy i doświadczenia. W Sądzie nie potrafił Pan powiedzieć od czego zależy kategoria zaszeregowania. Pan jako pracodawcą tęgio nie wie, a może Pan wie tylko nie chce ujawnić, od czego to zależy?

niemiy
niemiy
23 dni temu
Reply to  Miły

wiesz rze wieszchołek pisze się pszez ‚rz”

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  niemiy

Patrzta ludziki: polonista na portalu się marnuje, a może to bezrobotny redachtor?

Miły
Miły
24 dni temu

Brak możliwości komentowania i zabierania głosu na sesji Rady Miasta przez mieszkańców to brak demokracji. Brak demokracji prowadzi do buty i nieomylności władcy, którego ego rośnie z roku na rok prowadząc do niszczenia ludzi. Ten człowiek d,iała na s kodę mieszkańców. Nie chcę mu się nawet pisać wniosków o dofinansowanie projektów, a te co już napisze to porażka. Pamiętam sesje Rady że Struzikiem, gdy dyrektor od Marszałka mówił do burmistrza niech Pan złoży wniosek, a nie lamentuje… żeby wygrać w totka też trzeba kupić los. Nasz Władca nawet przysłowiowego losu nie chce kupić. Mniej wniosków, mniej pracy, a wypłata ta sama. Czy naprawdę takiego chcemy burmistrza?

Radek
Radek
23 dni temu
Reply to  Miły

Proszę zajrzeć na stronę Miasta i zobaczyć ile wniosków składamy a nie powtarzać plotki na podstawie jednego programu

Marchewa
Marchewa
24 dni temu

Trzeba być nie pełno myślącym mieszkańcem by głosować na obecnego
Władcę grodu . Jak zagłosujemy będzie to jego ostatnia kadencja . Nie będzie robił nic . Pokażę nam swoją mściwość w pełnej okazałości . Obecna władza cofnie Mławę o wieki , gdy dalej będzie rządzić .

mławianka
mławianka
24 dni temu

Jak czytam komentarze, to jestem zszokowana, że obecny niegospodarny gospodarz miasta Mławy ma jeszcze cały rząd swoich wielbicieli i zwolenników.

To wprost przerażające.

NASA
NASA
24 dni temu

Popieram w całej rozciągłości. Kowalewski co innego mówi co innego robi. W swym zadufaniu uważa się za nieomylnego. Rozmawiałem z nim o poprawię ustawy o dofinansowanie zakupów i montażu pieców gazowych po pierwszym roku jej funkcjonowania. Chodziło między innymi o to by na bliźniak stojący na jednej działce zamiesxkany przez dwie rodziny mogły dane dofinansowanie otrzymać dwie rodziny. Oczywiście przyjął moje uwagi obiecał zmianę w następnym roku, ale jej nie wprowadził. Bo po co?

Koko
Koko
24 dni temu
Reply to  NASA

Jankowski i układ PSL burchacki oni za tym stoją by za wszelko cenę odsunąć od władzy kowaleskiego ale nie uda wam się to ten PSL i holowania już polskie rujnują Mławy nie damy wam przejąć

ert
ert
23 dni temu
Reply to  NASA

A teraz będzie dopiero tragedia zacznie się powolne odchodzenie od wegla i gazu. Gdzie z tych zródeł ciepła korzysta większość Mławy. Nawet PEC który dostarcza ciepło do bloków korzysta z wegla. Ludzie w blokach płaco duże rachunki za ogrzewanie. Co zostało zrobione aby ludzie płacili mniej nic. Jankowski problem zauważył i w swoim programie o tym mówi. Wymóg budynków zero emisyjnych. Jeśli to wejdzie to z obecnym burmistrzem słabo to widze. Większość budynków w Mławie nie jest ocieplonych. Korzysta z gazu lub wegla. Najgorsze jest to że poprzedni rząd PIS. Mógł wcześniej zawetować takie pomysły w Uni. Ale pinokio pojechał i podpisał. Co doprowadziło do powstania programu FIT FOR 55. Z tego powody większość miast w Polsce będzie miała problem. I musi być Burmistrz który da sobie z tym rade. Bunio bardzo słabo zarządza naszym miastem.

