Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Spłonął wiekowy „Dąb Rzeczypospolitej”. Podpalenie?


W wigilijny poranek spłonął rosnący w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym wiekowy „Dąb Rzeczypospolitej”, nazywany też „Dębem Jagiełły”. Leśnicy podejrzewają, że to celowe podpalenie. Wezwani strażacy mogli jedynie dogasić powalonego olbrzyma.


Spalony dąb od 1955 roku był pomnikiem przyrody, a jego wiek szacowano na około 500 lat. Liczył 35 metrów wysokości, pień miał ponad 640 cm obwodu.

– Ogromna strata, bolesne doświadczenie, tym bardziej dotkliwe, że w najpiękniejszym dniu w roku. To nie był przypadek, z pewnością to zamierzone działanie podpalacza. W głowie się nie mieści, co kierowało tym człowiekiem, żeby dokonać tak okrutnego czynu. I to w Nadleśnictwie, na terenie którego nigdy nie było problemu z podpaleniami lasu. Co się zmieniło?

Żal, rozgoryczenie, smutek, jak można było dopuścić się takiego czynu. Bezmyślność, choroba, zawiść, używki? Nie wiem, co może usprawiedliwić takie działania, ale śledztwo trwa. Być może nigdy nie dowiemy się, kto dopuścił się tego przestępstwa, jednak niszczyciel będzie musiał żyć ze świadomością popełnionego czynu – napisali na swojej stronie leśnicy z Nadleśnictwa Lidzbark.

red.

fot. OSP Lidzbark

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Człowiek o zdrowym umyśle tego by nie zrobił

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x