Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zmiana w organizacji ruchu, o której nikt nie wie. A kierowcy jeżdżą „na pamięć”


Naprawdę zdziwić się mogą kierowcy jeżdżący ulicą Wójtostwo, gdy dojdzie tam do kolizji. Na odcinku tej ulicy pomiędzy ulicami Żwirki i Wymyślin zmieniono organizację ruchu. Odcinek ulicy Wójtostwo, która była tu jednokierunkowa, pomiędzy Wymyślinem a ulicą ks. Piotra Skargi stał się nagle dwukierunkowy.


Co prawda wzdłuż Wójtostwa stoją już nowe znaki pionowe, ale jeszcze kilka dni temu, co innego nakazywały znaki pionowe, co innego namalowane na jezdni oznakowanie poziome.

W sprawie nieprawidłowego znakowania w okolicy skrzyżowania ulic Wójtostwo i Wymyślin mławska policja odebrała kilkanaście zgłoszeń od kierowców, ale także instruktorów nauki jazdy. Po jej interwencji u zarządcy drogi, od poniedziałku miejskie służby drogowe rozmalowały oznakowanie poziome, doprowadzając do zgodności z oznakowaniem pionowym, choć zamalowana strzałka skrętu w lewo przy pewnym oświetleniu nadal wydaje się widoczna. Wystarczy jednak poobserwować  kilka minut to skrzyżowanie, żeby stwierdzić, że kierowcy jeżdżą po staremu, „na pamięć”. Mamy więc teraz taką sytuację, że na ten odcinek ulicy Wójtostwo można wjechać wprost z dalszego ciągu tej ulicy, ale także skręcając z ulicy Wymyślin.

Okazuje się też, że ta zmiana organizacji ruchu jest tylko tymczasowa, obowiązywać będzie niecałe dwa lata. Dlaczego ją wprowadzono?

 – O czasową zmianę organizacji ruchu na tym odcinku wystąpił inwestor budujący osiedle kameralne przy ulicy Wymyślin. Uzasadnieniem wniosku jest zapewnienie bezpiecznego ruchu kołowego w tym rejonie na czas robót budowlanych. Ta organizacja ruchu obowiązywać będzie od 21 stycznia 2019 do 31 grudnia 2020 r. Wniosek wraz z projektem organizacji ruchu pozytywnie zaopiniowała policja oraz Miasto Mława. Starosta zatwierdził ten projekt 14 stycznia 2019 r. – wyjaśnia dyrektor wydziału komunikacji i przewodniczący komisji ds. opiniowania zmian w organizacji ruchu Waldemar Borowski.

Szkoda tylko, że miasto, jako zarządca drogi o sprawie, o której było wiadomo już w styczniu zapomniało poinformować wcześniej kierowców.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Super
Super
4 lata temu

Nie mogę zrozumieć co niektórych myślenia ….
Miasto się rozbudowuje , zmienia się architektura miasta na nowoczesną a tu taka krytyka „deweloperzy …”. To się pytam kto mieszka w tych mieszkaniach. Deweloperzy ?
Szok szok szok. W normalny mieście od centrum się wszystko zaczyna. Gdyby budowane były bloki na obrzeżach miasta to była by krytyka ze domki jedno rodzinne a tu nagle wieżowce.

Cindy 26
Cindy 26
4 lata temu

Czy jest tam znak informujący o zmianie zasad ruchu? Powinien być baaaaardzo duży!!! Tylko czekać na jakąś kolizję albo bójkę kierowców.

Jakiś
Jakiś
4 lata temu

Co to za dziwne dyskusje tu się toczą. Jak ktoś widzę nie ma co robić to o byle pierdołę się czepia .Czy to burmistrza , czy też dewelopera.
A co tu wiele dyskutować nasze miasto chyba pięknieje jak ci deweloperzy budują , no i ktoś to kupuje .
To chyba dobrze ???.
A do dwukierunkowej każdy zaraz się przyzwyczai , tak jak to było z zakazem skrętu na ul . Narutowicza.
Trzeba po prostu trochę potrzeć na znaki .
Pozdrawiam

Mławianin
Mławianin
4 lata temu

A nikt z hejtujacych nie wpadł na to że zrobiono tak żeby ciężarówki jadące na budowę nie musiały się pchać przez miasto?? To chyba działanie na korzyść mieszkańców jest ?? Poza tym to powinno się otworzyć w końcu którąś ulicę w stronę miasta a nie tylko do okoła przez Kopernika i Padlewskiego można dojechać.