Michał
Michał
23 dni temu
Reply to  ert

Nie wiesz a piszesz. Znasz plan miasta ma dekarbonizację. Nie …a plan jest
. I jużrealizacja w toku

Magik
Magik
24 dni temu

Śmierdzący artykuł jak ten portal…
Redaktorzy ewidentnie szykanują, może napiszcie wprost swojego kandydata?

ian
ian
24 dni temu
Reply to  Magik

Jak nie ma się kontrargumentów, to pozostaje tylko rzucać obelgi. Elektorat Kowalewskiego w pełnej krasie

Player
Player
24 dni temu

Mława się budzi! Warto było czekać 18 lat

Krzysio
Krzysio
24 dni temu

Tylko buta i arobancja obecnej wladzy jest widoczna w ostatnich dniach.
Za chwilę zwykły mieszkaniec do Urzędu nie bedzmogł wejść.

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Krzysio

Wtedy trzeba dzwonić po Ruszkowskiego i Przybyszewskiego i h nie są w stanie 🙂 powstrzymać

mławianka
mławianka
24 dni temu

Dobrze opisane realia, ale jeszcze brakuje parę aspektów.
Miejmy nadzieję, że w końcu mławianie zmądrzeją i otworzą oczy na poczynania obecnego burmistrza oraz spostrzegą, że nie działa on ani dla dobra miasta, ani dla dobra mieszkańców, ale tylko i wyłacznie dla własnego dobra.
Ten człowiek jest fałszywy i zakłamany, jest chyba cwańszy jak Kaczyński, wszak rządził już 18 lat, a nie 8.

Najwyższy czas przewietrzyć UM i jednostki podległe oraz całą Mławę.

Tylko problem w tym, że stały elektorat burmistrza jest nadal dość duży. Większość seniorów go popiera (np. starsze panie sa lase na komplementy, ukłony i calowanie rączek – oczywisnie nie wszystkie, ale znaczna wiekszość)), a Mława to raczej miasto emerytów. Na ulicach widać dużo młodych, ale są to raczej obcokrajowcy. Nasza polska młodzież raczej nie garnie się do wyborów i na pewno frekwencja w wyborach samorządowych nie osìągnie tego poziomu co w wyborach do parlamentu.

Obyśmy w koncu tym razem wybrali mądrze i rozgromili to towarzystwo wzajemnej adoracji.

Ostre NIE dla CAŁEGO Komitetu Wyborczego Kowalewskiego.

Uważajmy też na wybór na kandydatow którzy kiedyś byli radnymi obecnego władcy, a teraz poukrywali się w innych komitetach, np. w Koalicji Obywatelskiej. zero zaufania do nich.

(Nie)obiektywny
(Nie)obiektywny
23 dni temu
Reply to  mławianka

Czyli conajmniej dwóch kontrkandydatów na burmistrza i kilku na radnych od zaraz do skreślenia.

OKM
OKM
24 dni temu

Subiektywne i manipulatorskie spojrzenie na mławską rzeczywistość bije z tego artykułu. Faktycznie, za dwa tygodnie się okaże kto miał rację i czy te wypociny cokolwiek mają wspólnego z realiami, mławianie nie są frajerami, ani marionetkami codziennika.

Książę
Książę
24 dni temu
Reply to  OKM

Piękne słowa Mławy nie daj się oglubic i zmanipulować jak Polska Tuskowi i Hołowni . burmistrzu Kowalewski jesteś z tobą.

Koko
Koko
24 dni temu
Reply to  Książę

A czemu przed samymi wyborami piszecie negatywne artykułów odnośnie burmistrz Kowalewskiego kto wam za to płaci

Kuba
Kuba
24 dni temu
Reply to  Koko

Żebyś w końcu przejrzał na oczy.
Wylej na siebie wiadro zimnej wody może dostrzeżesz te realia miejskie jakie są tu opisane.
Jeśli nadal nie dostrzeżesz, to wybierz się do lekarza specjalisty: okulisty, laryngologa itp.

