Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zmienili organizację ruchu. Poszli po rozum do głowy?


To ważne szczególnie dla kierowców. W ostatnich dniach urząd miasta zmienił organizację ruchu w rejonie ulic Wójtostwo, Wymyślin i ks.Skargi. Teraz ulica ks. Skargi jest podporządkowana i nie ma już pierwszeństwa nad  Wójtostwem.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Pierwotnie wprowadzona na wniosek budującego bloki inwestora organizacja ruchu nadawała pierwszeństwo ślepej i nieutwardzonej ulicy ks. Piotra Skargi, stanowiącej wyjazd z placu budowy. To rozwiązanie było powszechnie krytykowane przez kierowców, w tym instruktora nauki jazdy Zbigniewa Ruszkowskiego, który interweniował w tej sprawie w ratuszu (zobacz TUTAJ).

Teraz urząd miasta „poszedł po rozum do głowy” i wycofał się z tego rozwiązania ustawiając znak „stop” na ulicy ks.Skargi przy skrzyżowaniu z Wójtostwem. Tak więc z podporządkowanej ulicy ks. Skargi  wyjechać można po ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu jedynie w prawo w kierunku ulicy Wymyślin do świateł. O zmianie organizacji ruchu informuje kierowców jadących Wójtostwem tablica ostrzegawcza.

Można się tylko zastanawiać po co było to całe zamieszanie i koszty poniesione przez miasto teraz i poprzednio. Nie można było tak od razu?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 3 votes
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bob
Bob
1 rok temu

Link do artykułu w którym jasno napisano że organizacja ruchu jest na dwa lata
https://codziennikmlawski.pl/2019/02/27/zmiana-w-organizacji-ruchu-o-ktorej-nikt-nie-wie-a-kierowcy-jezdza-na-pamiec/

Cyt. „Okazuje się też, że ta zmiana organizacji ruchu jest tylko tymczasowa, obowiązywać będzie niecałe dwa lata.” Autor tekstu JK

Ze względu na budowę drogi zostało przedłużone prawie do końca roku 2021.

Last edited 1 rok temu by Bob
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Bob

Proszę żeby obrońcy ratusza nie manipulował informacja
Artykuł na który się powołuje a za ten też organizacja ruchu czasowa dotyczył określenia czesci jezdni jako dwukierunkowa pojawiły się znaki wyjazd budowa ,uwag ii żòłte znaki na jezdni
W 2020 organizację w formie zmiany pierwszeństwa zmieniono jako stała wraz z budową sygnalizacji świetlnej .Po roku nastąpiła ponowna zmiana organizacji na obecną
Więc prośba jeśli uważacie że ciemniaki się nie orientują to jednak się orientują i sprawdzają jeśli chcecie bronić wywalania kasy w błoto to ròbcie to uczciwie
A przy skoro poruszacie temat okazji kto wpłynął na to że jezdnia która miała być dwukierunkowa na dwa lata została taką na stałe

Złoto Mławy
Złoto Mławy
1 rok temu

Brawo! W końcu pojawił się właściwy człowiek! Oby tak dalej

Neok
Neok
1 rok temu

Gdyby nie radni nie byłoby żadnej zmiany

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Neok

Chodzi o radnego powiązanego z developerami?

Zdegustowana
Zdegustowana
1 rok temu

Artykuł na podsycenie komentarzy. Sprawdziłam przez Google. Codziennik zamieścił artykuł 27 lutego 2019 w tej sprawie z informacją, że taka organizacją wprowadzenia zostaje na 2 lata. Widać autor nie poszedł po rozum aby sprawdzić we własnych źródłach.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Zdegustowana

W artykule nie ma nic o wprowadzeniu organizacji na 2 lata więc napisał to albo ten co wniosek składał albo ten kto wydawał reszta mławian nie ma pojęcia kto i na ile wydał
Widać wyraźnie że ruszyła obrona wydanej kasy ale już nie z ratuszowego IP a pewnie domowe i tu ktoś poszedł po rozum do głowy

Norm..
Norm..
1 rok temu

Nie poszli po rozum do głowy tylko od początku te rozwiązanie bylo podawane jako tymczasowe a teraz robicie wielka informacje że to zapewne na waszą prośbę. Spójrzcie na własny artykuł z 27.02.2019.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Norm..

Widzisz Nprm masz problem ze zrozumieniem przeczytanego tekstu ,może omijałeś szkołę? Z cytowanego artykułu wynika iż wczesniej developer otrzymał zgodę na organizację czasową a przy okazji budowy sygnalizacji został taki stan rzeczy usankcjonowany jako stały pozostaje jedynie zapytać jak do tego doszło i kto za to zapłaci? Wiem ,myślicie ,że wszystko da się zagmatwać , ciemniaki się nie zorietuja.

