Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Węzeł Mława Południe już na ukończeniu


Trwają końcowe prace przy budowie węzła Mława Południe. Na początku listopada udostępniony dla ruchu został wiadukt nad linią kolejową E-65, a teraz zdemontowany zostanie ten tymczasowy.


Budowa węzła realizowana w ramach budowy drogi ekspresowej S7 Mława – Strzegowo, jest powiązana z planowaną zachodnią obwodnicą Mławy. Całość zadania to koszt około 14,2 mln.

– Na mocy porozumienia z marszałkiem województwa GDDKiA wybudowała na S7 węzeł Mława Południe oraz przebudowała wiadukt nad linią kolejową. Konieczna była zmiana parametrów obiektu, ponieważ pod wiaduktem obok linii kolejowej będzie przebiegała też trasa obwodnicy Mławy. Wraz z wiaduktem wybudowane zostały elementy węzła, do których dowiąże się obwodnica i w ten sposób zostanie skomunikowana jej trasa ze starym przebiegiem DK7 – poinformował Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Również w ramach budowy drogi ekspresowej S7 remontowana jest także stara „siódemka”.

– Droga ta uzyska nową nawierzchnię. Na całej długości remontowanej drogi zachowane zostaną pobocza utwardzone, które pełnić będą funkcję ciągów pieszo-rowerowych. Zgodnie z przepisami po wybudowaniu nowego przebiegu drogi krajowej, jej stary przebieg staje się automatycznie drogą wojewódzką. Zarządca drogi wojewódzkiej może się później porozumieć z innym samorządem (powiat, gmina) i przekazać mu tę drogę – dodaje Karol Głąbocki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
11 dni temu

Jak to kiedy ?
Za rządów Psl nigdy.
Musi odejść Struzik , Wojnarowski itp i dopiero może wtedy !

Heniek A.
Heniek A.
11 dni temu

Tylko nie PSL

Anonimowo
Anonimowo
10 dni temu
Reply to  Heniek A.

Ha ha ha
Tylko nie PIS!!!!!! Brrr… Wrrr..

Last edited 10 dni temu by Anonimowo
do baczny obserwator
do baczny obserwator
12 dni temu

mylisz się . Jednak dzięki PiSOWI Mława otrzymała naprawdę dużo pieniędzy , Pani Poseł Cicholska się stara, a ten PSL olewa Mławę od lat. Taka jest prawda .Ci peeselowcy z rady miasta Mława , co zrobili dla miasta przez 3 lata?
A ten cały radny Wojnarowski , czasami wpadnie do Mławy naburmuszony , jak jego tatuś i to wszystko. Nie dostana naszych głosów.

Kuba
Kuba
11 dni temu

Powiedz co może zrobić trójka czy czwórka radnych mając przeciwko sobie burmistrza i 18 innych radnych.
No tak, a ty oglądasz TVPPIS i myśleć samodzielnie to już nie potrafisz. Powiem ci więc, że ta garstka radnych to taj jak byś porywał się z motyką na słońce . Spróbuj – powodzenia życzę.

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu

No

Obserwator
Obserwator
12 dni temu

Wiadomo kiedy będzie ta obwodnica?

Olo
Olo
12 dni temu
Reply to  Obserwator

Na tę chwilę złożony wniosek o ZRiD.
Ciekawe jest czy pojawią się pieniądze w budzecie mazowsza na rok 2023…

wyborca
wyborca
12 dni temu
Reply to  Obserwator

Za dwie pełne kadencje. Jak dobrze pójdzie.

Olo
Olo
12 dni temu

GDDKiA wywiązała się pięknie z budowy wiaduktu nad planowaną obwodnicą zachodnią oraz budowie węzła Mława Południe.
Nie można tego powiedzieć o marszałku województwa mazowieckiego!
Obwodnica powinna być właśnie oddawana do użytku albo chociaż budowana a tutaj nic. W Ciechanowie (w innych komentarzach też inni to widzą) kasa się pojawia na wszystko, a u nas..? Wiadomo tak burmistrz jest z tej samej opcji politycznej co marszałek.

