Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Aleja św. Wojciecha, czy aleja donikąd?


W dniu wczorajszym władze miasta, goście i przedstawiciele wykonawcy przecięli wstęgę, otwierając oficjalnie, biegnący wzdłuż torów 1200 metrowy odcinek Alei św. Wojciecha. Przedtem jej poświęcenia dokonał ks. dziekan Kazimierz Ziółkowski. Po drugiej stronie torów stała kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Wólki, skandująca głośno hasła: „Aleja do donikąd”, „chcemy przejścia”, „chcemy do miasta”, „precz z podziałem”.

W przemówieniu towarzyszącym otwarciu, burmistrz Sławomir Kowalewski  przypomniał kroki jakie wykonało miasta, aby zrealizować tę inwestycję i podziękował wszystkim zaangażowanym w jej realizację. Podkreślił też, że miasto po odwołaniu otrzymało 50% dofinansowania, a inwestycja ma służyć poprawie komfortu życia mieszkańców Mławy. Poinformował również, że oddawany odcinek to pierwszy etap. W kolejnych, trakt ma połączyć ulice Sienkiewicza z Płocką i dalej aż do nowego przebiegu krajowej „siódemki”. W trakcie przemówienia burmistrza słychać było głośne okrzyki stojących za torami mieszkańców Wólki, skandujących m.in. hasło „chcemy przejścia”. Do stojących w po drugiej stronie torów osób w pewnym momencie podjechał patrol policji, by pouczyć ich o niebezpieczeństwie przebywania przy torach. Do głosów zatorzan odniósł się burmistrz Kowalewski.

– Słyszymy ludzi, którzy domagają się przejścia. Przejście w postaci kładki prawdopodobnie oddawane byłoby do użytku już w tej chwili. Natomiast rada miasta wyraziła zgodę by opracować koncepcję tunelu. Rada miasta na najbliższej sesji podejmie decyzję, który wariant będzie realizowany. Nikt z nas nie zostawił mieszkańców samych – powiedział Kowalewski.

Całkowita wartość nowo wybudowanej ulicy wyniosła 6 047 849,23 zł. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 50 proc. kosztów tego przedsięwzięcia – 2 950 170,36 zł.

Oddany do użytku odcinek na dokładnie 1160 metrów.  Łączy ulice Graniczną i Kościuszki z ulicą Sienkiewicza na wysokości zamkniętych przejazdów kolejowych. Tuż obok alei wybudowane zostały asfaltowa ścieżka rowerowa i chodnik. Trakt został dostosowany do planowanego dworca zintegrowanego, który ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie drogi i przystanku „Mława Miasta”. W sąsiedztwie drogi posadzono 1500 krzewów i 70 drzew, które w przyszłości stworzą dodatkowy ekran dźwiękowy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

149
KOMENTARZE

avatar
1500
Mławianin
Gość
Mławianin

Super klakierzy, zamiast być w pracy to robią sztuczny tłum. Powinno się tego zabronić, a za chwilę będą radnym ii zamiast wykonywać swoje obowiązki służbowe to za dodatkowe pieniądze będą grzać krzesełka na sesjach.

Rozczarowana
Gość
Rozczarowana

A ja tak z innej beczki możne troszkę.. Na dziś 17 września na godz 15 p Burchacki wraz ze swoimi kandydatami na radnych miasta Mławy miał zaplanowane spotkanie z rodzicami i dziećmi i podał to do publicznej wiadomości. Wybrałam się na to spotkanie bo byłam zainteresowana co mają państwo do powiedzenia na ten temat i chciałam porozmawiać..No i niestety zawiodłam się..bezskutecznie szukałam owego spotkania (zgodnie z podaną informacją na stronie p Burchackiego) najpierw przy nowym placu zabaw, potem przy starym.. niestety nie było nikogo..Poczułam się bardzo oszukana.. i teraz już jestem na 100% pewna ze nie będę głosowała na PSL… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Rozczarowana, źle wpisała tylko datę, spotkanie w parku miało się odbyć 16 września, w niedzielę o godz. 15-tej

Rozczarowana
Gość
Rozczarowana

Sory faktycznie pomyłka w dacie, bo wczoraj był 16 a nie 17 września jak podałam ale konkretnie chodziło o wczorajsza niedziele..reszta się zgadza..spotkania nie było..a to jest dla mnie najważniejsze..

Mama
Gość
Mama

Niech pani rozczarowana nie sieje fermentu, ponieważ spotkanie było 16 września w niedzielę o 15. Byłam razem z dziećmi. Pan Burchacki bardzo miły człowiek, ma dużo energii i zapału do pracy dla mieszkańców Mławy i wiele ciekawych pomysłów. Ma mój głos.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No proszę, jednak się odbyło, to w takim razie „rozczarowana” musiała pomylić godziny.
Trzeba było zsynchronizować zegarek z czasem jaki teraz u nas obowiązuje, a nie siać ferment.

Marek
Gość
Marek

Na pewno wczoraj nie było żadnego większego spotkania rodziców i dzieci z p Burchackim w naszym pięknym parku..

Maks
Gość
Maks

To widocznie była sama pani z p Burchackim na tym spotkaniu bo ja tez byłem w Parku i żadnego tłumu nie widziałem przy placu zabaw, z wyjątkiem występów na scenie zorganizowanych przez parafie św Trójcy w Mławie.

Wojciech
Gość
Wojciech

PSL sobie poradzi i bez Twojego głosu…

Prut
Gość
Prut

Kurczę co to jest psl

z bliska
Gość
z bliska

PANIUSIU–na drugi raz radzę dobrze przetrzeć okularki, wtedy się daty nie pomylą, i prosze przestać opisywać stan swej naiwności. Jestem na 100% że Pani głos nic nie znaczy, bo takich bredniach, i przestać oszukiwać ludzi takimi wypocinami, żeby nie powiedzieć bzdurami.

