Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pani dyrektor i po co się tak kompromitować?


To, że Codziennik Mławski aż drogą sądową zmusił dyrektor muzeum do odpowiedzi na zadane pytania musi być prawdziwą zmorą dla Barbary Zaborowskiej. Nie mogąc pogodzić się z przegraną sprawą w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym postanowiła wytoczyć „ciężkie działa” i poskarżyć się na nasz portal Radzie Etyki Mediów. Ta jednak postawione zarzuty uznała za bezzasadne, a uzasadnienie jest dla pani dyrektor naprawdę druzgocące.


Przypomnijmy, od lipca ubiegłego roku nasza redakcja usiłowała dowiedzieć się jakie kwalifikacje posiadają pracujący  w muzeum dyrekcja oraz pracownicy, zatrudnieni za tych,  którzy z tej placówki odeszli. Dyrektor muzeum uchylała się od tego na różne sposoby. Twierdziła, że zapytania nie otrzymała, bo miała awarię poczty mailowej, a potem odpowiadała w sposób niekonkretny, udając, że nie rozumie prostych pytań (a może rzeczywiście nie rozumie prostych pytań?). Za to treść pytań bez problemu zrozumiał Wojewódzki Sąd Administracyjny, który co prawda nie ukarał grzywną dyrektor muzeum, ale nakazał udostępnienie informacji i zapłacenie kosztów sądowych. (Pisaliśmy o tym TUTAJ).

Urażona duma nie pozwoliła jednak pani dyrektor uznać wyroku – choć się do niego zastosowała – za słuszny i pogodzić się z przegraną. Na publikację naszego portalu poskarżyła się nie tylko radzie miasta, składając do przewodniczącego rady Lecha Prejsa pismo. Jak się okazuje wysłała również skargę do Rady Etyki Mediów, stawiając trzy zarzuty. Rada jednak uznała, że żaden z nich nie jest zasadny. W uzasadnieniu czytamy m.in.:

Prawda jest bowiem taka, że redakcja wygrała, dostała to czego się domagała: dostęp do informacji publicznej, który jej się z mocy prawa należał. Fakt, iż sąd stwierdzając bezczynność muzeum nie uznał, że nastąpiła ona z rażącym naruszeniem prawa i nie nałożył za nią grzywny na muzeum – choć naszym zdaniem taka grzywna byłaby dobrą nauczką dla innych instytucji odmawiających dziennikarzom dostępu do informacji publicznej – nie zmienia istoty wyroku.

Pełną treść stanowiska Rady Etyki Mediów wysłaliśmy również przewodniczącemu rady miasta Lechowi Prejsowi. Mamy nadzieję, że skoro na sesji odczytał pismo od dyrektor muzeum, to również odczyta radnym i oglądającym sesje treść przywołanego tu pisma REM. Nie oczekuję oczywiście, że przewodniczący Prejs wyciągnie z tego jakieś wnioski, bo zdyscyplinowanie pani dyrektor by przestrzegała prawa, to kompetencje burmistrza. Zresztą sam burmistrz również został ukarany przez Wojewódzki Sąd Administracyjny grzywną 500 zł właśnie za nieudzielanie odpowiedzi na zadane przez nasz portal pytania, co jest również jego prawnym obowiązkiem.

Wracając jednak do skargi MZZ, to rozdmuchiwanie na całą Polskę sprawy, o słuszności której wcześniej jasno wypowiedział się sąd, nie przynosi chluby, ani pani dyrektor, ani muzeum, ani Mławie. Pani dyrektor i po co się tak kompromitować?

JK

Treść stanowiska Rady Etyki Mediów poniżej:

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 3 votes
Oceń artykuł
guest
74 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Uczeń
Uczeń
1 miesiąc temu

Najgorszy nauczyciel w 1 LO. Zero szacunku do uczniów „biedniejszych”. Bardzo wygórowane zdanie o sobie… W końcu ktoś napisał o Tej wielkiej Pani nauczyciel kilka słów prawdy o niej.

