Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień otwarty w Zespole Szkół nr 2 w Mławie [FOTO, FILM]Kulinarnym pokazem  w wykonaniu laureata programu MasterChef – Lorka, spotkaniem na żywo z uczniami „gastronomika”, zagadkami escaperoom-u, watą cukrową i kiełbaskami z grilla, a nawet taneczną muzyką Zespół Szkół nr 2 w Mławie zachęcał odwiedzających ich tego dnia ośmioklasistów do wyboru jednego z oferowanych w szkole kierunków kształcenia. W szkolnej sali gimnastycznej goście mogli nie tylko zobaczyć jak gotuje Lorek, ale również przejść przez bramkę ochrony na „lotnisku im. Antoniny Mrozowskiej” czy posłuchać co o swojej szkole i poszczególnych kierunkach kształcenia mówią jej obecni uczniowie. Na zewnątrz szkoły gości witała muzyka i poczęstunek watą cukrową i potrawami z grilla. Zapraszamy na fotorelację

red.

https://youtu.be/F5mdrv0egKI

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wólczanka
Wólczanka
6 miesięcy temu

Ups. Co nagle, to po ….
Faktycznie mój błąd z tym „puki co”.

Wólczanka
Wólczanka
6 miesięcy temu

Dlaczego napis powitalny:
„ESCAPE ROOM ZAPRASZAMY”
częściowo w języku angielskim?
Puki co naszym językiem narodowym jest język polski!!!
Czy anglicy używają naszego języka – na pewno nie.

Anonim.
Anonim.
6 miesięcy temu
Reply to  Wólczanka

Niby tacy otwarvi ne świat prawdopodobnie, a może wstydzą się swojej Ojczyzny albo języka w gębie zapomnieli.
Bardzo źle to świadczy o tych młodych ludziach i ich nauczycielach.

mega
mega
6 miesięcy temu
Reply to  Wólczanka

Chyba „póki co”. Przyganiał kocioł garnkowi …

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  mega

Twój komentarz ma się nijak do tego komentowanego przez ciebie. Chodzi o to, że w naszym języku jest za dużo anglojęzycznych wyrażeń. Ortografia to zupełnie inna sprawa póki co.
Ps. Ile razy masz zamiar oceniać swój komentarz i komentarze innych?
Ile minusików mi postawisz?
To co robisz jest jest chore.
Szanujmy się i bądźmy bumni że swej polskości, bo Polska to my.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Wólczanka

Tak, tak. Masz rację. Te wszystkie internety, emaile, hotele, kawy, szlafroki, parkingi, lampy, sanktuaria, tabernakulum, chrzest itd. Trzeba oczyścić polski język z naleciałości obcych. Proponuję komisję sejmową i jak ktoś będzie używał takich słów, to go pozbawić praw publicznych na 10 lat. A z ciekawości, jaką nazwę byś zaproponował na „ESCAPE ROOM” po polsku? Pokój ucieczkowy?

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

„Pokój zagadek” czyż nie jest bardziej zrozumiałe?
Inna sprawa, to to że nie wszystko tłumaczy się dosłownie, tak jak ty to próbujesz robić.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

No właśnie nie bardziej zrozumiałe. Bo głównym celem gry nie jest odgadywanie zagadek, tylko ucieczka z pokoju. A zagadki są środkiem do celu. A co zaproponujesz na email? Albo szlafrok? A może internet też przetłumaczysz?

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

… ale tutaj czyli w tym wypadku, nie chodzi o ucieczkę z pokoju.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A tak w ogóle, to robienie problemu z niczego. Jeśli ktoś ma ochotę nazwać swego psa Burek, to jego sprawa. Dzieciaki zrobiły escape room, tak go nazwały i super. A częścią edukacji jest też nauka języków obcych, co znajduje swoje miejsce w szkole, na różnego rodzaju gazetkach, wystawkach i escape room’ach

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Wólczanka

A Anglicy (Zasady języka polskiego mówią wyraźnie, że nazwy narodowości oraz mieszkańców krajów zawsze zapisujemy dużą literą) bardzo chętnie korzystają z zasobów leksykalnych innych języków, wzbogacając go niepomiernie. M.in. z języka polskiego. Jakbyś nos wyściubił ze swojej parafii, to zobaczyłbyś, że np. możesz kupić tam golabki, babka, borstch, bigos, britzka, kielbasa, pierogi, sejm, solidarnosc, hetman, horde, gherkin, quartz, itp. Pozdrawiam.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x