Z bliska
Gość
Z bliska

Zwróćcie, uwagę jak kapitalny wynik osiaga nasz Burmistrz, w plebiscycie , jeden glos na tydzień. Panie Burmistrzu, niech Pan angażuje, te swoje służby, bo wstyd, aby miał Pan tyle głosów, a co porabia ta wybitna rzecznik, czyzby jusz sie spakowała. Myślę ze ten dotychczasowy wynik, to ocena Panskiej 12 letniej działalności.

Grażyna
Gość
Grażyna

Ta wybitna rzecznik ratusza pewnie szykuje kreacje. Kandydatka do rady powiatu musi godnie reprezentować Kowalewskiego hi hi hi

z bliska
Gość
z bliska

OJEJKU—jeszcze tam jej nie było, ludziska opamiętajcie się, co wy robicie, ze takie osobistosci chcecie wprowadzać do Rady POWIATU…..

Paweł
Gość
Paweł

Brawo dla redakcji codziennik.pl, że poruszyła temat protestu mieszkańców i opisała całe zdarzenie w sposób obiektywny. Na innych portalach próżno szukać informacji na ten temat. Dlaczego inne portale milczą?

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Bo ten „inny” jest tubą polityczną

Z bliska
Gość
Z bliska

Zapomnialas dodać, ze jest tubą, na uslugach Ratusza i jedynej słusznej partii, PIS

Kazik
Gość
Kazik

Jak zapytałem na fb, dlaczego nei bylo nic wspomiane o demonstracji, zostałem zablokowany na profilu, a inna osoba była straszona sądem. Taką mamy wolność słowa w Mławie.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Z całym szacunkiem dla obecnego burmistrza, ale czy nie jest już zbyt wiekowy by ubiegać się o kolejna kadencję? Chyba czas na zmiany i młodszą osobę z wykształceniem. Ciechanów daje dobry przykład…

Kowal
Gość
Kowal

To nie wiek, ale podły i wredny charakter skreśla Kowalewskiego …

Wacek
Gość
Wacek

Burmistrzem może zostać tylko i wyłącznie Prezes Łubu Dubu!

Placek
Gość
Placek

Zgadzam się !

To ja, Jarząbek Wacław. Prezes
Gość
To ja, Jarząbek Wacław. Prezes

Dziękuję Wam za poparcie. Razem zwyciężymy!
Łubu dubu ! Niech żyje nam Prezes Naszego Klubu ! Niech żyje nam !

Observer
Gość
Observer

Tak na marginesie:
Co sądzicie o Stowarzyszeniu „As”, bo ja mam wiele wątpliwości.

Appl
Gość
Appl

Pan Jaros prowadził ich konwencję. I są niby apolityczni?

Observer
Gość
Observer

A te ich zawieszone obiady, których codziennie potrzebują 140 i na które zbierają po 13 zł, seniorom posiadającym ich legitymację (10zł miesięcznie) wydają obiady po 6,50 zł. Następna sprawa zbierają na obiady nawet dla ludzi, którzy tam pracują (tak jest czasami napisane na ich prośbach). Czy to jest wszystko ok?
„stowarzyszenie jest dobrowolnym, trwałym i samorządnym zrzeszeniem o celach niezarobkowych…”

Muzyk
Gość
Muzyk

Prowadził konwencję i kandyduje do Rady Miasta z listy PSL.

tom
Gość
tom

ten a”la protest to żenujący spektakl kilku aktorów, wykorzystanych przez PSL. Nowa ulica piękna i potrzebna. każda droga odciąży miasto. aut jest tyle, że ciężko jest się przemieszczać i rano i o 14 i 16, 18. Cóż pojazdów raczej nam przybywać będzie. super sprawa z tą drogą. Zaś o ten tunel to ich nie rozumiem. Kładki nie chcieli, chcą tunel, ale który, ten przez Grota????? ciekawe jak bedą krzyczeć jak to przejdzie i wyburzać będą im ze 4 domy. może trafi na tych najbardziej krzyczących. ale to już taka specyfika zakapiorów z Wólki.- i to jest moje zdanie. wolnego człowieka… Czytaj więcej »

Zatorze
Gość
Zatorze

Jako wolny czlowiek byles i widziales ten protest? Ciekawe po ktorej stronie? Bo raczej nie po stronie Zatorza. A po drugiej stronie stali sami urzednicy. Stali jak pies przy budzie czyli Burmustrzu. Droga swieci pustkami. Pobudowaluscie ja dla Deweloperow i macie wymowke. Tak jak straszycie ludzi policja i wmawiacie o jakis pouczeniach.

zakapior
Gość
zakapior

„specyfika zakapiorów z Wólki” … a potem pedagodzy muszą się zmagać z agresją w szkołach

Milicja
Gość
Milicja

Możesz ubliżać ludziom z Wólki ale prawda jest taka, że ubliżacie bo macie pełne portki i ze strachu nasyłacie milicje,. bo w Mlawie jest milicja nie policja, jeżdza na polecenie władz.

zakapior
Gość
zakapior

„specyfika zakapiorów z Wólki” … a potem pedagodzy muszą się zmagać z agresją w szkołach – może nie każdy zrozumiał, jeśli dorośli zachowują się w ten sposób, obrażają innych ludzi, nazywają innych zakapiorami to przenosi się na dzieci … dzieci uczą się w ten sposób agresji

Qqqqq
Gość
Qqqqq

A nie można otworzyć drogi bez księdza? Wszystko musi być „co łaska” opłacone? Żeby się lepiej jeździło? Nie rozumiem…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przed chwilą wrocilem z konwencji wyborczej PSL, bardzo ciekawe spotkanie z kandydatem na przyszlego Burmistrza Mlawy, i kandydatami na Radnych. Nie jedno spotkanie i konwencje widzialem ale w Mławie takiej nie bylo od dawna. Bardzo dobrze zaprezentowal się Pan Burchacki, ciekawe wystapienie Marszałka Struzika, no i prezentacja KANDYDATÓW NA RADNYCH, po tskiej konwencji, życzę Panstwu, abyscie w Nowej Radzie znaleźli się w większości z NOWYM BURMISTRZEM MLAWY PANEM BURCHACKIM. TO NAPRAWDE BYLO WARTO ZOBACZYĆ.