Marcin
Marcin
12 dni temu

Ci z PSL Burchacki , Błaszkewicz , co oni mogą? Chyba tylko przytulać diety !

Anonim.
Anonim.
11 dni temu
Reply to  Marcin

Głupich nie sieją sami się rodzą – o tym świadczy twój komentarz.
Pewnego człowieka wszyscy uważali za mędrca, dopóki się nie odezwał…. dalszy cią sam sobie dośpiewaj.

Mławiak
Mławiak
12 dni temu

Panie Wojnarowski , co z obwodnicą Mławy? Składał Pan kwiaty 11 listopada i to wszystko co robi Pan dla Mławy. I cały ten PSL , to porażka dla Mławy !

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
12 dni temu
Reply to  Mławiak

Porażką dla naszego miasta są tacy ludzie –jak TY i MARCIN — no tak ale co z robić jeśli to sympatycy tej jedynie słusznej Partii PIS ,KTÓREJ W MŁAWIE PRZEWODZI KIEŁBIŃSKI —można odwrócić pytanie a co zrobili w Mławie –Kiełbiński– Krajewski — POL, i cała ta pisowska farmacja, a ci których wymieniłem przynajmniej pozałatwiali sobie stanowiska, i więcej nic, a przepraszam zorganizowali dla mieszkańców spotkanie z Kaczyńskim .

Nie bity w ciemię
Nie bity w ciemię
12 dni temu

A więc to jest tak: przeięcie wstęgi na rzekomo gotowej nowej drogi, nagłośnienie w mediach. A następnie biegiem do kasy po premie za zrealizowanie inwestycji.
Faktycznie jednak inwestycja S7 nie została dokończona. Jest ograniczenie prędkości do 80 km/h na nowej nawierzchni jezdni. A powinno być 120m/h. Dlaczego tak? Dlatego że nadal trwają prace budowlane.

Popek
Popek
12 dni temu

Jednak porozumienie między GDDKiA a marszałkiem było, tylko ten drugi zapomniał się z niego wywiązać. Co na to radny Konrad Wojnarowski, pewnie znowu burmistrz winien?
A obwodnicy jak nie było tak nie ma.

Obywatel chodzący na wybory
Obywatel chodzący na wybory
12 dni temu
Reply to  Popek

Winien jest PSL, który skąpi grosza dla Mławy. A ten radny jest bezradny, żadnych inicjatyw dla Mławy nie podejmuje a możliwości są spore.

Max
Max
12 dni temu

Patrząc na Ciechanów można wywnioskować że na stanowisku burmistrza Mławy jest nieodpowiednia osoba, Mława się nie rozwija nie dostaje środków…

Prezes
Prezes
12 dni temu
Reply to  Max

Nieodpowiedni bo nie z PSL. Zauważ, że Prezydent C-nowa jest PSL i Marszałek również. Przecież to wiadomo, że nawet gdyby Prezydentem C-nowa był Jaś Fasola to też by miał pomoc Marszałka……. Ważne żeby był z PSL. To jasne jak słoneczko w czerwcu.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
12 dni temu
Reply to  Prezes

Ta jasność jest tylko wtedy kiedy głos w dyskusji zabiera — PREZES NIE WIADOMO OD CZEGO I KOGO JEST PREZESEM !!!

Ramzes
Ramzes
11 dni temu
Reply to  Prezes

By dostać ponic, trzeba zwrócić się o tę pomoc, co z trudem przychodzi mławsjim urzędasom. Sami to zresztą przyznali.

Zołza
Zołza
11 dni temu
Reply to  Ramzes

Ot co. Lenie dbają tylko o swoje ciepłe posadki i o nic więcej.

Zołza
Zołza
11 dni temu
Reply to  Prezes

Tylko dziwnym trafem Ciechanów dostaje również środki i od rządu.
Jak się wybiera leniwego burmistrza, który na dodatek nie jest mieszkańcem Mławy i na Mławie i jej mieszkańcach zależy mu jak na zeszłorocznym śniegu (co widać, słychać mi czuć) to się tak.

