Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Niespodziewany zwrot akcji i ta historia kończy się happy endem


Pod koniec czerwca tego roku pisaliśmy o zniszczonej i zapomnianej mogile Jana Sokołowskiego „Groma”. Wyglądało to tak, jakby nagrobek niszczony był celowo. Zupełnie niespodziewanie okazało się, że ustawiony tam pomnik został w ciągu kilku dni gruntownie odnowiony. Jak to się stało?


O tym, że mogiła zasłużonego nauczyciela i żołnierza Armii Krajowej chyli się ku ruinie wiadomo było już od lat. Jednak jak dotąd nie udało się podjąć skutecznych działań aby grób odnowić i zabezpieczyć przed zakusami „dobrze sytuowanych łowców wolnych miejsc cmentarnych”. Ta sytuacja jednak już się zmieniła. Po naszej ostatniej publikacji deklarację odnowy nagrobka złożyło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Jak jednak wiadomo, Towarzystwo odnawiające corocznie jakiś zapomniany grób na mławskich nekropoliach dysponuje skromnymi funduszami, ale i tak postanowiło, że w tym roku przeznaczy środki na odnowę właśnie tego nagrobka.

Jednak zupełnie niespodziewanie z pomocą przyszedł pan Łukasz Skubiszewski, który w imieniu rodzinnej firmy kamieniarskiej zadeklarował, że nieodpłatnie dokonają renowacji nagrobka. Tak się też stało i w ciągu kilku dni odpadająca tablica nagrobkowa została przeszlifowana, odnowiona i ponownie wmurowana. Odnowiony został również betonowy krzyż, wzmocnione fundamenty nagrobka i sam nagrobek. Usunięta została ziemia oraz uporządkowane i wysypane grysem otoczenie.

W tej sytuacji Henryk Antczak i Kazimierz Manista w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej na ręce Łukasza Skubiszewskiego złożyli podziękowanie dołączając  pamiątkowy album. Tak więc, ta historia zakończyła się happy endem.

JK

Zobacz także: Czy ktoś celowo uszkodził pomnik Jana Sokołowskiego, żołnierza ZWZ/AK?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Miło się czyta o kimś, kto zrobił coś dobrego. Tacy mieszkańcy do duma dla Mławy.

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
1 rok temu

ŁUKASZ SKUBISZEWSKI !!!!! — SERDECZNE DZIĘKI ZA POSTAWĘ KTÓRA WINNA BYĆ WZOREM DLA INNYCH !!!!! ALE NIE DLA TYCH KTÓRZY PRZY TEJ OKAZJI CHCĄ SIĘ OGRZAĆ PRZY PANU !!!!

srs
srs
1 rok temu

nie prowokuj Pan i nie szczuj . Napisali że mieli odnowić i tak. W poprzednim artykule cisnęli mocno „kamieniarzom” bez postawie zresztą. Lepszej reklamy Panowie nie mogli sobie zrobić a i pokazać przy okazji swoje możliwości . Nie wykluczone że następne zlecenia będą wykonywać właśnie Skubiszewscy w sumie i słusznie. Brawo. Jest moc .

mławianka
mławianka
1 rok temu

Piękny gest 🙂

Driver
Driver
1 rok temu

Łukasz Płaski zbiera oklaski.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Driver

Driaver weź koło i wiesz co zrób

Abd
Abd
1 rok temu
Reply to  Driver

Jedni zbierają oklaski, a ty jedynie możesz robić laski…beng

Jarek
Jarek
1 rok temu

Super! Człowiek czynu a nie zbędnych dyskusji i komentarzy. Zrobił to o czym inni tylko pomyśleli albo rozmawiali.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Pan Łukasz przywraca wiarę w ludzi. Gratulacje

Jagusia
Jagusia
1 rok temu

Brawo i wyrazy szacunku dla Pana Łukasza.
Jednak są ludzie Wielkiego Serca…

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x