Kwota
Gość
Kwota

Hehe widziałem tą konwencję mieszkańców mało, za to rodziny i znajomi kandydatów

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie tylko, nie znam, a byłem i mam bardzo pozytywne nastawienie do Pana Burchackiego..
Jednego żałuję, że nic nie wspomniał na temat tunelu na Kościuszki.
Pozostałe sprawy przedstawił bardzo rzeczowo.
Ciekaw jestem jak zaprezentuje się w poniedziałek nasz złotousty, ile bajek opowie mieszkańcom. Tu na pewno stawią się wszyscy pracownicy UM i jednostek podległych – czyli sala będzie zapełniona po brzegi (a niechby spróbowali nie przyjść).

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Moze malo….ale za to z wlasnej woli przyszli. Na poniedzialjowej zapewne goszczacy otrzymaja najpierw nakaz przyjscia na konwencje…

z bliska
Gość
z bliska

Nie było nas tak mało, chociaż uważam, że popełniono błąd z godz. rozpoczęcia konwencji, pózniejsze godziny, a sala z pewnością była by zapełniona, ale pozytywy tej prezentacji i tak pójdą w eter, a mieszkańcy dowiedzą się o ty z lokalnych mediów. Mimo uwag jestem pod wrażeniem, tego młodego człowieka który prowadził konwencję. BRAWO !!! JESTEŚCIE BLISKO CELU, WYGRYWAJCIE DLA NAS MŁAWIAN. i zgodnie z WASZYM HASŁEM PRZEWODNIM—-STWÓRZCIE WSPÓLNYM WYSIŁKIEM MIASTO Z WYOBRAZNIĄ !!!!!

z bliska
Gość
z bliska

Czyżbyś uprawiał na portalu płatne trolowanie na konto Burmistrza Kowalewskiego, osobiście nie jestem żadną rodziną, wręcz przeciwnie PSL za bardzo mnie nie kręci, ale warto było być i posłuchać ludzi którzy mają coś do powiedzenia, i mają naprawdę ciekawe pomysły. Może trochę nie potrzebnie Pan Antczak gardłował na obecnego Burmistrza , mogę to zrozumieć że jest to kampania wyborcza, do tego dochodził jeszcze w wystąpieniu, żal utraconego stołka w mieście, i myślę głośno, że z tego wszystkiego Pan Antczak ściągnął w odwecie na listy PSL, Sekretarza miasta. To fakt że mówił Pan o faktach, ale wyglądało to na żalenie się… Czytaj więcej »

h13
Gość
h13

Też byłem na konwencji.
Jestem mile zaskoczony.
Fajna prezentacja kandydatów i występ kandydata.
Jestem pozytywnie nastawiony.
Oby wygrał..!

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Sami radni i działacze stare wygy imlode wiczki
Nic ciekawego

z bliska
Gość
z bliska

Najważniejsze że Twój komentarz jest ciekawy młody wiczki.

do PSL
Gość
do PSL

Było warto, to dla Pana Burchackiego być w piątek z mieszkańcami Zatorza. Miał by okazję się wszystkim przedstawić. Robiłem sobie nadzieje, że ten pan to jest alternatywa dla Kowalewskiego, ale jak widzę to królewicz, do którego trzeba chodzić na audiencje, aby móc go wysłuchać. Ale z tego co relacjonował Pan szanowny Jarząbek, nic o tunelu nie wspomniał, czyli ma to gdzieś. Nie ładnie. Zostaje Pan Marek.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ja i tak wolę dać szansę jemu, czyli Burchackiemu, niż jakiemuś panu Markowi, którego nie widziałem na oczy i nie wiem nawet co to za człowiek ()nawet z wyglądu. Złotoustemu daliście 3 szanse i co? wykorzystał je? – tak wykorzystał, ale nie dla Mławy, dla własnych interesów, dość manipulanta i cwaniaka, wielkiego szamana.
Burchackiemu dobrze z oczu patrzy, Kowalewskiemu od samego początku źle z oczu patrzyło, od samego początku widać było nawet po oczach, że to fałszywy człowiek i zły człowiek, dlatego nigdy na niego nie głosowałem,

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zielono mi…

Czytelnik
Gość
Czytelnik

No akurat na a konwencji było biało i czerwono 🙂

z bliska
Gość
z bliska

Nie dokończyłeś swego postu, zrobię to za Ciebie—ZIELONO MI W MEJ PUSTEJ ŁEPETYNIE!!!

Green
Gość
Green

konwencja była super adekwatna do kandydatów

tom
Gość
tom

hahahaa, też widziałam, przedstawiali tych kandydatów jak laski z Miss Polonia, tylko strojów kąpielowych brakowało i numerków u majtek. wszyscy niby pracowici i aktywni. hahaha

Zoja
Gość
Zoja

Ludzie uświadomjcie sobie jedna bardzo ważną kwestie Krzywoustemu bajkopisarzowi nie zależy na nikim tylko i wyłącznie na nim samym. To że pięknie coś powie, w rączkę pocałuje ewentualnie po płacach poklepie to jest wymuszone. On nie posiada w sobie za gorsz szczerości, to człowiek który nigdy żadnego z Was by nie obronił jeśli nie miałby w tym interesu tak jak wy to robicie. Czy warto? 12 lat jest burmistrzem. Pierwsza kadencja? W mojej ocenie bez zastrzeżeń Druga. Zaraz po wyborach podniesienie wynagrodzenia na miarę prezydenta Warszawy. Można? Ano można, Trzyciniec się w tym momencie kłania? Natomiast o trzeciej ojej można… Czytaj więcej »

Czytelnik
Gość
Czytelnik

PANI Magdo! Przed Panią nie lada wyzwanie – być lepszą …. ciekawe w czym wystąpią wasze kandydatki hahahahaha

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Tom ….jakze, twoj komentarz jest prostacki i buraczany….

z bliska
Gość
z bliska

Jak ktoś nie ma co pisać to pisze bzdury, skoro masz wygląd mławskiej laski, z pewnością masz też strój kąmpielowy + stringi + numerek===to koniecznie musisz się pojawić na konwencji PIS, gdzie będą goście z Warszawy, będzie także PATRYK BYLEJAKI,—gardłuje w tej chwili w TVN.

tunel
Gość
tunel

Z tego co pamiętam w czasie kiedy istniał przejazd na Kościuszki, dziennie tam przejeżdżało tysiące samochodów. Wmawianie że tunel jest potrzebny tylko mieszkańcom Zatorza to kpina, bo nie tylko mieszkańcy z przejazdu korzystali. Było by to dużo wygodniejsze połączenie niż przez wiadukt na Sienkiewicza dla wszystkich.

