Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jeszcze raz o szczeniakach wyrzuconych z auta w Pepłowie


Niemal tydzień temu pisaliśmy o bulwersującej sprawie wyrzucenia z samochodu na wprost jezdnię w Pepłowie dziewięciu szczeniaków. Wówczas to gmina Wieczfnia Kościelna apelowała do świadków zdarzenia, teraz sprawcy szuka też policja.


Jak podaje mławska komenda, policjanci z posterunku w Wieczfni Kościelnej poszukują sprawcy znęcania się nad zwierzętami. 25 października, w Pepłowie ktoś wyrzucił z samochodu, wprost na ulicę  dziewięć szczeniąt. Policję zaalarmował przypadkowy świadek.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca samochodu osobowego zatrzymał się na skraju miejscowości Pepłowo i z samochodu, wprost na ulicę wyrzucił dziewięć szczeniąt. Porzucone zwierzęta błąkały się po ulicy i w przydrożnym rowie. Policję powiadomił przypadkowy świadek. Zwierzęta trafiły pod opiekę strażników gminnych. Funkcjonariusze znaleźli już nowy, troskliwy dom dla pięciu porzuconych psich maluchów, czwórka czeka na adopcję.  Zainteresowanych prosimy o kontakt ze Strażą Gminną w Wiśniewie, tel. 608 626 299.

Policjanci apelują do osób, których informacje mogą okazać się pomocne w ustaleniu sprawcy, o kontakt z posterunkiem Policji w Wieczfni Kościelnej, tel. 47 703 63 60 lub 506 890 485. Informację można przekazać anonimowo.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Aktualizacja:

Jak podała dziś mławska policja, cała dziewiątka psiego rodzeństwa znalazła już bezpieczne schronienie. Sześć piesków ma już nowy dom, trójka trafiła do Fundacji „Przytul psa”, gdzie wkrótce zostaną przekazane nowym właścicielom. Jednego z piesków zaadoptowała dzielnicowa z posterunku policji w Szydłowie. To finał historii, która zaczęła się wyrzuceniem szczeniąt z samochodu wprost na drogę przez nieznanego sprawcę.

red.


Zobacz także: Ktoś wyrzucił z samochodu dziewięć szczeniąt

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Miasto
Miasto
1 rok temu

Tak nie chcieli 5 Kaczyńskiego teraz wiemy dlaczego. Karać za takie wystepki więzienie .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x