Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zaprosić tylko Struzika i „niech się tłumaczy”


„Z ust burmistrza Sławomira Kowalewskiego padło wiele kłamstw, insynuacji, pomówień, oszczerstw pod adresem Zarządu Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz moim osobistym, próbującego przykryć tym samym swoje nieudolne zarządzanie miastem Mława” – tak skomentował wystąpienie burmistrza na październikowej sesji rady miasta radny wojewódzki Konrad Wojnarowski. Co miał na myśli?


Otóż jednym z punktów obrad październikowej sesji rady miasta była prezentacja opracowanego przez zarząd województwa projektu zasad przyznawania funduszy  w ramach perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021–2027.

Burmistrz Kowalewski, mówiąc o tym projekcie stwierdził, że Mława została pominięta przy planowanym w nowej perspektywie finansowej podziale środków unijnych i on się z taką decyzją zarządu i sejmiku nie zgadza.  Jednak w trakcie późniejszej dyskusji okazało się, że Mława nie została wymieniona wśród miast średnich, tracących funkcję społeczno-gospodarczą, które mają być uprzywilejowane w podziale środków,  z tego powodu, że spełniała jedynie dwa spośród siedmiu kryteriów oceny.  Burmistrz sugerował jednak, że ten powód jest inny.

Mówiąc o podziale środków unijnych w obecnej perspektywie burmistrz Kowalewski ocenił, że zarówno pieniądze z rządowego funduszu inwestycji lokalnych, jak i te, które dzieli samorząd województwa są przyznawane nieobiektywnie i według partyjnego klucza.

Burmistrz odnosząc się już do starań jakie podejmował, aby Mława była uwzględniona w marszałkowskim dokumencie, poinformował radnych, że zwracał się z prośbą o interwencję do wicemarszałka Wiesława Raboszczuka (Koalicja Obywatelska), który wcześniej trzykrotnie był w Mławie i spotykał się z burmistrzem. W zaskakujący sposób tłumaczył, dlaczego to wystąpienie było nieskuteczne.

„Analizując skład zarządu sejmiku jednoznacznie stwierdzam, że  pan marszałek Raboszczuk jest w mniejszości w pięcioosobowym składzie zarządu województwa, bo gdyby był w większości to pewnie Mława byłaby w katalogu miast, które będą mogły w perspektywie 2021 – 2027 skorzystać ze środków unijnych” – mówił Kowalewski.

Nieprawdziwość tego twierdzenia wytknął burmistrzowi radny Marcin Burchacki. Przypomniał, że największą liczbę radnych w sejmiku ma właśnie Platforma Obywatelska, a w pięcioosobowym zarządzie troje jego członków w tym wicemarszałek Raboszczuk są członkami Platformy Obywatelskiej  – są więc w większości.

W dalszym wystąpieniu burmistrz Kowalewski podawał przykłady, które według niego świadczą o tym, że Mława jest lekceważona i pomijana. Wśród tych przykładów wymienił – nie zrealizowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza  ubiegłorocznego wniosku Kowalewskiego i Zejera o budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej, brak dofinansowania do festiwalu Victora Younga i dalsze oczekiwanie na  budowę obwodnicy zachodniej. Do tego imiennie zaatakował radnego sejmiku Konrada Wojnarowskiego za wpis w mediach społecznościowych o obwodnicy zachodniej.

„ [Radny wojewódzki] pokazał, że zachodnia obwodnica miasta Mława według jego koncepcji  będzie przebiegała przez środek ogródków działkowych. Jak ten radny się interesuje sprawami miasta Mława? Ale za chwilę będzie prosił was o głosy. Nie dajcie się nabrać. Przyjdzie taki czas, że ja pokażę wam kogo trzeba popierać” – grzmiał Kowalewski.

Do końca toczącej się, niezbyt długiej dyskusji burmistrz Kowalewski nie proponował radnym, aby podejmowali jakąś uchwałę popierającą jego stanowisko w kwestii uwzględnienia Mławy w podziale środków unijnych. Nie wskazał również sposobu, w jaki można by zmienić strategiczne dokumenty sejmiku. Przewodniczący rady miasta Lech Prejs jedynie wymijająco ustosunkował się do wniosku radnego Burchackiego, którego poparł też radny Pol, aby na sesję zaprosić  marszałka Struzika lub przedstawiciela zarządu województwa. Dopiero gdy burmistrz Kowalewski stwierdził, że należy zaprosić tylko i wyłącznie marszałka Struzika, który miałby się wytłumaczyć z „decyzji krzywdzącej Mławę” stanęło na tym, że przewodniczący rady takie zaproszenie wystosuje.