Anonim
Gość
Anonim

Ta Pani w niebieskiej bluzce i spódnicy w białe grochy to pani dyrektor muzeum?
Jeśli tak, to ja się pytam: co muzeum ma do tej Alei św. Wojciecha to jest dzień roboczy i to są normalne godziny pracy.

Grześ
Gość
Grześ

Odpowiedź jest prosta. Ta osoba będzie startować w wyborach. Zatem darmowa promocja.

Z bliska
Gość
Z bliska

Tam jest nie tylko Pani z muzeum, jest takze z biblioteki i z MOPSu, niech by sprobowslt nie przyjść

dyu
Gość
dyu

czy miasto centrum będzie wreszcie ciut odciążone ? Sienkiewicza, Piłsudskiego ? Żwirki, Kopernika ? czy tylko jakaś inwestycja nie wiadomo kiedy jakikolwiek z niej będzie pożytek… skoro jest to niby pierwszy dopiero etap to ja już budowałem przez 13 lat szpital do ćwierci czyli założono w PRLu iż cały szpital zbudują po 52 latach ?!!!… akiedy tak mniej więcej Aleję Świętego Wojciecha Pane Burmistrzu należy rozumieć będzie z tym tunelem of cooooz jak mniemam… ad calendas Graecas…

Zasmucony
Gość
Zasmucony

Mam pytanie! Czy nie można było tego otwarcia zrobić w innym terminie tylko wtedy gdy rozpoczynały się uroczystości Światowego Dnia Sybiraka? I to w 100-lecie Niepodległości. Ale jak widać ważniejsza jest kampania wyborcza.

Obserwujący
Gość
Obserwujący

Patrząc na zdjęcia to aż 18 protestujących wliczając w to dziecko w wózku.
Rzekomo to tak ważna dla tej dzielnicy i całego miasta inwestycja a tylko 18 osób się jej dopomina, w tym lokalni politycy.
Padają kwoty 45 czy też 50 milionów za ten tunel.
Przeliczając na protestującego wychodzi po prawie 3 miliony na osobę.
Nie no faktycznie nie są to wygórowane oczekiwania.

ehhh
Gość
ehhh

A to było jakieś zdjęcie grupowe? Nikt kto tam protestował nie mógł być na zdjęciu? Poziom logicznego myślenia ludzi pracujących w ratuszu przeraża. Dno kompletne, a później nie ma co się dziwić, że wniosek nie złożony w terminie, albo ustawę wojewoda uznaje że kompletny bubel prawny. 3 letni wnuczek jest bardziej bystry od Ciebie. A Ty bystrzaku policz sobie, że na otwarciu alei nie było żadnego mieszkańca, czyli Twoim dziecinnym rozumkiem, 6 mln poszło na nikogo?

Ola
Gość
Ola

A jak ktos stal poza zdjeciem to znaczy ze juz nie byl? A ilu bylo mieszjancow na otwarciu alei? Burmistrz dyrektorow sciagal ze szkol aby sam tam nie stal. Inwestycja za 6 mln dla nikogo i do nikad

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Olu, nie mów że inwestycja dla nikogo, bo tak nie jest.
Jest to inwestycja celowa dla DEWELOPERA, który w tym miejscu postawi bloki.
Inaczej burmistrzowi nie udałoby się opchnąć tej działki.
Czy są jeszcze jakieś miejskie działki do sprzedania w obrębie granic miasta? – myślę, że są jeżeli włodarz zabiega o 4-tą kadencję.

Jak to dziś tego pana podsumowano: SHOWMAN ale faktycznie showman – w pełni się zgadzam z tą opinią.

Ola
Gość
Ola

Szaman brzmi bardziej swojsko i prawdziwie, bo próbuje hipokryta zaczarować rzeczywistość i kłamie jak z nut !

Jarząbek
Gość
Jarząbek

🙂
Stary wyżeracz – opanował wszystkie metody manipulacji.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

tak jak ty

kos
Gość
kos

Jarząbku – pytanie. W którym dokładnie miesjscu według Ciebie powstaną bloki przy tej ulicy??? Możesz doprecyzować swój wpis?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Zapytaj dewelopera – przecież Mława nie ma planu przestrzennego zagospodarowania, a więc jak deweloper sobie zaplanuje tak powstaną.

kos
Gość
kos

Bzdury, nie jest tak jak piszesz. Z drugiej strony gdy zobaczysz stare zawalone budynku byłego budynku GS tuż przy wjeździe od Kościuszki to sam dojdziesz do wniosku, że lepiej gdy powstanie tam jakiś budynek (blok) zamiast latami miałyby tam stać ruiny. Ale może wolisz to drugie rozwiązanie. Z pociągu również widać te budynki w bardzo opłakanym stanie.

Piotr
Gość
Piotr

Obserwujący – Twoje rozumowanie powala, komentarz błyskotliwy. Radzę objąć jednak myślami nieco szerszy kontekst. Wbij sobie do głowy, że mieszkańcy zachodniej strony torów, nie chcą żadnych darów od UMiasta, tylko ZWROTU NASZEGO WIADUKTU, który stoi w Mławce. Rakowski i Kowalewski zajumali go podstępem, ograbili mieszkańców z czegoś, CO SIĘ IM NALEŻAŁO!!! To my, tutejsi mieszkańcy „ufundowaliśmy” wiadukt miastu albo może LG. Tylko, że nikt nas o zgodę nie pytał! Zorientowali się, niestety po czasie, że zostali wydymani przez władze miasta, na które łożą podatki. Zamienił byś mercedesa na malucha? Dajcie nam wiadukt my wam za to kładkę? Rękę do tego… Czytaj więcej »

Obserwujący
Gość
Obserwujący

Mówisz mieszkańcy zachodniej strony torów, czyli według Ciebie osoby mieszkające przy wiadukcie przy Dworcowej albo przy Podmiejskiej też potrzebują kolejnych wiaduktów?

