Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Melodia Tekli Bądarzewskiej sygnalizuje odbiór śmieci w Tokio


Radni podczas wczorajszej sesji jednogłośnie uchwalili, że rok 2021 w Mławie będzie upamiętniał 140-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie oraz pochodzącej z Mławy pianistki i kompozytorki Tekli Bądarzewskiej. O ile pierwszy wniosek nie wywołał dyskusji, o tyle zapisy w uzasadnieniu drugiego spowodowały, że trzeba było pewne okoliczności wytłumaczyć.


Kontrowersyjny okazał się fragment uzasadnienia o treści:

„Szczególnie umiłowali ją Japończycy, dzięki którym owa twórczość  otrzymała drugie życie. Fascynacja popularną La prière d’une vierge (Modlitwa dziewicy) zaowocowała jej szerokim zastosowaniem w codzienności tego narodu, wtórując postojom pociągów szybkich kolei Shinkansen, czy sygnalizując odbiór odpadów na przedmieściach Tokyo”.

Wątpliwości czy ten fragment uzasadnienia, które jest częścią uchwały rady a  dotyczący śmieciarek jest najszczęśliwiej sformułowany miał radny Marcin Burchacki.

– Uzasadnienie bazuje na wniosku pań. Uważamy, że u Japończyków to jest sposób na popularyzację tej muzyki – tłumaczył wiceburmistrz Szymon Zejer.

Ostatecznie radni i tę uchwałę podjęli jednogłośnie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
srs
srs
1 rok temu

niby wszystko wydaje się banalne i śmieszne . W sumie to bym chciał usłyszeć jak to brzmi na żywo w TOKYO , ogłosiłem już zbiórkę na akcję ” Sars jedziedzie słuchać smieciarek ” zobaczymy co z tego wyjdzie .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x