Absolwent1LO
Absolwent1LO
1 miesiąc temu
Reply to  Uczeń

W pełni się podpisuje pod tymi słowami. Biedniejsi uczniowie zawsze byli traktowani przez Panią Barbarę jako ludzie gorszego sortu. Czuć było faworyzowanie uczniów z rodzin bogatszych, dzieci znajomych, córek/synów innych nauczycieli.

Koleżanka z I LO.
Koleżanka z I LO.
1 miesiąc temu
Reply to  Uczeń

Szkoda!, Ta Pani sama ulegała mobngowi i a jednak wniosków nie wyciągnęła. Podwójny wstyd.

Rocznik'13
Rocznik'13
1 miesiąc temu

O, a tak lubiła w szkole mnie wyzywać od „słodkich idiotek” 😉 Widać boli najbardziej, to co w nas samych siedzi 😉

kamila
kamila
1 miesiąc temu

abstrahując od treści artykułu – proszę poczytać poważną prasę i przeanalizować kodeks etyki dziennikarskiej bo poziom reprezentowany przez Państwa portal sięgnął dna. Ewentualnie proponuję zmienić nazwę bo nie jest to gazeta obiektywna a stronnicza. Niestety mam wrażenie, że w tym momencie „Fakt” czy „Pudelek” reprezentują wyższy poziom dziennikarstwa.

Ruda Uranu
Ruda Uranu
1 miesiąc temu
Reply to  kamila

hehe… poważną prasą to była ” Wyborcza ” i tam to była wysoka etyka , jak życzy sobie panie niezależnego codziennika proszę zostać ” donatorem ” i wtedy można porozmawiać o etyce.

Mark
Mark
1 miesiąc temu
Reply to  kamila

Wobec tego, co Pan lub pani napisała, jak należy uznać stronniczość pozostałych lokalnych serwisów internetowych w Mławie?

Ruda Uranu
Ruda Uranu
1 miesiąc temu
Reply to  Mark

Codziennik jest w kontrze do UM a NaszaM to nie jako tuba ratusza kwestia jak są finansowane obydwa portale tego nie wiem , ale wiem że jak skuli zabetonowaną trójkę to se założyli lewaki radio nowy świat i żyją powiedzmy z datków swoich odbiorców . Nie wiem w czym problem . Może być też tak że codziennik odleci jak Max Kolonko wtedy będzie ok ? Wg mnie codziennik pisze jak jest ….

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Ruda Uranu

Co do NM to masz rację, a codziennik jest w kontrze do UM, bo UM nie lubi krytyki i krytycznych słów prawdy, a krytyka winna być, i to wszędzie. Dla ludzi rozgarniętych i kumatych, krytyka jest budująca, dla betonu zaś jest zła.
To samo było z nowymi przełożonymi „Trójki”, bo to był beton, a więc ludzie uciekli i to nie tylko do Nowego Świata, bo i do „357”, które to jest o niebo lepsze od Nowego Świata, bo przypomina dawną „Trójkę” – radio dla intelektualistów, dla ludzi myślących, a nie dla nierozgarniętego suwerena.
PIS zniszczył Trójkę, bo PIS to komuszy beton i z dawnej „Trójki” została tylko „trujka„. Zadowoleni jesteście ze swoich komuszych działań? Jest wam tak dobrze? – Jasne, głupim narodem łatwiej się steruje, a więc wszystko co wpływa pozytywnie na intelekt człowieka trzeba niszczyć i negować. Nie pasuje wam Olga Tokarczuk, ale pasuje wam nierozgarnięty konus z demencją, bez konta w banku, nic nie potrafiący oprócz jątrzenia i podżegania ludzi przeciwko sobie.
PIS jest jak Midas, tylko Midas czego dotknął zamieniał to w złoto, a PIS czego by nie dotknęło to zamienia to w… g.wno.