Piotr
Gość
Piotr

Nie. Mówię coś zupełnie innego. Próbuj dalej

Gość
Gość
Gość

Dokladnie. To jest terror małej grupy, która chce nas wszystkich naciagnać do dużą kasę, bo kiedys miała gdzieś to, co się dzieje w mieście. Nie interesowali się, nie wnioskowali kiedyś tam w 2004 czy 2005 – to ponoszą konsekwencje. Nieznajowość prawa (sytuacji) szkodzi. Takie jest życie. Pomóżcie lepiej biednym, chorym dzieciom, a nie chcecie budować tunel dla 18 osób!

Olo
Gość
Olo

Tak pomuszmy klakierom utrzymac stolki w ratuszu. Tak do nich sie przykleili ze teraz jecza z bolu jak sie chce ich z nich wysadzic

Zatorze
Gość
Zatorze

I co moze bys naslal ba nas policje ? Jak to zrobil buc Kowalewski. To nim sie powinna policja zajac.

Pio666
Gość
Pio666

Tak mi się przypomniała historia stacji kolejowej która była utrzymywana tylko dla jednej dziewczynki doputy nie skończyła szkoły. Ale to była Japonia .

TUNEL_TAK
Gość
TUNEL_TAK

Panie Kowalewski, to nie kładka by już tu dawno stała. Gdyby Kowalewski i Rakowski nie ukradli Wólce wiaduktu, w tym miejscu dawno stał by już wiadukt lub tunel. Mława ani złotówki by za to nie zapłaciła. Zrobił Pan z tej dzielnicy Getto, a teraz jeszcze zastrasza Pan mieszkańców policją. Tak podłego człowieka jak Kowalewski nie spotkałem w życiu.

Piotr
Gość
Piotr

Brawo! Szkoda tylko, że panie kandydatki na radnych i szerzej nie rozpropagowały organizowanego protestu, bo na pewno więcej ludzi by się zebrało. Zresztą protest to nie ich pomysł. Ach, ta rywalizacja przedwyborcza.
Dziwne też, że nikt Puszkowi-kłamczuszkowi nie wytyka, że również kolej nie zgadzała się na kładkę nad torami.

Wólka
Gość
Wólka

Kto chciał to przyszedł i tak jak dzień na pracujący dzień było nas więcej niż, niż wszystkich zaproszonych statystów z urzędu i dyrekcji szkół.

Piotr
Gość
Piotr

O! Uderz w stół a nożyce się odezwą :))

Piotr
Gość
Piotr

No i Pani Kandydatko proszę przeczytać powyżej komentarz autorstwa „Obserwujący”. Już ktoś z UMiasta lub inny przydupas wykorzystuje małą ilość protestujących. Czy to tak trudno zrozumieć i się na to przygotować?! Ale gdyby było dużo ludzi na proteście, to szanownych kandydatek nie byłoby widać, zniknęłyby w tłumie. A tak to: „patrzcie, to jesteśmy my! działamy! wybierzcie nas!”.

ehhh
Gość
ehhh

A Ty byłeś?

do Piotr
Gość
do Piotr

A Ty Panie kandydacie Piotrze byłeś? Kogoś zorganizowałeś żeby przyszedł ?

Piotr
Gość
Piotr

No cóż, widzę, że nie dotarło, trochę szkoda słów, ale… To radni, przewodniczący osiedla itd. mają dostęp do informacji w Ratuszu. Skoro wiedzieli o otwarciu Alei Deweloperskiej, powinni przekazać to mieszkańcom. Myślę nawet, że to OBOWIĄZEK. To takie trudne?
ps. Drogie Panie, na kandydowanie mam zbyt radykalne, a przede wszystkim, stałe poglądy na temat bycia radnym. Nie podlegam cyklicznym przefarbowaniom. A przede wszystkim to za cienki Bolek jestem, zostawiam to wybitnym fachowcom.

do Piotr
Gość
do Piotr

Nadal nie odpowiedziałeś Piotrze czy byłeś? Pomyśl może, że w piątek o godzinie 10 znaczna część przebywa w pracy i nie każdy może jak Panie dyrektorki z SP4 urwać się z pracy. Jakoś do mnie dotarła informacja. Poza tym było nas więcej niż na fecie burmistrza. I wszyscy nas słyszeli.

Piotr
Gość
Piotr

Oczywiste, że nie byłem. Gdybym był, nie rozmawiał bym o tym w necie, tylko nas miejscu. Dostajecie diety min. właśnie na kontakty z mieszkańcami, organizację zebrań, telefony, ogłoszenia itp, prawda to? Zostając radnymi, podejmujecie zobowiązanie pracy i zaangażowania w sprawy społeczne, poświęcając swój czas i powierzane wam środki. Jest to funkcja dla ludzi z potencjałem intelektualnym a również finansowym, prawdziwych społeczników z chęcią pracy na rzecz ogółu. Ale co ja tu pitolę, to jakieś fantazje!

Z bliska
Gość
Z bliska

Ale Cię porabalo. obudź się bo Ty dalej spisz, a rzeczywistość jest inna.

A....
Gość
A....

Z bliska. Ty prostaku

z bliska
Gość
z bliska

Jakim trzeba być prostakiem i idioto, żeby pisać takie teksty, ale to tylko ty baranie to potrafisz.

z bliska
Gość
z bliska

A Ty piszesz chyba tylko po to, krytykując, mieszkańców Zatorza, ze chyba sam chcesz się załapać aby cie wybrali. Teraz po fakcie Twoje rady są zbędne, trzeba było wcześniej ludziom pomóc, ale Ty wolisz stukać w klawiaturę z radami, stukaj dalej predzej ciebie ręce zabolą zanim osiągniesz jakiś efekt.