I właśnie po tej sesji, radny wojewódzki Konrad Wojnarowski zamieścił na swoim facebooku, wpis, którego fragment przywołaliśmy w nagłówku. Pełną treść tego wpisu zamieszczamy poniżej. Dołączył do niego kopię podziękowania, jakie otrzymał od burmistrza Kowalewskiego za przychylność dla Mławy. Swój post zakończył apelem, aby burmistrz Kowalewski miał odwagę się z nim spotkać.

Z treścią opublikowanego oświadczenia polemizował zastępca burmistrza Szymon Zejer, który napisał, że burmistrz użył mocnych słów, ale nikogo nie obrażał, nie kłamał. Odnosząc się do podziękowania od burmistrza, zauważył, że pisma o takiej samej treści  trafiło do  52 radnych Sejmiku Mazowieckiego.

W odpowiedzi radny Wojnarowski wytknął Zejerowi, że radnych w sejmiku jest 51 a nie 52, oraz, że Mława dużo straciła na skutek prowadzonej małostkowej polityki.  Pełna treść polemiki poniżej.

JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
62 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piekny
Piekny
1 rok temu

Do Domu

Max
Max
1 rok temu

Burmistrz nie musi mieć rywala z górnej półki, wystarczy że ktoś z odwagą wystartuje w wyborach a mieszkańcy dadzą mu szansę tak to działa wszędzie…

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Max

Jest tylko problem z mieszkańcami, którzy nie lubią żadnych innowacji, nowości. Twierdzą, że lepsze stare ale ZNANE zło nić nowe nieznane, bo to stare jest już oswojone.
Z takimi ludźmi nic w tym mieście nie nie idzie zmienić.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Mlawianie tak wielkich d…p nie mają żeby cię mieli mieć 2 d…pie, ale za tomają cię w głębokim poważaniu. Ty zaś uważaj, bo jak pójdziesz za potrzebą, to ta twoja d…pa może się rozerwać i nieszczęście gotowe.

Powiat
Powiat
1 rok temu

Burmistrz co chwilę zmienia poglądy i opcje niczym Wojnar. Kondzio też upadł na samo dno popierając największą pomyłkę w gminie Szydłowo. I na co oni liczą w najbliższych wyborach? Na głosy? Nigdy…

Jal
Jal
1 rok temu

Ja powiem jedno jako mieszkaniec Mławy. Nie jestem zadowolony z radnych ze starostwa, włącznie ze Starosto. Jak również z burmistrza i głosujących po jego myśli radnych. Mam nadzieję że wybory samorządowe zweryfikują te kiepskie zarządzanie naszym powiatem i miastem. Nie ma co tu dużą komentować. Po prostu trzeba iść na wybory i oddać głos na kogoś innego. Bo obecne władze nie bardzo się spisały.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Jal

Niestety taka jest ta nasza demokracja– STAROSTA I BURMISTRZ, — stworzyli sobie z Radnych koalicję, i obojętnie co za proponują to Radni ich będą popierać , — w tym wszystkim dziwi tylko fakt, że Kowalewski tak bardzo zmienił swe postępowanie, i przeszedł na stronę tych pisowskich mławskich miernot !!! — i mamy przykład co z człowieka może zrobić władza !!!

Lili
Lili
1 rok temu

Wojnarowski zarówno ojciec i syn są spaleni od momentu kiedy zaczęli pokazywać się z Rochną. Tonący brzytwy się chwyta wiadomo, ale ten burak z pewnością kampanii im nie zrobi tak jak Boczkowski przez wiele lat. Ostatnie ich kadencje. Za chwilę wszyscy trzej panowie przejdą do lamusa!

