Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska Gala Wolontariatu po raz ósmy


Gala Wolontariatu to okazja do podziękowania wszystkim wolontariuszom współpracującym z Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”.


Statuetki i szczególne wyróżnienia otrzymali ci „najlepsi z najlepszych” wolontariuszy ale podziękowania skierowane były do wszystkich, którzy poświęcali swój wolny czas dla dobra innych. Jak co roku Gala Wolontariatu jest okazją do podziękowania szkołom zbierającym karmę dla zwierząt w schronisku – otrzymały tytuł  „Szkoły przyjaznej dla zwierzaka”. Atrakcję tegorocznej Gali podniósł pokaz sztuk walki Akademii Sztuk Walki Senshi z Mławy.

Gala, która odbyła się wczoraj (11 kwietnia) w sali kina,  była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2018 r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym. W szeregach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie czynnie działa 335 wolontariuszy w tym 27 seniorów, 10 z niepełnosprawnością, 7 aktywnych zawodowo i 291 wolontariuszy z mławskich szkół. Lista akcji, których organizatorem bądź współorganizatorem był MOPS i Stowarzyszenie „Bądźmy Razem”, a które doszły do skutku dzięki wolontariuszom jest długa. Dyrektor Dorota Kaczorek – Magdalińska wymieniła między innymi.: pogotowie lekcyjne, współpraca z WOŚP, zbiórka karmy dla zwierząt, ferie zimowe we współpracy z instytucjami, współpraca z bankiem żywności (zbiórki żywności), Chcę być samodzielny – zajęcia dla najmłodszych, warsztaty kulinarne, pikniki i ogniska integracyjne (Połączyć dwa światy), wakacje z Maxem, zbiórka podaruj misia, Szlachetna Paczka czy jasełka w szpitalu.

Jak co roku tytuł „Najlepszy z Najlepszych” otrzymało pięć najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszek, troje innych zostało wyróżnionych:

Kamil Klicki – od ponad 3 lat wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Uczeń Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych oraz organizowaniu zabaw dla dzieci podczas ferii zimowych. Brał czynny udział w akcji ,,Szkoła przyjazna dla zwierzaka”. Aktywnie uczestniczył w projekcie ,,Wakacje z Maxem”. Kamil brał również udział w przedstawieniu Bożonarodzeniowym na rzecz pacjentów mławskiego szpitala. Z dużym zaangażowaniem włącza się we wszystkie zbiórki żywności. Odpowiedzialny, zawsze sumiennie wykonuje powierzone mu zadania. Zawsze uśmiechnięty i chętny do podejmowania działań na rzecz innych.

Aleksandra Dębska – od 3 lat zaangażowana w działalność wolontarystyczną. Uczennica III klasy w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. Od 2017 r. aktywny członek Szkolnego Koła Wolontariatu. Jako członek Zarządu Samorządu Uczniowskiego inicjuje i organizuje szkolne akcje charytatywne: kiermasze, kwesty, zbiórkę żywności np. w akcji: Pomoc Polakom na Kresach. Aleksandra jest osobą otwartą, pracowitą, ciepłą i wrażliwą na potrzeby innych. Uczestniczyła w Marszu Białych Serc. Propagowała w szkole akcję ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Służyła pomocą najmłodszym w Pogotowiu lekcyjnym, odwiedzała chorych i potrzebujących. Dwa razy w roku aktywnie włączała się do świątecznych zbiórek żywności, we współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie. Należy do PCK, od osiągnięcia pełnoletności jest Honorowym Dawcą Krwi.

Miłosz Tylicki – zaangażowany w działalność wolontarystyczną od 3 lat. Uczeń III klasy w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. Od 2017 r. aktywny członek Szkolnego Koła Wolontariatu. Jako członek Zarządu Samorządu Uczniowskiego organizuje szkolne akcje charytatywne: kiermasze, kwesty, zbiórkę żywności np. w akcji: Pomoc Polakom na Kresach, własną postawą propaguje ideę wolontariatu. Brał udział w akcji: ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”, aktywizując do zbiórki kolegów, klasa Miłosza od 3 lat bije rekordy zebranej karmy. Brał udział w akcji Wakacje z Maksem. Dwa razy w roku aktywnie włączał się do świątecznych zbiórek żywności, we współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie. Miłosz, udziela pomocy bezdomnym. Woli działać niż o tym mówić.