Piotr
Gość
Piotr

Pan Lempek, Piotr Piwowarski… ? Przykre to, tracę szacunek do tych osób…

Lwey
Gość
Lwey

Ci ludzi nie wiedzą co to szacunek. Oni traktują ludzi przedmiotowo i to zarówno rodziców uczniów jak i podwładnych.

Partyzant
Gość
Partyzant

Dokładnie. Jak Ci ludzie traktują innych każdy widzi. Niestety stanowisko nie czyni z kogoś złego człowieka, a tylko „podkreśla” te cechy, które były wcześniej niewidoczne, bo zakamuflowane. Żal Panie Lempek i Piwowarski. Mądry zrozumie, a Wy?

Z bliska
Gość
Z bliska

Ty swym pisaniem w ogóle nie zaslugujesz na szacunek, opis i bzdury ktore wrzucasz na portal nijak się mają do rzeczywistosci.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Lepiej już niech nie podejmują żadnych decyzji co do wariantu tunelu. W takiej nerwówce i na ostatnią chwilę przed wyborami nic dobrego z tego nie będzie. Pewnie niektórym radnym też nie jest takie głosowanie na rękę, gdyż stracą część głosów. Na spokojnie niech zajmie się tym nowa rada i mam nadzieję że nowy burmistrz. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niech lepiej zajmą się nadzorem nad budową kanalizacji, bo niedługo niektórymi ulicami miasta nie będzie można normalnie przejechać. I to jest fakt, a nie ta „ważna i odpowiedzialna decyzja” na ostatnią chwilę.

Mario
Gość
Mario

LOST HIGHWAY, lub jak tak patrzę to ALEJĄ DO GWIAZD… 🙂

mamama
Gość
mamama

Żal czytać te wszystkie komentarze, i robię to po raz ostatni. Jakimi Wy jesteście flustratami! Ludzie, skąd tyle jadu, nienawiści, krytyki, jak będzie nowy burmistrz to pewnie za pół roku też o nim tak będziecie pisać. Co Wam w ogóle się podoba, gdzie Wam się podoba, czego Wy w ogóle chcecie? Jacy Wy musicie być nieszczęśliwi, ze tak wszystko dookoła widziecie BE be be. Na szczęście chodząc ulicami Mławy widać jeszcze sporo uśmiechniętych ludzi 🙂 ale oni po prostu żyją i korzystają z tego co jest dookoła a nie wyrzucają żale na forach. Żegnam towarzystwo, karmcie się dalej tym jadem.… Czytaj więcej »

Ott
Gość
Ott

Co Ty pleciesz kobieto? Burmistrz policja ludzi straszy a Ty pytasz sie skad tyle jadu? To jest normalne w demokratycznym kraju? Podlosc i msciowosc Kowalewskie nie zna granic. Nie cofnie sie przed niczymaby zniszczyc czlowieka. Posadka w urzedzie zaslepia Ci kobieto oczy.

Wiem
Gość
Wiem

Pan z pomarańczowym bebzunem najlepszy. Jeszcze kolor twarzy widać nie zdążył wrócić do normalności po wczorajszym :…D.
A co do tematu, super ze jest ulica, może nie trzeba bedzie juz stać na światłach tyle. A mieszkańcy Mławy B niech sie zrzucą na tunel i oddadzą swoje działki za darmo to będą go mieli. Wiem o jednym takim prostestancie co to protestuje i chce tunelu bo liczy na to ze sprzeda ziemie pod te największą inwestycję za ciężki pieniądz. A tunel ma gdzieś bo i tak mieszka w centrum. Takich cwaniaczków jest zapewne więcej. Taka jest Polska proszę państwa…

z bliska
Gość
z bliska

A co dopiero dziś to odkryłeś—CZYŻBYŚ NAPRAWDĘ BYŁ TAKI-NAIWNY.

Ott
Gość
Ott

Super. Pusta ulica . Droga do nikad i dla nikogo. Sa tereny pkp. Nie pisz klamstw ze trzeba cos wyburzac albo ktos liczy na zarobek. Nikt sie na nic nie musi zrzucac. Przejazd tu byl dlugo przed miastem. Niech sie zrzucaja na tunel Ci co go ukradli

Zorientowany
Gość
Zorientowany

Chyba chłopcze nie widziałeś projektu pod największy wariant i nie zdajesz sobie sprawy ile terenu trzeba by odkupić od właścicieli aby go zrealizować. Hieny wyczuły zarobek i ceny tych gruntów wzrosły od 200% do nawet 1500%. To są fakty.

Milion
Gość
Milion

a może milion % ? Rzucasz kwoty z pod czapy jak burmistrz kwoty inwestycji, najdroższa koncepcja, zamówiona tak, aby zniechęcić mieszkańców wynosi 45 mln, a Kowalewski co przemówienia podaje inną kwotę, wczoraj już cena wzrosła do 50 mln. Sa tereny PKP na tą inwestycje, które PKP zgodziło sie oddać w ramach partycypowania kosztów.

Tak
Gość
Tak

Mowa o gruntach w rękach prywatnych, działkach mieszkańców a nie własności PKP.

Ott
Gość
Ott

Chłopcze? To musisz kogoś poniżyć aby z kimś rozmawiać? Takiej retyki Cię uczy Twój idol Kowalewski? Tylko on najmądrzejszy a reszta to chłopcy na posyłki? Pora skończyć z tymi arogantami zadufanymi w sobie od Kowalewskiego, na czele z nim samym,

Z bliska
Gość
Z bliska

Zgoda tylko ze nie ma takiego przedmiotu, jak retyka, a Kowalewski, w ogóle nie wie co to jest etyka.