Jaga
Jaga
1 miesiąc temu
Reply to  kamila

Pani Barbaro w końcu przeczytała pani o sobie kilka słów prawdy?
Sąd też jest stronniczy i sięgnął dna?
Rada Etyki Mediów także jest stronnicza i także sięgnęła dna?
Komentatorzy także są stronniczy?
Byli uczniowie pani Z. też są stronniczy?
Wszyscy są stronniczy, a szefowa muzeum jest niewiniątkiem z zadartym nosem..
Dobrze, że jest codziennik, bo gdyby w Mławie nie było codziennika, to musielibyśmy tylko przełykać tę papkę którą nam podaje ratusz i u tuba ratusza i nic nie wiedzielibyśmy o tym jak władza sobie pozwala i byłoby w ratuszu „hulaj dusza, piekła nie ma”.
Na tej samej zasadzie jest TVN czy Wyborcza w kontrze do kur.wizji i prawicowych dzienników. Ci co oglądają tylko TVP i czytają Gościa Niedzielnego czy inne pochlebne rządowi dzienniki, nie mają w ogóle rozeznania o tym co się dzieje w Polsce.

Ruda Uranu
Ruda Uranu
1 miesiąc temu
Reply to  Jaga

chyba się za bardzo Pani rozpędziła z tą ” analogią ” TVN i TVP i może odjechać jak MAX . W Polsce dzieje się dobrze bez względu czy ktoś ogląda czy nie taką czy owaką TV. Chyba że jest opcja że siedzimy w bunkrze ” mentalnym ” wtedy owszem bodźcie są potrzebne . I nie ma co na siłę być mądrym w każdym temacie …

Jaga
Jaga
1 miesiąc temu
Reply to  Ruda Uranu

Obejrzyj sobie Rudo Uranu co powiedział Twój guru J. Kaczyński
https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=550268835852696
i przemyśl.
Opozycja musi wszędzie być czy to w mieście, czy w kraju, bo inaczej jest tak jak napisałam wcześniej „hulaj dusza, piekła nie ma”. PIS myśli, że piekła nie ma – jest, mam nadzieję, że jest i że obecny rząd się go doczeka.
„W Polsce dzieje się dobrze” ??? – zostawiam bez komentarza, szkoda słów, bo zmanipulowanego suwerena nic nie przekona.

Ruda Uranu
Ruda Uranu
1 miesiąc temu
Reply to  Jaga

Tak jak wcześniej napisałem mentalny „bunkier ” , chamski , agresywny i stronniczy bez spojrzenia w przeszłość i ew.przyszłość . Wypowiedzi Pani są zgorzkniałe bez szczypty radości , aroganckie . Cóż ??? jest tak zostanie nic nie poradzę .

Jaga
Jaga
1 miesiąc temu
Reply to  Ruda Uranu

Próba dedukcji? 😀 – bardzo nędzna, wręcz żałosna
To waść jesteś arogantem i ch.amem oraz naq dodatek bufonem. Dowodem na to jest pański ostatni komentarz.
Myślisz człowieku, że jesteś pępkiem świata i zawsze masz absolutną rację, ale tak niestety nie jest.
Kończę tę dyskusję nie na temat z tę…m suwerenem.

Anonimowo.
Anonimowo.
1 miesiąc temu
Reply to  Ruda Uranu

Co pan, tak co rusz, wyskakuje z tym Maxem Kolonko?
Jakiś kompleks? Awersja, refluks?
Może czas pójść do lekarza, jak wszystko porównuje się z tym człowiekiem? – Bardzo niebezpieczny objaw.

Ruda Uranu
Ruda Uranu
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo.

no i odlecieli jak to zazwyczaj bywa … hehe

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Ruda Uranu

Za co cię bidulku tak minusują?
***** ***

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  Ruda Uranu

Ty cały czas odlatujesz z tą pisowską nauką — nie mąć nam w głowach bi nic już nie wskórasz, mamy dość tej BANDY, którą reprezentujesz — NAM POZOSTAJE NA RAZIE — ***** *** !!!! CZEKAJ CIERPLIWIE I NA CIEBIE PRZYJDZIE CZAS. !!!!

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  kamila

Proszę przeczytać definicje słowa gazeta 🙂

arni
arni
1 miesiąc temu
Reply to  kamila

Zgadzam się. Kółko wzajemnej adoracji.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  arni

Hę??? o czym piszesz???