Izabela Marciniak – uczennica III klasy o profilu humanistycznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. Od początku bardzo zaangażowana w sprawy Wolontariatu, z wielką chęcią i radością uczestniczyła w organizowanych zbiórkach żywności, karmy dla zwierząt. Jest bardzo kreatywna, z wielka fantazją malowała dzieciom twarze podczas akcji takich jak: koncert charytatywny, ognisko integracyjne „Połączyć dwa Światy”, Dzień Dziecka. Iza jest osobą bardzo kontaktową, otwartą , nie ma problemu z nawiązaniem relacji z dzieciakami, pełna pomysłów i zawsze gotowa do pracy.

Magda Kowalewska – uczennica III klasy o profilu humanistycznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. Od początku nauki w szkole dała się poznać jako osoba rzetelna i bardzo odpowiedzialna. Z wielkim zaangażowaniem udziela się w Wolontariacie. Magda ma duże zdolności organizatorskie, potrafi zachęcić rówieśników do działania, zawsze pierwsza uczestniczy w rożnego rodzaju akcjach profilaktycznych , zbiórkach żywności czy karmy dla zwierząt. W wakacje swój wolny czas poświęca innym, dzieciom, chorym, niepełnosprawnym. Brała udział w projekcie ,,Wakacje z Maxem”. W 2018 roku była wolontariuszką w Szlachetnej Paczce. Angażowała się w pomoc na rzecz osób bezdomnych. Nagrodzona po raz drugi na Mławskiej Gali Wolontariatu ze względu na ogromne zaangażowanie w pracę wolontarystyczną na terenie naszego miasta.

Wyróżnienia otrzymali:

Monika Bergolc – aktywna zawodowo, chętnie pomagająca innym, z wykształcenia i powołania pielęgniarka. Od wielu lat angażująca się w działania wolontarystyczne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności organizowanych w mławskich sklepach. Od dwóch lat angażującą się w wakacyjny projekt skierowany do dzieci „Wakacje z Maxem”.

Karolina Miśta – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie. Przygodę z wolontariatem rozpoczęła 3 lata temu. Brała udział w akcjach takich jak: adopcja na odległość, zbiórka karmy dla zwierząt, podaruj pluszowego misia oraz każdej zbiórce żywności organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Caritas. W swoją pracę wolontarystyczną wkłada całe swoje serce.

Sebastian Jurkiewicz – zaangażowany w działalność wolontarystyczną od ponad 2 lat. Uczeń II klasy Technikum Nr 4 w Zespole Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939r. w Mławie. Co roku przystępuje do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Brał czynny udział w przygotowaniu „Jasełek” na rzecz pacjentów mławskiego szpitala. Nie szczędzi sił, czasu ani energii angażując się w akcję ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Pomaga przy organizacji pikników integracyjnych, ferii zimowych dla dzieci. Odpowiedzialny, sumiennie wykonuje powierzone mu zadania. Zawsze uśmiechnięty i chętny do podejmowania działań na rzecz innych.

Na tegorocznej Gali zostały uhonorowane „Szkoły przyjazne dla zwierzaka”.

W tegorocznej zbiórce wzięło udział piętnaście mławskich szkół:

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie
 3. Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie
 4. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
 5. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie
 6. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
 7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
 8. Społeczna Szkoła Podstawowa „WYSPIANUM” w Mławie
 9. Zespół Szkół Nr 1 w Mławie
 10. Zespół Szkół Nr 2 w Mławie
 11. Zespół Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie
 12. Zespół Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 w Mławie
 13. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie
 14. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie
 15. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Mławie

Łącznie zebrano ponad 3 tony karmy dla zwierząt. Wszystkim szkoły otrzymały podziękowania.

VIII Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój wolontariatu w Mławie.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pt@o2.pl
2 lata temu

a gdzie Zalewski patrol ?

WOL
WOL
2 lata temu

altruizm piękna sprawa

Ada
Ada
2 lata temu

Brawo dla Wolontariuszy

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x