Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prawie 100 mln zł z Polskiego Ładu trafi do samorządów naszego powiatu


Znane są już rozstrzygnięcia II naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Według rządowych zapewnień, każda gmina, która złożyła wnioski otrzymała wsparcie na co najmniej jeden z nich. Do naszego powiatu, gmin i miasta trafi łącznie niemal 100 mln. złotych.


Najwięcej wniosków, bo aż 3 zrealizuje gmina Wiśniewo, otrzymując wsparcie na: przebudowę drogi Kosiny Kapiczne – Podkrajewo (kwota 2 112 491,61 zł, przebudowę drogi Kowalewo – Kosiny Bartosowe (kwota 1 874 668,23 zł)i rozbudowa budynku szkoły podstawowej w Głużku o salę gimnastyczną i sale lekcyjne (kwota 1 785 000 zł).

Największe wsparcie kwotowo otrzymało Miasto Mława. Z trzech złożonych wniosków dofinansowanie otrzymało zadanie inwestycyjne „Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez budowę trzeciego etapu Alei Św. Wojciecha” (kwota 29 925 000 zł.).

Miasto nie otrzymało środków na rozbudowę bazy sportowej na terenie MOSiR i budowę infrastruktury drogowej – w tym tunelu pieszo-jezdnego na Wólce.

Budowa III etapu al. Świętego Wojciecha w Mławie – czyli drogi gminnej łączącej ul. Płocką z drogą krajową nr 7 – wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz sieciami wodno-kanalizacyjnymi ma kosztować łącznie 31 500 000 zł. Miasto Mława otrzymało dofinansowanie w wysokości 29 925 000 zł (95%) przy wkładzie własnym w wysokości 1 575 000 zł.

Dwa wnioski zrealizuje gmina Strzegowo, a będzie to: „Przebudowa dróg na terenie Gminy Strzegowo” (kwota 5 000 000 zł) i „Przebudowa systemu gospodarki ściekowej na terenie Gminy Strzegowo” (kwota 5 000 000 zł).

Dofinansowanie na dwa wnioski otrzymała też gmina Dzierzgowo. Będą to zadania: „Rozbudowa ciągu dróg gminnych relacji Rzęgnowo-Zawady-Szpaki-Kitki” (kwota 6 650 000 zł) i „Poprawa oferty kulturalnej poprzez budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Rzęgnowo” (kwota 2 250 000 zł).

Również gmina Radzanów otrzymała dofinansowanie do dwóch wniosków. Będą to zadania: „Przebudowa gminnego boiska do piłki nożnej w miejscowości Radzanów” (kwota  1 372 500 zł) i „Budowa instalacji fotowoltaicznych na budynkach będących własnością Gminy Radzanów” (kwota 1 149 500 zł).

Powiat otrzymał kwotę 14 250 000 zł na zadanie: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez rozbudowę drogi powiatowej Nr 4640W w tym budowę ronda w miejscowości Liberadz oraz przebudowę mostu w miejscowości Doziny”.

Gmina Lipowiec Kościelny otrzymała 4 750 000 zł na zadanie: „Modernizacja i budowa infrastruktury drogowej w Gminie Lipowiec Kościelny cz. I”.

Gmina Stupsk przebuduje ulice: A. Asnyka, S. Staszica, S. Wyspiańskiego i M. Skłodowskiej w miejscowości Stupsk (kwota 4 939 335 zł).

Gmina Szydłowo otrzymała 8 890 000 zł na „Przebudowę drogi gminnej Szydłówek-Nowa Wieś.

Gmina Szreńsk zrealizuje zadanie: „Modernizacja obiektów i terenów szkolnych na terenie Gminy Szreńsk” (kwota 4 655 903,47 zł).

Gmina Wieczfnia Kościelna otrzymała 5 000 000 zł na zadanie: „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Windyki”.

Z otrzymanych środków cieszą się również sąsiednie powiaty. Na przykład miasto Ciechanów otrzymało również około 30 mln dofinansowania, czy Przasnysz (ponad 10,7 mln zł.).

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
lupa
lupa
1 rok temu

Polski ład… piwowskie dno

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  lupa

— nie pij tego piwa tak dużo bo już ci mocno kręci w głowie— ja już dawno wiem że POLSKI ŁAD TO PISOWSKIE DNO !!!!

