Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szlachetna paczka spełniła marzenia 19 rodzin


Świąteczne paczki ufundowane przez darczyńców w ramach akcji „Szlachetna Paczka” od piątku trafiały do potrzebujących rodzin i osób w naszym powiecie. W takie właśnie, niosące świąteczną radość i spełniające marzenia działanie angażuje się wielu wolontariuszy – niektórzy nawet od kilkunastu lat.


Jan Maria Jackowski
Reklama

W tym roku baza Szlachetnej Paczki w rejonie mławskim mieściła się w Szkole Podstawowej im. ks. Kan. Władysława Skierkowskiego w Bogurzynie, a jej liderką jest nieprzerwanie od 11 lat Anna Jaroszewska. Wspiera ją liczne grono wolontariuszy i to właśnie dzięki ich bezinteresownemu zaangażowaniu udaje się poprzez darczyńców wesprzeć tych potrzebujących z naszego terenu.

 – W tym roku Szlachetną Paczką objęliśmy 19 rodzin. Najczęściej są to seniorzy czy matki samotnie wychowujące dzieci, ale też rodziny. Paczki rozwozimy na terenie zarówno gmin jak i miasta. Darczyńcami są zarówno instytucje jak i osoby prywatne – mówi Anna Jaroszewska.

Liderka szlachetnej paczki podkreśla też rolę wolontariuszy. Żeby nim zostać trzeba naprawdę lubić ludzi.

– Nasi wolontariusze to grupa wspaniałych ludzi, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie. Bywa, że kontaktują się z rodziną nie tylko przed jej zakwalifikowaniem, ale też długo po świątecznej akcji – mówi Anna Jaroszewska.

Jedną z wolontariuszek jest studentka Magda, która na czas akcji przyjechała  specjalnie z Warszawy.

– W Szlachetnej Paczce jestem odkąd ukończyłam 18 lat. Wcześniej też się angażowałam w działania społeczne, choćby w Akademię Przyszłości czy Grupę Zalewski Patrol. Dla naszych rodzin w Szlachetnej Paczce jesteśmy w stanie naprawdę zrobić bardzo dużo – mówi Magda.

Podobną chęć niesienia pomocy ludziom potrzebującym potwierdza inny wolontariusz – Marcin, związany ze Szlachetną Paczką od 2017 roku. – Lubię pomagać ludziom – wyjaśnia motyw swojego zaangażowania.

W tegorocznym zespole wolontariuszy – weteranów jest też Jarek, który dodatkowo skomponował i nagrał dla Szlachetnej Paczki dwie piosenki oraz teledysk.

Wśród tegorocznych darczyńców znalazły się zarówno instytucje jak i osoby, które zdecydowały się wybrać konkretną rodzinę i ufundować im świąteczną paczkę.

Pierwszy raz w historii mławskiego rejonu świąteczną paczkę ufundowało Koło Gospodyń Wiejskich z Komorowa k/ Warszawy.

Takim stałym darczyńcą z naszego terenu jest też m.in. obecny Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie, czyli inaczej Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3,  Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 7.

– Wsparliśmy w tym roku matkę z czwórką dzieci. Zbieraliśmy pieniądze do skarbonek, ale też przyjmowaliśmy dary rzeczowe. To uczy również nasze dzieci, że ludziom trzeba pomagać – zgodnie mówią zaangażowane w tę akcję Agnieszka Przytulska – Chyl, Izabela Jeziorska, Aneta Herdon, Agata Chodubska i Elżbieta Rogozińska. Obdarowana rodzina otrzymała m.in. pościel, ręczniki, sprzęt AGD oraz laptop.