Robert
Robert
1 miesiąc temu

Sławek już na ciebie pora wracaj do Ciechanowa, ciuchcie już skierowałeś do rodzinnego miasta, stołeczki obdarowane, mieszkań nagromadziłeś STOP KOLESIOSTWU

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Gdzie ty przebywałeś jak ludzie do szkoły chodzili. Może poproś niemowę Korhauzen o lekcje. I Adriana o recytowanie wierszy np. o ostrym cieniu mały.
Po twoich wpisach których używasz różnych pseudonim wnioskuję, że wraz z Maciorą razem w pokoju bez klamek byłeś. I jeszcze jedna rada nie słuchaj szatana z Torunia, który ma na imię Tadeusz bo pewnie dwóch aut dla niego za naukę nie masz.

srs
srs
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

jeden drugiego warty , a mnie się czepiali. Gość ewidentnie ma jakiś aury schizofreniczne nie ma co zwracać uwagi.

crazy frog
crazy frog
1 miesiąc temu
Ruda Uranu
Ruda Uranu
1 miesiąc temu
Reply to  crazy frog

Teraz wyszło że te wszystkie lata spędzone w księgarni nie poszły na marne . Obawiam się że były tylko streszczenia czytane …mistrzostwo świata …

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Ruda Uranu

No mistrz. Uśmiałem się do łez 😉

Ruda Uranu
Ruda Uranu
1 miesiąc temu

Tam wyżej mają pancernego Mariana a my tu pancerną Barbarę , coś mi się zdaje że trzeba poczekać do końca kadencji i wcześniejszej abdykacji nie będzie.

lover
lover
1 miesiąc temu

Sędzia Jacek Tyszka odmówił orzekania z sędziami powołanymi przez nową KRS. Przemysław Radzik uznał to oświadczenie za zrzeczenie się z urzędu.
Sędzia Sądu Okręgowego Jacek Tyszka 28 lipca br. poinformował prezesa swojego sądu, będącego jednocześnie rzecznikiem dyscyplinarnym sędziów, że od 1 września nie będzie orzekał w składach z osobami powołanymi na urząd sędziego z udziałem obecnej Krajowej Rady Sądownictwa.
vide: https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8220757,jacek-tyszka-przemyslaw-radzik-nowa-krs-zrzeczenie-sie-z-urzedu-iustitia.html

sędzia ma samodzielnie zastosować przepisów obowiązującego Prawa… BRAK możliwości umawiania się z innymi sędziami z KASTY jest NIE W SMAK temu aparatczykowi…ministrze Ziobro SZYBCIEJ RÓB PAN PORZĄDEK BO JAK POWRÓCI KOMUNA – DONALD… TO BĘDZIESZ PAN Z PREZESEM jak to zapowiadają SIEDZIAŁ A MOŻE NAWET WISIAŁ… te szubienice w Katowicach co media pokazywały… to mogą być niedługo w użyciu… ale z ludem żadna władzia się nie liczy… wobec tego gomółka siedział, hitler siedział i ja wy się będzieta wieszały… TO LUDOWI WŁAŚNIE TAKICH ATRAKCJI WŁAŚNIE TRZEBA… sezon ogórkowy w pełni…

aaa
aaa
1 miesiąc temu
Reply to  lover

Lecz się

aaa
aaa
1 miesiąc temu
Reply to  aaa

W sumie sorry, to było do edwina.