Wojtek1
Wojtek1
24 dni temu
Reply to  Koko

Bo pod komentarzami Kowalewskiego nie da rady , zablokował możliwość komentowania

Centrum
Centrum
24 dni temu
Reply to  Koko

Wydaje mi się że artykuły i felietony na codzienniku od zawsze są dość krytyczne w stosunku do obecnego włodarza więc słaby zarzut. I jeśli inne portale są pochlebne, to tak jest dobrze bo jest jakaś równowaga i każdy sam może sobie wyrobić opinię. Najważniejsze co my czujemy i widzimy a nie co gdzieś przeczytamy, to tylko dodatek

takmyślę
takmyślę
24 dni temu
Reply to  Centrum

Moim zdaniem codziennik pisze nie tylko krytycznie ale jak już napisze, to zawsze ma mocne argumenty i fakty nie do podważenia. Nie słyszałem żeby przegrał jakąś sprawę w sądzie, a Kowalewski z codziennikiem to i owszem – pisał o tym codziennik. Krytyczne artykuły w codzienniku są własnego autorstwa, a pochlebne dla ratusza na innych portalach są przepisane żywcem ze strony urzędu miasta i właściwie powinny być podpisane autor Grzywacz czy inny tam pracownik.

Do książę
Do książę
24 dni temu
Reply to  Książę

Akurat tu bym wpisała głosujemy na P. JANKIWSKIEGO

Grażka
Grażka
24 dni temu
Reply to  OKM

Mlawianie nie są marionetkami obecnego burmistrza.

ian
ian
24 dni temu
Reply to  OKM

Grzywacz, tu policja! Otwórzcie te drzwi. Jesteście otoczeni!

Grażka
Grażka
23 dni temu
Reply to  OKM

Duża część mławian jest frajerami – to tzw stały elektorat obecnego czyli ludzie starsi. Jest to podobny elektorat, do tego który ma PiS. Na dodatek ten elektorat ma poczucie obowiązku i uważa że udział w wyborach jest ich prawem i zarazem obowiązkiem. Pozostali mieszkańcy, ci młodsi, którzy są w stanie dokonać w Mławie zmian na lepsze uważają wybory za stratę czasu i duża ich część w ogóle nie bierze udziału.

Być może, że tym sposobem Mława znów zostanie z ręką w nocniku Kowalewski znów zasiądzie w fotelu burmistrza, w radzie miasta znów będziemy mieli niemych potakiwaczy, ktorzy już przyrosli do swoich stołków, a w UM pracowników typu Magdy Grzywacz, którzy boją się interesantów i zamykają się przed nimi na 3 spusty.

Last edited 23 dni temu by Grażka
Książę
Książę
24 dni temu

W czym wam przeszkadza ten burmistrz że tak go gnoicie

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Książę

W bucie arogancji manipulacji
Ten pan którego byłem wielkim zwolennikiem w pierwszej kadencji otoczył się paniami które są butne agresywne niedobory wiedzy nadrabiają agresywnym bełkotem miastem od wielu lat zarządzają manipulacja i propaganda obracając kota ogonem a na końcu jest ich prywatny interes
To co się działo w muzeum to co się dzieje w innych wydziałach wola o pomstę do Nieba
Władze i radni są przywiązani do burmistrza tylko się uśmiechają i klaszczą w czasie całej kadencji tylko jedna radna się czemuś sprzeciwiała.Burmistrz działa na zasadzie rządź i dziel pokorni dostają frukta niepokorni żądający trudne pytania są gnębieni na nawet niszczeni znamy te przypadki.
Dlatego mam wielki szacunek dla Panów Ruszkowskiego i Przybyszewskiego oraz Pani Błaszkiewicz bo nazywanie ich pieniaczmi oszołomami to tylko wierzchołek .
Były zawiadomienia do prokuratury sprawy w sądach kłopoty z praca dla rodziny Mimo to państwo ujawnianie te patologię i nie poddajecie się.
Wiem gdyż panowie zaangażowali się w sprawę gdzie mnie skrzywdzono niebawem pewnie będzie jej pozytywny koniec szkoda że dopiero po wyborach bo to pewnie będzie kolejny skandal i pewnie przeczytacie państwo jedynie w codziennik
Pozdrawiam jedyny niezależny serwis

ert
ert
23 dni temu
Reply to  Książę

Chyba w komentarzach już dosadnie było napisane to wielokrotnie.

Bóg
Bóg
24 dni temu

Codziennku Mławski co ty piszesz za bzdury odnośniki bibli ja napisał taki cfaniak jak wasza redakcja aby podporządkować sobie ludzi

Mlawianin
Mlawianin
24 dni temu
Reply to  Bóg

Bogu coś z Polski język słabo

Książę
Książę
24 dni temu
Reply to  Mlawianin

Bo ja z nieba piszę

Sam swój
Sam swój
24 dni temu
Reply to  Książę

To Ty Bogu jestes czy Książę? Widzę że zapominasz zmieniać swój nick, w sumie to bym się nie zdziwił gdyby bo była sławna Pani Magda G.