On i on
On i on
1 rok temu

U Burmistrza występuje syndrom hybris. Władza pozbawiła Go empatii, oderwał się od rzeczywistości. Uważa się za nieomylnego Boga. Szeroko korzysta z możliwości jakie daje Mu władza, pomiata przy tym mieszkańcami. Czas na zmianę, bo niedługo będzie drugim Putinem. Atakuje ludzi którzy myślą inaczej, lub próbują mu zwrócić uwagę. W urzędzie stworzył wydział troli, który pisze pochwalne dla Niego komentarze i atakuje innych, którzy mu się sprzeciwiają.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  On i on

SLUSZNIE PISZESZ– takie jest działanie, Burmistrza, ale na to, pozwalają Radni, i mieszkańcy którzy czy działa dobrze czy źle, to i tak go wybierają tym bardziej że ma za sobą możnych mocodawców, którym pozwala realizować ich własne cele !!!:

Popek
Popek
1 rok temu

W artykule na tym portalu https://codziennikmlawski.pl/2022/11/16/wezel-mlawa-poludnie-juz-na-ukonczeniu/
była mowa o porozumieniu między GDDKiA a marszałkiem…efekty prac GDDKiA są widoczne a u marszałka jeszcze długo nic nie zobaczymy!
I taki jest główny zarzut jeśli chodzi o obwodnicę, z którym trudno się nie zgodzić…w tym wypadku inwestorem jest marszałek który próbuję winę zrzucić na władze miasta razem ze swoim radnym. Jeśli burmistrz opóźnił w jakiś sposób inwestycję, to z pewnością są na to dowody w postaci pism lub wniosków…. chociaż jak pokazuje życie, nawet podpisane porozumienie nic nie znaczy.

Last edited 1 rok temu by Popek
Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Popek

Jasne, że są na to dowody. O tym już dawno była mowa.

Gwardzista
Gwardzista
1 rok temu
Reply to  Popek

ale ludzie w Mławie za wszystko co złe winią burmistrza. A tym razem to wina Marszałka Województw Adama Struzika (PSL).
Nie lubię burmistrza za mizerne dokonania ale tym razem (nie pierwszy raz) burmistrz ma rację. Od PSL mogą skorzystać tylko te miejscowości gdzie władzę sprawuje ich partyjny kolegs. Przykładem Ciechanów.
Jednakże złym ruchem byłoby głosować na nich bo powoli partia zanika.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Gwardzista

Są 3 prawdy:
– prawda
– cała prawda
I
– g…o prawda
To co piszesz, to jest ta trzecia prawda 😛

Oszukać przeznaczenie V
Oszukać przeznaczenie V
1 rok temu

Dobre. W sumie jak dzieci z 3 klasy , że wątły Piotruś pierwszy zaczoł i uderzył Grzesia patusa a to nie prawda i wszyscy idą do dyrektora . Mało to poważne ale może tak ma być.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu

Nasz burmistrz nie od dziś zachowuje się jak mały chłopiec z piaskownicy w przykrótkich spodenkach. Pamiętacie sprawę z PKP o przejście dla pieszych przez Kościuszki? – też kłamał, a sprawę z prezydentem Kosińskim? – także kłamał i był bard,o obrażony na dodatek, a nawet zrobił focha.
Wybierajcie dalej tego człowieka na burmistrza…

Wincent R
Wincent R
1 rok temu
Reply to  Anonim.

nie w tym rzecz czy to prawda że wątły Piotruś kłamał czy nie . Całe towarzystwo powinno być spuszczone w klozecie . Tak całe . Jest taki motyw w filmie Ślepnąć od świateł o potopie …. taka parafraza do tej całej zglinizny wokół nas . Tylko całkowi reset postawi system od nowa.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Wincent R

Hmmm… całkowity reset? – to należałoby zniszczy wszystko i wszystkich i zacząć życie na ziemi od początku, czyli od pierwotniaków i nie dopuścić w ewolucji, żeby urodził się człowiek.

Elon
Elon
1 rok temu
Reply to  Anonim.

A co jeśli to wszystko co widzimy jest tylko hologramem . Albo to że tak naprawdę jesteśmy pierwotniakami a ludzie powstaną za 100 tyś lat. Bo jak nazwać inaczej tą farsę. Droga jest potrzeba a dwóch gości twierdzi że ktoś komuś ukradł foremkę do babki z pisaku….. Xd..że,,,,dzi…..sdf…uwaga tracę zasięg… słychać mnie
…….

Krzyś
Krzyś
1 rok temu

No tak. Kowalewski składa na Wojnarowskiego, Wojnarowski na Kowalewskiego, a tymczasem mieszkańcom ulic Marszałkowskiej, Nowowiejskiego, Studzieńca i innym ściany się trzęsą i są zatruwani spalinami przejeżdżających samochodów ciężarowych bo brak obwodnicy. Głosów w wyborach dla obu też nie będzie.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Krzyś

Nie mów za wszystkich !! Bo i tak zrobią na odwrót!!!

