Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

10 tys. nagrody za wskazanie sprawcy podpalenia


fot. OSP Górzno


Leśnicy są zdeterminowani, by znaleźć sprawcę wyjątkowo barbarzyńskiego podpalenia pięćsetletniego pomnika przyrody „Dębu Rzeczypospolitej”. Wyznaczona została nagroda w wysokości 10 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy, bądź sprawców tego czynu.

Kilka dni temu informowaliśmy o podpaleniu wiekowego dębu – pomnika przyrody w rezerwacie Jar Brynicy. Czyn ten wzbudził powszechne oburzenie, ale najbardziej nad stratą boleją leśnicy.

– Spalony dom można odbudować, a tej straty nie da się naprawić. Dzisiejsze zdarzenie w Jarze Brynicy można porównać do straty kogoś bliskiego… – m.in. taki wpis znajdujemy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Postanowieniem RDLP w Toruniu wyznaczono nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy, czy sprawców podpalenia.

– W związku z podpaleniem niemal pięćsetletniego pomnika przyrody „Dębu Rzeczypospolitej” w rezerwacie Jar Brynicy, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wyznaczył NAGRODĘ W KWOCIE 10 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców podpalenia. To nie powinno się nigdy wydarzyć – czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

O pożarze dębu pisaliśmy TUTAJ

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
inka
inka
1 rok temu

co za idiota to zrobił

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x