Grażka
Grażka
24 dni temu
Reply to  Sam swój

Albo Marta P….

Książę
Książę
24 dni temu
Reply to  Bóg

Masz rację porównując do bibli jak wy siejecie tu aby propagandę by zniszczyć tego burmistrza Kowalewskiemu.panie Kowalewski jesteś z tobą i 7.kwietnia zło i tak przegra tacy fałszywi ludzie jak burchacki Jankowski i Kowalczyk

Książę
Książę
24 dni temu
Reply to  Bóg

Wy siejecie tu nienawiśc a cytaty z bibli wstawiacie kto ile wam zapłaciłem by krytykować obecnego burmistrza

Książę
Książę
24 dni temu
Reply to  Książę

To nie konflikt że struzikiem tylko burmistrz jest uczciwy i nie wchodzi w uklady jak prezydenta Ciechanowie

poważny
poważny
24 dni temu
Reply to  Książę

Ma pan jakieś dowody, na korupcję prezydenta Ciechanowa?

Koko
Koko
24 dni temu
Reply to  poważny

Przychylnośc i układ nie widzisz tego po co on promuje burchackiego i wstawiają filmik po co to ten cały PSL to syf

Tttu
Tttu
24 dni temu
Reply to  Książę

Bunio jest aroganckim pyszałkiem, on się nie nadaje do żadnych układów. Ludzi traktuje jak poddanych, więc z nikim się nie dogada

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  Tttu

Dogada się z tymi co kasa sypią.

układny
układny
24 dni temu
Reply to  Książę

No proszę, taki uczciwy burmistrz ale z Cicholską i PiS w układy wchodzi i to mu nie przeszkadza? Cicholska cacy a Struzik be, bo mu nie słodzi panie burmistrzu, panie burmistrzu?

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  Książę

Ha ha ha. :D. 😀 😀
Chyba nikt nie stworzył takich układów jak obecny burmistrz. Wszędzie kumoterstwo i nepotyzm aż bije po oczach. Sami swoi, obcych nie ma.

Ten chłopczyk z piaskownicy, w krótkich spodenkach na szelkach, z wielkim EGO zawsze uważa, że tylko on ma rację, nie potrafi przyznać się do błędu. Winę zawsze zwala na innych (np. sprawa obwodnicy zachodniej – sam jest odpowiedzialny za ślimaczenie się, bo nie dotrzymuje terminów, nawet na pisma nie potrafi odpowiadać w terminie, ale winą obarcza Struzika). Jeśli coś zrobione jest dobrze to on z tym swoim ego jest ojcem sukcesu.

Dziś uczciwych ludzi to ze świecą szukać, a obecny wlodarz do uczciwych nie należy tylko do tych cwanych, co to często dziurki nie zrobią, a krew wypiją.

Last edited 24 dni temu by mławianka
Sam swój
Sam swój
24 dni temu
Reply to  Książę

Książę brawo nie dość że sam sobie odpisujesz to czasem się zakrecisz i raz opiszesz na swój komentarz jako Bóg a raz jako książe.

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Bóg

Bardzo ciekawa dyskusja między jedną osobą która pisze i sobie odpowiada
To chyba rozdwojenie jaźni się nazywa
W każdym poście te same błędy wynikające z ustawienia słownika a więc to to samo urządzenie

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
24 dni temu
Reply to  Anonimowo

A to urządzenie znajduje się w pokoju Pani Grzywacz — przecież pracują tam aż 4 osoby !!– które są zobowiązane by zakłócać swym pisaniem i ocenami naszą mławską rzeczywistość !!! a podawane przez mławian fakty nazywać kłamstwami — ARTYKUŁ BARDZO RZETELNIE OPISUJE NASZĄ MŁAWSKĄ RZECZYWISTOŚĆ— i nie zakłóci tego żaden ” Książe ” albo Księżniczki dwóch niby niezależnych portali !!!—

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu

A zapomniałem pracują też na wolnym w zamkniętych pokojach

I taki starszej śmieszek
Uwaga Ruszkowski z Przybyszewskim idą zamykać sie

Pjoter
Pjoter
23 dni temu

Łojciec gaś konkuter bo burza idzie.

194
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x