Asss
Gość
Asss

jest spec ustawa, wykup za 130 % ceny rynkowej, ale to tak tylko na marginesie, bo od Kolejowej do Dworcowej ciągną się tereny PKP i ja tam prywatnych działek i ludzi do wysiedleń nie widzę.

kaktus
Gość
kaktus

Zamiast w pracy byli uczestnikami kabaretu wystawionego przez blagiera. Gdzie podziały się pojęcia honor, własne zdanie, niezależność. Jak ci ludzie mogą spojrzeć w oczy uczniom, współpracownikom, podwładnym. Żenujące, że trzeba posuwać się do tego by grupa opłaconych klakierów wykonywała radosny aplauz po zakończeniu sztuki, w celu uzyskania wrażenia, że jest się mistrzem, gdy w rzeczywistości jest się byle jakim aktorzyną.

z bliska
Gość
z bliska

Słuszna uwaga, niestety taka jest mławska rzeczywistość za władzy Pana Kowalewskiego, czysta prawda. No ale z innego postu Pani mamama, wynika iż ci co tak piszą i narzekają, na Pana Burmistrza są po prostu nieszczęśliwi, są z frustrowani, a sama chodzi po ulicach i się śmieję ale chyba tylko z samej siebie że jest tak naiwna.kaktus syp dalej tymi kolcami, abyśmy wreszcie przejrzeli że czas w MŁAWIE na zmiany.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak jesteś taki „Honorny” to się przedstaw i wtedy możemy pogadać.

z bliska
Gość
z bliska

Zacznij tą uwagę od siebie, a wtedy możemy rozmawiać, i wtedy zobaczymy kto z nas jest taki „Honorny”

Mlawiak
Gość
Mlawiak

A co robi tam ksiądz?

Wacek
Gość
Wacek

Szuka Cie

50 mln?
Gość
50 mln?

Panie Burmistrzu skąd ta cena 50 ml ? W koncepcji najdroższy wariant to 45 mln? Nagle taka podwyżka o 5 mln? Dla mnie te wszystkie ceny są z kosmosu i mają odstraszać i być łatwą wymówką dla Kowala, dlaczego tunelu nie chce wybudować. jak by była dobra wola, można by było wybrać optymalną wersje spełniająca kryteria mieszkańców w rozsądnej cenie. Ta cała infrastruktura poboczna, ronda na Zatorzu nie są potrzebne, i służą tylko zawyżaniu kosztów. Aleja Dewelopera też na początku miała kosztować 12 mln, a jakoś udało się zrobić za 6 mln. Można? jak widać można, wystarczy dobra wola

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

A na Kościuszki dalej nie ma kawałka chodnika, tylko samochody tam parkują. Da

Dzicz
Gość
Dzicz

Po co wam chodnik jak wy po drzewach skaczecie buhahahahahhahaaaaaaa

tom
Gość
tom

Kościuszki to o ile wiem ulica Starosty. zapytaj Burchackiego o chodnik na tej ulicy, o nawierzchni nawet nie wspomnę. jako członek zarządu Powiatu winien coś zrobić dla Mławy przez te lata. a nie tylko siedzieć cicho i słuchać Wojnara i Antczaka. wzięli młodzika na figuranta.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Lepszy młody figurant niż stary manipulant

Tomek
Gość
Tomek

trzeba bylo sie uczyc a nie stac w kolejce po 500+. Swoja posade zawdzieczam swojej ciezkiej pracy nikomu innemu.

Tomek
Gość
Tomek

super, wszyscy narzekacie, 500 plusowicze pewnie wszyscy bierzecie, szlachta…

szlachta
Gość
szlachta

Super, Ty tylko nie narzekasz, pewnie masz ciepłą posadkę od wujka Kowala, warchole

Los
Gość
Los

Ludzie ludziom taki los zgotowali, pora tych wszystkich urzędników wysłać z ratusza na księżyc. Albo do jakiś prac społecznych, niech Kowalewski odpokutuje za wszystkie krzywdy mławian i zamiata nam ulice. Tylko do tego się nadaje.

Kurator
Gość
Kurator

Mam takie pytanie, co robili dyrektorzy szkół na tej szopce? Przecież to się działo w godzinach pracy? Czy dzieci w tym czasie nie potrzebują nadzoru i te panie i panowie nie powinny być w pracy? To nie jest żadna drogo przy szkole, ani prowadząca do szkoły, a na pewno nic związanego z edukacją. Chyba, że robiły za sztuczny tłum, bo żadnego mieszkańca dla którego rzekomo ta droga była budowana nie widziałem. Tylko świta z urzędu. Mieszkańcy stali po drugiej stronie, odgrodzeni jak w getcie !

Rodzic
Gość
Rodzic

Obijały się jak zwykle. A co mają do roboty.

Rodzic
Gość
Rodzic

Najpierw poobsadzal stołki dyrektorskie w szkołach swoimi znajomymi i dalszą rodziną. A teraz jak psy muszą warować przynim. A z sp4 to aż 2 poszły robic sztuczny tłum. Wazelina

Adam
Gość
Adam

Cos mi sie wydaje ze to ostatnia kadencja pana burmistrza

Adam
Gość
Adam

Ta leja jest tak potrzeba jak swini siodlo

Marek
Gość
Marek

Obecnie w czasach przedwyborczych buduje się różne dziwne inwestycje wiadomo komu ułatwiające biznesy a przy tym chrzczone jakimiś świętymi chyba tylko po to by się klerowi przypodobać. Idiotyczne rozwiązania wszystkich trzech wiaduktów i odcinanie mieszkańców to specjalność obecnych włodarzy, usunięcie całej kliki od kolebki należy się.

Zatorze
Gość
Zatorze

Dlaczego Burmistrz szczuje własnych mieszkańców policją? Staliśmy na drodze, nie przy torach, to nie było żadne pouczenie tylko straszenie. Mściwy i wredny człowiek, nie cofnie się przed niczym, jak tylko ktoś mu się sprzeciwi. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, a nasyłanie policji na protestujących ludzi to metody niczym ze stanu wojennego. Burmistrz potraktował nas jak przestępców. Hańba Panie Kowalewski, Hańba !

Marek
Gość
Marek

To prawda przed wyborami próbuje pokazywać ten człowiek co robi dla miasta tylko mija się to z celem a tytułowanie go panem raczej wynika z dobrej kultury Zatorza a nie szacunku dla niego.

Kaszub
Gość
Kaszub

Ten patrol, po tym jak burmistrz kiwnął palcem do komendanta, jechał jakieś 10 minut na około przez wiadukty, jak tak będzie do mnie jechała karetka to ja już się boję o swoje życie !