Last edited 1 miesiąc temu by aaa
aaa
aaa
1 miesiąc temu
Reply to  aaa

Do azawolfa, nie mogę usunąć poprzednich komentarzy lol

Anonimus
Anonimus
1 miesiąc temu
Reply to  lover

Widzę, że faszysta od szubienic zabrał głos. Przyjdzie czas, że tą obecną nadzwyczajną kastę komunistycznych aparatczyków kierowaną przez Zero i Balbinę rozliczy się. I prawo będzie prawem, a nie naginaniem prawa dla potrzeb piskomuny.
J384Ć P15

volvo
volvo
1 miesiąc temu

Muzeum to nie jest prywatna firma i starczyło odpowiedzieć na zadane pytania. Nie byłoby zawracania gitary sądom i całej sprawy. Rozumiem, że jedna osoba źle zinterpretowała wyrok, ale to samo wypłynęło przecież na sesji rady miasta! Przewodniczący odniósł się do fragmentu pisma i podkreślił, że w tej sprawie nie nastąpiło rażące naruszenie prawa… no i tylko się czepiają niesłusznie? Wydawał się być całkiem rozbawiony…

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  volvo

Przewodniczący RM to wielki laik w każdej prawie dziedzinie, dla niego najważniejsze to „zjeść ciacho w końcu” Jak się nie ma wiedzy, a chce się zabłysnąć, to najlepiej się roześmiać lub wyśmiać kogoś czy coś.

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Zostawmy tego PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIASTA W SPOKOJU, on na prawdę nic nie może jednie to jest tak samo utalentowany jak PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU ŁUKASIK, — to dwóch tuzów intelektu. !!!!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Dzięki tej pani to muzeum odżyło, moim zdaniem bardzo odpowiedni wybór wiedza historyczna i zaangażowanie na wysokim poziomie, jestem za panią Zaborowską

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Hmmm…
Piotrze, przepraszam… wielbiciel? rodzina?? czy może podwładny, który włazi w t…k?

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Nie znam tej pani osobiście ale można zauważyć że się angażuje w swoją pracę

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

To może najpierw wypadałoby poznać zanim się zacznie pisać peany pochwalne. Można się zapoznać równiwż z fanpage muzeum i tam napotkać na wiele wpadek tej pani. Ponadto uważam, że fanpage muzeum jest prowadzone również mało profesjonalnie, tak jak i muzeum zresztą. Wygląda jakby to prowadziła nastolatka, a nie poważna instytucja.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Jaki Pan , taki kram

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Z tego co słyszę to w muzeum jest zatrudniona jakaś pani dziennikarka z jakiejś mławskiej gazety która pisze pod dyktando pani Zaborowskiej o jej sukcesach w muzeum.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

https://muzeum.mlawa.pl/kadra/
Hmmm. ciekawe która to pani?
Tak w ogóle to ratusz ma dział propagandy, który wszystko ogarnia i pisze peany pochwalne. Szefowa tego działu jest już przeszkolona w opisywaniu sukcesów swoich przełożonych i jednostek podległych UM.

milo
milo
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

naprawdę tak mało ludzi wie ze szefowa muzeum i szefowa propagandy ratusza znają się niemalże od przedszkola? toż to prawie jak siostry

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

No cóż po to został stworzony WYDZIAŁ PROPAGANDY URZĘDU MIASTA , W KTÓRYM zatrudnione są 3 osoby Z NACZELNIKIEM WYDZIAŁU GRZYWACZ, aby ochraniać działania WŁADZ MIEJSKICH !!!

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Jak nie znasz to przestań się swymi komentarzami OŚMIESZAĆ !!!!

Lol
Lol
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Lepiej się nie kompromituj obrońco uciśnionych. O jakiej wiedzy historycznej gaworzysz.
Muzeum to nie jest ani sala koncertowa, ani teatr jednego aktora.
Tej pani brak kwalifikacji do prowadzenia takiej placówki. Wiedza historyczna i to jeszcze wątpliwa to tylko ułamek kwalifikacji potrzebnych do tego żeby zostać muzealnikiem, a do tego, żeby być czyimś przełożonym to mniej niż zero.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Lol

Lol, raczej się z Tobą nie zgodzę,
Nie jestem specem od muzealnictwa ale czasem zauważam że ta pani często się angażuje w swoją pracę ale jak widać każdy ma własny pogląd. Myślę
że niepotrzebnie aż tak nerwowo reagujesz.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Piotrze, a gdzie są ludzie odpowiedzialni za sukces?
Gdzie jest ta rzesza pracowników muzeum, którzy w pocie czoła robią, co tylko mogą, aby było jak najlepiej. O nich pani dyrektor Zaborowska to zapomniała?