UM 6.0
UM 6.0
1 rok temu

Może Codziennik dopyta jakie są wyniki kontroli na basenie w Mławie. Podobno kasa zgadza się tylko w niektórych kieszeniach i aż się z nich wysypuje. Może jakieś konkrety? W końcu to kasa publiczna a nie prywatna.

Kasia
Kasia
1 rok temu

Panie Zbyszku, może czas pognać stary układ, niech Pan zbiera swój komitet i startuje na Burmistrza.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Ratusz szafuje pieniędzmi podatnika bez zastanowienia i jak mu tylko pasuje. Burmistrz ma mieszkańców, swoich wiernych wyborców w 4-ech literach, tylko przed wyborami ma dla nich uznanie, bo chodzi o głosy.
Natomiast jeśli chodzi o mieszkańców, to zabrano im nawet możliwość podejmowania decyzji na wydanie w roku marnych 300 tysięcy złotych, bo Mława jest mała i nie musi tworzyć funduszu partycypacyjnego (funduszu obywatelskiego). Zgadza się, że nie musi, ale czy nie mogłaby? – mogłaby, tylko po co? (to według ratusza). Mieszkańcy są bardzo nieposłuszni, nielojalni w tym wypadkuy wobec swojego władcy (czytaj: burmistrza) i wybierają projekty nie te co powinni, tylko jakieś swoje. Toż to fanaberie. Pracownicy głowią się, żeby pieniądze zostały przeznaczone na to co i tak musi być zrobione, żeby pieniądze nie zostały zmarnowane, a mieszkańcy wybierają coś innego. No jak tak można, a więc trzeba zabrać te 300 tys.zł i nie pozwolić na decydowanie mieszkańcom. No ale samemu to można wywalać pieniądze w błoto: światła na Wójtostwie, zmiany ruchu tak na Wójtostwie jak i na Św. Wojciecha (to też nie jest za darmo, bo dziś nie ma nic za darmo, ale dla dewelopera to nie ma ograniczeń w wydawaniu miejskiego budżetu). Dworzec zintegrowany… – po co? na co? Przecież Koleje Mazowieckie czy też PKP mogło postawić dworzec za swoje pieniądze, ale układ z deweloperem, to układ.
Znów ten niepokorny Kuba i znów w ratuszu kolejny minus, bo ratusz krytyki nie trawi. Ratusz nie umie wykorzystać słów krytyki na zmianę swojego działania. Ratusz lubi być chwalony i głaskany.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Bananowa prowincja deweloperów. A nie miasto,które w 21 wieku powinno stawać się smart city stało się folwarkiem nauczycieli wuefu.

Edward
Edward
1 rok temu

Myślę, że zdecydowanie za dużo w naszym małym społeczeństwie krytyki. Jeśli ktoś zada sobie trud i na stronie UM sprawdzi dokumentację projektową ul. Skargi odkryje, że obecnie wprowadzona organizacja ruchu była zaplanowana 1,5 roku wcześniej. Co do sygnalizacji świetlnej na rogu Dudzińskiego. Każde dnia jadę ulicą Wójtostwo, przekroczenie tego skrzyżowanie autem zawsze wiązało się z ryzykiem. Pieszo również było to niebezpieczne (wąski chodnik na rogu Dudzińskiego/Wójtostwo).

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Edward

Skoro było 1.5 roku temu to po co na siłę wprowadzano poprzednią wersje oznakowania coś się jednak nie zgadza to taka wersja na usprawiedliwienie wydatków i projektu pod nowe osiedle

Edward
Edward
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Myślę, ze była to organizacja tymczasowa wprowadzona w związku z poruszaniem się ciężkiego sprzętu budowalnego w obrębie skrzyżowania skargi/ wójtostwo, ale to już jedynie moje domysły.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Edward

Kolego jak siedzisz w UMM i wiesz jak wygląda dokumentacja to sprawdziłeś iż poprzednie oznakowanie wprowadzono jako stałe w czasie projektowania sygnalizacji świetlnej nie wprowadzaj teorii by zamglic sytuację

Edward
Edward
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Czytaj uważnie: „Myślę, ze była to organizacja tymczasowa wprowadzona w związku z poruszaniem się ciężkiego sprzętu budowalnego w obrębie skrzyżowania skargi/ wójtostwo, ale to już jedynie moje domysły„. Po 1: nigdy nie byłem urzędnikiem. Po 2. tak jak napisałem, sprawdziłem jaka organizacja była zaplanowana po oddaniu do użytku ul. Skargi i to się zgadza. Po3. Pan najwyraźniej poświęcił jeszcze więcej czasu tej inwestycji i wie Pan jeszcze więcęj na jej temat. – ja jednak nie porównuję tej wiedzy do pracy w urzędzie. Ps. Pozdrawiam i teorie spiskowe zostawiam dla Pana.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Edward