Jaką radość sprawiają te świąteczne paczki, gdy trafiają do obdarowanych najlepiej wiedzą wolontariusze, którzy je dostarczają. To są naprawdę wzruszające momenty, które aż trudno opisać. I takie właśnie chwile są swoistą „zapłatą”, którą otrzymuje zarówno liderka Anna Jaroszewska jak i wolontariusze. Co prawda nie czekają oni na jakieś specjalne wyrazy uznania, ale można rzeczywiście dziwić się, że w żadnej dotychczas organizowanej w Mławie Gali Wolontariatu nie znaleźli się także wolontariusze Szlachetnej Paczki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wolność
Wolność
1 rok temu

Popłynąłeś. Zwykły owoc jak jabłko możesz podarować. A tu od razu do dwóch wież Balbiny się odnosisz i do działek Pinokia oraz Maybachów Tadzia z Torunia, którzy się nie dzielą z biednymi. Widzę, że Ty też to zauważyłeś. Super.

teżMława
teżMława
1 rok temu

„Nie znaleźli się” dlatego, że – jak od lat informuje sam Codziennik – >>Gala Wolontariatu to okazja do podziękowania wszystkim wolontariuszom współpracującym z Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” << https://codziennikmlawski.pl/2019/04/12/mlawska-gala-wolontariatu-po-raz-osmy/

Jeremi
Jeremi
1 rok temu
Reply to  teżMława

Dlatego najlepiej latać dla Owsiaka , przynajmniej późnej w błotku można się potaplać.

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  Jeremi

Brawo za wpis patolu. Każda pomoc jest potrzebna. A jak nie dajesz na WOŚP to nie zabieraj głosu. Ja nie finansuje np. szatana toruńskiego i nigdzie tego nie rozpowiadam. Brawo dla szlachetnej paczki, dla WOŚP i innych instytucji które pomagają ludziom w potrzebie.

karol
karol
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

co za różnica utrzymywać szatana z Torunia czy całą rodzinę cwaniaka synulka esbeckiej rodziny winnego śmierci Adamowicza

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu
Reply to  karol

Co ty pijesz, że takie bzdury wypisujesz. Zacznij szanować ludzi bo chyba za dużo patologicznych mediów ma na ciebie wpływ. A o Adamowiczu to wszyscy wiedzą kto stał za podżeganiem. Tak więc nie zmieniaj historii.

Jeremi
Jeremi
1 rok temu
Reply to  karol

amen

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Jeremi

Juras w tym roku może na migrantów będzie kolędował :).

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  Hemi

Kolendują to czarnoksiężnicy, którzy garną wszystko do swej kabzy. Pozdrawiam ludzi którzy tylko szydzą, a sami nawet złamanego grosza nigdy nikomu nią dali. Hemi kolejka po rozum gdzie indziej stoi.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Wolność

Jemu żadnego rozumu już nikt nie dopasuje, to już paki pis.owski popapraniec. Członkowie tej sekty maja tak wyprane m.ózgi, ze ich do niczego nie przekonasz, bo oni słuchają tylko swojego guru – jak to w sekcie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  mławianka

Bo patologio od dopasowywania sobie rozumu to jestem ja. Za wpierdzielanie się w cudze żyj długo i licz każdą godzinę. Psycholodzy kó,wa.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ooo, następny pisior się odezwał? – nie następny to zaszczekał 😀

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  mławianka

Godzina 9:20

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

I wszyscy wy co to czynicie.

dobrapamiec
dobrapamiec
1 rok temu
Reply to  teżMława

po pierwsze skąd masz taką wiedzę, że nie współpracuje? po drugie – jeżeli nawet nie współpracują – w takim razie, jeżeli formuła Gali Wolontariatu nie obejmuje wszystkich wolontariuszy pracujących na rzecz mieszkańców Mławy, to trzeba albo zmienić jej formułę, albo nazwę. Niech nie zawłaszcza wyłączności albo będzie galą wszystkich wolontariuszy albo niech nazywa się np. Gala wolontariuszy MOPS i wszystko będzie jasne.

teżMława
teżMława
1 rok temu
Reply to  dobrapamiec

Żadna „formuła” nie obejmie wszystkich wolontariuszy pracujących na rzecz mieszkańców Mławy choćby dlatego, że różni mławianie korzystają z pomocy rozmaitych grup czy stowarzyszeń, zarówno lokalnych, jak regionalnych i ogólnopolskich. Szlachetna Paczka jest programem ogólnokrajowym (podobnie jak WOŚP), zatem wspaniała młodzież, o której czytamy w tym artykule, wspiera mieszkańców wielu miejscowości. A Gala Wolontariatu, jak rozumiem, to forma podziękowania wolontariuszom wspierającym ściśle określoną grupę osób -potrzebujących wsparcia mławian.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x