Max
Max
1 rok temu

Coraz więcej tych ognisk zapalnych, będąc wyborca obecnego Burmistrza byłbym zaniepokojony…choć życzę mu zdrowia.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Max

Ja mu życzę wypracowanego odpoczynku. Wypalił się gościu zanim zaczął być burmistrzem, a zostając burmistrzem woda sodowa mu uderzyła do głowy i tylko: więcej, więcej… Zwykłemu Kowalskiemu się tylko kłania, bo taki odruch wyuczony ma (czy zna, czy nie zna to się kłania, bo może ów Kowalski zagłosuje na niego – No i chyba się nie myli…).
Jacy w Mławie ludzie naiwni, niczym we wschodniej Polsce…

Outokton
Outokton
1 rok temu
Reply to  Kuba

Na horyzoncie nie widać lepszego. Następny wuefista, żona wuefisty lub peeselowiec udający skromnego prawiczka a w rzeczywistości to bogacz jak na swój wiek. Taki Mławianie mają wybór, bo takie elity sobie wychowali. Kliki mławskie nie dopuszczą człowieka uczciwego z ikrą..
Jaka społeczność miejscowa taka władza.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Outokton

Przykro mi, ale muszę przyznać ci rację… chociaż… jakby mlawianie mieli ikre i nie kierowali się sugestiami mlawskich klik, to mogłaby nastąpić zmiana. Tylko mlawianie nie lubią nowego, nieznanego, Wola stare, znane, a że gó…No to nieważne, bo już oswojone.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu
Reply to  Max

Aby wygasić te ogniska zapalne — to w najbliższych wyborach nie głosuj na BURMISTRZA I WTEDY TE OGNISKA Z NIKNO !!@!

Grzesiu
Grzesiu
1 rok temu

Jedno pytanie:
Co radny wojewódzki zrobiły dla Mławy? Proszę wymienić.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Grzesiu

Odp.: NIC !
Ale dla siebie owszem. Zobaczcie jego ogólnie dostępne w internecie oświadczenie majątkowe.

Pamiętamy
Pamiętamy
1 rok temu
Reply to  Obserwator

I nic dziwnego. Po to się idzie do polityki…

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Zobacz jaki majątek ma burmistrz – co zrobił dobrego dla Mławy i jej mieszkańców? – ano nic, oprócz tego co musiał, żeby wybrano go na następną kadencję, no i jeszcze bardzo dużo dla deweloperów I innych bogaczy tego miasta. Wiadomo dlaczego. Co może mu zaoferować szary Kowalski jak ma dziurawe kieszenie?
Ile głosów zostało w Mławie oddanych na radnego Wojnarowskiego? – …(malo), a więc czego wymagacie?
Ja też nie oddałem swojego głosu, bo przekupstwa nie dzierżę, a rozdawanie cukierków po ulicy to przekupstwo.

Last edited 1 rok temu by Kuba
stary znajomy
stary znajomy
1 rok temu

Panie Konradzie W., jeśli jest tak jak piszesz w oświadczeniu że „z ust burmistrza S.K. padło wiele kłamstw, insynuacji, pomówień, oszczerstw” to jest jedna droga… sąd.
Wnioskuj o publiczne przeprosiny i zadośćuczynienie! Jest okazja żeby bunia strzelić…

Głowacki
Głowacki
1 rok temu
Reply to  stary znajomy

To jest niemy radny. Zyskuje z PSL coraz lepsze posady za posluszenstwo wobec partii i milczenie.

SOŁTYSI OBECNI
SOŁTYSI OBECNI
1 rok temu

Pan Konrad Wojnarowski pochodzi z gm. Szydłowo i nic dobrego dla niej nie zrobił.
Tylko przed wyborami pięknie się uśmiecha licząc na głosy.
Tyle lat kampanię w terenie zarówno ojcu jak i synowi robił ś.p. Wójt Boczkowski, a z obecnym włodarzem nikt się nie liczy.
To koniec ery Wojnarowskich, nic od nich konkretnego nie oczekujcie.
Na ostatniej sesji Rady Gminy w Szydłowie p. Włodzimierz Wojnarowski chciał skompromitować Radną Powiatową p. Jolantę Karpińską, która ośmieszyła go wobec wszystkich.
Brawo pani Jolu. z takimi osobami należy tak postępować…………;…

TWOI FANItwoiSOŁTYSI OBECNI
TWOI FANItwoiSOŁTYSI OBECNI
1 rok temu

Oczywiście
to była czysta ustawka Wojnarowskiego z Rochną, żeby zaatakować p .Jolę, której panicznie się obaj panowie obawiają. Kilka razy na ten temat się już wypowiadali, atakując p. Jolę, żeby nie miała głosów na naszym terenie.
Wojnarowski mówiąc miał drążący głos, a tego pana wyprowadzić z równowagi było do tej pory bardzo ciężko.
Brawo p .Jolu jesteś skuteczna, udało ci się, oby tak dalej.