Tiaaa, cięzki sprzęt, robiono drogę, zakrywano Seracz, a mimo to była to uliczka z pierwszeństwem przejazdu, a ciężki sprzęt jeździł ulicą Wymyślin.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 rok temu
Reply to  Edward

Z twego opisu widać że jesteś miernym kierowcą, jeżdze tą ulicą od lat i nie mam problemu, po prostu trzeba patrzeć na znaki drogowe !!! — jeśli uwżasz to nasze pisanie za krytykę —to jesteś w błędzie, — bo gdyby nie ta słuszna „krytyka”— to dalej było by po staremu. — a chyba nam wszystkim powinno chodzić o to żeby w naszym mieście żyło sie nam jak najlepiej, po to wybieraliśmy tą miejską władzę, żeby decyzje które podejmuje były korzystne dla mieszkańców, a nie utrudniały im życia !!! BO TO JEST NASZE PRAWO !!! ABY ZABIERAĆ GŁOS W SPRAWACH WAŻNYCH DLA NASZEGO MIASTA. !!!!

Mława
Mława
1 rok temu

No ręce opadają, ostatnio tamtędy jechałam i zglupiec można, takie cyrki tylko w Mławie

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 rok temu

NIE DO WIARY !!!— A cóż to za zdziwienie, wśród komentujących ??? czyżbyście nie wiedzieli że w MŁAWIE RZĄDZĄ DEVELOPERZY !!! MIESZKAM NA TEJ ULICY od 1950 roku i ta ulica zawsze był z pierwszeństwem — no ale Developer zażyczył sobie od miasta aby założono światła, aby wycięto kilka dorodnych drzew przy tej uliczce bocznej, aby przykryto SERACZ, NO I ABY POŁOŻONO KOSTKĘ NA TEJ ULICZCE ,MOŻE W TYM PRZYPADKU JEDNAK DOBRZE, bo przynajmniej mieszkańcy nie brodzą w błocie tak jak ja kiedy zamieszkałem na WÓJTOSTWIE, macie rację że nie które pomysły PANA BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO , NIE SĄ JEGO POMYSŁAMI PAN BURMISTRZ TYLKO REALIZUJE POMYSŁY DEVELOPERÓW, naszym kosztem !! no ale w tych opisach są tacy naiwniacy jak Tygrysek, KTÓRY SWYM POSTEM STRASZY NASZ PISZĄCYCH, ŻEBY SIEDZIEĆ CICHO — MŁODZIEŃCZE NIE TĘDY DROGA– ABY ZMIENIAĆ NASZĄ MŁAWSKĄ RZECZYWISTOŚĆ !!!!

Tygrysek
Tygrysek
1 rok temu

Dobra, Ruszkowski siedź cicho, bo Cię burmistrz dociśnie

Gabrysia
Gabrysia
1 rok temu
Reply to  Tygrysek

Dociśnie ? Czyli co ? Jakieś groźby ? Może warto żeby prokuratura sprawdziła skąd ten komentarz pochodzi i kto do wysłał, skoro takie słowa tu padają

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Gabrysia

Być może pochodzi z wydziału propagandy, UMM, bo przecież żeby P.GRZYWACZ,mogła być naczelnikiem, zatrudniono w wydziale dwóch pracowników,, !!!!

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu

No to co było przedtem, to było chore.
Boczna, ślepa i do tego gruntowa uliczka miała pierwszeństwo – takie rzeczy to tylko w Mławie.
Szkoda, że tam jeszcze świateł nie zrobili. Te światła na skrzyżowaniu Wymyślin / Wójtostwo to też chory, poroniony pomysł pana burmistrza niczym rewitalizacja wokół handlowca tymi wielkimi, śliskimi płytami czy ten dworzec zintegrowany nie wiadomo z czym i z kim (chyba z właścicielem galerii:P )

To ja
To ja
1 rok temu

Oo, to Ruszkowski już wrócił?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  To ja

Tak podobno już wyzdrowiał
W UMM się nie cieszą

He he he
He he he
1 rok temu
Reply to  Anonim

Chłop nie do zdarcia 😀

Tik tok tak
Tik tok tak
1 rok temu

Brawo panie Ruszkowski
Obserwuję pana działalność oby radni mieli tyle wiedzy i odwagi
Niech pan tak dalej trzyma

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Tik tok tak

Radni siedzą cicho aby bunio nie obciął im djet. Dla kilku stówek będą śpiewać jak bunio sobie życzy.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Tik tok tak

Ja także obserwuje, i niech lepiej zajmie się tym czego na chleb, !!!

Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

Zacytuję klasyka: „nie, bo nie”

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x