And
And
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Znam prostszy sposób na takie problemy. Po prostu bloki buduje się poza centrum miasta i ciężarówki nie mają potrzeby tu się wpychać. Trzeba tylko tak chcieć, a nie bloki stawia się bez żadnego ładu i składu gdzie popadnie

Super
Super
4 lata temu
Reply to  And

Bloki po za centrum …
A w centrum rozwalającej się chałupy a w nich meliny. Brawo Ty

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Miasto robi się coraz brzydsze. Bloki wciska się na osiedlach domków jednorodzinnych. To wygląda ohydnie, nic w tym pięknego nie widzę.
Na obrzeżach miasta jest tyle miejsca, że mogłyby tam powstawać właśnie blokowiska, a tak te piękne bloki wyglądają identycznie jak kwiatek na kożuchu, pasują one tam jak pięść do nosa.

kos
kos
4 lata temu

Muszę się przyznać, że w zeszły piątek – 22.02 też skręcałem w lewo z tego pasa. Widziałem nowy znak pionowy i trochę byłem nim zaskoczony ale nie było odzwierciedlenia tego na jezdni bo pasy były po staremu – to znaczy niemal wytarte ale wskazywały, że można z lewego skręcać. Ta zmiana nie była właściwie przygotowana. Zarządca drogi źle się spisał.

Abd
Abd
4 lata temu

Satnowisko burmistrza powinno zmienić nazwe na pachołek deweloperów

Mlawa stan umysłu
Mlawa stan umysłu
4 lata temu

Deweloper podczas wyborów kolarzowi pomagał to teraz rewanż.

Anonim
Anonim
4 lata temu

To deweloperzy rewanżują buniowi za „rozkładanie czerwonych dywanów” i zezwalanie na wszystko oraz naginanie przepisów.
Nie na darmo go wynoszą na piedestał od od 12 lat, mają same korzyści. Abd ma rację.
Rozliczenia z kampanii JE jak nie było tak nadal nie ma.

Anonim
Anonim
4 lata temu

Szkoda tylko, że o mieszkańców w ogóle się nie dba w tym mieście.
Potrzeby inwestorów realizuje się mimo wszystko, nie patrząc w ogóle pod kątem mieszkańców.
no tak mieszkaniec się nie wyprowadzi, mieszkaniec każdą niedogodność zniesie, a inwestor może strzelić focha i kaski nie będzie.

Iroap
Iroap
4 lata temu
Reply to  Anonim

To na cholerę ty siedzisz w tym mieście? Poszedł won. Takich jak ty nie potrzeba. Możesz iść do Stupska lub Ciechanowa

Tobi
Tobi
4 lata temu
Reply to  Iroap

Co wyjeżdzasz że Stupskem czy z Ciechanowem? Tam została zmieniona organizacja ruchu? Totalnie idiotyczny komentarz naprawdę głupota wyborców jaśnie nam panującego nie przestaje mnie zadziwiać!

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Tobi

Tobi, olej głupi komentarz. Daj na luz. Na głupotę nie ma rady.
Poszedł won Iroap.

***
***
4 lata temu
Reply to  Iroap

Albo iść do Iłowa lub Kondrajca ewentualnie Zielonej, Kosin Bartosowych ,
Przasnysza, Garwolina Zakopanego,Wiśniewska, Nowego Jorku, Dubaju lub na ulicę Kopernika w Bydgoszczy w ostateczności w Toruniu.

mwa
mwa
4 lata temu

Styropian zamiast mózgu

Działkowicz
Działkowicz
4 lata temu

Za chwilę sezon działkowy. Ruszą starsi rowerzyści. Tam i tak było trusno a teraz aż boję się o ich bezpieczeństwo . Gdyby jeszcze wiedzieli o tych zmianach

Z Wójtostwa
Z Wójtostwa
4 lata temu

„…jest zapewnienie bezpiecznego ruchu kołowego w tym rejonie na czas robót budowlanych” jak zwykle jaja sobie robią z mieszkańców. Możliwość wjazdu w zakorkowaną ul. Żwirki ma usprawnić ruch kołowy na czas budowy HA HA HA, dobre. Już widzę jak łamią się tam czteroosiową wywrotką. Ulice miasta i istniejąca infrastruktura sama weryfikuje pozwolenia na budowę nowych bloków ludziom na głowach. Pracownicy budowlani muszą przecież gdzieś parkować ?! Parking stokrotki jest idealny.

obserwator
obserwator
4 lata temu
Reply to  Z Wójtostwa

Jest napisane wyraźnie że dwukierunkowa jest tylko do ul. Piotra Skargi, czyli do nowego budowanego budynku w zasadzie. Nie na całości ulicy…

ewa
ewa
4 lata temu

Niedługo Poświętną zrobią dwukierunkową i gdzie to będzie się parkowało? a tam za darmo było 😉

Ano
Ano
4 lata temu
Reply to  ewa

Ewa mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy a jak masz to nie przyznawaj się do tego a najlepiej nie kieruj nigdy żadnym pojazdem bo nie masz nawet zielonego pojęcia o przepisach w ruchu drogowym. Zadam ci jedno pytanie – ul Poświętna jest jednokierunkow ?

mławianka
mławianka
4 lata temu

Jak przeczytałam pytanie, po co zmieniono tymczasowo organizację ruchu, to od razu znałam odpowiedź.
U nas dla deweloperów zrobi się wszystko.
Jak trzeba będzie to władze rozłożą im nawet czerwony dywan, żeby kierowcy bez problemów trafili na budowę.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  mławianka

Poczekajmy do końca. Każdy krytykuje a później chwali efekt komvowy. Widzę że słabym ludziom wszytko nie w smak. Proszę patrzeć na znaki i nie będzie sprawy. Pozdrawiamy GSM Investment

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x