Talk
Talk
1 rok temu

Z Panią Jolą jestem w stanie sobie poradzić. Proszę, nie robić z Pani Joli pogromczyni rodu Wojnarowskich.

OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY
1 rok temu
Reply to  Talk

ALE NIE PORADZIŁ SOBIE PAN, PONIEWEAŻ BYLIŚMY ŚWIADKAMI pana BEZRADNOŚCI.
SPISEK NIE ZADZIAŁAL.

MIESZKAŃCY
MIESZKAŃCY
1 rok temu

To prawda, pan Wojnarowski działając wspólnie z p. Rochną tylko się ośmiesza publicznie i dużo na tym straci.
Dlatego, że p. Rochna jako wójt gminy jest niegospodarny, nieprawidłowo realizuje zadania samorządu oraz krytycznie trzeba ocenić politykę kadrową, tzn. zatrudnienia i sposób traktowania niektórych pracowników.

Janek
Janek
1 rok temu
Reply to  MIESZKAŃCY

Niegospodarność to:
organizacja festynu w Szydłowie za zbyt dużą kwotę, staw w Szydłowie, w którym zostały utopione ogromne fundusze, a miał być wizytówką tej miejscowości itd, itd.
Nieprawidłowe powołanie dyrektora Szkoły Podstawowej w Szydłowie z naruszeniem przepisów i uchylenie przez Wojewodę.
Kompromitacja za kompromitacją

Obywatel
Obywatel
1 rok temu

Niech Wojnarowski pochwali się swoimi „sukcesami”. Nic konkretnego nie zrobił dla miasta.
A burmistrz to szkoda słów. Nie potrafi ale i nie musi się wysilać bo i tak ludzie głosują na niego.
Mława nie ma mądrego i sprawnego kandydata. I tak powiększa się to bagno.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Znając mławskie Środowisko, ludzi aktywnych–mogę powiedzieć że w naszym mieście jest KANDYDAT NA SPRAWNEGO I MĄDREGO GOSPODARZA !!!— JEDYNYM PROBLEMEM JEST TO ŻE NIE JEZDZI NA ROWERZE I NIE JEST NAUCZYCIELEM W.F—-ALE O TYM KANDYDACIE POINFORMUJE na pół roku przed wyborami !!!

OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Sukcesy wojnarowskich to posadka dla Konrada w PSL posada dla starego Wojnara w Dąbku i do tego emerytura posada dla siostry jako dyrektorki w Nosarzewie. Ciekawe co robi jeszcze jeden syn wojnara:? Też epwnie gdzieś ciepłą posadka. Bo do prawdziwej pracy to sie nie nadaja

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  OBIEKTYWNY

Jeśli już tak piszesz o tych posadach, to wymień także posady mławskich działaczy, które im przypadły po ostatnich wyborach!!!

Prezes
Prezes
1 rok temu

No dobrze Panie Wojnarowski ….. Co z obwodnicą ?

Pamiętamy
Pamiętamy
1 rok temu

Radny Burchacki to TEN słynny nauczyciel z akcji sprzed kilku lat? Nieźle…

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  Pamiętamy

Wiesz, że dzwony dzwonią, tylko nie wiesz, du…nie, w którym kościele.
Nie jednemu psu Burek na imię.
Nie roznoś ba…nie plotek.
Nie wiesz – nie pomawiaj.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Pamiętamy

ZOŁZA—bardzo dobrze co odpowiedziała, NIE OCZERNIAJ LUDZI !!! pewnie pomyliłeś kościoły !!!