Zawsze zwracajcie uwagę przy swoich wyborach kto sponsoruje kandydata na włodarza i jego komitet wyborczy. Tajemnicą poliszynela jest, że KW naszego włodarza ma bogatych sponsorów, a więc chyba można się domyślić, że sponsorują go bonzowie tego miasta, żeby im się żyło lepiej i dostatniej.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
11 dni temu
Reply to  Zołza

Z pewnością tak jest,a może za przykładem OSTATNICH przykładów które pokazuje TVN 24, I DAROWIZNACH dla działaczy PiS, od pracowników spółek państwowych którzy tak jak dziś pokazano na przykładzie BRUDZIŃSKIEGO, NA KTÓREGO JEGO ZNAJOMI KTÓRYCH UMIEŚCIŁ W SPOLKACH PRZEKAZALI 450,000 TYS ZŁ!! I idąc tym tropem dla dziennikarza portalu nie powinno być problemem aby sprawdzić listę, darczyńców, którzy finansowali kampanię BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, i poinformować o tym mieszkańców miasta !! Znam przykład z lat poprzednich jakie kwoty przekazywano na kampanię, dla przyszłych Burmistrzów!!!, Które po wyborach, owocowały ciekawymi zakupami !!!

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
10 dni temu
Reply to  Max

No bo taka jest prawda !!!— zamiast stworzyć wydział do pozyskiwania środków z UNII, TO STWORZYŁ WYDZIAŁ PROPAGANDY ABY GO CHWALIŁ WSZEM I WOBEC,!!! widać to na każdym kroku, chyba te 18 lat rządów w Mławie już wyczerpało pomysły , i chęci do nowych incjatyw !!!

Krzysio
Krzysio
12 dni temu
Reply to  Popek

Wszystko przez prywatne wojny bunia z PSL tylko Mława ta tym traci

Popek
Popek
12 dni temu
Reply to  Krzysio

Traci…a inwestycje które są realizowane z pieniędzy otrzymanych w ramach funduszy rządowych: stadion, boisko SP7, ulice na OKM, ulice na Os. Młodych, Al. Św. Wojciecha, obiekty kultury w tym sala kina. PSL wcześniej jak był w koalicji z buniem, to nie pomógł bo nie chciał pomóc…albo nie potrafił. Obserwując słupki poparcia PSLu w kolejnej kadencji sejmu może już nie być i wtedy nic nie będą mogli. Czemu redaktor tak interesujący się Ciechanowem, nie napisze nic o zmianach jakie zachodzą w radzie powiatu ciechanowskiego…ciekawe że Pani Starosta Rak rzuca legitymacją partyjną PSL- powód…chyba coś się sypie.

Oko
Oko
12 dni temu
Reply to  Popek

To wszystkie inwestycje dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwość.

Wiesia
Wiesia
12 dni temu
Reply to  Oko

Tak? A skąd ten wspaniały rząd ma pieniądze?

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
11 dni temu
Reply to  Krzysio

Te wojenki BURMISTRZ PROWADZI NIE TYLKO Z PSL— to drzewo rosnące na kamienicy to także przykład wojenki bunia !!!

Zołza
Zołza
11 dni temu
Reply to  Krzysio

Bunio to ze wszystkimi, którzy mają odmienne zdanie walczy – niczym pisiory.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
11 dni temu
Reply to  Zołza

To nic dziwnego bo po ostatnich wyborach stał się sympatykiem PIS!! Tylko dlatego aby usadowić na fotelu kolegę byłego Burmistrza na fotelu STAROSTY, A RADNEGO Kielbinskiego NA STANOWISKU DYR L.O, inni działacze PiS także awansowali Krajewski — i Pol— ciekawa jest ta mławska polityka samorządowa, która mocno wspierają DEVELOPERZY jak i mławski biznes, który dobrze wie że nie ma nic za darmo !!

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x