Loki
Loki
1 miesiąc temu

Chyba nie wie Pan o czym piszę.Jaka rzesza pracowników.Za poprzedniego dyrektora cała starszyzna z muzeum nie robiła nic oprócz popijania w pokojach wódeczki i po cichutku czekania emeryturki.Pies z kulawą nogą nie zaglądał do muzeum bo nie było do czego.Wiało stęchlizną i zapyziałymi skostniałymi umysłami.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Loki

Przygotowanie tych wszystkich wystaw bylo okupione ciężką pracą, nie tylko fizyczną.
Prosze mi wierzyć, że nie chciałby Pan się znaleźć w gronie tam zatrudnionych.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Loki

Proszę wybaczyć, ale poprzedni dyrektor muzeum nie wywoływał żadnych skandali i innych przykrych sytuacji. Po drugie był specjalistą w sprawach muzealnictwa

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Loki

Ocho, niejaki Loki próbuje wybielać panią Z. Kosztem poprzedniego dyrektora. Nieładnie proszę pana tak kogoś oczerniać po tylu latach.
Podobało się zapewne Panu jak pani Z. Spiła śmietankę za nieswoja prace, Co? – to było fair?
Tyle, że uważam iż Loki to sama Pani Z albo ktoś na jej polecenie.
Loki nie podkładaj świń poprzednikom. To jest bardzo brzydkie.

Grażyna
Grażyna
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Muzuem to zlepek różnych dziedzin takie jako historia sztuki, etnografia, archeologia i przedewszystkim przedmioty. Zazwyczaj ścieżka awansu zawodowego wygląda tak że zaczyna się od stanowiska typu asystent, potem adiunkt, kustosz a tu od razu był dyrektor. Powstaje pytanie czy Pani Dyrektor potrafili wypełnić prawidłowo kartę obiektu czy zrobić prawidłowy wpis do księgi inwentarzowej. Jeśli w muzuem chce ktoś uprawiać historię to się pomylił z powołaniem od tego są palcówki naukowe typu Uniwersytety a nie muzea.

o Kuria
o Kuria
1 miesiąc temu

A wymagania do pełnienia stanowiska dyrekto MDK – u? I ich pracowników pochodnych?

xxx
xxx
1 miesiąc temu
Reply to  o Kuria
Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

A czym ta pani zasłużyła się dla miasta Mławy iż medal dostała?
Uczniowie jej nie lubili, w muzeum jej nie cierpią i uciekają jak szczury z tonącego statku.
Chyba zasłużyła sobie na ten medal, butą, arogancją, pogardą dla drugiego człowieka i brakiem kompetencji.
No pan burmistrz też się pogrąża i kompromituje swoim nieudanym doborem ludzi na stanowiska dyrektorskie, ale wyborcy i tak go kochają i wychwalają pod niebiosa. Wystarczy wejść na jego fanpage fb żeby poczytać komentarze jakiego cudownego, wspaniałego mamy burmistrza.

Loki
Loki
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Widać że niejaka Jagusia ma kompleks poważny na punkcie Pani Zaborowskiej. Oj ktoś tu próbuję świnię podłożyć bo jest niedowartościowany.Wstyd Jagusiu wstyd

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Loki

Jaką świnię? Sami sobie podkładają tę świnię 😀

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  Loki

Rozbawiłeś mnie przy.d…pasie pani Z.
Kompleks? – lecz się człowieku.
Nigdy w życiu nie chciałabym mieć takiego charakteru jak ta pani… ale kto to wie, na stare lata różnie to bywa…

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu

ta Pani Barbara to jakaś podobna do innej Pani Barbary dyrektor Ośrodka Opieki Dziennej dla Seniorów… a wcześniej chyba była w MOPS…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Zenek

Przełożony ten sam – widać taki ma gust 😛

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

podobna… z wyglądu i z imienia ?… a może często zmienia funkcje wokół UM Mława…

Inka
Inka
1 miesiąc temu

czy ta Pani nie ma wstydu i sama nie zrezygnuje ze stanowiska????