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Pan burmistrz Kowalewski niech zajmie się bagnem w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie dyrektor muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej nazwała pralnią i bagienkiem, miejsce, w którym pracuje. Ponadto twierdzi, że dochodziło tam do wydarzeń o charakterze przestępczym.
Po drugie:Pan burmistrz Kowalewski płacze, że nie został zrealizowany projekt BOM, a zapomniał jak wystawił mieszkańców miasta Mława z budową drugiej tężni.
Po trzecie:Pan Kowalewski mówił, że nie potrafi porozumieć się z Przewodniczącym Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy, czyli ze mną. Jak dotąd nie ma odwagi przyjść na zebranie osiedlowe. Zamiast przyjść na zebranie Osiedla Nr 8 Obrońców Mławy, to poszedł, ze swoim kolegą z drugiego gabinetu, aby polazac, że niby jest mocniejszy od Szymona Wyrostka. Dwóch na jednego, he he. Zapraszam na zebranie, wtedy sobie publicznie o problemach osiedla porozmawiamy.

Mistrz osiedla WML
Mistrz osiedla WML
1 rok temu

A ten znów pajacuje >:D

Nicpoń
Nicpoń
1 rok temu

Na bezrobociu oferma a obiecuje że nam pomoże. Niech się weźmie do legalnej roboty.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu

Piszesz o sobie ???

Inka
Inka
1 rok temu

A może tej pani z muzeum już trzeba podziękować, ciągle się słyszy jakieś nieprzychylne uwagi na jej temat, o co tu chodzi

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu
Reply to  Inka

Jednym słowem totalne bagno.
Oczywiście Pani Magdalena G., będzie bronić koleżanki.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Totalne bagno na Wólce nic się nie robi tylko się pianę ubija

Radny Cookies
Radny Cookies
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To idźcie do swoich radnych z tego okręgu. Jak dotąd wasi radni niewiele działają. A Przybyszewski to pionek w grze, który czasami napsuje krwi Królowej i pokrzyżuje plany Króla.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

to może żeby nie było bagna na WÓLCE– to zamiast krytyki pomóż w tym działaniu ludziom którzy starają się to zmienić, dziwi fakt że RADNY KRAJEWSKI — JEST TAKI BIERNY W SPRAWACH WÓLKI, TO SAMO WILAMOWSKI, no ale tak to jest mają pracę więc siedzą cicho !!! chyba że KORCZAK COŚ ZMIENI !!!

Kustosz
Kustosz
1 rok temu
Reply to  Inka

Burmistrz został poinformowany o fałszowaniu dokumentów w Muzeum i nie skierował tego do organów ścigania tylko na pracownicę, która o tym powiadomiła nasyła kontrolę ZUS i policję .

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Kustosz

Jeśli to prawda co piszesz, to mieszkańcy miasta winni Panu Burmistrzowi podziękować !!! Przy najbliższych wyborach !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Są ważniejsze sprawy i nic się nie robi tylko się pianę ubija . Do roboty wszyscy!

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Bardzo się dziwie tobie Kolego!!!– jeśli uważasz że są ważniejsze sprawy , to byś mógł przestać ubijać tą pianę, i także wziąć się do roboty i pokazać to co jest ważne, bo z samego pisania nie osiągniesz żadnego efektu — WIĘCEJ ODWAGI KOLEGO W KOMENTOWANIU SPRAW WAŻNYCH DLA WÓLCZAŃSKIEJ SPOŁECZNOŚCI !!!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Kiedy to zebranie, czekamy.

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

To to jest właśnie niewidza naszego burmistrza. Jeśli ktoś jest u władzy w mieście, w gminie, i wyżej to nie polega na tym że ma wiedzę na takin poziomie że wie wszystko. Każdy ma ludzi którzy znają się w temacie i pomagają swojemu przełożonemu dlatego sam „Struzik” nie moze przyjechać.Na sesji żeby móc oskarżyć Pana Struzika i zrobić nagonkę na PSL wezwano człowieka który ponad rok już nie pracuje w UM Mlawa czyli mamy rozumieć że przez rok nie zatrudniono nikogo kto zajmuje się pozyskiwaniem pieniądze i przez rok nie nabył wiedzy w tym temacie.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu
Reply to  Pik Pok

Z twego opisu wynika że BURMISTRZ KOWALEWSKI –NIE CHCE MIEĆ W URZĘDZIE LUDZI MĄDRZEJSZYCH OD SIEBIE — dlatego pracują mierni wierni –ale bierni na złe postępowanie przełożonego władcy !!! –dobrym przykładem jest z-ca BURMISTRZA !!! –KTÓRY TO CO NA KARTCE NAPISZE SZEF TO POTRAFI TO PRZECZYTAĆ !!!

62
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x