Tymczasem
Tymczasem
1 rok temu

Benzyna po 7.70, kogo będzie stać jeździć po tych nowych drogach.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Wreszcie droga Szydłówek-Nowa Wieś

Tom
Tom
1 rok temu

Ciekawe ile samorządy otrzymają z tytułu podatków. Im wyższa cena tym więcej wpływów.
Wróć..to pewnie pójdzie na premie, działki od kościoła (dla żony). A jak zostanie to odrobinkę na łatanie dziury po rozdawnictwie.
Tak ich inflacja boli, tak jej zapobiegają..

miki
miki
1 rok temu

jaki sens jest budować aleję św Wojciecha – droga do nikąd póki co, lepszy byłby tunel

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
1 rok temu
Reply to  miki

Zgadza się, gdyby jeszcze Aleja miała być połączona z nową siódemką to wtedy miało by to sens.

h13
h13
1 rok temu

do nową S7 będzie połączona Zachodnia obwodnica Mławy.
Jesli chodzi o aleje wocjecha to spokojnie odbijając w prawo, jak juz bedzie obowdniaca zachodnia mławy dojedziesz tez do S7

Rota
Rota
1 rok temu

Jak może być obwodnica połączona z nową droga S7 jeżeli wjazd i zjazdy z tej drogi odbywają się przez tzw. Ślimaki???

pop
pop
1 rok temu
Reply to  Rota

Węzeł modła, czy mława południe, tuż za torami będzie tym ślimakiem. Puki co jest nieczynny przez brak obwodnicy właśnie.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  miki

Przy pierwszym etapie tej drogi redakcja pisała, że to ale donikąd a jednak gdzieś będzie prowadziła. Oj rzetelny ten portal.
https://codziennikmlawski.pl/2018/09/15/aleja-sw-wojciecha-czy-aleja-donikad/

uważny
uważny
1 rok temu
Reply to  Piotr

A przeczytałeś chociaż tekst na który się powołujesz? bo po konkluzji to nie sądzę. A rozumiesz co oznaczają znaki interpunkcyjne? Chodziło się na wagary w podstawówce? a swoją drogą to dokąd będzie aleja prowadziła? pod bloki deweloperów?

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  uważny

I to jest najważniejsze — że będzie dobry dojazd pod BLOKI DEVELOPERÓW— I oto chodzi !!!

Okli
Okli
1 rok temu

Z Polskiego ładu? Tzn skąd? Z okradzionego obywatela. Żenujący tytuł, autor bez pojęcia.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Okli

No niestety mamy takich autorów amatorów !!!– którzy nie mają pojęcia o pisaniu a PISZĄ,, — to nie nowość na tym portalu tak jest !!!

Lili
Lili
1 rok temu

Chyba wszyscy otrzymali tyle samo bo Ciechanów dostał też tyle samo promesy z bgz od rządu. Tez składał 3 wnioski. Teraz bedzie budował 11 ulic. Juz zaczyna w tym roku bo ma gotowa dokumentacje i pozwolenia. Teraz tylko przetargi.

VVB
VVB
1 rok temu

Po pierwsze to nadal nic pewnego czy Polska otrzyma te zapowiadane od roku pieniądze. To znowu tylko zapowiedzi.
Po drugie burmistrz znowu poniósł porażkę w kwestii nunelu. I też zapowiadał, że tunel zbudują.

Kampus B0lska
Kampus B0lska
1 rok temu
Reply to  VVB

Podobno ma przyjechać Ursula von coś tam i kasę przywieść w pudełkach po butach.

spidy
spidy
1 rok temu
Reply to  Kampus B0lska

Przyjedzie, zobaczy jak ją w rogi wali krzywousty naczelny kłamca i pojedzie. Zostawi następny czek z karą do zapłaty

Żabson
Żabson
1 rok temu
Reply to  spidy

Czyli trafi swój na swojego…..na bank się dogadają…..

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
1 rok temu
Reply to  VVB

Tunel to teraz zapewne będzie w kampanii wyborczej na burmistrza punktem numer 1.

z bliska
z bliska
1 rok temu

Uważam że jest w MŁAWIE RADNY KTÓRY MOŻE DOPROWADZIĆ DO WYBUDOWANIA TUNELU !!!—PO PROSTU TRZEBA MU TYLKO ZAUFAĆ !! a tunel stanie się rzeczywistością !!

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  VVB

Tak to jest jak wierzy się w obiecanki BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO—pomost nad ZALEWEM RUDA, TEŻ MIAŁ BYĆ !!!!—tylko my mieszkańcy zapominamy o jednym powiedzonku, a w tym rej wodzi BURMISTRZ, i dalej to stosuje i wie–że to działa — A JEST TAK ŻE OBIECANKI CACANKI –A GŁUPIM RADOŚĆ !! —nie chce mni się wierzyć chociarz do tej pory w działaniu Burmistrza to się sprawdza, ŻE MŁAWIANIE TO GŁUPOLE, — ZE TYLE LAT TRZYMAJĄ NA STOŁKI TEGO BURMISTRZA !!! — CZAS NA ZMIANY — BO CAŁKIEM ZGŁUPIEJEMY !!!

Wspomnienie
Wspomnienie
1 rok temu
Reply to  z bliska

Jak można narobić tyle błędów ortograficznych ??? Żenada

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Wspomnienie

Uważam, że można jeszcze więcej. Masz słabą wyobraźnię, a może nie masz jej w ogóle…?

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x