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Inka

Nie ma, tak samo jak i KK z MDK nie miała wstydu.
„Kasa, misiu, kasa” i tylko kasa.
Do szkoły pewnie nie przyjmą…

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Tylko k.źwa, dlaczego wszystkie koszty pójdą z mojej kieszeni, a nie z prywatnej kieszeni Pani Zaborowskiej lub jej przełożonego czyli burmistrza, który tę niekompetentną i zarozumiałą kobietę zatrudnił na tak eksponowanym stanowisku.
Gdzie był burmistrz w tym wszystkim?
Wstyd to może tej kobiecie będzie teraz, po tym jak społeczeństwo się dowie o tej kompromitacji, ale czy na pewno? – nie jestem przekonany.
Ta kobieta chyba nie wie co to jest wstyd, tak samo jak i nie ma sumienia wobec swoich podwładnych o czym świadczy między innymi sprawa sądowa z byłą pracownicą.
Atmosfera w muzeum jest zdaje się ciężka i to nie tylko ze względu na gromadzone tam artefakty.
Kolejna dyrektorka (najpierw MDK) jednostki podległej UM, która nie nadaje się na piastowane stanowisko.
Ciekawe kiedy w bibliotece nastąpią zmiany, mam nadzieję, że tam stanowisko dyrektora nie jest dożywotnie, chociaż…

Emc2
Emc2
1 miesiąc temu

Wystarczy że wszystko byłoby domenie ” public ” i sąd by nie musiał interweniować , pan dziennikarz wszystko by mógł sprawdzić od ręki , trzecia sprawa to też może być tak że jeśli urząd miałby odpowiadać na wszystkie pisma to mogły się skończyć ” obstrukcją ” . Jak widać dziennikarze nie mają łatwo i jeśli nie mają zaplecza to pewnych spraw nie wyjaśnią . Istnieje też presja jak sądzę przed pisaniem takich artykułów a to jest dopiero szczebel lokalny .

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Emc2

Burmistrz, jak zawsze uda, że nic nie wie

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu

Rewelacyjnie. Brawa dla portalu codziennikmlawski.pl.!!!

Mam nadzieję, że pewnego dnia pan burmistrz Sławomir Kowalewski podejmie ,,odważną” decyzję, której to skutkiem będzie zmiana dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzenskiej na innego dyrektora.
A swoją drogą pani Zaborowska, w 2018 roku wojewoda mazowiecki unieważnił dwa zarządzenia burmistrza Sławomira Kowalskiego.

Mam nadzieję, że tym razem burmistrz nie wręczy pani kolejny raz medalu ,,Zasłużony dla miasta Mława”, a za to złoży na pani ręce dokument, w którym to rozwiąże z panią stosunek pracy.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Panie Kamilu, Pan w to wierzy?
Pamięta Pan dyrektor MDK, panią KK, która za utratę laptopa została awansowana na dyrektora MDK, a zwolniona dopiero po prawomocnym wyroku sądu, czyli moim zdaniem z bardzo dużym opóźnieniem i pod przymusem. Zaborowska to kolejna protegowana burmistrza.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Pisma dotyczące zwolnienia dyrektor MDK wraz z kolegą W.M dwukrotnie złożyliśmy do burmistrza miasta Mława. W ramach wsparcia pisaliśmy artykuły prasowe, w której sugerowaliśmy zwolnienia pani Kaszuby.
Pan Kowalewski prędzej czy później będzie musiał dokonać wyboru, a wybory odbędą się za ponad 2 lata.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

To ludzie już zapomną

Max
Max
1 miesiąc temu

Panią Zaborowską na stanowisko powołały koleżanki: Ula, Jania, Hania i kolega Lech. A Pan burmistrz się temu nie sprzeciwił i tyle w temacie i o czym tu gadać ?

Jaga
Jaga
1 miesiąc temu
Reply to  Max

„burmistrz się temu nie sprzeciwił”????? – ach, nie wierzę. Koleżanki koleżankami, ale decydujące zdanie było burmistrza.

74
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x