Nemo
Gość
Nemo

No to parę pytań.

Czy powstała notatka z interwencji i czy mieszkańcy Zatorza zostaną z nią zapoznani. Oczywiście nie ma takiej możliwości. 🙂
Czy zostanie przeprowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające ?

Jaka będzie reakcja gdy ta interwencja zostanie nagłośniona nie tylko w lokalnych mediach. Niestety, podkreślam, niestety, trzeba to uwzględnić.

Jak będzie wyglądać współpraca dzielnicowych, czy szerzej funkcjonariuszy, z mieszkańcami Zatorza po tej interwencji.
Bo to jak interwencje odebrali mieszkańcy Zatorza to jasne.

Czy naprawdę nikt z policji nie zastanowił się jak to „wyjdzie” ??
W powszechnym odbiorze policja zareagowała na telefon lokalnego polityka strasząc mieszkańców Zatorza.
Wygląda to fatalnie. Jak kadr z filmu „Miasto prywatne”.

fan
Gość
fan

Jakbyś tam był „mądralo” to dwóch gości z Zatorza wchodziło na nasyp kolejowy i to było przyczyną interwencji a nie to, że krzyczeli i wrażali swoje niezadowolenie z władzy. Zapytaj tych ludzi co mówili Policjanci a nie podniecasz się zdjęciem!

Ott
Gość
Ott

Nikt na nasyp nie wchodzil. Wszyscy stali bezpiecznie od torow. Jak to mialo byc pouczenie to dlaczego policja stala do konca i pilnowala ? Pyraz byl od burmistrza! Ja wiem co mowili policjanci. Zabraniali trabienia bo to burmistrza denerwuje.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No i proszę – arogancja Kowalewskiego wychodzi do wierzchu.

Nemo
Gość
Nemo

Panie Fan, ani tam nie byłem ani nie podniecam się zdjęciami. Nie wiem także co było powodem interwencji. Jak dobrze rozumiem Pan wie i podzieli się z nami wiedzą skąd Pan wie. Natomiast jeśli Pan Ott realnie opisuje interwencje, nawet w części, to myślę że Pan komendant osobiście w poniedziałkowy poranek poinformuje KWP Radom i Biuro Spraw Wewnętrznych w celu wyjaśnienia tego, nazwijmy to delikatnie, skandalu. Bo nadużycie uprawnień, szczególnie w tym kontekście, brzmi bardzo niemiło. Oczywiście także w poniedziałek mławskie portale informacyjne otrzymają stanowisko Pani rzecznik. Przeczytamy rzeczowe i ścisłe wyjaśnienie tej interwencji. Rzeczowe. Nie napiszę co osobiście sądzę… Czytaj więcej »

SB4
Gość
SB4

jak interwencja miała na celu tylko pouczenie o zasadach przebywaniu w okolicach torów kolejowych, po takim pouczeniu policja powinna odjechać. A Panowie stali i pilnowali nas do końca uroczystości otwarcia alei. Pojechali dopiero jak mieszkańcy się rozeszli. Dla mnie to było po prostu pilnowanie ludzi jak za czasów SB, pytanie czy policja zapisywała kto co krzyczał? Bo to chyba taki cel był tej „asysty”. Czemu policja nie pilnuje torów w czasie kiedy akurat burmistrz nie przemawia?

z bliska
Gość
z bliska

I tylko za to mieszkańcy ZATORZA, i całej Wólki powinni sie mocno zjednoczyć, i w zbliżających się wyborach na całej tej liście Pana Burmistrza, postawić krzyżyk. Powinniście pamiętać że z tą władzą, i z mławskim PIS nic już nie osiągniecie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zatorzanie spytajcie panią Pszczółkowską i pana Rakowskiego jak to się stało, że zapomniano o was.

Jerzy Jankowski
Gość
Jerzy Jankowski

Ciekawe czego szuka tam pani z PSL z tą karteczką. Nagle się zrobiła wielką działaczką …śmieszą mnie wszyscy Ci, którzy są aktywni 2-3 miesiące przed wyborami. Wszak 2100 zł za bycie radnym to wielki splendor

mławianka
Gość
mławianka

Bardzo lekceważący stosunek do mieszkańców Wólki „ci tam” – panie burmistrzu całkowicie tracę szacunek do pana. To takie płytkie i bardzo niesympatyczne. „Ci tam” mają rację i to że się nie zgodzili na kładkę, to też bardzo dobrze, chyba jest pan świadomy jak działają windy na Wólce, na Mława Miasto. Tak w ogóle to radzę, żeby obecna rada nie podejmowała żadnych decyzji odnośnie tunelu na Kościuszki, mieszkańcy wytrzymali tyle ze swymi bólami, to wytrzymają i te następne 3 miesiące, a obecna rada niech zwija swoje manatki, bo jej czas już się kończy, być może że pana, panie burmistrzu czas też… Czytaj więcej »

Ciekawy
Gość
Ciekawy

A młody Wojnarowski czego tam szukał?

Jah
Gość
Jah

Spójrz na jego postawę? Hahahaha

Piotr
Gość
Piotr

Poparcia u ludzi w końcu za ponad miesiąc wybory 😉 ale PSL razem z burmistrzem już się połączyło wstyd.

saa
Gość
saa

nie mow glupstw i nie rozpowiadaj.

Anonim
Gość
Anonim

Został zaproszony.

Ciekawszy
Gość
Ciekawszy

Głosów, zapewne głosów…

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Był oddelegowany przez Marszałka Struzika

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Aleja donikąd – mieszkańcy Wólki mają rację.
Ciekawe teraz ile będziemy musieli czekać na dalsze etapy tej Alei, czy tak samo długo jak na… II etap modernizacji MDK (czytaj: kina), jeśli tak, to ten pierwszy etap już dawno będzie się nadawał do remontu.
Mieszkańcy Wólki – brawo!!!
Niech włodarz nie myśli, że ma większość głosów ma w kieszeni.
Bardzo głupim zabiegiem było wysyłanie do mieszkańców Wólki patrolu policji – to było po prostu śmieszne.